Şimdi Ara

^^^^KİA CEED CLUB^^^^ (393. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.759
Cevap
59
Favori
840.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muhlisbey

Dün itibarıyla Cee'd Hatchback CONCEPT (SR) AT (Beyaz) modeli ile aranıza katıldım. 2009 dizel Kia Rio'mdan ayrıldım . İlk izlenimlerim şöyle: Öncelikle yakıt sarfiyatı düz vites dizel Rio'dan sonra can yakıcı. Kullandıkça sarfiyatın azalmasını umuyorum
    Motor sesi yok denecek kadar az, vites geçişleri de aynı şekilde hissedilmiyor. Otomatik şanzumandan anlamam ama kaliteli gibi geldi. Segment farkı çok belirgin, aracın yol tutuşu, yere basışı, içerisinde verdiği güven hissi çok iyi. (Michelin lastik mevcut, önceden Kumho vs oluyordu.) Rio'nun alttan aldığı yol sesi Ceed'de daha az. Cruise-control ile direksiyondan hız kontrolü çok keyifli. Bluetooth ile araç içi telefon görüşmesi de büyük rahatlık. İçi yayla gibi, enine boyuna çok geniş. Yalnızca aynalar kapanırken soldaki daha geç kapanıyor, bu normal midir acaba?

Saygılar,

Öncelikle hayırlı olsun. Aracınız keyifle ve güvenle kullanın.

Yakıt tüketimi konusunda haklısınız, Şehir içi güzergahınız, yokuş ve çok dur kalk tüketimi olumsuz etkiliyor. 4 ileri
    otamatik vites zaten gücünü motordan alığı için yakıt tüketimini arttırıyor.

Ancak buna rağmen ben aracı çok seviyorum. Direksiyonu sert ve hissiz olmasına rağmen ola güvenli oturuşu beni etkiliyor.

Tekrar hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mozanlar

Arkadaşlar merhaba.Uzun zamandır bir kia kullanıcısı olarak yazmak istedim.rio-cerato ve şu an ceed sw ile devam ediyordum.Dum çünkü ceed sw 1.6 tam otomotik dizel aracıma(concept) öyle bir çarptılarki kurtulduğuma şükrediyorum.aracımı 2010 sonunda kia bayinden 34bine almıştım 10bin km de.bu fiyata bindiğim en iyi araç diyebilirim.fakat kazada sol taraf tam ortadan yaklaşık 70-80 km hızla bir peugeot çarptı.2 araçta pert oldu.evet aracımdan ufak sıyrıklarla çıktım.dışarıdan baktım,tüm toplananlar bir yandan benimle ilgileniyor bir yandan araca bakıyorlar ve vay be bu kadar sağlam bir araç olduğunu hiç bilmiyorduk dediler.diğer araç 407 diydi ve pert olmasına karşın airbag i patlamadı kemer kurtardı adamı.şu anda mahkemeye verdi.şu an aynı araçtan 35-36 bine tekrar bakıyorum.varsa etrafta yeniden alacağım.buraya yazmamım sebebi şuki ceed sw yi bir aile aracı olarak aldım ve güvenlik konusunda tam puan aldı.youtube da serettiğiniz test vari bir kazada ölümüne test etmiş oldum.ve şu an yine aynı araca binmek istiyorum.istanbulda aracı satan kia bayisinden kazım beye,gülal servisten mehmet ali beye teşekkür ediyorum.
    yanlız aracsızım ve aynısını nasıl bulacağım bilmiyorum..
    sevgiler..

Öncelikle geçmiş olsun. Keşke o kaza olmasaymış ama en azından aracın ne kadar güvenli oluğunu görmüş ve bize aktarmış oldunuz.

Sizden ricam bu kötü deneyimizin olumlu sonuçlarını otomobil ana başlığı alltında da paylaşmanız. Belki insanların o gereksiz önyargılarını
    kırmada yardımcı olursunuz.

Tekrar geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: hangiaraba?

quote:

Orijinalden alıntı: muhlisbey

Dün itibarıyla Cee'd Hatchback CONCEPT (SR) AT (Beyaz) modeli ile aranıza katıldım. 2009 dizel Kia Rio'mdan ayrıldım . İlk izlenimlerim şöyle: Öncelikle yakıt sarfiyatı düz vites dizel Rio'dan sonra can yakıcı. Kullandıkça sarfiyatın azalmasını umuyorum
    Motor sesi yok denecek kadar az, vites geçişleri de aynı şekilde hissedilmiyor. Otomatik şanzumandan anlamam ama kaliteli gibi geldi. Segment farkı çok belirgin, aracın yol tutuşu, yere basışı, içerisinde verdiği güven hissi çok iyi. (Michelin lastik mevcut, önceden Kumho vs oluyordu.) Rio'nun alttan aldığı yol sesi Ceed'de daha az. Cruise-control ile direksiyondan hız kontrolü çok keyifli. Bluetooth ile araç içi telefon görüşmesi de büyük rahatlık. İçi yayla gibi, enine boyuna çok geniş. Yalnızca aynalar kapanırken soldaki daha geç kapanıyor, bu normal midir acaba?

