Şimdi Ara

KIA PICANTO NASIL BİR ARABA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
340
Cevap
4
Favori
221.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim kararın ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun!
    Ancak bu otomobilin nesini beğendin anlamış değilim_?
    sadece 0 km olması bence senin için cazip geldi, 0 km olması dışında + ları nelerdir_?
    Kardeşim bende geçen ay bu bütçe ile otomobil aradım ama picanto aklımın ucundan dahi geçmedi_? 2. el rio olabilirdi ama picanto
    Punto düşünmezmisin 1.3mj _?
  • direk al !

KIA PICANTO NASIL BİR ARABA

http://www.sabah.com.tr/2004/09/30/oto/odn104-20040929-130.html

http://www.kia-forums.com/kia-picanto-forum/35310-new-update-my-car.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avanazgul -- 14 Aralık 2006; 17:17:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: aLper_iLeri

bu otomobile binmeyenlerin verdiği yanıttan sonra
    şimdi ben binen ve bizzat kullanan bir kişi olarak yorum yazacagım.

TR'de turbo dizel ve klimalı olarak şu an indirimle beraber peşin 21.5 milyara satılan tek araç bu.
    daha ucuza varsa söyleyin.

kliması çok iyi çalışıyor.
    özellikle işçilik çok iyi. tata'dan çok daha iyi yani.

boyum 1.88 ama aracın özellikle ön koltukları rahat.

ataklığı iyi fena degil. araçta 2 büyük kişiydik (ben 100 kilo arkadaş 90) ama sorunsuzdu.
    turbo olmasaydı gitmezdi ama turboyu hemen hissediyorsunuz.

test edip de gerçekçi olarak hesapladık, 100 KM'de ortalama 4.5 lt'ye denk geldi. bu rakam iyi bir rakam.
    kısacası 2.3 ytl'ye aldıgını normal dizel ile 100 bin TL yakarsınız.

yüksek tork kendini belli ediyor.

bu aracın tek olumsuz yönü bagajı çok ufak. tepeye port bagaj şart.
    o yönünü hallettikten sonra çok güzel.

ben aracı almadım ama almayı düşünüyorum.
    turbo dizel olan en ekonomik aracı arıyorum.
    bu araç ta almayı düşündüğüm araçların içinde en ucuzu.

lütfen araç hakkında bilmeden sallamayalım.
    yakışmıyor.

+1 bu kadar kişinin bu arabayı savunması cok hoşuma gitti..

• ben de almayı düşünüyorum ama servisinin yaygın olmaması biraz tedirgin edici..
  • Abi geçen sene araba alırken rioya bakıoduk. Sonra gözümüze picanto ilişti. Satış görevlisinde de bundan varmış. Adam şehir dışında accaip az yaktığını söledi.

Öle çok rezil bi araba deil gayet iyi!

Çok ekonomik bi araba mck!!! Pek güvenli olmayabilir ama tam bekar arabası! Siyahta aldım mı tadından yenmez!!

Alacan bunu Türkiye yi gezecen abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loop -- 14 Aralık 2006; 20:16:43 >
  • kalbin temizmiş, nasip olmadı o araba bana..
    bayram öncesi ayırttım, tatilinin bitip krediyi çekmemizden önceki gece vazgeçildi..
    şu an uno hobby sahibiyim.. ekonomiyi dizelle değil ileride tüp takarak yapıcam inşallah..
    ama hala yolda picanto görünce dönüp bakıyorum.. bayağı sevmiştim keratayı..
    quote:

Orjinalden alıntı: lervolerto

Kardeşim kararın ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun!
    sadece 0 km olması bence senin için cazip geldi, 0 km olması dışında + ları nelerdir_?
    Kardeşim bende geçen ay bu bütçe ile otomobil aradım ama picanto aklımın ucundan dahi geçmedi_? 2. el rio olabilirdi ama picanto

• tek eksisi sınıfına göre fazla yakıt tüketmesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: miskinn

kalbin temizmiş, nasip olmadı o araba bana..
    bayram öncesi ayırttım, tatilinin bitip krediyi çekmemizden önceki gece vazgeçildi..
    şu an uno hobby sahibiyim.. ekonomiyi dizelle değil ileride tüp takarak yapıcam inşallah..
    quote:

bende bayram öncesi aldım acaba senin arabanımı aldım

• Auto motor & sport dergisinde aralık 2006'da kia picanto dizel testi var; 5 üzerinden 4 yıldız almış otomobil... 4 yetişkin rahatça yolculuk yapabilir denmiş..

