Şimdi Ara

Kıbrıs Internet | WISP Ana Konu | VDSL geliyor (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
6
Favori
25.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: X-FI

kafadan 10ms gecikme fazla alıyorsun, bunun sebebi kktcell'in kullandığı farklı route'lardır ya da cihazlar şişirilmiş bu da ekstradan paket gecikmesine sebebiyet veriyor. yinede gecikme değeri bence tamam. paketim bitince bende geçmeyi düşünebilirim, şu an 16Mbps var, 25Mbps 1550TL baya iyi eğer sabit alıyorsan ve hiç AKK vs. yoksa.
    sınırsız kota felan yok aylıgı 90tlye geliyor ping sorunu çözülmese kapatacagım ping benim için daha önemli birde belirteyim arkadaşla bugun pubg girdik arkadaş nethouse kullanıyor 100 ping alırken ben 130 150 arası alıyorum cok fark oluyor oyunlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amazoon -- 29 Eylül 2018; 23:34:48 >
  • amazoon A kullanıcısına yanıt
    Kıbrıs Internet | WISP Ana Konu | VDSL geliyor

sende kaç çıkıyor?
  • quote:

sende kaç çıkıyor?

• Hocam ping degerleri nasıl yüksek degilmi biraz birde internet baglantısını bugünkü yagmurda sürekli kesikti en ufak hava olayında kesiliyor acapa kullanılan canagın kalitesizligindenmi kaynaklanıyor bu durumlar
  • Ben de kktc turkcell 25 mbps için başvuru yaptım. 8-9 gün oldu hala daha hız kontrolüne bile gelmediler. 2-3 defa da aradım. Daha hizmet vermeden bu kadar problem yaşıyorsam acaba almasam mı diye düşünmüyorum değilim. Ayrıca yukarıda arkadaşın belirttiği gibi bir ping sıkıntısı varsa ben direkt bağlatmadan iptal ederim. Bf1 oynuyorum ps4ten benim için çok can sıkıcı olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byorby

Ben de kktc turkcell 25 mbps için başvuru yaptım. 8-9 gün oldu hala daha hız kontrolüne bile gelmediler. 2-3 defa da aradım. Daha hizmet vermeden bu kadar problem yaşıyorsam acaba almasam mı diye düşünmüyorum değilim. Ayrıca yukarıda arkadaşın belirttiği gibi bir ping sıkıntısı varsa ben direkt bağlatmadan iptal ederim. Bf1 oynuyorum ps4ten benim için çok can sıkıcı olabilir
    Bugun müşteri hizmetleirnden arandım internetimi 2.3 gün takip ettiklerini söylediler ping degerlerimin 11.18 felan cıktıgını söylediler bundan başka yapılabilecek birşey olmadıgını söyledier ping degerlerim 10 seviye birden düştü gayet iyi böyle gene teknik ekip istedim gelip kontrol yapılmasının iyi olacagını söyledim bu arada aşırı yogunluk yaşıyorlarmış ondan olabilir sen sürekli ara daha erkene alırlar başka türlü gelmezler yoksa birde yapabiliyorsan turkcelle git yüz yüze görüş. cuma gününden beri kullanıyorum hızım sürekli sabit 25mb aşagısını görmedim hiç youtube'da 4k videoları cok rahat televizyondan izleyebiliyorum. hocam senin internet baglandıgı zaman speed test sonuçlarını felan paylaşırmısın

Keşke bağlansa da paylaşsam. 4K videoda gözümüz yok :) şöyle düzgünce film izletsin, oyun oynatsın yeter. İlk fırsatta detaylı olarak hız testini paylaşacağım.

• Şu an size internet hızım şöyle, ping böyle demeyi çok isterdim ama 10 günü geçmiş olmasına rağmen KKTCell hala gelmiş değil. Ne müşteri hizmetleri ile görüşmem kaldı ne de girnedeki bayiilerle görüşmem. Bilmem kaç kere şikayet, bilmem kaç kere tartışma. Anlayacağınız KKTCell iğrenç ve beş kuruş etmez bir hizmet veriyor. Hala biz aciliyetinizi belirttik en kısa sürede size dönüş yapacağız, çok yoğunuz demekten başka birşey demiyorlar.

• Merhaba,

xrealnet ile ilgili bir görüşü olan varmıdır?

Kaymaklı bölgesindeyim, nethouse kullanıyorum. Fakat son zamanlarda (3-4 haftadır) nethouse 19:30-24:00 ve haftasonları bölgeye kaliteli hizmet veremiyor, bu saatlerde ping süreleri 200-800ms lerde, hız 8mbit olmasına ramen bu saatlerde 2-5mbit arasında dalgalanıyor.

Callcenter ve teknik servisle 2 haftadır konuşuyoruz, problemi çözmeyi geçtim problem oldugunu bile kabul etmiyorlar.

Önerebileceğiniz bir firma olursa sevinirim.(telefon hattı yok)
  • acilim A kullanıcısına yanıt
    kktcell
  • merhaba arkadaşlar ben Türkiye'den bir modem getirdim ve flytom dan internet aldım. Çalışan adam çıkıp anten bağladı ve modemin IP atama özelliğini kapatacağını, IP atama işini damdaki cihazın yapacağını söyledi. Bu özelliği kapatınca modem arayüzüne de bağlanamamaya başladım.Bu özelliği bir süreliğine açıp modem arayüzünde istediğim ayarlamaları yapıp sonra tekrar kapatmamın bir yolu var mı?
  • Günler sonra internetim bağlandı. Aylık 90 TL ye 25 mbps. Hızımı da aşağı ekledim. Bu hız 4 tane cihaz bağlı hepsi interneti yeni bulduğu için sömürüyor o halde bile bu seviyelerde.

