Şimdi Ara

^^^^KİA CEED CLUB^^^^ (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.758
Cevap
59
Favori
841.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu arada şu 4 lü sinyal tuşunun yanında , koltuk ısıtıcısı düğmesinin( aktif değil biliyorum) yolcuları temsil eden 4 adet insan figürü olan bir gösterge var.. bazen yanıyor bazen sönüyor bende:) ne olduğunu çözemedim.. kılavuzda da göremedim..bilgisi olan varmı?
  • O lambalar Emniyet kemerleri takıldı-takılmadı uyarısı.
    Tam olarak bende nasıl çalıştığını bilmiyorum. Sadece tahmin yürütüyorum. Sanırım koltuklarda Ağırlığa karşı duyarlı sensorler var. Koltuklarda oturan birisi olursa ve emniyet kemeri takılmadıysa hem sesli, hemde ışıklı uyarı oluyor.
    Eğer yolcu veya arka koltuklara biraz ağırca birşey koyarsan sanırım bu sensorler harekete geçiyor ve yanıltıcı bilgi verebiliyor.
    Tekrarlıyorum. Tam olarak emin değilim. benimki sadece tahmin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ViTeSKoLu

O lambalar Emniyet kemerleri takıldı-takılmadı uyarısı.
    Tam olarak bende nasıl çalıştığını bilmiyorum. Sadece tahmin yürütüyorum. Sanırım koltuklarda Ağırlığa karşı duyarlı sensorler var. Koltuklarda oturan birisi olursa ve emniyet kemeri takılmadıysa hem sesli, hemde ışıklı uyarı oluyor.
    Eğer yolcu veya arka koltuklara biraz ağırca birşey koyarsan sanırım bu sensorler harekete geçiyor ve yanıltıcı bilgi verebiliyor.
    Tekrarlıyorum. Tam olarak emin değilim. benimki sadece tahmin...

Koltuklarda sensör var.Çok ilginç bir yerde hemde.Tam (af edersiniz) kalçanızın altına geliyor.Koltuğun oturduğunuz yerinye sırtınızı dayadığınız yerde.En azından aracımda durum böyle.Ağır yük vs koyunca uyarı vermiyor bende

• ÖTV indirim oranı azalınca aracın fiyatı baya bi artmış.

Kia Cee'd 90 BG Cool için:

Mart ayının 2. yarısında 27.300 TL
    Nisan ayının başında 27.800 TL
    Nisan ayının ortasında 28.300 TL
    Mayıs ayının başında 28.800 TL
    Haziran ayının başında 29.300 TL
    Ve şimdi 31.494 TL

Diğer C sınıfı araçlarla kıyaslanınca belki çok fazla değil ama artış dikkat çekici...

Ben 28.300 den yakalayabildim fiyatı...

Edit: Anlatım bozukluğu düzeltimi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neowho -- 17 Haziran 2009; 19:40:50 >
  • arkadaşlar bugün yakıt aldım fulledikten sonra.. toplam 147 km yol yapmıştım (ortalama 50 km hız, maksimum 100km) tekar fullediğimde 40 tl lik dizel alabildim aynı şekilde.. yaklaşık km de 0.27 tl gibi birşey yakmış bulunmaktayım ... ilk 1000-1500 km için bu normal herhalde değil mi? (otomatik ceed)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaf20 -- 17 Haziran 2009; 20:44:15 >
  • Arkadaslar ılk depo benzınle 780 km gıtmıs bulunmaktayım.Genelı sehır ıcı klıma sureklı acık ve 3000 d/d cıvarı.Normal mıdır?Bide yol bılgısayarı 7,5 tan asagı ınmedı.
  • Sevgili arkadaşlar herkese merhabalar. Donanım Haber birinci Ankara buluşmasını 7 Şubat'ta yapmıştık. Şimdi ikincisini düzenlemeye geldi sıra. Sizlerinde desteğiyle düzenleyelim diyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

7 Şubat'taki Ankara buluşmasının konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_29459192/mpage_1/key_/tm.htm

Yeni yapmayı düşündüğüm buluşmanın konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_32341909/mpage_1/key_//tm.htm#32341909

Gelmek isteyen tüm arkadaşlara kapımız açık.

Selamlar.

