Şimdi Ara

Kilometre düşürme yardım lütfen...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar bugün ilan verdiğim kendi aracımda tüvtürk muayene kayıtlarına göre kilometre düşük gözüküyor. İşin aslı ise farklı, şöyleki ben aracı almaya giderken 80 binde sanıyordum aslında araç yol bilgisayarından km. yerine mil. Olarak ayarlanmış bu durumda da satan kişi bana ciddi bir indirim yaptı ve ben de aracı satın aldım. Daha sonra sayacı km cinsine cevirdim ve şu an da aracımı km. Cinsinden satıyorum fakat araç benden önceki sahibi tarafından muayneye mil sayacıyla gittiği için ve önceki kayıtdan daha düşük olduğu için km. düşürülmüş araç muamelesi yaşıyorum.. Arayan bu arabanın km. düşürülmüş diyor. Sizlerden ricam başına böyle birşey gelen var mı ne yapsam? Tüvtürk hatasını nasıl düzelttirebilirim? Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

• Aracı milden, km'ye çevirdiyseniz km daha yüksek çıkmaz mı?
    1 kara mili= 1.6 km ise, geri kalan orantıyı siz yapın
  • Onların düzelme işi çok zor. Birde Eğer mil olan sayacı km çevirdiyseniz bir artma olması gerekmezmiydi. Siz 0 layıp sonramı km ye çevirtiniz anlamadım be bu işi siz diyelim 80000 milde iken km çevirdiniz üstüne km olarak sayıcak bir düşme değil artma olması gerekirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olorinthewhite

Aracı milden, km'ye çevirdiyseniz km daha yüksek çıkmaz mı?
    1 kara mili= 1.6 km ise, geri kalan orantıyı siz yapın

hayır basit bir hesapla zaten 100 mil 160 km yapıyor
  • lynxoc kullanıcısına yanıt
    tüvtürk bu tür girişleri sonradan değiştirmez. mahkemeye başvurmanız gerekir. bilirkişi uygun rapor verirse düzeltilir. satacağınız kişiye durumu anlatırsınız. o da yerse alır.
  • Tavtürk değişiklik yapmaz,tekrar mile çevirin sizde
  • Araç benden önceki sahibine mil olarak 70 binlerde satılmış. Ama satılmadan önce de muayeneye 110 binde girmiş benden önceki sahibi de muayeneyi 70 binlerin sonuna doğru yaptırmış (sayacın mile ayarlı olduğunu bilmeden)ve aracı bana sattı. Sorun da burda önceden 110 binde muayeneye giren araba sonradan 70 küsür binde girmiş gözüküyor.
  • Şimdi ben de mile çeksem sayacı hak yemiş olacam. O da olmaz üçkağıtla satana kadar yakarım o arabayı daha iyi...
  • Olay karışık sizin bence ilanda bu durumu detaylica yazın elbet birisinin kafasına yatar arar sizi
  • Sizde satarken izah edersiniz arada büyük fark yok sorun olacak,aldığınız gibi indirim yapın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

Sizde satarken izah edersiniz arada büyük fark yok sorun olacak,aldığınız gibi indirim yapın bence

Arada fazla fark yok mu? 160 bin km deki arac 100 bin diye sanilacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: obmann

quote:

Sizde satarken izah edersiniz arada büyük fark yok sorun olacak,aldığınız gibi indirim yapın bence

Hocam bu arabalarda (fiat stilo) yol bilgisayarının ayar bölümünden km veya mil seçilebiliyor. Siz galiba km. Düşürüldü sandınız ama yok öyle bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lynxoc

quote:

quote:

Hocam bu arabalarda (fiat stilo) yol bilgisayarının ayar bölümünden km veya mil seçilebiliyor. Siz galiba km. Düşürüldü sandınız ama yok öyle bir şey.

Biliyorum tabiki ama cevabim size degildi zaten alıntı yaptığım kişiye.
    Arkadas tekrar mile çevirin zaten fazla bi fark yok demis de ona nazaran yazdım.

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Yani eskiden sanki km düşürülmüş gibi kaydı var aracın anladım.

Bu düzeltilemez zaten km daha fazla olmuş bunu ilana yazın aracım şu an km olarak .... dadır.

Ama önceki sahibi bir muayeneye 90.000km'de girmiş.

Sonra bir daha kine mile alıp girmiş.KM düşük gözükmüş.

Ara. zaten o zaman bende değildi dersiniz.

Zaten km 150.000 kmlerden yukarıysa çok sıkıntı olmaz bence.

• obmann O kullanıcısına yanıt
    160 da olduğu izah edilir demek istedim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Biliyorum tabiki ama cevabim size degildi zaten alıntı yaptığım kişiye.
    Arkadas tekrar mile çevirin zaten fazla bi fark yok demis de ona nazaran yazdım.

Kusura bakmayın konu biraz karışık olunca ben sizin mesajı da üzerime alındım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Yani eskiden sanki km düşürülmüş gibi kaydı var aracın anladım.

Bu düzeltilemez zaten km daha fazla olmuş bunu ilana yazın aracım şu an km olarak .... dadır.

Ama önceki sahibi bir muayeneye 90.000km'de girmiş.

Sonra bir daha kine mile alıp girmiş.KM düşük gözükmüş.

Ara. zaten o zaman bende değildi dersiniz.

Zaten km 150.000 kmlerden yukarıysa çok sıkıntı olmaz bence.

Cevabınız için teşekkürler. Peki ben aracımı hiç uğraşmadan 0 araç satan galeriye verebilir miyim? Sonuçta sıfır araç almak için satıyorum arabamı...

• lynxoc kullanıcısına yanıt
    Baana değil galerideki satış temsilcisine sormak lazım.Ama genelde şahibeli araç alıp satmazlar.
  • Bence sende bir yanlışlik var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Bence sende bir yanlışlik var...

Çok biliyon di mi? Beni bilen biliyor da. insanları klavye başından yaftalamak da ayrı bi tröllük galiba...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.