Saygılar,

Öncelikle hayırlı olsun. Aracınız keyifle ve güvenle kullanın.

Yakıt tüketimi konusunda haklısınız, Şehir içi güzergahınız, yokuş ve çok dur kalk tüketimi olumsuz etkiliyor. 4 ileri
    otamatik vites zaten gücünü motordan alığı için yakıt tüketimini arttırıyor.

Ancak buna rağmen ben aracı çok seviyorum. Direksiyonu sert ve hissiz olmasına rağmen ola güvenli oturuşu beni etkiliyor.

Tekrar hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi araç çok güzel, ağır ve oturaklı.

Saygılar,

• Ön konsoldan (muhtemelen alarm ısıgının altında bı yerden) kasayı esnetecek cukurlarlardan veya bozuk yoldan gecersem "GICIR" seslerı gelıyor. Okuduklarımdan aklımda kalanlara gore tek tek dıkız aynasını, torpıdonun ıcınde bısey varmı yı, vıtesın etrafındakı gozlerde bısey mı ses cıakrıyor u, kapı ceplerını ve hatta sol ayna nın yanındakı tıvitırı dahı elımle tuttugum halde ses gelmeye devam ettı. Göğüsün ıcınde bı yerden gelıyor ses.

Fikri olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yako2k3

Ön konsoldan (muhtemelen alarm ısıgının altında bı yerden) kasayı esnetecek cukurlarlardan veya bozuk yoldan gecersem "GICIR" seslerı gelıyor. Okuduklarımdan aklımda kalanlara gore tek tek dıkız aynasını, torpıdonun ıcınde bısey varmı yı, vıtesın etrafındakı gozlerde bısey mı ses cıakrıyor u, kapı ceplerını ve hatta sol ayna nın yanındakı tıvitırı dahı elımle tuttugum halde ses gelmeye devam ettı. Göğüsün ıcınde bı yerden gelıyor ses.

Fikri olan?

Göğüslüğün ön camla birleştiği yer olabilir. Çok soğuklarda benim arabadan da geliyor o ses; tatile çıkmadan bir baktıracağım. Muhtemelen aynı sebepten bozuk asfaltta 90 km hızla giderken de radyo statiği gibi bir ses de geliyor aynı yerden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inimicus

quote:

Orijinalden alıntı: Yako2k3

Ön konsoldan (muhtemelen alarm ısıgının altında bı yerden) kasayı esnetecek cukurlarlardan veya bozuk yoldan gecersem "GICIR" seslerı gelıyor. Okuduklarımdan aklımda kalanlara gore tek tek dıkız aynasını, torpıdonun ıcınde bısey varmı yı, vıtesın etrafındakı gozlerde bısey mı ses cıakrıyor u, kapı ceplerını ve hatta sol ayna nın yanındakı tıvitırı dahı elımle tuttugum halde ses gelmeye devam ettı. Göğüsün ıcınde bı yerden gelıyor ses.

Fikri olan?

Göğüslüğün ön camla birleştiği yer olabilir. Çok soğuklarda benim arabadan da geliyor o ses; tatile çıkmadan bir baktıracağım. Muhtemelen aynı sebepten bozuk asfaltta 90 km hızla giderken de radyo statiği gibi bir ses de geliyor aynı yerden.

babam soguk degıl dun basladı ses yahu?

radyo statıgı gıbı bı ses degıl (eger o sesı kastettıysen)

• Yok statik ve o sesin kaynağı aynı yer demek istedim. Sen yine de oraya bir baktır. Bazı arkadaşlar da bu problemi yaşamış ve hallettirmişlerdi serviste.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inimicus

Yok statik ve o sesin kaynağı aynı yer demek istedim. Sen yine de oraya bir baktır. Bazı arkadaşlar da bu problemi yaşamış ve hallettirmişlerdi serviste.

kım kım :) valla gıdıp mesajını okurum. ona gore servıse dogru tarıfı yaptırırım. kesın cozum buluruz.

