Şimdi Ara

KIA CEED...Peki, ya Sizce? (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
2
Favori
74.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • i30 5 yıldız için yeterli puanı aldı, ancak çıkıntılı dashboardun sürücü sağ dizine baskı yaptığından dolayı 4 yıldız aldı 3 değil
    i30 da kullanılan malzeme hyundai ve kia konumlandırma gereği biraz daha kaliteli. sadece plastik kalitesi değil, süspansiyon,fren sistemi (mesela i30 daha kısa mesafede duruyor) ve donanımsal farklılılar.
    i30 almama sebep olan kuzenimde ingilterede 1.5yıldır ceed kullanıyor, çok memnun.
    Avrupanın her ülkesinde ceed 1milyar civarı daha ucuz i30 dan.
    Çok güzel bir araba,tavsiye olunur.
    quote:

Orjinalden alıntı: musti77

Rio eradan ucuz değil era 25000 ytl dizel satılırken rio 29000 ytl ye satılıyor. fakat yinede ceed i30 dan ucuz olacağı söyleniyor. ceed güvenlik testlerinde 5 yıldız alırken i30 3 yıldızda kaldı, bu etken ceed in daha pahalı satılmasına sebep olabilir daha güvenli diye. cerato ceed den ucuz olacaktır çünkü cerato model yılını tamamlamak üzere ve güvenlik olarakta ceed den çok daha pasif. son modeller kiada daha iyi güvenlik açısından rio da 4 yıldız aldı erayı bilmiyorum ama kia biraz daha güvenliği artırıyor gibi...

• merhaba arkadaşlar cee'd tutulurmu? diyorsunuz...! lütfen hatırlayın serontoları ceratolar riolarda ilk piyasaya griyorkenken hep aynı düşüncelerimiz vardı ne oldu sorentolar lider ceratolar lider riolar lider sınıflarında cee'd ilk olarak girerken piyasaya bence bu düşünceler normal ama gercekten muhteşem bir arac ben alacagım gönül rahatlığıyla bir takım insanlar gibi marka değil sorunsuz rahat kaliteli bir arac peşinde olduğum için ÇELİK MOTOR yetkililerine teşekkürler cee'd türkiye getirdikleri için saygılar
  • Aracı görmeden karar vermeyin derim. 3 kapı cool paketinin test aracını dışarıda görenler hemen bayiye geliyor biz yeni aracınızı yolda gördük bakabilirmiyiz diye? Ön yargılı olmak çok yanlış mutlaka test edin. Bütün kia bayilerinde test aracı var şu an.
  • Yanlışınız var Hyundai Vw dir Kia ise Audi gibi konumlandırılır , daha iyi malzeme kullanılır ...
  • golf-i30-ceed kıyaslaması ama kim lider gelmiş anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_sönmez -- 29 Nisan 2008; 3:15:15 >
  • kia ceed çarpışma testi
  • http://www.edmunds.com/insideline/do/News/articleId=104437
    şu yazıyı okumanızı öneririm,birde hyundai worldwide sitesinde açıklaması yapılmıştı , buyrun

http://worldwide.hyundai-motor.com/common/html/about/news_event/press_read_2005_03.html

kia daha ucuz alınabilir araçlar üretir,hyundai marka olarak üstte konumlanıyor. Bknz. Genesis projesi
    Türkiyedeki durumla değerlendirmeyin

What this means to you: As Hyundai and Kia move closer at an industrial level through shared platforms, their brand images need to get further apart. Pushing Hyundai upmarket and aiming Kia at younger buyers makes a lot of sense — providing the product is good enough.
    2004 senesinden beri bu yapılandırma devam ediyor.

quote:

Orjinalden alıntı: muratti

Yanlışınız var Hyundai Vw dir Kia ise Audi gibi konumlandırılır , daha iyi malzeme kullanılır ...

• arkadaşlar bu araç satılmaya başladı galiba. çünkü ben pazartesi günü denizlide geçici plakalı bir ceed gördüm. sahibi orada olsa soracaktım fiyatını ama araç park halindeydi. dış görüntüsü iii içi i30'a benziyor gibi geldi bana
  • van ili icin konusuyorum. vandaki kia bayisine geldi test araci. ustelik 10 gunu gecti sanirim ben test edeli.kia ceed dizel duz vitesli idi arac. test ettim ben ve cok sevdim. arac kalite kokuyo. muthis seri ve hizli. muthis keyif aldim ben. sadece panik frende arkadan hafiifce kaydi. ve dahi sert bir viraji hizli donerken on tekerlerden tikir tikir bi ses geldi. akis?
    dizel otomatik olanini dusunebilirim ben. soylediklerine gore dizel ve otomatik olaninda esp de olacakmis. esp olursa bu saydigim kayma vs olmaz sanirim. hele bi gelsin bakalim esp warmiymis hakkaten.daha bayi bile tam olarak bilmiyor hangi donanimla gelecegini. ama fiyat olarak ortalama 35 bin ytl olur diyor dizel ve otomatigin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akburak -- 2 Mayıs 2008; 21:08:54 >
  • valla arakadaşlar bugün kia ceed'i test ettim ama ne yalan söyleyim bu araba benden kesinlikle geçerli bir not almadı.bu aracın neyini bu kadar övüdler onu anlamadım.otomatik vites 115 beygir 1.6 motorunu test ettik.bir kere iç kapı kollarındaki siyah renk olan kaplama çok basit..çünkü parmak izi bırakıyor üzerinde ve hiç hoş durmuyor.ön kokpit çok geniş ve kullanılan malzemesi kesinlikle ceratodaki gibi kaliteli değil.yol bilgisayarında çok fazla veri var.insanın gözü alışmakta zorlanıyor.sürücünün dikkatini dağıtabilir bu.kilometredeki aydınlatma sistemi güzel.torpidoda soğutma sistemi mevcut.
    bugün test sürüşü sırasında şiddetli yağmur yağıyordu.yaklaşık 15 dk sürdü test sürüşü.araç yağmurlu havada güven vermedi bana.yağmur sanki arabanın tavanını kırıp içeri girecekmiş gibi ses yapıyor.ve yağmur sesi rahatsızlık verici düzeyde benden söylemesi.arabanın içi dar onu baştan söyleyim.koltukları ortopedik değil.insanın beli rahat etmiyor.bu araçdaki teyp bence yeni ceratodaki teyple kesinlikle boy ölçüşemez.çünkü sesi o kadar kötü veriyorki.hoparlorler 4 tane.ceratoda ise 6 tane.ve teybin kalitesi hakikaten seside çok etkliyor.ceratodan artı olarak usb girişi var.
    herkesin zevki farklıdır tabiki ama ben ceed'İ tutmadım.cerato 2008 kasaya değişmem kesinlikle.

