Şimdi Ara

^^^^KİA CEED CLUB^^^^ (395. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.758
Cevap
59
Favori
840.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de 2012 Manuel motion var 3 oldu alali , 7000 bin km de genel ortalama 25 kuruş , ama her akaryakıt aldığımda otomatik sıfirliyor , bunu kapatmak mümkün mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar kia motion 2011 model 21.000 dizel manuel 6 ileri yeni kasa EURO 5 motor mavi renk aracamı satıyorum araçta vuruk ezik çizik hiçbirşey zaten memurum ANKARA da olup düşünen varsa ayrıca yok ön kaput ve çamurluklar film kaplı park sensörü var ilgilenen olursa 0507 350 19 45
  • 2011 Kia Ceed var, araç şu anda 29.000 de. Geçen sene 15.000 bakımında 350 tl fiyat istediler, pazarlıkla 300 tl verdim. Şimdi aradım 30.000 bakımı kaç tl tutuyor diye, 350-375 tl dediler. Fakat bir arkadaş da diyor ki "Kesinlikle servise gitme, aynı işi sanayideki ustala yarı fiyatına yapıyorlar." Şimdi terddütte kaldım, acaba ne yapayım? Servise mi gideyim, yoksa sanayiye mi? Durduk yerde iki kat para vermeyi de sindiremiyorum. Sizler bu bakım işlerini nerede yaptırıyorsunuz?
  • Sanayide yaptırırsanız garanti dısı kalıyor haberiniz olsun

• Birincisi, belki de garantilik hiçbir şey olmayacak ve biz bu haraca katlanmış olacağız. İkincisi ise, başka yerlerde 30.000 bakımı kaça yapılıyor, bilen var mı?
  • 45000 bakım, klima temizliği, 1-2 ufak tefek ilave ile 550 TL..

bilginize
  • @mert25 ben 482'ye yaptırdım Meb Başayar'da 30bin bakımını. İndirim falan da yok taksitle yaptırdım zaten. 350 iyi fiyat.
    @viteskolu araba manuel mi otomatik mi?
  • araba 2009 Otomatik Vites Motion....(ilk kasa)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert25

Birincisi, belki de garantilik hiçbir şey olmayacak ve biz bu haraca katlanmış olacağız. İkincisi ise, başka yerlerde 30.000 bakımı kaça yapılıyor, bilen var mı?

Daha önce de yazmıştım, şimdi de yazayım. 2 seneden sonraki garanti sadece aracın kasasının paslanması vs gibi pek de başa gelmeyecek durumları kapsıyor. Diğer mekanik arızalar garanti kapsamına girmiyor.

O yüzden 2 seneden sonra tavsiyem aracınızın bakımını bildiğiniz, güvendiğiniz ustanıza yaptırmanız. 400-500 lira istedikleri bakımların toplam maliyeti 200 lirayı geçmez dışarda yaptırırsanız. Zaten 2 senesini devirmiş bir araçta eğer düzgün kullanılıyorsa garanti kapsamına girecek şekilde motor veya bu tür büyük arıza çıkma ihtimali düşer.

Bu arada hatırlatma: Hava filtresi dediğimiz parça 10-15 lira. Her 5 bin km'de değiştirirseniz hem daha az yakarsınız, hem turbo'nuzun ömrü uzar, hem de performansınız yükselir. Ben geçenlerde kontrol ettiğimde filtre çok krilenmişti ve alta küçük taş parçaları geçmişti. Onlar turbo'ya giderse kanatlarını kırabilir, ondan sonra bir sürü masraf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desci -- 16 Temmuz 2012; 20:42:24 >

• Kardeş cevap ve bilgilendirme için teşekkür ederim. Yavaş yavaş iyi bir usta bulma fikri ağır basmaya başladı. Bakalım, sonucu buraya yazarım.
  • benim araba 3 yaşını doldurdu Mayıs ayında. sürekli olarak yetkili servise gittim bakım vs. için.
    bu mayıs ayında, yakıt göstergesi ve yol bilgisayarı Km. bilgisi hatalı diye servise gittim.
    yakıt göstergesi hiç inmiyor, yol bilgisayarıda sürekli olarak 460 km. yol yaparsın şeklinde gösteriyordu..
    3 yaşını bitirmiş arabada bu sorunu sağolsunlar garantiden hallettiler. Şamandıra değişti. bu işlem için ücret ödemedim. (başka bir sıkıntı vardı. onun parasını ödedim çıktım servisten)
    yetkili / yetkisiz servis polemiği için bir paylaşım yapayım dedim sadece......
    herkese kazasız sürüşler
  • Bu hava filtresini kendimiz değiştirebilir miyiz kolay mıdır garantiye bisey olur mü ? Benimde araba 3 aylık 7300 km , 7500 bakımına gitsem mı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: berktd

