Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (219. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kıl dönmesi ameliyatlarında sıklıkla karşılaşılan bir durum bu. Akıntı olması iyi bir şey değil, iltihap başlangıcı olduğunu gösterir. İltihap kuruması lazım, yoksa oradaki dokuda boşluk kalır ve kötü doku oluşur ki doktorun söylediği gibi nüks gerçekleşir tekrar ameliyat olman gerekir. Yaranı temiz tut, yüz üstü yatmaya çalış ki o bölgede basınç oluşmasın yara rahat iyileşsin. Yapabilcek başka bir şeyin yok malesef umarım kurtarırsın yoksa nüks gerçekleşir.

• Hergün batikon ile pansuman yapılıyor yan veya yüz üstü yatmaya calısıorum İnş düzelir ya yoksa tekrar ameliyat cok sıkıntı yani

• Clinomayns C kullanıcısına yanıt

Dediğim gibi yapabileceğin pek bir şey yok, ilaçlarını düzgün kullanıp temiz tutacaksın. Vücut yapınla alakalı akıntı iltihap. Tek sıkıntısı uzun süre oturamamak, eğer nüks gerçekleşirse açık bırakma yöntemi ile ameliyat denenebilir. Geçmiş olsun.

• Saol dostum

• Ameliyat olalı 1 ay oldu hala dikişleri alınmadı hafif akıntı var iltihap 2 kutu antibiyotik bitirdim bir kutu azaldı gibi oldu ama geçmedi piskolejim bozuldu bilsem katiyen ameliyat olmazdım katiyen
  • Clinomayns C kullanıcısına yanıt

Aynı durum bende oldu. 2 haftada alınacak dikişler 1 ayda alındı doktorun her dediğini yaptım dikişler alındıktan sonra iyileşir gibi oldum sonradan tekrar aynı durum oldu. Doktora gittim flap yapacağız dedi özele gittim aynı bende kapalı yöntemle oldum şimdi 2. ameliyatı bekliyorum hayatım tepetakla oldu

• Kıl dönmesi olduğunu nasıl anladınız? Bazen kuyruk sokumumda acı, ağrı hissedebiliyorum. Bu durum acaba bende kıl dönmesi mi var diye kafamı kurcalıyor?
  • GenelKültürAbidesi kullanıcısına yanıt

Hocam, bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Ayrıca kuyruk sokumundaki hangi şişlik(ler) direkt kıl dönmesine işaret eder? Akıntı, ağrı, kanama ne zaman baş gösterir, şiddetleri nasıldır? Kıl dönmesi problemi yaşayan arkadaşlar bu sorulara cevap verebilirlerse çok sevinirim ben de.

• cadde fenerbahçe C kullanıcısına yanıt
    Benim şişkinlik, kanama vb yok. Sadece arada kuyruk sokumumda bir acı hissediyorum o kadar. Eğer kapanma sonrasına numara bulabilirsem genel cerrahiye gidip bir muayene olmak istiyorum.

Anladım hocam, herhangi bir şişlik veya kanamanın olmaması iyi. Ben sadece sizin sorunuza ek olarak kendi merak ettiklerimi de sorayım dedim, daha sonra sorularımızı görebilecek arkadaşlar için. Umarım cevaplandırırlar :).

• cadde fenerbahçe C kullanıcısına yanıt

Belirtiler kişiden kişiye değişebiliyor. Mesela bende şişlik ve ağrı durumu yoktu. Koku ve sonradan akıntı başladı o zaman araştırıp anlamıştım. Kıl dönmesi olmamak için dik oturmak, saat başı kalkıp 5-10 dk yürümek, duş alırken o bölgeye su tutmak gibi önlemler alınabilir. Ben sınava çalışırken uzun süre hareketsiz kaldığım için kıl dönmesi oldum ve ikinci ameliyatı olacağım, dikkat edin...

• Bu kıl dönmesi için hangi doktordan randevu almak lazım? İnternette proktolog diyor ancak burada bu poliklinik yok. Gene cerrahiden alsam olur mu?

genel cerrahi hocam ben operasyon oldum. 1 gün hastane de kalıyorsunuz. O dokuyu aldılar . Sanırım deriyi kaydırıp kapattılar. Dikiş atıldı

• Bagimli Adam B kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam yanıt için. Açıkcası bu konuyu okudukça içime bir kurt düştü. Ne olur olmaz diye bir kontrole gideceğim. Bu arada geçmiş olsun.
  • ben flap yontemiyle ameliyat oldum tam 2 yıl olacak neredeyse aslında hic bir sikayetim yok ama sanki ameliyat yerimde kuyruk sokumuma dogru bir siyah nokta farkettim tekrar etmis olabilir diye düsünüyorum bu durumda henüz kücükse bolge mikro sinüsektomi uygulanabilir mi cunku 2 yıl once ameliyat olacagim zaman iltihap fazla büyük mikro yapamayız demislerdi

• Kıl dönmesi sorunu ben de sanırım iki üç yıldır vardı, ara ara o bölgede acı oluyordu ben bunu sivilce sanıyordum antibiyotikli krem sürünce geçiyordu. Ancak sonradan bunun sivilce değil kıl dönmesi olduğunu öğrendim ve yaklaşık iki ay önce Ankara Medicalpark hastanesinde ameliyat oldum. Ameliyatımı Prof. Dr. Aydın İnan yaptı ve D Flep denilen yöntemi uyguladı. Ameliyatta dren takıldı, bir gün hastanede yattım. Üç gün sonra drenim çıkarıldı. Kendiliğinden eriyen dikiş kullanıldığı için dikiş aldırmadım. Ameliyattan sonra akıntı vb. problemim hiç olmadı. 1 ay sonunda yüzde 90 iyileştim. Şuan ise tamamen iyileşmiş hissediyorum, herhangi bir problemim yok. D flep yöntemini diğer flep yöntemlerine göre daha estetik olduğu için tercih ettim.

