Şimdi Ara

KİA SATIŞ-SERVİS-YEDEK PARÇA VE DİĞER TÜM KONULARDA (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
4
Favori
54.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1-)2008 Kia rio sedan otomatik vites BRC kit takılı lpg li aracım var lpg yi 23300 km de taktırdım 30.000 km bakım fiyatı ne kadar?
    2-)Garanti süresini uzatma olayı var diye duymuştum aydınlatabilir misiniz?
    3-)Kia servislerindede camlara film çekiliyor mu?Eğer çekiliyorsa fiyatı?
    4-)Kia modellerinde neden çelik cantlara önem vermiyor?
    5-)Aracıma cruise control takılabilir mi?Fiyatı?
    6-)Sürücü tarafı ön koltuk gıcırtı yapıyordu 3 kere servise götürdüm sonunda koltuk kızağı sorunlu dediler ve kızak değiştirildi ama 1,5 ay gibi süre sonra aynı gıcırtı yine yapmaya devam ediyor.Ne gibi bir yol izlemeliyim?
    Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler.
  • Kamil Bey Cerato ların LG cd çalarları LG nin hangi versiyonudur.Fiyatı nedir?
    İkinci sorumda park sensörünün fiyatı ve modeli nedir?
    İyi çalışmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cogullu

merhaba
    2007 model sorento 90000 bakımında neler değiştirilir? Ne kadar tutar?

merhaba
    yakıt filtresi
    ön ve arka difransiyel yağları
    şanzıman yağı
    V kayışı ve gergi rulmanları
    motor yağı
    yağ filtresi
    hava filtresi
    polen filtresi
    1200-1300 tl civarında denk geldiğiniz kampanya dönemine göre değişkenlik göstermektedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdalls

Merhaba Kamil Bey;
    1-)2008 Kia rio sedan otomatik vites BRC kit takılı lpg li aracım var lpg yi 23300 km de taktırdım 30.000 km bakım fiyatı ne kadar?
    2-)Garanti süresini uzatma olayı var diye duymuştum aydınlatabilir misiniz?
    3-)Kia servislerindede camlara film çekiliyor mu?Eğer çekiliyorsa fiyatı?
    4-)Kia modellerinde neden çelik cantlara önem vermiyor?
    5-)Aracıma cruise control takılabilir mi?Fiyatı?
    6-)Sürücü tarafı ön koltuk gıcırtı yapıyordu 3 kere servise götürdüm sonunda koltuk kızağı sorunlu dediler ve kızak değiştirildi ama 1,5 ay gibi süre sonra aynı gıcırtı yine yapmaya devam ediyor.Ne gibi bir yol izlemeliyim?
    Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler.

merhaba,
    30,000 bakımı 320 tl civarı
    garanti bittikten sonra bir yıl uzuyor 100,000 km ile sınırlı!!yani 100,000 km yi üç ay da yapsanız da garantiniz bitiyor.
    Advence modelinde alaşımlı jant mevcut
    hız sabitleyici takılmıyor,araçta böyle bir alt yapı yok...
    koltuk için yeniden servise gitmeniz gerekiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: eskici2000

Kamil Bey Cerato ların LG cd çalarları LG nin hangi versiyonudur.Fiyatı nedir?
    İkinci sorumda park sensörünün fiyatı ve modeli nedir?
    İyi çalışmalar

aracınızın model yılı ve şasi numarası gerekmektedir..
  • merhaba kamil bey. Ben yeni kia sorento almayı ciddi ciddi düşünen biriyiz ve aklımızda fiyatı ve donanımı konusunda sıkıntılar var. biz 2005 ten bu yana sorento kullanıyoruz ve en son geçen sene 2010 model x force aldık. iki araçta duruyo ve ikisindende çok memnunuz.(2010 un malzeme kalitesi hariç) Şimdide yenisini düşünüyoruz. fiyatı 53.900 euro 7 kişiliğin (en boş). bu rakamı vereceğimiz araçta dvd bile yok veya daha komik bişey söyliyeyim park sensörü yok. 32 bin euro luk c180 k. bile on arka park sensörleri bulunurken neden sorentoda yok ? İşin dahada ilginc tarafı bu istedmiğiz şeyleri taktırıncada 55 bin lere çıkıyor fiyatlar.. 55 bin euro ya da önümüze sıfır ve ikinci el olmak üzere bir çok seçenek çıkabiliyor.
    Aslında benim size sormak istediğim şey duyduğuma göre yeni gelecek olan 2011 sorentolarda donanım olarak değişiklikler olucağı. Acaba bu bilgi ne derece doğru.
    Zamanınızı aldığım için kusura bakmayın. iyi akşamlar..

• Efendim merhabalar!

2008 dizel cerato sahibiyim. Araç 56000 km.de, ilk günden beri bende.

Araçta ivmelenirken yanı hızlanırken bir titreme oluyor.