Bu hava filtresini kendimiz değiştirebilir miyiz kolay mıdır garantiye bisey olur mü ? Benimde araba 3 aylık 7300 km , 7500 bakımına gitsem mı acaba ?

Değiştirebilirsin. fakat 7300 km çok tozlu, şantiyeli yollarda gitmiyorsan biraz erken. değiştireceksen değiştirmşken havayla birlikte poleni de değiştir. istanbul aksaraydaki parçacılarda ikisi 25 tl. serviste polen 45, hava 30 civariydi yanlis hatirlamiyorsam.

aracın kullanma klavuzunda nasıl değiştireceğin yazıyor. kullanma klavuzun yoksa internette ingilizcesi var. ingilizce bilmesen bile resimlerden anlaşılıyor.

7500 bakımında sadece yag ve yag filtresi değişir. yapmanı tavsiye ederim fakat serviste degil. 7500 bakımı aracini garantiden cikarmaz fakat uzun sure kullanmak istiyorsan gereklidir. cunki arac fabrika cikis olarak 10 bin km omurlu yarı sentetik yag ile geliyor.

castrol 5-40 edge(tam sentetik) 70tl

yag filtresi 5-6 tl dir. (accent filtresi olarak istersen tum parcacilarda bulunur. ceed e uyumludur.

toplam 75 tl arti 10-20 de değiştirene sakal atarsin. Ellinden geliyorsa yapmak zor degildir. kendin de değiştirirsin. youtube da oil change yazarsan istemedigin kadar anlatan video var. servis bu iş icin 150 tl felan ister ve yari sentetik yag koyar.

• arkadaşlar aracım ceed sw motion manuel su an şehiriçi(kayseri) 6.3 gösteriyor. aracı kasımda almıştım daha bir yıl olmadı sehiriçinde bu kadar hiç olmamıştı. bu arada km 11500 de acaba aracın bakım zamanımı geldi. şimdi servise gitsem bakımı yaptırsam 15000 de bir daha gitmeme gerek olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazgolge38

arkadaşlar aracım ceed sw motion manuel su an şehiriçi(kayseri) 6.3 gösteriyor. aracı kasımda almıştım daha bir yıl olmadı sehiriçinde bu kadar hiç olmamıştı. bu arada km 11500 de acaba aracın bakım zamanımı geldi. şimdi servise gitsem bakımı yaptırsam 15000 de bir daha gitmeme gerek olurmu

ben alalı 1.5 sene olacak. 24bın e dayandık. Ilk aldıgımda 7lt yakıyordu. Gecen ay ıse 5.3-5.5 e kadar dustuk. Bu ay ıse 6.5 a cıktık (sureklı klıma kullanmaktan)
  • Ahh Kia Ceed seni geç buldum,hep böyle kaliteli ol ve rakiplerini kalitenle şaşırtmaya devam et...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yako2k3

quote:

arkadaşlar aracım ceed sw motion manuel su an şehiriçi(kayseri) 6.3 gösteriyor. aracı kasımda almıştım daha bir yıl olmadı sehiriçinde bu kadar hiç olmamıştı. bu arada km 11500 de acaba aracın bakım zamanımı geldi. şimdi servise gitsem bakımı yaptırsam 15000 de bir daha gitmeme gerek olurmu

ben alalı 1.5 sene olacak. 24bın e dayandık. Ilk aldıgımda 7lt yakıyordu. Gecen ay ıse 5.3-5.5 e kadar dustuk. Bu ay ıse 6.5 a cıktık (sureklı klıma kullanmaktan)

