Şimdi Ara

Kıbrıs Internet | WISP Ana Konu | VDSL geliyor (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
6
Favori
25.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: X-FI

Bizim ISS birliği (sözde "birlik") şaka gibi haber yayınladı geçenlerde, biz fiyatları azaltmalarını beklerken, onlar sakin olun fiyat yükseltmeye gitmeyeceğiz dedi (yani gözleri fiyatları daha da yukarı çekmede). Belediyeler de bakır kabloları 1-2 yıl içerisinde satıp yerlerine fiber koyacaklarmış. İşte bu vesileyle ADSL'de bile 24Mbps gibi hızlar (ki max hız bu) görülebilinir deniliyor.

WISP'lerin telekomdan aldıkları internetin ücreti, toplam giderlerinin 20%'si falan ediyormuş, tabii yersen... O yüzden fiyat düşüremiyorlarmış.
    Çok ucuza internet aliyorlar Telekom dan zaten doviz ucuzken indirim yapmazlar insanları enayi yerine koyar bunlar tabi denetleyen olmadığı sürece kafalarına göre fiyat çekerler birde boşuna ufacık adada o kadar isp şirketi yoktur adamlar yüzde yüz kar ile çalışıyor şimdi döviz yükselti diye zam yapacaklarmis görende hergun dolarla cihaz alırlar ilk acildiklari zaman toplu alırlar ondan sonra yıllarca kullanırlar bir tek kabloya para verirler zaten onun parasını da kitleler kullanıcıya birde bakım felan demişler görende cihazlara hergun yağ sürerler bunların bakımına para gidermi acapa bu konuda tam bilgi sahibi değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Elektronik cihazlarda bakım olmaz bu kesinlikle yalandır

Doların artmasıyla tabiki cihazların fiyatları arttı.Bu konuda birşey demem ister fiyat artırırlar isterse fiyatları aynı seviyede tutarak müşteri memnuniyetini on plana alırlar.

Metro/Fiber hatların aylık kiralarında' da dolarla birlikte artmis olacağını sanmıyorum.

• Siz siz olun kesinlikle freenet almayın nerden girdiysem buraya her gün eriyip gidiyorum yemin ediyorum bir ay içinde konuştugum tüm aramaların yarısı bu şirket ile sevgilimle bu kadar cok konusmuyorum sectocları kapasitesinin üstünde calıstırırlar bu yüzden kullanıcaya saglıklı bir hız gitmiyor her akşam hız dalgalanması düşük hız kesinti gibi sorunlar yaşıyorum benden size kulagınıza küpe olsun
  • beyler çagnet yada kktc turkcell wireless internet kullanan varmı bu iki şirketten birini baglatmayı düşünüyorum
  • X-FI X kullanıcısına yanıt
    hocam girne amerikan üniversitesini kazandım yurta internet bağlatılabiliyormu biliyormusun eğer bağlatılabiliyorsa girneye ne bağlatayım adresi falan var oranın sitesinde cevaplarsan sevinirim bu sitede görmesi için etiketleme falan tarzı bişey varmı o şekilde bişey varsa bana yapıp haber ederseniz bende ona yapayım benim için önemli çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Showtimetv -- 22 Eylül 2018; 2:22:35 >
  • Broadmax kotası paket fiyatları.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • KKTCell internet fiyatları. Ben Mağusa da öğrenciyim ve eve internet bağlaymak için baya araştırma yaptım. En iyi ve en uygun olarak kktcell’i buldum. Hiçbir kota falan yok. Şuan bağlanmasını bekliyorum. 25Mbit 4Mbit Upload 9 ay taahhütlü aylık 90TL kotasız. Broadmax saçma paketleri var uygun olan paketlerin de günlük 5Gb kota veriyor. Önce mesajımdaki paketleri alırsanız kotasız. KKTCell internet ile ilgili sorularınız varsa ben konuya göz atın ve sorularınız yazın arkadaşlar.

https://forum.donanimhaber.com/kktc-magusa-icin-servis-saglayicisi-onerisi--134973901

• quote:

Orijinalden alıntı: FiratYapiciTR

KKTCell internet fiyatları. Ben Mağusa da öğrenciyim ve eve internet bağlaymak için baya araştırma yaptım. En iyi ve en uygun olarak kktcell’i buldum. Hiçbir kota falan yok. Şuan bağlanmasını bekliyorum. 25Mbit 4Mbit Upload 9 ay taahhütlü aylık 90TL kotasız. Broadmax saçma paketleri var uygun olan paketlerin de günlük 5Gb kota veriyor. Önce mesajımdaki paketleri alırsanız kotasız. KKTCell internet ile ilgili sorularınız varsa ben konuya göz atın ve sorularınız yazın arkadaşlar.

https://forum.donanimhaber.com/kktc-magusa-icin-servis-saglayicisi-onerisi--134973901
    Hocam bende Turkcele başvuru yaptım baglatilmasini bekliyorum