Aracı değerlendirirken fiyatını, sınıfını, hangi ihtiyaçalara cevap vermek üzere tasarlandığını unutmamak lazım... Bunlar göz önüne alındığında kia picanto çok mantıklı bir araç...

İnternette birkaç yabancı sitede de testlerini ve incelemeleini okudum, oralarda da genel kanı sevimli ve anlamlı bir otomobil olduğu yönünde..
  • quote:

Orjinalden alıntı: amdfanatic

bir arkadaşımın arkadaşının kia picantosu dolu da dışarıdaymış:) dolu iz yapmış tavanda :) sonra yağlı çekiç mi nedir öyle birşeyle düzeltmişler

sen geçen baharda yagan doluda ( citroen ersanlı maltepe bayisini bilirmisin arkadaşim ) dışarıda duran araçların hepsi ( dolu yagdıgı için ezik büzük olmuştu ) kusurlu araç statusüne girdi he bunu müşteriye söyleyerekmi sattılar onu bilmem peki şimdi citroen kötü bir arçmı yapmayın beyler
  • quote:

Orjinalden alıntı: youngsun

picanto katologdaki yakıt tüketimi verilerini ancak rüyasında tutturur..çünkü yakıt tüketimi fabrikanın verdiğinden 1.9 lt fazla! 91 den bu yana hyundai- kia kullanıcısı olarak söylüyorum..sallamıyorum...

peki dostum hangi araç katologdaki verisini tutturmuş benim şu angi aracım ford cmax ort yakıt 6.3 lt inan yanından bile geçmiyor hele ist trafiginde ben bile park ve trafik yüzünden ufak araç almayı düşünüyorum yakıt çok önemli bu trafikte kazandıgımızı yakıta veriyoz anasını satayım he bide şu var herkesin söyledigi gibi araba sürat yapmak için degil ulaşım için bir gereçtir o zaman kia picanto düşünülmesi gereken bi araç kerata şirinde tabi zevkler ve renkler tartışılmaz

• quote:

Orjinalden alıntı: panikyok

quote:

picanto katologdaki yakıt tüketimi verilerini ancak rüyasında tutturur..çünkü yakıt tüketimi fabrikanın verdiğinden 1.9 lt fazla! 91 den bu yana hyundai- kia kullanıcısı olarak söylüyorum..sallamıyorum...

peki dostum hangi araç katologdaki verisini tutturmuş benim şu angi aracım ford cmax ort yakıt 6.3 lt inan yanından bile geçmiyor hele ist trafiginde ben bile park ve trafik yüzünden ufak araç almayı düşünüyorum yakıt çok önemli bu trafikte kazandıgımızı yakıta veriyoz anasını satayım he bide şu var herkesin söyledigi gibi araba sürat yapmak için degil ulaşım için bir gereçtir o zaman kia picanto düşünülmesi gereken bi araç kerata şirinde tabi zevkler ve renkler tartışılmaz

Budur Yüzbaşım Ağzına Sağlık

• bugün topkapı kia bayisine gittim arkdaşlar picantoya bi bakayım dedim gözüm rioya takıldı daha dogrusu hanımım gözüne takıldı inceledik bütün modelleri cerato falan samimi söylüyorum picanto ve rioya hayran kaldım ikisi içinde sürüş için randevu verdiler hafta içi görecegiz bakalım araçların marifetini size yazarım he bu arada 3 yıl 100.000km garanti servis bakımları kia seranto jeeplerin bakımı 120ytl bu ufaklar kim bilir kaçadır tabi her 7500km de servise girmek gerekiyormuş buda bence güzel birşey bakalım kısmet diyelim size anlatırım tekrar izlenimlerimi hoşçakalın
  • quote:

Orjinalden alıntı: avanazgul

quote:

Orjinalden alıntı: panikyok

quote:

Budur Yüzbaşım Ağzına Sağlık

dostum olması gereken de budur marka fanatikligi yapmanın kime faydası var gerçekci olmak gerek saygılar