Bu arada benım koltugun kızagının zemınle baglantı vıdaları gevseyıp duruyor. 5.ci kez sıktırdım. bu persembe yıne gıdıcem, artık ne gerekıyorsa yapsınlar. garnatıden mı degıstırecekler ne yapackalarsa... Bildigin koltuk ılerı gerı sallanıyor 1-2mm
  • Bak bu bizim forumdan alıntı:

"Evet işte dedigim ses bu cik cik diye boyle plastik plastige surter ya oyle bir ses geliyor bendende. Gokhan bu sorunun cozumu yurt disindaki forumlarda gordum on cam fitilini kaldirip altina hava tutuyorlar. Ordaki tozu pisligi cikartip altina silikon cekiyorlar fitili tekrar yapistiriyorlar."
  • Beyler benide ekleyin 2011 Kia Cee'd 1.6 Crdi Cool var şunları söyleyeyim ;
    Artılar
    -10 Airbag (Focus Trend donanımlısında 4 tane var=
    -4 Cam otamamatiği (Eski kasada yoktu.)
    -ABS,ARS,EBD,EPS var
    -Performansı süper 6 ileri vites var. (Bizde eskiden benzinli Qashqai 1.6 vardı araba otobanda gidemiyordu 5 ileriydi araba bağırıyordu)
    Eksiler
    -Malzeme kalitesi berbat
    -Donanımında ufak eksiklikler var.
    -2. eli çok ucuza gidiyo 2.eli ölü
    O kadar çok eksisi yok alınabilir

• herkese selamlar..
    arkadaşlar bende 2008 crdi cool var.
    kazası boyası hatta tramer kaydı yok.
    servis bakımlı, agır bakımları da yapılmıs durumda.
    ic kuaforu de 3 hafta once yapıldı..
    dun ıtıbariyle de 225-45-17 jant lastık aldım.
    aracım satılıktır..
    ılgılenenler olursa mtaban1@hotmail.com irtibat kurmanız yeterli.
    saygılar.
  • Tekrar merhabalar. Biliyorsunuz büyük bir kazadan çıkmıştım. Söyledğiniz gibi başka forumlarda kötü ama araç için iyi olan tecrübelerimi aktardım. Geçen hafta çok şanslıyımki yeniden yeni bir ceed sw sr concept buldum ve aldım. Hiçbir tereddüyüm olmadan rahat rahat keyifli biniyorum. Etrafımdaki herkesede tavsiye ediyorum.kia çok daha iyi yerlerde olacak. audinin tasarımcısını geçen sene bünyesine katmasıda büyük bir adımdır büyük transferdir. Yeni ceed iç dış tasarımı harika.umarım bu konseptin sw ına gelir.Herkese hayırlı keyifli yolculuklar..:)
  • arkadaslar merhabalar ben senelerdir baglarimi koparamadigim 2005 fsi otomatik golfümü verip yerine 1.6 dizel otomatik ceed concept plus almayi düsünüyorun tam en sonunda karar verdim demistim ki bir arkadasimin i 30 önermesiyle tekrar kararsizlik yasadim ve en iyi sizden bilgi alabilirim diye buraya yaziyorum i 30 un dis tasarimi cok güzel ceed ise ic tasarimda öne cikiyor sizce hangisi? birde bu hyundai kia grubu otomatik vitesleri aceba 5 ileri mi 6 iler mi yardimci olursaniz cok sevinirim.
  • İ30 ve Ceed kardeş markalar, ikisinde de dizelde aynı motorlar kullanılıyor ve 6 ileri oranlı dizel otomatik iki donanım var. Alt donanımda çok fark etmese de üst donanımda İ30 donanım olarak bariz daha üstün.

Üst donanım Ceed'in fazlalıkları: 17 inç alaşım jant ve lastikler, deri kaplı kapı döşemeleri, Direksiyonda ve ön konsolda kullanılan piano black kaplamalar.

Üst donanım İ30'un Ceed'e göre fazlalıkları:Ön park sensörü, Anahtarsız giriş ve çalıştırma, Süpervision göstege paneli, Dikiz aynasına entegre geri görüş kamerası, Elektrikli sürücü koltuk ayarları, Diz hava yastığı, Elektronik park freni, Tek dokunuşla açılıp kapanabilen 4 cam, Deri kumaş karışımı koltuklar, Aktif ön koltuk başlıkları(Ceed'in önceki kasasında var idi ama bu getirilen araçlarda gözükmüyor veya ben farkedemedim, şayet Ceed'de var ise bunu dikkate almayın), Ön kol dayama arkasında havalandırma kanalları.

