Şimdi Ara

^^^^KİA CEED CLUB^^^^ (396. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.759
Cevap
59
Favori
840.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nerdeyse mevcut kia bayiine yapışık, incar...
    Eski mazda bayii.
    Ben henüz bakım yaptırmadım ama önceki araçlarıma bakım yaptırmıştım.
    Serviste sorun yok. Yetişmiş ustalar var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt.aydgn

Herkese merhabalar,

Kia kullanıcıları olarak sizin görüşlerinize acil ihtiyacım var. Sıfır Ceed hb CRDI m/t motion donanımı almayı düşünüyorum. Eski kasa (yeni kasa malumunuz). Aracı bugün inceledim ve bayıldım. Fiyat olarak 42250 verdiler, donanım ve sınıf olarak (tabiki 115bglik 1.6 motoruyla) çok iyi gibi geldi. Aklıma takılan yeni kasası piyasadayken eski kasa sıfır almak doğru olur mu? İlk aracım olacak. Forumda yazılanları uzun uzun okudum. Bu aracın bana ne gibi artı ve eksileri olur?

Şimdiden çok teşekkürler

hocam 47.700 e yeni kasayı veriyolar
    motor haricinde donanım farkı da var heralde,
    düşünülebilir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

quote:

Herkese merhabalar,

Kia kullanıcıları olarak sizin görüşlerinize acil ihtiyacım var. Sıfır Ceed hb CRDI m/t motion donanımı almayı düşünüyorum. Eski kasa (yeni kasa malumunuz). Aracı bugün inceledim ve bayıldım. Fiyat olarak 42250 verdiler, donanım ve sınıf olarak (tabiki 115bglik 1.6 motoruyla) çok iyi gibi geldi. Aklıma takılan yeni kasası piyasadayken eski kasa sıfır almak doğru olur mu? İlk aracım olacak. Forumda yazılanları uzun uzun okudum. Bu aracın bana ne gibi artı ve eksileri olur?

Şimdiden çok teşekkürler

düşünülebilir bence

51 lira dıyo lıste fıyatı? tutmadı dıye pazarlıkla 47 ye mı bırakıyolar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yako2k3

quote:

quote:

Herkese merhabalar,

Şimdiden çok teşekkürler

düşünülebilir bence

51 lira dıyo lıste fıyatı? tutmadı dıye pazarlıkla 47 ye mı bırakıyolar?

heralde öyle
    zaten araç piyasası sıkıntıda, bunlar tavandan araç satmaya uğraşırlarsa olacağı bu
    biraz daha düşerse çok alacak var forumda konuşulanlara göre
    biri de benim şahsen eski kasaları bitirseler 45 e düşünüyorum

• Arkadaşlar merhaba,

Bir tanıdığım sıfır km olarak almış olduğu 2010 model Kia Ceed Sporty Wagon Concept Plus aracını satıyor.

Araç 115 bg olan versiyon.

Kırmızı renk.

Dizel otomatik.

21.500 km.

Kazasız, boyasız, değişensiz.

Araçta sunroof da mevcut.

Fiyat olarak 41.000 TL düşünüyor.

İlgilenen varsa bana pm atabilir.
  • quote:

...

esasında eskı kasanın kupesınden almak lazım da, 2bebeyı kupeye nası sokucaz. 4 kapıya devam. yenı kasanın kupesı hakkında bı bılgı yok dı mı hala?
  • quote:

quote:

...

esasında eskı kasanın kupesınden almak lazım da, 2bebeyı kupeye nası sokucaz. 4 kapıya devam. yenı kasanın kupesı hakkında bı bılgı yok dı mı hala?

kupe beni ilgilendirmiyor, açıkçası bende severim ama hem 2.eli gitmiyor,
    bi de eskilerin bi lafı var kupelerle alakalı,
    "domalarak arabaya mı binilir" derler
  • quote:

quote:

quote:

...

kupe beni ilgilendirmiyor, açıkçası bende severim ama hem 2.eli gitmiyor,
    bi de eskilerin bi lafı var kupelerle alakalı,
    "domalarak arabaya mı binilir" derler

kupe içimde yaradır oyle dıyım. ikizler olduktan sonra da "ulasamayacagım bır hayal" kategorısıne terfı etmıstır (genel otomobıl formu olarak)

• quote:

kupe içimde yaradır oyle dıyım. ikizler olduktan sonra da "ulasamayacagım bır hayal" kategorısıne terfı etmıstır (genel otomobıl formu olarak)

haline şükret hocam bende 2 side yok, sende ikizler varmış en azından:)
    Allah hayırlı evlat etsin
  • quote:

quote:

haline şükret hocam bende 2 side yok, sende ikizler varmış en azından:)
    Allah hayırlı evlat etsin

Allah teker teker versin diyim sen anla :)
  • anladım hocam, amin inşallah hepimize
  • Arkadaşlar 2 nci el bir Kia Ceed almayı düşünüyorum 3 sorum var kullananlara

1 Araç iç ve dış ses olayı nasıl yani içe çok ses geliyormu dış ses de motor çalışırken çıkardığı ses

2 Araç dizel yakıtı nasıl şehir içi kullanacağım genelde işe gidip gelirken

3 Bakım masrafı nasıl parça vs genel bakımlar kaç para tutuyor genelde

tşkler

not : Diğer başlığada yazmışım ama sanırım yeri burası
  • quote:

