Şimdi Ara

Kia Rio neden tutulmuyor? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
119
Cevap
1
Favori
42.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Test sürüşünü yaptım ve evet kısmet olursa, alacağım araç bu dedim. Aklımdaki tüm soru işaretlerini giderdi.

Yokuşta araç boğulmuyor, gazı verdiğinde iyi kaçıyor.

Ara hızlanmaları çok iyi. Hele 3-4 mükemmel.

120'i geçtiğinde henüz devir 2500'ler de buda yakıt konusunda hız ve tasarruf arayanlar için.

Arka diz koltuk mesafesi inanılmaz tatmin etti. Fiesta ile arasında dağlar kadar fark var. Sadece aracın geometrisinden kaynaklı arka cam biraz üstte kalmış.

Markaya takılmamak lazım. Galerici ve hevesiniz çabuk geçecek tiplerden değilseniz, uzun süre sizi idare eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurul -- 2 Ağustos 2016; 22:20:50 >
  • Gurul kullanıcısına yanıt
    bende makyajsız kasa fancy var şu anki concept in karşılığı. Makyajlıyi pek sevemedim ama bugün koyu mavi renk concept plus gördüm araca resmen aşık oldum. Ama resmi sitede o renk mevcut değil. Galiba dizel concept için 57 bin TL fiyat aldınız. Imkan varsa concept plus i zorlayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfır için ne yazık ki param çıkışmıyor. 47-48 bandında Concept kazasız, boyasız kovalıyorum. 2015 ve maksimum 30 bin km' de oluyorlar.

Hakkımızda hayırlısı. Şöyle bir durumda var;

Neye niyet neye kısmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurul -- 2 Ağustos 2016; 22:39:05 >
  • Var mı kullanan, memnun olmayan arkadaşlar.

Yorumları bekliyorum...
  • shakircan kullanıcısına yanıt
    Kim diyor tutulmuyor diye ? 2009 da rio 0 km aldık geçen ay 135 bin de babam satıp yine 2016 model 0 km rio aldi ve araçtan çok memnun yıllardır hiç sıkıntı yaşamadım o yüzden yine rio tercih ettim dedi

• Şu anda kaça almalıyız rio 2017 - 2018 dizel manuel veya otomatik benzin temiz hasarsız

Rio önerir misiniz 2. Eli nasıl ?

Tasarım i20’den güzel
  • hortlatiyorum ama neden çevremdeki herkes kia alma diyor anlamadim yav :D
    4 ustaya sordum hepsi kiaya bakma bile dedi,nedir bunun nedeni ,sebepleri kronik sorunu cokmus tofastan daha cok sanayiye ugrarmisim vsvs,ben bakmam alirsan diyen bile oldu :D

• Tremere117 kullanıcısına yanıt

Yine almayın mutlaka bir derdi vardır ama ustanın asıl alın dediğini sakın almayın. Hatta usta kişileri ile muhabbeti minimuma indirin. Yalan yanlış ezberledikleri 3 5 kalem şey disinda koca bir cahiller

Hyundai-Kia grubunda 1.6 gdi motorun LPG ile yağ eksiltme durumu ve ilk nesil DCT şanzımanlarda çok yoğun, yokuşlu trafikte ısınma sorunu dışında önemli bir kronik hata duymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokali Amca -- 11 Mayıs 2022; 10:35:48 >

Hyundai ve Kia aynı şekilde ve teknolojiyle üretiliyor. Japon Toyota ekolünü benimsediklerinden Genel olarak sorunsuz araçlar olarak bilinirler. 1.4 motorlar zaten sorunsuz, yeni nesil 1.0 turbo dct araçlarda da bilinen bir sorun yok. Usta neye dayanarak almayın demiş merak ettim.

