Şimdi Ara

Kia Sportage 2019 Sonrası 1.6L Dizel (7 İleri DCT) Alanlar ve Alacaklar (Alındı) (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
731
Cevap
17
Favori
71.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gaz tepkimesi ve hızlanması arttı bence yazılımla daha iyi oldu.
    Cruse kontrolde düzelme varmı güncelleme sonrasında hata ile karşılan oldu mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün yeni kasa sportage test ettim. Deneyimlerimi sizlerle paylaşayım. Kullandığım araba 1.6 turbo benzinli 150 ps 250 nm torkluk prestige paket araçtı şu an için en dolu paket. 4 çekerdi ve 7 ileri dct şanzımana sahipti. Performans olarak ben 1.6 crdi dan çok bir farkını görmedim. Hatta bizim arabalarda tork daha yüksek olduğu için sanki daha atik gibi geldi bana. Mesela bi vag grubu 1.5 tsi araç gibi yırta yırta gitmiyor. Şanzıman bizim arabalarda performanslı kullanımda daha hızlı tepki veriyor gibi uzun ömürlü olması için seriliğinden kısmışlar sanırım. Kulakçıklarla vites değiştirebiliyorsunuz. Hatta sport modda vites küçültüğünüzde heel and toe yapıyor değişik geldi :)) . Küçültmelere hızlı tepki veriyor ancak büyütmeler 1 sn gecikmeli. Yinede kötü değil gayet güzel çalışıyor neticede bu bir spor araba değil. Şanzıman ve motor tepkileri ağırbaşlı. Frenler gayet güzel. Süspansiyon konforu 1 tık iyileşmiş gibi geldi ama yine onda da çok bir farklılık yok. Bayiden çıkarken tüketimi sıfırlamıştım. 6.2 km yol yaptık 10 lt yaktı. 1 kere kickdown yaptım haricinde sakin kullandım tüketimi bu. Eco modu gelmiş gaz vs baya ölüyor. Yorgunluk tespit sistemi gelmiş. Radarların çalışması vs başarılı. 360 kamerası, ekranlar vs baya teknolojik olmuş kameranın çözünürlüğüde yüksekti. Araba hareket halindeyken arka kamerayı açabiliyorsunuz değişik bir özellik sizi selektörle taciz edenin plakasını vs alırsınız kameranın netliği o denli iyi :)) . Ses sistemi standart sisteme göre yeterli, benim arabada jbl olduğu için ben çok yeterli bulmadım. Harman/kardon olsun isterdim sanırım gelecekmiş ancak fiyatı çok daha yüksek olur dediler. Bagajı eskisine göre daha geniş ancak arka diz mesafesinden çalınmış gibi geldi bana. Boyum 1.88, kendi arkama sığdım ama dizlerim tam limitte kaldı. Yinede açarak oturmadım dizlerimi o şekilde de baya yol gidebilirdim. Açık renk döşeme şimdilik yok sanırım içi açık renk olan arabaya göre ferahlığı az tabii ki. Bir de dikkatimi çeken showroom daki arabanın iç trimleri plastikleri vs baya çizilmişti. Bot vs kapılara arkadaki orta konsola vs çarpınca hızlı çizebiliyor, iz yapabiliyor dikkat etmekte fayda var. Kapıların altını da uzatmışlar artık inip binerken paçalar çamur olmaz. Özetle güzel araç teknolojik anlamda baya farklılık var iyileşmiş ancak onun haricinde sürüşte, yalıtımda, konforda vs kayda değer bir farklılık yok gibi geldi bana. Sorularınız olursa yanıtlayabilirim.

Kia Sportage 2019 Sonrası  1.6L Dizel (7 İleri DCT) Alanlar ve Alacaklar   (Alındı)

Kia Sportage 2019 Sonrası  1.6L Dizel (7 İleri DCT) Alanlar ve Alacaklar   (Alındı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barneystinson06 -- 8 Mart 2022; 15:44:20 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• barneystinson06 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler izlenimler için . O kadar paraya değmez bence de .
    Bu arada Hareket halinde kamera açma bizde de ufak birkaç hamleyle oluyor .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tgezer kullanıcısına yanıt
    Nasıl açabilirim hocam? Yeni kasada giderken kamera tuşuna basınca çalışıyor. Bizim araçlarda gt-line olmadığı sürece kamera tuşu yok diye biliyorum ama anlatırsanız bir dahaki sürüşümde deneyeyim.

• Merhabalar

Geri görmeye o kadar para vemem Kia Sportage 2019 Sonrası  1.6L Dizel (7 İleri DCT) Alanlar ve Alacaklar   (Alındı)  şaka bir yana aracımımzda kamera var. Ön ve arka her çey kayıtlı yani.