• Sene ya 2004 yada 2005 yılıydı kıl dönmesi ameliyatı oldum ve 2015 yılına kadar bir problem yaşamadım.Önce 2015 ocak ayında ufak ufak akıntı gelmeye başladı ardından aynı yılın haziran ayında bir gece ateşim 39 dereceye çıktı ve bölge iltihaplanıp şişti.Ertesi gün bir genel cerraha gittim ve vicdansız bir uyuşturucu iğne bile vurmadan poliklinikte neşter ile bir kesi yaptı ve iltihabı boşalttı.Yalnız adam 10 dakika boyunca bölgeyi temizledi.Çıkan yumak yumak kılları gösterdi.6 yıldır ses soluk yok ancak ürkmüyor değilim.Doktor ben sadece temizledim ameliyat olman lazım dedi ama şu an herhangi bir sıkıntı,akıntı yok.Korkum saçma sapan bir yerde ve zamanda bunu tekrarlaması.Bir de o neşter acısını bir daha yaşayamam.
    Var mı iltihabını boşalttıktan sonra tekrar nükseden sıkıntı yaşayan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gogou -- 27 Mayıs 2021; 22:31:14 >
  • Gogou kullanıcısına yanıt

geçmiş olsun. mikrosinusektomi yöntemiyle bu ameliyatı gerceklestiren doktorlarla bir görüsün derim, daha küçük kesi ile bu işi hallediyorlar.

• Arkadaşlar merhaba, lazere hemen gidemem o yüzden tüy dökücü kremle alacağım oradaki kılları ama hepsi oraya surulmuyormus sanırım tahriş falan yapıyor diyorlar. Kullandığınız markaları önerebilir misiniz?

Bu arada ben ameliyat olmadım. Ben de ilk belirti önceki hafta cuma günü çıktı. Cumartesi günü acile gittim apseyi boşalttılar. Pazartesi günü genel cerrahiye gittim. Doktor muayene etti aynı zamanda apseyi boşalttıklari yerden içerideki kılları da temizledi. Antibiyotik ve pansumana devam etmem söylendi bende öyle yaptım. Bugün antibiyotikler bittikten sonra tekrar kontrole gittim. Oradaki Sinüs kapanmış, kızarıklık, akıntı vs herhangi başka bir belirti de kalmadı zaten. Acil bir müdahaleye gerek yok, iyi temizlemesim kılları ki belirti kalmadı dedi. Uzun vadede tekrar ederse ameliyat gerekebilir dedi. Umarım tekrar etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emir14

Arkadaşlar merhaba, lazere hemen gidemem o yüzden tüy dökücü kremle alacağım oradaki kılları ama hepsi oraya surulmuyormus sanırım tahriş falan yapıyor diyorlar. Kullandığınız markaları önerebilir misiniz?

Bu arada ben ameliyat olmadım. Ben de ilk belirti önceki hafta cuma günü çıktı. Cumartesi günü acile gittim apseyi boşalttılar. Pazartesi günü genel cerrahiye gittim. Doktor muayene etti aynı zamanda apseyi boşalttıklari yerden içerideki kılları da temizledi. Antibiyotik ve pansumana devam etmem söylendi bende öyle yaptım. Bugün antibiyotikler bittikten sonra tekrar kontrole gittim. Oradaki Sinüs kapanmış, kızarıklık, akıntı vs herhangi başka bir belirti de kalmadı zaten. Acil bir müdahaleye gerek yok, iyi temizlemesim kılları ki belirti kalmadı dedi. Uzun vadede tekrar ederse ameliyat gerekebilir dedi. Umarım tekrar etmez.

Dostum ben Agiss marka tüy dökücü krem kullanıyorum memnunum zaten tüy dökücü kremlerin içeriği aynı gidip de farklı markalara fazla paralar vermene gerek yok. Fakat abse yapıp drene edilme durumuna kadar geldiyse, orada ilerleme durumuna göre boşluk oluşturuyo, içerideki ölü doku denilen yapı belki bir belki beş sene sonra ama mutlaka yeniden abse yapıp seni rahatsız edecek sen ameliyat olup oradaki kötü dokuyu aldırana kadar. Kıl dönmesinin olayı bu, yoksa içerideki kılları doktorun yaptığı gibi küçük bir delikten girip temizleyebilirlerdi. İyi bakarsan uzun yıllar götürür seni, fakat bir gün mutlaka ameliyat olman lazım. Sana tavsiyem fazla büyümeden, işin gücün okulun yoksa iltihap kuruduğu zaman ameliyat olup kısa sürede kurtulman. Geçmiş olsun.

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.