Fakat bu balanstan kaynaklanan bir titreme değil zira yüksek hızda olmuyor dediğim gibi sadece ilk hızlanmalarda oluyor.

Sizce sebebi nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hus35

Efendim merhabalar!

2008 dizel cerato sahibiyim. Araç 56000 km.de, ilk günden beri bende.

Araçta ivmelenirken yanı hızlanırken bir titreme oluyor.

Fakat bu balanstan kaynaklanan bir titreme değil zira yüksek hızda olmuyor dediğim gibi sadece ilk hızlanmalarda oluyor.

Sizce sebebi nedir ?

Merhaba,
    Çok yüksek bir ihtimal ile aks kovanındaki boşluktan kaynaklanmakta..
  • quote:

Orijinalden alıntı: grh53

merhaba kamil bey. Ben yeni kia sorento almayı ciddi ciddi düşünen biriyiz ve aklımızda fiyatı ve donanımı konusunda sıkıntılar var. biz 2005 ten bu yana sorento kullanıyoruz ve en son geçen sene 2010 model x force aldık. iki araçta duruyo ve ikisindende çok memnunuz.(2010 un malzeme kalitesi hariç) Şimdide yenisini düşünüyoruz. fiyatı 53.900 euro 7 kişiliğin (en boş). bu rakamı vereceğimiz araçta dvd bile yok veya daha komik bişey söyliyeyim park sensörü yok. 32 bin euro luk c180 k. bile on arka park sensörleri bulunurken neden sorentoda yok ? İşin dahada ilginc tarafı bu istedmiğiz şeyleri taktırıncada 55 bin lere çıkıyor fiyatlar.. 55 bin euro ya da önümüze sıfır ve ikinci el olmak üzere bir çok seçenek çıkabiliyor.
    Aslında benim size sormak istediğim şey duyduğuma göre yeni gelecek olan 2011 sorentolarda donanım olarak değişiklikler olucağı. Acaba bu bilgi ne derece doğru.

Merhaba,

Park sensörü önemli bir konu değil,54,000 EURO luk bir araçta biz de lafını yapmıyoruz zaten.
    DVD ve görüntülü park sensörü ise orjinal aksesuarlarımızın arasında mevcut.
    DVD yi herkes tercih etmeyebiliyor.Aracın üzerinde standart olarak geldiğinde,müşterimiz tercih etmese bile almak zorunda kalıyor,parasını fiyatın içinde ödemiş oluyor emirvaki bir şekilde.Ancak şimdi aksesuar olarak bulunduruyoruz ve isteyen den farkını alarak takıyoruz,sorun yok..Aracın üzerinde olsa idi fiyatı da bu olmazda anlatmak istediğim!
    Yeni gelecek olan sorento larda donanım değişikliği olacağı doğru,ancak henüz gelmedi yeni araçlar..
    Tercihlere saygı duymaktan başka yapılacak bir şey yok maalesef...

• quote:

Orijinalden alıntı: sencer26

Sayın Ece,
    Öncelikle vermiş olduğunuz online danışmanlık hizmeti için teşekkürü bir borç bilirim.Burda tüm kia kullanıcılarının sorularnı ve problemlerini sabırla cevaplamanız gerçekten takdire şayan.

Benim sorunuma gelince;
    2009 dizel cerato kullanıyorum.Aracımdan genel olarak çok memnunum.
    Sorun şu ki,araç şu zamana kadar 4-5 defa, marşa ilk basmamda çalışmadı ve ancak 3. veya 4. kez marşa basmamda çalıştı.
    Araç henüz 13 bin km'de.
    Sizce sorun ne olabilir?

Drive Carefully.

Merhaba,
    iki neden olabilir;
    birincisi,marş motorunuzun kömürleri,
    ikincisi ise akünüzün zayıflaması
    servisten yada oto elektrikçisinden yardım alabilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: kecekece

quote:

merhaba kamil bey. Ben yeni kia sorento almayı ciddi ciddi düşünen biriyiz ve aklımızda fiyatı ve donanımı konusunda sıkıntılar var. biz 2005 ten bu yana sorento kullanıyoruz ve en son geçen sene 2010 model x force aldık. iki araçta duruyo ve ikisindende çok memnunuz.(2010 un malzeme kalitesi hariç) Şimdide yenisini düşünüyoruz. fiyatı 53.900 euro 7 kişiliğin (en boş). bu rakamı vereceğimiz araçta dvd bile yok veya daha komik bişey söyliyeyim park sensörü yok. 32 bin euro luk c180 k. bile on arka park sensörleri bulunurken neden sorentoda yok ? İşin dahada ilginc tarafı bu istedmiğiz şeyleri taktırıncada 55 bin lere çıkıyor fiyatlar.. 55 bin euro ya da önümüze sıfır ve ikinci el olmak üzere bir çok seçenek çıkabiliyor.