• Selam Arkadaşlar,
    ben yeni ceed kullanıcısıyım 90 hp dizel cool. 15 gündür kullanıyorum baya hoşuma gitti. sadece yakıt konusunda soru işaretleri var kafamda dizel kullanıcısı arkadaşlar 1000-2000 kilometre biraz çok yakar dediler bakalım bekliyoruz.
  • O jant yerıne Aez Wave daha guzel duruyor.
    http://img4.imageshack.us/img4/8056/aezwave.jpg
    http://img31.imageshack.us/img31/8492/aezr.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmerMusaoglu -- 3 Temmuz 2009; 17:09:44 >
  • Arkadaslar aracınızın yol bılgısayarı hangı degerlerı gosterıyor paylasabılırmısınız.
  • Aracım henüz 2800 km civarında ve son yolculuğumda 1000 km kadar gittim 1 depo ile. Bunun 150 kmsi şehir içi, 200 kmsi de 120 ila 160 km arası süratle geri kalanı da 70-120 arası süratlerle gidilmiştir. Bu yolculuk sırasında yol bilgisayarı 5,2 lt/100 km ortalama gösteriyordu....
  • Cok ıyı rakamlar arabam daha 1300 km de. Ilk depo ıle 700 750 km gıttım.Klıma acık sehır ıcı.Yol bılgısayarı 7,2 7,8 lerde.2. depoda daha 650 gıttı daha 190 gıderı var.Ama yol bılgısayarını 7,5 ten dusuremedık.
  • -İlk ölçümlerimde yol bilgisayarı 6,7'yi gösteriyordu gerçek değer 6,28 çıktı.
    -2 ölçümde 6,5 gösteriyordu gerçek değer 6,86 çıktı.
    -İlkinde 158 krş/km şehiriçi değeri yakaladım, 2.de 178 krş/km değeri.

Yalnız şunu belirteyim kullanım şekline göre çok değişiyor... Kullanım şekline göre 5 lt/100 km şehiriçi değeri de yakalayabilirsiniz (sıkılmazsanız), 9 lt/100 km değeri de... 2000 devir altı gaza ani yüklenmelerden kaçınmanızı tavsiye edeceğim. (Yakılamayan mazot silindirlerde kurum olarak birikmesin).

Bir de ışığa yaklaşırken boşa almak yerine viteste yavaşlarsanız (5. viteste yavaşlarsanız arabanın hızı azaldığında çok fazla titreme yapmaz) yol bilgisayarı değeri daha çabuk düşer...
  • Verdiginiz bilgiler için tesekkurler.Daha 2. depo bıtmedı.Servıs 3-4 depo sonra tuketımın gozle gorulur sekılde dusecegını soyledı.Bu depo bıtmek.Insallah duser
  • Kia Ceed Motion A/T
    4000 Km.ye geldik. henüz yol bilgisayarında 700'den yüksek rakam göremedim. Araba bir depoyla 700 Km. gidiyor.
  • Cool Düz vites
    Az once 1700 km oldu.Aynen yol bılgısayarı 682 den faazla gostermedı.Ama ortalama 800 km yol aldık.Aynı sekılde yol bılgısayarndakı ortalama yakıt tuketım gostergesı 6,9 larda.Buda dızel bı araba ıcın fazla.Insallah duzelecektır.
  • Yakıttan şikayetçi olan arkadaşlar kaç yıllık dizel kullanıcısı?Yanlış anlamayın akrabama 2006 cerato aldık,bizim 2006 model cerato ile 100 km'de yaktığımız yakıtın 2 lt daha fazlasını yakıyorSebebi ise gaza ayarsız basması,kalkışta benzinli gibi gaza fazlaca yüklenmesi vb olarak görüyorum ben

Yada ben biraz tuhafım,2.0 140 hp ile 1800 kg olan araca ş.içinde 7.5 lt yaktırıyorum(otomatik)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AssistForte -- 17 Temmuz 2009; 10:55:51 >
  • Genelde hep benzinli arac kullandık ama dızelde kullanmslıgımz var.Ama kullandıgımız dızelde boyle yakıt hesabı yapmıyorduk.Sadece tam dizel tuketım tadını alamadık o yuzden sıkıntılıyız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmerMusaoglu -- 17 Temmuz 2009; 11:04:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gen_61

Genelde hep benzinli arac kullandık ama dızelde kullanmslıgımz var.Ama kullandıgımız dızelde boyle yakıt hesabı yapmıyorduk.Sadece tam dizel tuketım tadını alamadık o yuzden sıkıntılıyız

Şöyle söyleyeyim,şuan 37bindeyiz,ilk aldığımızda bir depoyla ş.içinde 400 km geçemiyorduk.Şuan 550-600 gidiyor(sürekli ben kullanmıyorum,kullansam daha uzayacak).Bundaki etken ise hem bizim otomatik vitese alışmamız,hemde aracın söylendiği gibi zamanla aracın az yakmaya başlaması.Umarım sizinde durum böyledir,ilk aldığımız zamanlar özellikle ben çok şikayetçiydim durumdam...
  • Arabadan anlayan arkadaslarım fılan ılk bakımdan sonra tuketım hıssedılır sekılde dusecegını soyledı.Sımdılık beklıyoruz bakalım. Bu arada verdıgınız bılgıler ıcın tesekkurler.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.