Şu an bir kia modeli de ben de var ( 2011 picanto 1.25 at) benim aracında bakımı geldi, o tarafa yolum düşmüştü plazaya uğrayayım dedim, baktım yeni ceed yok satış sorumlusu arkadaş honda ya geçmiş ortada bir baş boşluk ne oluyor dedim kendi kendime, neden yeni ceed yok dedim, bilmem diye cevap aldım.
    Sonra çıkıp şehre doğru yönümü döndüğümde mazdanın yerinde ( Kayserili arkadaş bilir) kia motor yazıyor, ileriki ışıktan tekrar döndüm geldim, içeride tadilat var.
    Kia kayseri de el değiştirmiş. Şimdi durumu çaktım
    Bir hafta sonra satış ve servis aktif olacakmış.
    Kia inciroğlu ile yolunu ayırmış, artık neler yaşandı bilmiyorum.
    Bence iyi oldu. Servis müdürü ve servis çalışanları iyi,
    ama satış bölümü geçen yıl başka ilden aldığım aracımı teslim almadılar, çelik motor başka bir markanın showroomuna
    indirdi aracı. Aracı son kontrolleri yapılmamış, toz içinde sigortaları takılmamış olarak teslim almıştım.
    Bunu unutamam.

• Merhaba Arkadaşlar.
    Bende 2001 yılından bu yana renault kullanıcısı olarak Kia'ya geçmeye karar verdim.
    2011 model Kia Ceed 1.6. CRDI Motion için bir arkadaşla fiyatta anlaştık sayılır.
    Şimdi Garanti olarak 5 yıl biliyorum , klima analog, birde ESP,ASR gibi güvenlik sistemlerinin motion modelinde olmadığını biliyorum ama forumda bazı arkadaşlar olduğu yönünde notlar eklemişler kafam karıştı açıkcası.
    Birde internet sitesinden baktığım kadarıyla concept moddellerinin daha dolu olduğunu gördüm. Motion yeterlimidir concept konusunda ısrarlı tavsiyesi olan arkadaşlar varmıdır?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: indream182

Merhaba Arkadaşlar.
    Bende 2001 yılından bu yana renault kullanıcısı olarak Kia'ya geçmeye karar verdim.
    2011 model Kia Ceed 1.6. CRDI Motion için bir arkadaşla fiyatta anlaştık sayılır.
    Şimdi Garanti olarak 5 yıl biliyorum , klima analog, birde ESP,ASR gibi güvenlik sistemlerinin motion modelinde olmadığını biliyorum ama forumda bazı arkadaşlar olduğu yönünde notlar eklemişler kafam karıştı açıkcası.
    Birde internet sitesinden baktığım kadarıyla concept moddellerinin daha dolu olduğunu gördüm. Motion yeterlimidir concept konusunda ısrarlı tavsiyesi olan arkadaşlar varmıdır?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

arabadan ne istediğinize göre değişir benim için motion yeterli mesela ha fazla mal göz cıkarmaz mantığıyla hareket edersen fiyatta giderek değişir her model ve marka için

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

quote:

Orijinalden alıntı: Yako2k3

quote:

Şu an bir kia modeli de ben de var ( 2011 picanto 1.25 at) benim aracında bakımı geldi, o tarafa yolum düşmüştü plazaya uğrayayım dedim, baktım yeni ceed yok satış sorumlusu arkadaş honda ya geçmiş ortada bir baş boşluk ne oluyor dedim kendi kendime, neden yeni ceed yok dedim, bilmem diye cevap aldım.
    Sonra çıkıp şehre doğru yönümü döndüğümde mazdanın yerinde ( Kayserili arkadaş bilir) kia motor yazıyor, ileriki ışıktan tekrar döndüm geldim, içeride tadilat var.
    Kia kayseri de el değiştirmiş. Şimdi durumu çaktım
    Bir hafta sonra satış ve servis aktif olacakmış.
    Kia inciroğlu ile yolunu ayırmış, artık neler yaşandı bilmiyorum.
    Bence iyi oldu. Servis müdürü ve servis çalışanları iyi,
    ama satış bölümü geçen yıl başka ilden aldığım aracımı teslim almadılar, çelik motor başka bir markanın showroomuna
    indirdi aracı. Aracı son kontrolleri yapılmamış, toz içinde sigortaları takılmamış olarak teslim almıştım.
    Bunu unutamam.

tam olarak yerini anlamadım. siz bakımı yaptırdınız mı? yaptırdıysanız memnun kaldınız mı?

• 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.