Merhaba,

Park sensörü önemli bir konu değil,54,000 EURO luk bir araçta biz de lafını yapmıyoruz zaten.
    DVD yi herkes tercih etmeyebiliyor.Aracın üzerinde standart olarak geldiğinde,müşterimiz tercih etmese bile almak zorunda kalıyor,parasını fiyatın içinde ödemiş oluyor emirvaki bir şekilde.Ancak şimdi aksesuar olarak bulunduruyoruz ve isteyen den farkını alarak takıyoruz,sorun yok..Aracın üzerinde olsa idi fiyatı da bu olmazda anlatmak istediğim!
    Yeni gelecek olan sorento larda donanım değişikliği olacağı doğru,ancak henüz gelmedi yeni araçlar..

Sizin lafını yapıp yapmamanız hiç önemli değil benim için kimse 100 liralık şeyden kaçmıyor. Önemli olan o aracın üzerinde olmaması. Ayrıca o ünlemli konuşmanız içinde sizi uyarıyorum eğer konuşma sonunda ünlem koyarsanız o konuşmayı sertleştirirsiniz ve bende bir müşteri olarak bu sert konuşmanızdan ötürü sizden bir özür mesajı beklemekteyim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kecekece

quote:

Merhaba,

Sizin lafını yapıp yapmamanız hiç önemli değil benim için kimse 100 liralık şeyden kaçmıyor. Önemli olan o aracın üzerinde olmaması. Ayrıca o ünlemli konuşmanız içinde sizi uyarıyorum eğer konuşma sonunda ünlem koyarsanız o konuşmayı sertleştirirsiniz ve bende bir müşteri olarak bu sert konuşmanızdan ötürü sizden bir özür mesajı beklemekteyim.

Merhaba,
    Gereksiz polemikler yaratarak bu sayfaları kirletip de amacının dışına saptırmak asla ve asla tarzım ve tercih ettiğim bir durum değildir.Oradaki ünlem dikkat çekme amaçlı konulmuştur,düşündüğünüz gibi bir durum söz konusu değildir,sanal ortam da her zaman bu tarz durumlara maruz kalınabiliniyor.Sözlü olarak kurulan iletişimler de,ses tonun dan ve alınan elektrik ten,zaten belli olur ne söylenmek istenildiği...
    Dolayısı ile maksadım sizin düşündüğünüz gibi olmadığı için özür dileyecek bir durum olmadığını düşünüyorum.
    Bu vesile ile de size iyi çalışmalar diliyorum...

• Kia picanto 2006 model aldım, aldığım kişide kitapçığı felan yoktu. Bu aracın servis manuel denilen kullanım kitapçığını nereden bulabilirim.
  • öncelikle herkese kazasız belasız araç kullanmalar diliyorum yıllardır kia kullancısıyım 2004 sephia ile başladım 2005 advant crdi 2006 advant crdi şimdide 2009 kia advant lpg li triptonik aldım daha araç elime ulaşmadı haftasına kadar geliir sanırım benim sorum arac kaç vites bu triptonik viteslerde normal vites gibi 4- 5 ilerimi otomatik ile triptonik kullanım vitesleri aynımı 5 otomatik 5 triptonik manuel gibi mi 2009 benzinli ceratolar zincirlimi cevap veren olursa mamnun olurum.
  • Merhaba Kamil Bey;
    2008 Kia Rio (benzinli) için;
    Hava filtresi,yağ filtresi,polen filtresi ve bujilerin fiyatları nedir?

iyi günler
  • Arkadaşlar artık Kamil beyden cevap alamayabilirisiniz. Kia'dan ayrıldığı yönünde bir duyum aldım.
    Ama sanal ortamda kia severlere hizmet ediyordu. Hakkını vermek lazım.
    Kendisini tekrar burda görmek isterim.
  • Merhaba arkadaşlar,

İsmail Hoca'mın bahsettiği üzere,Kia'dan ayrılmış bulunuyorum.
    İş hayatıma Volkswagen Binek araçlar satarak devam ediyorum.

Bir gün bir yer lerde yeniden karşılaşmak umudu ile hepiniz hoşçakalın...
  • kamil bey

öncelikle yani işiniz hayırlı olsun. şimdiye kadar yaptığınız tüm yardım ve katkılar için kendi adıma size teşekkür etmeyi borç biliyorum

bu piyasanın sizin gibi işiyle ilgilenen, özverili insanlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. sağlıcakla kalın..

saygılar
  • Kamil Bey;
    Şimdiye kadar yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkürler eğer ki bir sonraki aracım Volkswagen olursa belki görüşürüz.
    Hoşkalın hoşçakalın.
    selamlar
  • merhaba kardeş kia rio 2004 model aracın havalandırma konsolu (çıkma) varmı sıfırı 480tl çıkma bulursan çok sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.