• Uzun süredir Türkiye’de 50mbps internet kullanıyordum. Çok rahat online ( özellikle ps4 battlefield 1) oyun ve online film izleyebiliyordum. Yani alıştık bu hızlara. 1 hafta önce Girneye taşındık, birkaç internet sağlayıcısı ile görüşme yaptım ama hiçbiri tam bir hız veremiyor. Bilgili ve mevcut internetinden memnun olan arkadaşlar F/P açısından değerlendirip yardımcı olabilirlerse sevinirim. Bir de en önemlisi uydu internet mi kullanmalı yoksa kablolu mu? En iyi F/P hangisinden alırım? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• VDSL Verilebilen Bölgeler

Lefkoşa

Lefkoşa Santrali Civarı

Küçük Kaymaklı Lemar Arkası

Yeni Yakın Doğu Bank Kermiya Yolu

Gönyeli

Gönyeli Santral Civarı

Damdelen Petrol Karşısı

Vedat Petrol Arkası

Haspolat

Haspolat Kirli Sanayi

Haspolat Belediye Evleri

Taşkınköy

Taşkınköy Santral Civarı

Dumlupınar

Girne

Girne Santrali Civarı

Yeni Girne Belediyesi Yanı

Girne Lavaş Yanı

Girne Kaşgar Bölgesi

Bulut Şahin Rezidant Bölgesi

Doğanköy Kavşağı

• quote:

Orijinalden alıntı: byorby

Uzun süredir Türkiye’de 50mbps internet kullanıyordum. Çok rahat online ( özellikle ps4 battlefield 1) oyun ve online film izleyebiliyordum. Yani alıştık bu hızlara. 1 hafta önce Girneye taşındık, birkaç internet sağlayıcısı ile görüşme yaptım ama hiçbiri tam bir hız veremiyor. Bilgili ve mevcut internetinden memnun olan arkadaşlar F/P açısından değerlendirip yardımcı olabilirlerse sevinirim. Bir de en önemlisi uydu internet mi kullanmalı yoksa kablolu mu? En iyi F/P hangisinden alırım? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    bölgen uyuyorsa vdsl deneyebilirsin
  • amazoon A kullanıcısına yanıt
    İnternet sağlayıcısı olarak ne önerirsin?

• quote:

Orijinalden alıntı: byorby

İnternet sağlayıcısı olarak ne önerirsin?
    İlk sayfada öneriler var oradan göz atabilirsin

• X-FI X kullanıcısına yanıt
    Hocam sizle herhangi bir şekilde nasıl iletişim kurabilirim çok aciliyeti var.
  • selam hocam turkcelle internet için 25mb pakete başvuru yaptım gelip kurdular hızı net bir şekilde alıyorum ama pingler cok aşırı yüksek neden böyle anlamadım gitti acapa kullandıkları cihazmı kalitesiz bana öyle gibi geldi benim eve takılan çanak aşagıdaki gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=vfkwhV8xQKI
  • Birebir görüş varmı?

Cambiumda merkez ve müsteri arasinda Tdma sistemini kullanıyorlarmi bir sor

İstanbul Avrupa TTNET server'ine Speedtest yap, 25ms çıkması lazım. Çıkmazsa sorun bildir.

Bakıyorumda birkaç WISP paket ve fiyat değiştirmiş... 15Mbps, 25Mbps paketler görüyorum yıllık 1550TL gibi fiyatlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

İstanbul Avrupa TTNET server'ine Speedtest yap, 25ms çıkması lazım. Çıkmazsa sorun bildir.

Bakıyorumda birkaç WISP paket ve fiyat değiştirmiş... 15Mbps, 25Mbps paketler görüyorum yıllık 1550TL gibi fiyatlara.
    fiyatlar ve hızlar artı buna eş olarak kota var cogunda bu arada airnetworx'u kktc turkcell satın almış benim internet ordan geliyor dediginiz testi yaptım yuksek cıkıyor müşteri hizmetlerini aradım talep formu oluşturuldu gelip bakacaklar bu arada internetimi kurmaya gelen adam bana dediki her kurdugum yerde pingler aşagu yukarı böyle cıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: Diamondx

Birebir görüş varmı?

Cambiumda merkez ve müsteri arasinda Tdma sistemini kullanıyorlarmi bir sor
    hocam kurulumu yapan kişi sinyalın cok iyi oldugunu söyledi ve canagın baktıgı sector 500 600 metre uzaklıkta bu kadar ping olmaması lazım
    kafadan 10ms gecikme fazla alıyorsun, bunun sebebi kktcell'in kullandığı farklı route'lardır ya da cihazlar şişirilmiş bu da ekstradan paket gecikmesine sebebiyet veriyor. yinede gecikme değeri bence tamam. paketim bitince bende geçmeyi düşünebilirim, şu an 16Mbps var, 25Mbps 1550TL baya iyi eğer sabit alıyorsan ve hiç AKK vs. yoksa.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.