Şimdi Ara

Kieve Gitmek İstiyorum Vize Durumu ? Ve Sorularım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ukrayna gitmek istiyorum.Bir site üzerinden otel kiralıycam.Daha sonra uçak bileti.Yanımada biraz para yeme içme vs.Araştırıyorum ancak galiba sadece çipli yeni kimlik kartıyla alıyorlar.Son dönemde giden var mı acaba ?Amacım seyehat. Direk girebiliyormuyuz kimlik ile ? İngilizcem var.Geliş amacını sordukları dil hangisi ? Arkadaşla gidicez.1 TL 7 UAH yapıyormuş.Türk lirasını havaalanında mı bozdursam ? Ortalama 500 TL ile gitmeyi düşünüyorum.(Tabi otel,uçak bileti hariç.)7 Günlüğüne yeterlimidir para acaba ? Ayrıca araba kiralama konusunda pek bi bilgi bulamadım.Kiralayan var mı ?Uluslararası ehliyetim var 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 1 Temmuz 2017; 4:20:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar ,

Ben az önce döndüm Kiev'den. İş amaçlı 2 günlük bir geziydi.

Sadece yeni çipli kimlik kartı ile gittim yanıma pasaportumu almadım.

Checkinde pasaportsuz gidemezsiniz tepkisi ile karşılaştım :)

Pasaport polisleri de çıkış ve girişte Kıbrıs zannettiler.

Orada havaalanında TL bozduramıyorsunuz.

Diğer konularda bilgim yok maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tulpara

Merhabalar ,

Ben az önce döndüm Kiev'den. İş amaçlı 2 günlük bir geziydi.

Sadece yeni çipli kimlik kartı ile gittim yanıma pasaportumu almadım.

Checkinde pasaportsuz gidemezsiniz tepkisi ile karşılaştım :)

Pasaport polisleri de çıkış ve girişte Kıbrıs zannettiler.

Orada havaalanında TL bozduramıyorsunuz.

Diğer konularda bilgim yok maalesef.

Hoşgeldiniz.Umarım iyi geçmiştir :).Nerde bozdurulabilir acaba ? Euro geçiyormu ?

• Yeni kimlik kartıyla gidecekseniz başvuru sırasında size vermiş oldukları şifreyle nüfus müdürlüklerindeki cihazlarla aktivasyon yapmanız gerekiyormuş.(Pasaport başvurusu sırasında memur bu şekilde bir bilgi vermişti.)
  • Veysigz kullanıcısına yanıt
    Geç cevap oldu kusura bakmayın.

Şehirde TL bozdurulur mu bilmiyorum. Beni karşılayıp hiç masraf yaptırmadılar, o yüzden bilmiyorum Euro nun direkt kullanılıp kullanılmadığını. Hep kendi paralarını gördüm.Kredi kartımı kullandım 1 kere sadece.

• Merhabalar.

Ben aktivasyon yapmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tulpara

Geç cevap oldu kusura bakmayın.

Şehirde TL bozdurulur mu bilmiyorum. Beni karşılayıp hiç masraf yaptırmadılar, o yüzden bilmiyorum Euro nun direkt kullanılıp kullanılmadığını. Hep kendi paralarını gördüm.Kredi kartımı kullandım 1 kere sadece.

Önemli değil teşekkürler yorumunuz için 👍

• Pasaportunuz yok ise yeni kimlik olması şart. Para bozdurma hadisesine gelecek olursak, TL ile gitmeyin Euro ya da dolar alın yanınıza. Oraya indiğinizde sizi otelinize götürecek kadar az bir şey bozdurun havalimanında , geri kalanını merkezde rahatça bozdurursunuz. Biz de olduğu gibi hemen hemen her ülkede havalimanlarında bozdurursanız zarar edersiniz, kurları farklı olur ve komisyon alırlar genelde.
  • Yeni kimlik olmadığı zaman pasaportla gidebiliyomuyuz ? Malum yeni kimlik kartlarının gelmesi oldukça uzun olabiliyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclbr -- 24 Temmuz 2017; 1:15:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

Yeni kimlik olmadığı zaman pasaportla gidebiliyomuyuz ? Malum yeni kimlik kartlarının gelmesi oldukça uzun olabiliyor malesef.

Geçerli bir pasaportla giriş yapabilirsiniz hocam.
  • yeni kimliklerın aktıvasyonunu yapmıyorlar sanırım...bende pasaportu bulamadım kımlıkle gıdecegım..

• selamlar , pasaportun da çipli olması gerekiyor mu benim 2 sene önce aldığım yeşil pasaportum var odessaya gitmek istiyorum pasaportumu çipli olmak zorunda mı ? kimliğim de çilpi değil

yardımcı olursanız sevinirim net bir bilgi bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

Yeni kimlik olmadığı zaman pasaportla gidebiliyomuyuz ? Malum yeni kimlik kartlarının gelmesi oldukça uzun olabiliyor malesef.

Geçerli bir pasaportla giriş yapabilirsiniz hocam.

Çok saol hocam.Bordoyla direk girebiliyoruz anladığım kadarıyla.
  • bana ilk kez mi geldiniz demişti. hee ilk kez, tatil amaçlı geldim dedim. pasaport vize ve damga ile full dolu neredeyse. onları görünce ekstra bir soru sormaya gerek görmedi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.