Orijinalden alıntı: li0n

Arkadaşlar 2 nci el bir Kia Ceed almayı düşünüyorum 3 sorum var kullananlara

1 Araç iç ve dış ses olayı nasıl yani içe çok ses geliyormu dış ses de motor çalışırken çıkardığı ses

2 Araç dizel yakıtı nasıl şehir içi kullanacağım genelde işe gidip gelirken

3 Bakım masrafı nasıl parça vs genel bakımlar kaç para tutuyor genelde

tşkler

not : Diğer başlığada yazmışım ama sanırım yeri burası

İnşallah gönlüne göre bir model bulursun.
    Cevaplamaya çalışayım sorularını:
    1- ilk aldığımda motor sesi pek gelmiyordu; şimdi biraz gelse de rahatsız edici değil. Ancak yol bozuksa ses alıyor içeriye, rüzgar sesi de alıyor.
    2- Dizel fakat otomatik mi olacak? Şehir içini biraz aç: yol uzun mu? ortalama hızın ne olacak? Çok ışık/trafik var mı? vs. Misal benim otomatikle 2 km mesafeye gidip geliyorum kampüste; bir sürü tümsek var ve ortalama hız 25 km/s oluyor genelde. Kışın 9 lt ve üzerini görüyor araç.
    3- Servisi çok ucuz değil. En son 30000 bakımını 482 liraya yaptırdım Ankara'da. Ama İstanbul'da isen ve ceed club tr üyesiysen indirimli/anlaşmalı servisler var her iki yakada da. 350 civarına geliyor o zaman 30 bin bakımı.

• Aylardir arastirdim ettim kafaya taktim ve sonunda aldim. Artik benim de yeni ceed im var:) ilk aracimda bir tercih yapacaktim onyargilari bir kenara birakip kia yi sectim. İyi ki de secmisim. 1.6 dizel manuel vites 128 hp. İcine otur gaza bas arkaya yaslan gucu hisset:) Segmentinde ilk siralara oynar bu arac. İnsallah kazasiz belasiz kullanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı olsun
  • Arkadaşlar bende 0 km 2012 model Pro Ceed aldım. Beyaz renk düz vites 1.6 128 hp. Yay alacağım ama 5 cm yay bulamadım. Sadece Apexi var. Taktıran kullanan var mı yay?
  • Merhabalar. Eski kasa 2012 kia ceed sw 1.6 90 hp dizel düz vites COOL düşünüyoruz. Websitelerindeki fiyatı 42.700 olarak gözüküyor yarın büyük ihtimalle aracı görmeye gideceğiz.Yakın zamanda fiyat alan pazarlık yapan oldu mu ne kadar bir indirim yaparlar?
    Yeni Ceed ile aralarında ne gibi farklar var.Bir de 90 bg aracı kaldırır mı sorunlar yaşar mıyım?
    limit olarak 40-42 bin TL 2012 dizel sw araç tavsiyeleriniz olursa dikkate alırım. Şimdiden teşekkürler.
  • evet bugün ceed imi yağ değişimine götürdüm. ilk olarak değişimi sanayide yaptırdım. bizim bir ustamız var senelerin kia ustası 1969 dan beri aynı yerde bakımlarıda değişimleride orda yaptırıyorum garantiyi pek takmıyorum :D bugün 5 30 yağ, hava filtresi, mazot filtresi, polen filtresi ve ufak tefek aracın sağına soluna baktırdım. ustam aracı çok beğendi bi problem yok dedi. bu arada bu aracı kullandıktan sonra diğer dizeller sana yalan gelir artık dedi. dedim ustam doğru söylüosun. bu bütün bakımların bana masrafı 150 tl oldu şu an çok mutluyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcan

evet bugün ceed imi yağ değişimine götürdüm. ilk olarak değişimi sanayide yaptırdım. bizim bir ustamız var senelerin kia ustası 1969 dan beri aynı yerde bakımlarıda değişimleride orda yaptırıyorum garantiyi pek takmıyorum :D bugün 5 30 yağ, hava filtresi, mazot filtresi, polen filtresi ve ufak tefek aracın sağına soluna baktırdım. ustam aracı çok beğendi bi problem yok dedi. bu arada bu aracı kullandıktan sonra diğer dizeller sana yalan gelir artık dedi. dedim ustam doğru söylüosun. bu bütün bakımların bana masrafı 150 tl oldu şu an çok mutluyum

Merhaba, hangi şehirde acaba bu servis? Ankara'da ise adres/isim tarzı bilgiler alabilir miyim?

• iyi akşamlar arkadaşlar bugün 15000 bakımını yaptırdım birde arabanın kartelin orada yağ var dediler kartelide bir maddeyle yapıştırdıklarını söylediler toplam 370 tl ödedim. birde ön konsolda ufak iki üç tane kabarcık vardı onlarıda gösterdim çelik motora mail attılar onlarda değişim olup olmayacağına karar verecekler. ama bu iş kafama baya takıldı bu tarz bir durumla karşılaşan oldumu acaba
  • 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.