• Guest-0C0967079 G kullanıcısına yanıt

Kökünden kırmak neden 

• Konuyu tekrardan hortlatıyorum ama 2023 model rio 1.4 cvvt otm alma sürecindeyim. Bayiden 1 tane liste fiyatına denk getirdim. Mart ortası yanı 10 güne teslim dediler. Ama bazı forum ve gruplarda ABS beyin arızası, fren tutmaması, direksiyon eps arızası(sertleşmesi) gibi sorunlar duyuyorum. Bunlar kronik midir? Beni üzer mi? Al-satçı değilim en az 3 yıl araca binip sportage'a geçmek için basamak aracı olarak almayı düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mumululu -- 5 Mart 2023; 11:26:46 >
  • Mumululu M kullanıcısına yanıt

Arkadaşım bu aracın garantisi yok mu? Bir sorun çıkarsa garantiye verirsin gider.

• Mumululu M kullanıcısına yanıt

Forumlara x marka araç sorunları yazın, sorun olmayan marka göremezsin piyasada.

Yeni model, liste fiyatına, 10 güne teslim B sınıfı otomatik araç. Alın geçin hocam, Kia 5 yıl garanti veriyor diye biliyorum.

En yakın rakibi ve kuzeni İ20, zamanında polo vs 2 hava yastığıyla gelirken 6 hava yastığı standart olarak sunuluyordu. Tek kaybınız satarken i20, Clio, polo kadar hızlı gitmez ama B sınıfı Crossover ve HB otomatik, piyasada en hızlı gidecek modellerden

• tipsiz.

eski kasa çok yeni kasa az tipsiz. yine tipsiz yine tipsiz.

Buradakilerin, şu arabayı al, bu arabayı al dediğine pek bakma derim ama ona rağmen buradaki arkadaşlar ustalardan daha çok biliyorlar araçları. Sanayideki ustaları dinleyeceğinize buradaki adamları dinleyin daha iyi.

• Aklınızca dalga geçiyorsunuz ama doğru. Sanayide ki usta denen tipin dediği arabayı alacağıma, hatta inanacağıma burda yazan kişilerin dediğini tereddütsüz dinlerim.

Örnek olarak, standart 6 hava yastıklı Rio satılırken, daha pahalıya aynı alt yapi, aynı motor, aynı şanzıman, daha az donanımlı ve 2 ( iki ) sadece 2 hava yastıklı i20 öneren ustanın da ben evveliyatini severim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greencard Hüseyin -- 8 Mart 2023; 8:21:24 >
  • Greencard Hüseyin G kullanıcısına yanıt

La yazdıklarımdan hiçbir şey anlamamışsın. Halbuki açık ve net yazdım. Sanayideki ustaların çoğu artık parça tamir etmiyor. Sök tak yapıyor. Kaldı ki, lifte kaldırdığı aracı sürmüyor etmiyor. En fazla dükkana çekmek için hareket ettiriyor. Ben araç alırken ustaları dikkate almam. Size de tavsiye etmem.

Haliyle ustayı tercih edeceğime buradakileri tercih ederim. Yalnız burada her denileni dikkate almamak lazım. Bir ara burada herkes Mazda 3 öneriyordu. Öneren adamlar gitti Linea, Megane, Accent aldılar. Her üyeyi dikkate almayın. Onu demek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yapayzeka037 -- 8 Mart 2023; 14:26:46 >
  • Kia Rio 1.4 Cvvt Elegance 2018 sahibiyim. 5 yıldır kullanıyorum. Şuana kadar kaputu sadece silecek suyu koymak için açmışımdır. :) motor zaten sorunsuz bi motor şanzıman da tork konvertörlü tam otomatik şanzıman olunca hem motorla uyumu çok iyi hemde uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz tam bir şehir içi geniş ister aile ister hızlı genç arabasıdır. İddiaya girerim ki yol tutuş konusunda da sınıfının lideridir. Frensiz dip gaz giremiceği viraj yok :) 🤘

Ahahha özellikle tekrar tekrar okudum. Kia dünyanın en az arıza yapan aracı seçilmişken bizim iki civata sıktı diye usta olan sanayicilerimizin sözlerine bak hele 😅🤘Bizim ülkemizde araba kullanmayı bilmeyen milyonlarca şöförün altında heba olan arabayı alıp sonra kia çok bozuluyor diyerek genelleme yapmış. Bakın; avrupa ülkerinde ki arabalara 2000 model araba hala dünki gibi temiz ne yağ yakma ne su kaçırma hala taş gibiler. Neden ? Hiç düşündünüz mü 😅

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.