Gerçeğini görmedim ama önünü çok sevmemiştim nasıl görünüyor sizce

Edit: içi güzel olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 8 Mart 2022; 23:12:37 >
  • Merhaba iyi günler. 2020 Ocak ayında sıfır elegance almıştım 2 yıl bindim ve satmak zorunda kaldım. Şimdi yine model yükselteyim diyorum. Tavsiyeniz 2020 akıllı anahtarlı Sportage mı yoksa 2020 c5 aircross 1.5 dizel otomatik feel adventure paket mi?
    C5a daha dolu ama Sportage’ın da gidişi aklımda hala 😀

• mehmetinho M kullanıcısına yanıt
    Şu an araç değiştirecek olsaydım ve uzun süre kullanacak olsaydım benzinli alırdım. Hatta İstanbul gibi yerlerde olsam hybrit alırdım.
    Birkaç sene içinde Dizellerin değeri eskisi gibi olmayacak. Şahsi fikrimdir.

Merhabalar

Açıcası tekrar alacak olsam, sportage, 3008 tucson dan biri olur C5 tipi sevmdim ve tutulmadı bence.

• Evet bence de pek iyi değil. Ama ben Sportage satarken piyasası çok düşüktü şimdi 3008 ayarında

• Merhabalar

İlk alanlardan olduğum içinmidir nedir yine kia merkez aradı p.tesi di galiba unuttum yarın servisi arayayaım.

ECU güncellemesi için servise davet edildim bilginiz olsun

• åziz Å kullanıcısına yanıt

Beni de 953 kodlu intercooler güncellemesi için aradılar, geçen hafta yaptırdım.

Sportage 'ın kalite hissiyatı C5 e göre kesinlikle çok daha fazla, her ikisinide belli bir süre kullanınca bir çok detayda farkediyorsunuz. C5 'ın bence önemli sayılabilecek tek avantajı bagajının daha geniş olması.

• Mavikozalak M kullanıcısına yanıt
    10 yıllık otomobil editörü Fahir bey böyle demiyor ama?

Fanatiklikten çıkıp subjektif yorum yapsak mı artık...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sportage alırken karoq, tucson, c5 aircross, 3008, kadjar, qashqai hepsini incelemiş biri olarak hepsi hakkında kısaca yorum yapabilirim.
    -Karoq 1.6 tdi dsg prestige 399 bin tl ydi, içi vs gayet geniş kullanışlı bir araçtı. Ancak donanım olarak sadece led farı ve cam tavanı vardı. Başka koltuk ısıtma vs. yoktu. O nedenle elemiştik.

-Tucson n line plus 4x4 450 bin tl ydi. İçi bence çok güzeldi ancak ailecek kullanacağımız için içi ferah değildi çok siyahtı. O nedenle elendi.

-3008 aralarında en pahalı seçeneklerden biriydi neredeyse tiguan kadardı. Kokpit güzel olsada arkası dar ve basık bir araçtı. Boyum 1.88 olduğundan arka taraf beni darladı. O nedenle elendi.

-c5 aircross u yolda test etme fırsatımda olmuştu. Çok konforlu, ferah bir araç amerikanvari bir şekilde yolda yaylana yaylana ilerliyor, çukurları kasisleri ezerek geçiyor baya konforluydu çok beğendim. İçinde dokunduğumuz yerler kaliteli ancak geriye kalan yerler c3 ayarında sert plastikle kaplıydı. Kia nın da içinde sert plastik çokca var ancak c5 ten biraz daha kaliteli hissettiriyor. Citroeninde iç mekanla ilgili iddiası yok adamlar ben konforlu koltuk koyarım, süspansiyonu konforlu ayarlar satarım diyor yani konfor satarım diyor. Bu arada arkasına inip binerken ayaklarım b sütununa takılmıştı. Arkasına iniş biniş çok rahat değildi. Bir de o dönem tavanda boya atma problemi çoğu arabada meydana gelince güvenemeyip elemiştim. Yoksa onun haricinde güzel araba komşum kullanıyor memnun.

-Tiguan 1.5 tsi dsg r-line anlamsız pahalıydı normalde vw klasiği torpidonun, gözlerin içi kadife kaplı olur bunda çıplak plastiği görünce eledim. Elimi attığım çoğu yerden trim sesleri geliyodu araba pek sıkı hissettirmedi. Harman/kardon opsiyonuna 80 bin tl fark istenince eledim. Bir de yol yaptığımız için benzinlide olunca eledim. Kullanışlılık bakımından bir sorunu yok içi ferah cam yüzeyleri geniş. Tasarımıda geleneksel ama baya iyi tiguanın.

-kadjar ve qashqai kardeş arabalar. Kadjarın içi çok kalitesizdi ellediğim yerden trim sesi geliyordu. Aynı şekilde qashqai nispeten daha iyi olsada ondan da geliyordu. Cam tavanlarının açılmaması da yine hoşuma gitmeyen bir özellik olmuştu. Fiyatlarıda nispeten yüksek olunca eledim.