Ayrıca 2 antenli bir routera da 120 tl ödememiz gerekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byorby -- 12 Ekim 2018; 18:46:48 >
  • byorby kullanıcısına yanıt
    gayet iyi router fiyati da super hayirli olsun:))) bu fiyata bu kaliteyi bulamazsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: byorby

Günler sonra internetim bağlandı. Aylık 90 TL ye 25 mbps. Hızımı da aşağı ekledim. Bu hız 4 tane cihaz bağlı hepsi interneti yeni bulduğu için sömürüyor o halde bile bu seviyelerde.

Ayrıca 2 antenli bir routera da 120 tl ödememiz gerekti.

hadi hayırlısı sonunda baglayabilmişler

• Online oyunlardaki ping durumları nasıl?
    oyun oynanabiliyormu? ping yükselmesi gibi durumlar yaşıyormusunuz kktcell'de? günlük/aylık akk varmı sizin paketlerde?

Bu geçen sürede nethouse'da herhangi bir gelişme olmadı, problem var evet ama yapacak birşey yok, ya ses etme kullan ya gel paranı al (senelik aldığım için ödenmiş param var içerde) gibi bir durumla karşılaştım. 3 haftadır, 8mbit internet geceleri 300-800 latency'de 1-3mbit çalışıyor.

Bende bu arada eve telefon hattını bağlatmaya çalışıyorum, telefon dairesi hattı açtı, eve giren kabloyu zırhlı bir kablo ile değiştirip vdsl için ölçüm yaptırıcam. vdsl test etme imkanım olursa paylaşırım. En kötü ihtimal vdsl olmassa bende kktcell e kurulum için başvuru yaparım heralde.
    Gördüğüm üzere çok geçmeden KKTCELL 25Mbps paketi 20Mbps yapmış, üstünede günlük AKK getirmiş Multimax gibi, saatler aynı ama kotayı belirtmemişler bile. Operatör internetinden (hele hele bizimkilerden) birşey beklememek lazım, ben bunu ilk gördüğümde zaten baya şaşırmıştım kktcell kotasız interneti nasıl bu fiyattan verecek diye.

Olan Sistem Co.'ya ait Airnetworx'e oldu (kktcell haklarını aldı), adamlar hiç değilse taş gibi 8Mbps verebiliyorlardı AKK'siz, hatta 16Mbps paket vermeye başlamalarını bekliyordum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 21 Ekim 2018; 14:59:21 >
  • quote:

Gördüğüm üzere çok geçmeden KKTCELL 25Mbps paketi 20Mbps yapmış, üstünede günlük AKK getirmiş Multimax gibi, saatler aynı ama kotayı belirtmemişler bile. Operatör internetinden (hele hele bizimkilerden) birşey beklememek lazım, ben bunu ilk gördüğümde zaten baya şaşırmıştım kktcell kotasız interneti nasıl bu fiyattan verecek diye.

Olan Sistem Co.'ya ait Airnetworx'e oldu (kktcell haklarını aldı), adamlar hiç değilse taş gibi 8Mbps verebiliyorlardı AKK'siz, hatta 16Mbps paket vermeye başlamalarını bekliyordum...
    Geçen aradım konuştum AKK olmadığını söylediler birde her yağmur yağdığı zaman internetim kesiliyor böyle bir sorun yaşayan varmı benden baska

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acilim

Online oyunlardaki ping durumları nasıl?
    oyun oynanabiliyormu? ping yükselmesi gibi durumlar yaşıyormusunuz kktcell'de? günlük/aylık akk varmı sizin paketlerde?

Bu geçen sürede nethouse'da herhangi bir gelişme olmadı, problem var evet ama yapacak birşey yok, ya ses etme kullan ya gel paranı al (senelik aldığım için ödenmiş param var içerde) gibi bir durumla karşılaştım. 3 haftadır, 8mbit internet geceleri 300-800 latency'de 1-3mbit çalışıyor.

Bende bu arada eve telefon hattını bağlatmaya çalışıyorum, telefon dairesi hattı açtı, eve giren kabloyu zırhlı bir kablo ile değiştirip vdsl için ölçüm yaptırıcam. vdsl test etme imkanım olursa paylaşırım. En kötü ihtimal vdsl olmassa bende kktcell e kurulum için başvuru yaparım heralde.
    ping durumu fena degil oyunları rahat oynatır

• Bilgi icin tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acilim A kullanıcısına yanıt
    Oyunlarda çok büyük bir sorun yaşamadım. Sadece geçenlerde internet kesintisi yaşadım, teknik destekleri yukarıda da belirttiğim üzere berbat olduğu için sinir harbi ile anca 1,5 günde internetime kavuşabildim. Ama bu durum bir tek beni mi buluyor bilmiyorum. Başka kullananlar belki de teknik hizmeti çok kısa sürede alıyor olabilir. Yani iyi internet, kötü destek.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.