• Gecen hafta persembe gunu, 1.1 dizel comfort modelini aldım.4 bin ytl indirim ile
    22.600 ytl'ye geldi.araci aldiğimda yakıt göstergesi boştu,35 lt eurodisel'e 75 ytl verip
    doldurdum.Gösterge "F" ibaresini geçip son dayanmıştı.136 km yaptım,şu an gösterge "F" çizgisinin
    üzerinde .
    1096 kg arac sasırtıcı derecede cevik.ic mekan ferah.Burda atıp tutanların aracın icini görmediğine eminim.
    Bana göre tek eksisi , bagajı gercekten cok ufak.Ancak sadece esim ve ben kullanacagımız icin
    bize göre ideal.Avrupa testlerinde picanto icin söylenen bir soz var "anlamlı".Aileniz iki kisilikse,
    sehir ici ve disi karisik kullanım yapacaksanız bu arac fiyatıyla da ideal.
    alırken sordum rodajı nasıl yapıcaz , ilk bakım kac km.de diye, rodaj yok sadece uzun süre aynı devir
    ve süratte uzun süre kullanmayın dediler.İlk bakımı da 7500 km de yapılacak.
    Her insanın kullanım kosulları , aldıgı aractan beklentisi farklı.Ekonomik kosulları dusundugumde,
    benim için en mantıklısını ve guzel bir araba aldığımı dusunuyorum.
    saygılar herkese

• deltadx

hayırlı olsun arkadaşım. güzel araç almışsınız.. kazasız belasız güzel sürüşler dilerim..

kia picanto ve hyundai atos (yeni kasa tabi) hayranıyımdır.. herkesin istekleri farklı olabilir.. bu araçlara çok kötü yorumlar yapılıyor ama ben katılmıyorum.. yakıt tüketimiyle, iç hacminin genişliğiyle, sürüş keyfiyle ve şehir içinde çok ideal araçlar olduğunu düşünüyorum..

bende de hyundai atos prime 1.1 2006 var .. ve gerçekten çok memnunum. bu aracı almasaydım.. kia picanto alırdım..

tekrar hayırlı olsun..
  • RADYO & CD& MP3 (aksesuar) websitesinde böyle bir not düşmüş. ne demek bu? mp3 player ayrımı?
    ayrıca konsolu falan nasıl? malzeme kalitelimi?
  • kankys,
    güzel dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşım,sizinde tekeriniz hep düz basar inşallah.

quote:

Orjinalden alıntı: Villeneuve

RADYO & CD& MP3 (aksesuar) websitesinde böyle bir not düşmüş. ne demek bu? mp3 player ayrımı?

RADYO % CD % MP3 player , satıcının dediğine göre hepsinde standart.Markası Blaupunkt ve
    oldukça kaliteli. Mp3 player ayrı değil, cd'deki mp3 leri tag'ları ile birlikte listeleyip çalıyor.
    Yanlız aksesuar olarak belirttikleri için herhalde, faturası ayrı kesilip adresinize gönderiliyor.

Konsol ve malzeme kalitesi gayet güzel , keyfimi kaçıracak bir ayrıntı bulamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Villeneuve

RADYO & CD& MP3 (aksesuar) websitesinde böyle bir not düşmüş. ne demek bu? mp3 player ayrımı?

Ekim de aldım 1.1 EX AT Comfort , Malzeme - Mp3 Pplayer Dahili - Konsolu çok rahat heryerde bir göz ve hacim var her bişeyini koyabiliyorsun..

Dizelini alan arkadaşada hayırlısı olsun kazasız belasız inşAllah..

KIA PICANTO NASIL BİR ARABA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avanazgul -- 26 Aralık 2006; 9:44:43 >

• quote:

Orjinalden alıntı: avanazgul

quote:

Orjinalden alıntı: miskinn

kalbin temizmiş, nasip olmadı o araba bana..
    quote:

bende bayram öncesi aldım acaba senin arabanımı aldım

benimkini aldıysan iyi bak ona :).. rengi ne? dizel mi bi de?.. trafikte önümde bi picanto görünce bi garip oluyorum hala..

edit: tümünü okumadan yazmıştım, dizel almamışsın, sayfa sonunda gördüm, kazasız belasız sürüşler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskinn -- 26 Aralık 2006; 10:44:11 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.