- Sportage’ı tercih etmemde ki sebep iç mekanda taba renk açık döşeme sunması ve içinin ferah olmasıydı. İçinin tasarımı, işçiliği genel kalite hissiyatını arttırıyor. Bagajı karoq, tiguan vs. bunların gerisinde olsada sunduğu donanım bizim için fazlasıyla cezbediciydi. Jbl ses sistemi, kablosuz şarj, elektrikli bagaj, açılabilir genişçe cam tavan, arka koltuk ısıtma, direksiyon ısıtma, arka koltuk sırtlığının geriye doğru yatar pozisyona gelmesi bizi en çok cezbeden özellikler oldu. İçinin sıkılığı, işçiliğinin güzel olmasıda beni cezbetti. Dct şanzımandan başta çekinsemde 5 yıl 150 bin km garanti vermesine dayanarak aracı aldım. Bir bayidende o dönem 385 bin tl ve yanında bir sürü hediye vermesi (paspas, ön arka tampon eki, yan basamaklar vs.) verince tercihimi kia dan yana kullandım. Şimdi 18 bin km oldu neredeyse çok memnunum. Çok şükür sorunsuz kullanıyorum.

Objektif bir şekilde değerlendirecek olursam araçlar bu şekilde. Arabayı duygularıma veya markalara bakarak değil, mantığıma ve araçların kullanışlılığına bakarak alıyorum. En uygun fiyata kim daha çok özellik ve kalite sunarsa onu tercih ediyorum. Şimdilik kia tercih ettiğim için çok şükür pişman değilim güzel araç. Allah isteyen herkese gönlündekini nasip etsin :)

Merhabalar

Geçen ay, servise gittiğimde yapmışlar, genel merkez de vu bilgi yok yada sıradan arıyorlarKia Sportage 2019 Sonrası  1.6L Dizel (7 İleri DCT) Alanlar ve Alacaklar   (Alındı)  neyse gidip dönmüş olduk.

• Merhabalar

Bu arada araba karşılaştırma çok, yorumlara nerden baktığınıza bağlı. Şöyle ki; sizin alım kararınızı ne etkiler, ( yakıt, güvenlik, konfor, donanım, tip vs ) onun için farklı tercihler oluşur, yoksa herkes aynı arabayı seçmez mi (benzer fiyatlar da)

Benim kararımım %80-90 kasa tipi oluşturuyor, alacağım tutarlarda sportage ilk sırada
    Bu sıralamada tiguan-tucson eski-3008 olabilir, ama C5 asla olmaz, çok konforludur çok ucar kaçar vs ilgilenmem.
    Bana göre! tipsiz bir araç

Mesala yeni kasa tucsonu beğenmedim, yeni sportage de beğenmedim (resim ve video gördüğüm kadarıyla)
    Sportage arka direğin dikey inmesini seviyordum onu da tüm arabalarla aynı yaptılar önü hoşuma gitmedi. Bu fanatiklik değil sportage yeni kasayı sevmedim. Neden alım kararlarıma göre uygun değil, başkasına göre uygun. Neden diyemem tercih derim

• Fanatiklik?? Burada bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz, ailemde var C5 air cross hem de feel adventure versiyonu. Yeri geliyor Sportage dan inip C5 kullanıyorum ve sürekli kıyaslama imkânına sahibim. Her ikisininde avantaj ve dezavantajlı yönleri var ve kişilerin beklentilerine göre ön plana çıkar. Buna fanatiklik denilmez. Ben kendi düşüncemi paylaştım sizlerle, C5 in bu versiyonunun kalite hissiyati malesef zayıf, katılırsınız veya katılmazsınız.

Katılıyorum tespitleriniz çok yerinde, ben ilave olarak Honda CRV yi incelemiştim ve beğenmiştim ancak görselliğin yanı sıra bakım ve yakıt tüketimleri ve ifâde ettiğiniz gibi uygun fiyata, kalite ve çok özellik sunması önemli. Benim kriterlerime göre rakiplerine kıyasla hala Sportage ön planda.

Yeni kasa Crv ye pek hakim olmasamda eski kasa 1.6 dizel manuel 120 ps versiyonunu bir tanıdığımız kullanıyordu. Servis maliyetinin yüksek olması ve süspansiyonlarının çok sert olmasından yakınıyordu. Bende birkaç kez binmiştim arkası çok sarsıyordu, konforu baya düşük gelmişti bana. İlginçtir o araçta Honda olmasına rağmen bir dünya arıza çıkmıştı.

Subaru forester a da baksaydınız keşke. Ben fiyatı uygunken hepsini test etmiştim. Forester 2.0 dizel e binince direk alıyorum demiştim. Şimdi artık fiyatları çok uçuk.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.