Ceed kullanan ve yenisi bekleyen biri olarak üst donanımda i30 donanımları dolayısıyla benim için tercih sebebi olabilir. Tasarım zaten sizin zevkinize kalmış bir husus. Allah aldığınız araca güle güle binmeyi nasip etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: macemre

İ30 ve Ceed kardeş markalar, ikisinde de dizelde aynı motorlar kullanılıyor ve 6 ileri oranlı dizel otomatik iki donanım var. Alt donanımda çok fark etmese de üst donanımda İ30 donanım olarak bariz daha üstün.

Üst donanım Ceed'in fazlalıkları: 17 inç alaşım jant ve lastikler, deri kaplı kapı döşemeleri, Direksiyonda ve ön konsolda kullanılan piano black kaplamalar.

Üst donanım İ30'un Ceed'e göre fazlalıkları:Ön park sensörü, Anahtarsız giriş ve çalıştırma, Süpervision göstege paneli, Dikiz aynasına entegre geri görüş kamerası, Elektrikli sürücü koltuk ayarları, Diz hava yastığı, Elektronik park freni, Tek dokunuşla açılıp kapanabilen 4 cam, Deri kumaş karışımı koltuklar, Aktif ön koltuk başlıkları(Ceed'in önceki kasasında var idi ama bu getirilen araçlarda gözükmüyor veya ben farkedemedim, şayet Ceed'de var ise bunu dikkate almayın), Ön kol dayama arkasında havalandırma kanalları.

Ceed kullanan ve yenisi bekleyen biri olarak üst donanımda i30 donanımları dolayısıyla benim için tercih sebebi olabilir. Tasarım zaten sizin zevkinize kalmış bir husus. Allah aldığınız araca güle güle binmeyi nasip etsin.

Aynı şekilde ceed concept ve i30 style ( yani alt donanımları ) karşılaştırabilir misiniz?
    Nasipse İ30 style düşünüyorum ( yılın ikinci yarısında)..

• Benzinli Ceed Concept ve İ30 Style'in motorları aynı ama otomatik şanzımanları farklı, zaten bilginiz vardır, tamamen tercihe kalmış.

Dizel Ceed Concept ve İ30 Style'in motorları ve şanzımanları aynı, donanımlarına bakacak olursak:

Alt donanım Ceed'in fazlalıkları: ??? (Elbet ufak tefek birşeyler vardır ama ben hatırlayamadım, bilen paylaşırsa hep beraber öğrenmiş oluruz).

Alt donanım İ30'un Ceed'e göre fazlalıkları: Viraj içini aydınlatan statik farlar, Kabin ön ısıtma sistemi, Süpervision göstege paneli, Tek dokunuşla açılıp kapanabilen 4 cam, Aktif ön koltuk başlıkları(diğer mesajdaki husus geçerli), Arka park sensörü.

Alt donanımda fark üst donanımdaki kadar değil. Ama İ30'un liste fiyatları Ceed'den 600-850 TL arası daha düşük. Ceed'in tasarımına fazlamı güveniliyor acaba? İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macemre

Benzinli Ceed Concept ve İ30 Style'in motorları aynı ama otomatik şanzımanları farklı, zaten bilginiz vardır, tamamen tercihe kalmış.

Dizel Ceed Concept ve İ30 Style'in motorları ve şanzımanları aynı, donanımlarına bakacak olursak:

Alt donanım Ceed'in fazlalıkları: ??? (Elbet ufak tefek birşeyler vardır ama ben hatırlayamadım, bilen paylaşırsa hep beraber öğrenmiş oluruz).

Alt donanım İ30'un Ceed'e göre fazlalıkları: Viraj içini aydınlatan statik farlar, Kabin ön ısıtma sistemi, Süpervision göstege paneli, Tek dokunuşla açılıp kapanabilen 4 cam, Aktif ön koltuk başlıkları(diğer mesajdaki husus geçerli), Arka park sensörü.

Alt donanımda fark üst donanımdaki kadar değil. Ama İ30'un liste fiyatları Ceed'den 600-850 TL arası daha düşük. Ceed'in tasarımına fazlamı güveniliyor acaba? İyi forumlar.

Hızlı cevabınız için teşekkürler..

• cevabiniz icin tesekkürler hocam iyice kararsiz kaldim simdi fiyatlari da ayni sayilir
  • arkadaslar tekrar merhaba ceed concept plus dizel otomatik modelinde anlastik 57 bine araci eski aracimida sattim yeni araci alirken nelere dikkat etmeliyim önerileriniz neler olur ?
  • arkadaslar merhaba kia ceed dizel debriyaj seti ön arka fren balataları devirdaim v kayıs rulmanı sol ön aks körügü viraj demir burcları degiştirmem gerekiyo ortala ne kadar tutar ve ne akdar sürede yapılır tahminen zamanım yok tam arastıramıyorum yardımcı olursanız cok memnun olurum tesekkürler
  • 
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.