• tam otomatik vitesmiydi test ettiginiz arac? yoksa triptronic?
  • tam otomatik vitesli olanıydı sanırsam.
    ben cerato 2008 kasa diyorum.amartisörleri ceed'in inanılmaz sert.test sürüşüb biteceği yakın sırada tam bayinin önüne girerken bir çukurdan geçti araba ama sanırsınız araba alt takımları midenize girdi.o kadar sert yapılmışki bütün sarsıntının şiddetini içeri veriyor.saygılarımla...
  • ya hala fiyat açıklanmadımı bi arkadaş pazartesi demişti sanırım?
  • http://galeri.internethaber.com/gallery.php?id=1233
    arkadaşlar haberi bile çıktı internethaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakani -- 9 Mayıs 2008; 10:10:50 >
  • Arkadaşlar Ceed in fiyatları belli oldu 31.750 den başlayıp fulu 36.500 e kadar bence mükemmel fiyat 3 kapı lısının fiyatı 32.500 bunlar dizelleri için birde benzinlilerini düşünün bence bu fiyata bu araç süper.. şunda bütün araçlar satıldı.. bende 3 kapılısından aldım..

bilgi içinwww.yeniceed.com
  • Usta ii güzelde,5 ve 6 ileri manuel vites diyor,2.0 140 ps (benim Caren's in motorundan) motor seçeneği diyor,bence pek doğru bir site değil,kia.com.tr ile uyuşmuyor söyledikleri...

Buwww.yeniceed.com sitesinin çelik motorla pek bir ilgisi yok galiba,biraz daha açıklayabilirmisin?

Pro cee'd tahminimden güzel çıktı,bende dün fiyatlara baktım,aşırı derecede memnun kaldım...Birde bu sitede yazdıkları doğruysa tatından yenmez...

Anladığım kadarıyla Fransa'daki fiyatları,modelleri:

Tarif kia pro cee'd pour la france :

2.0L CRDi VGT 140ch Sport 22 500€

1.6L CRDi VGT 115ch Sport 21 200€

1.6L CRDi VGT 115ch Active 19 900€

1.6L CVVT 126ch Sport 19 500€

1.6L CRDi VGT 90ch Active 19 000€

1.6L CVVT 126ch Active 18 200€

2.0L CVVT 143ch Sport 21 000€

1.4L CVVT 105ch Active 17 300€

1.6L CRDi VGT 90ch Motion 17 180€

1.4L CVVT 105ch Motion 15 480€

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AssistForte -- 10 Mayıs 2008; 12:10:49 >

• Kardeşwww.yeniceed.com kia ana bayilerinden oğuşların ceed için özel hazırlattığı sitedir. Bu olaya şöyle bakabilirsin ceed in özel bir konumda olmasını istiyoruz. Çelikmotor neyi nezman yapacağı belli olmaz şuan getirdiği araçlar piyasayı koklamak için yani eğer araç tutarsa ürüngamını genişletecekler. Bugün nasıl doğuşta audinin fiyat listesinde araçlar standarttır üst donanımları ve özel istekleri özel siparışle getiriyorlar türkiye ye buda böyle olacaktır mutemelen. şuan showroomumuzda duran 3 kapılı ceed in fiyatı uygun olsun diye sisfarlarını bile koymamışlar böyle bir donanım avrupada yok. Ceed in 6 ileri vitesli 1.6 cc 122 ps benzinli motorunda var birkaç ay sonra gelecektir. Benzinli modelleri henüz türkiye ye ulaşmadı zaten çelikmotor bu araçlara çok fazla yüklenmeyin diyor çünkü slokvakyada ki fabrika araç yetiştiremiyor türkiye ye de çok kısıtlı gönderiyor donanımlarwww.yeniceed.com da bu yüzden farklı. 2.0 cc lerde vergi yüzünden muhtemelen özel siparişle gelecektir.

• cerato basic crdi nin başlangıç fiyatı 33 ooo ytl lerde gezerken,ceed cool modelinin fiyatının 31 750 ytl olması bence harika,eğer fiyatlarla oynamazlarsa yakın bir zaman içinde çok,hemde çok görürüz bu aracı yollarda,hayırlı olsun alan arkadaşlara da,güle güle binsinler...
  • arkadaşlar bende geçen gün gezi amaçlı istanbul çanakkale gezmeye çıktığım gün yolda beni geçerken gördüm bulgaristan plakalıydı ve acaip havalı duruyordu araç.ilk fırsatta test etcem.i30 düşünüyordum ama bunu görünce hele hele canlısını görünce fikrim tamamen değişti.çok iyi bi araç dışardan inşallah içide aynıdır da sonunda aradığım aracı bulmuş olurum...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.