Şimdi Ara

KERATOKONUS ve CROSS LİNKİNG TEDAVİSİ (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
421
Cevap
18
Favori
106.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba bende cll oldum sertlens kullandım . Çıkarırken pompa kullanıyordum tavsiye ederim ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Relative Minors kullanıcısına yanıt
    Bende denemiştim ortası sert kenarları yumuşak genelde dünya göz satışa yönlendiriyor ben kullanamadım göZlüğe ğeçtim Tekrar . Acil şifalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enisyilmaz -- 12 Nisan 2017; 1:44:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enisyilmaz

Bende denemiştim ortası sert kenarları yumuşak genelde dünya göz satışa yönlendiriyor ben kullanamadım göZlüğe ğeçtim Tekrar . Acil şifalar

teşekkürler hocam. şu an gözümde takılı hiç bi şekilde net görmüyorum. sonradan düzeliyor mu taktıkça. hiç takmasam uğraşıp aynı şey. solla net görüyorum hala.
    sizin nasıl gözlükle net mi görmesi ya da yumuşak lens taksam da aynı görürüm gibi, doktor direk sert yazdı.

çıkarırken aparatla deneyeceğim olmazsa youtubda bir kaç teknik var onla deneyeyim.
  • Bana doktorum senin için sert lens olur numaran yüksek demişti kullanamadığım için göZlüğe geçtim şükür memnunum .doktor a gittiğimde çok iyi diyor . Gözlük sıkıntı sürekli silmem gerekiyor silmeden duramıyorum altı ayda bir camları yeniliyorum çok az çizilse rahatsız ediyor . Net görebiliyorum lens le hemen hemen aynı görüşüm . Bi süre lens i dene olmazsa gözlük dene bakalım hangisi rahat olacak karşılaştır . Gözlük alırasan çerçeve garantili olsun ben uyuya kalıyorum kırılıyor çerçeve ücretsiz yeniliyorlar cam ise kırılmaya çizilmeye dayanıklı olsun . Sormam istediğin birşey olursa yazabilirsin . Daha önce Konya Meram tıp fakültesinde

Kırşehir cacabey hastanesinde

Ankara mayagöz merkezi

Uşak medikalpark

Bursa gözmerkezi

dünya göz de muayene oldum

Cll mayagöz den dr Semih Aydoğan a oldum tavsiye ederim

Şuan dünya gözde Ankara'da çalışıyor tavsiye ederim kontrol ve gözlük için de davsiyemdir

Acil şifalar

• iki gözündende cll olan ve ameliyat sonrası görüş netliğinden şikayetçi olan varmı benim sağ gözdede başlıyor sanırım ondanda ameliyat edebilir doktor 1 gözüm zaten bulanık 2.sinide kaybetmekten korkuyorum sağ gözüm sağlam şimdilik çok şükür
  • hernos2 kullanıcısına yanıt
    Benim de sol gözüm aşırı bulanık ameliyat olacağım gün verecekler onu bekliyorum. Sağ iyi ama onu da sıkı takip etmeliyiz dediler. Sen soldan ameliyat oldun mu nasıl düzelme var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Benim de sol gözüm aşırı bulanık ameliyat olacağım gün verecekler onu bekliyorum. Sağ iyi ama onu da sıkı takip etmeliyiz dediler. Sen soldan ameliyat oldun mu nasıl düzelme var mı?

soldan ameliyat oldum ama aynı gibi hala düzelme yok sadece ilerlemesini durduruyo yani sol göz hala bulanık görüyor eskisi gibi önemli olan sağ gözümüde kurtarmak
    Aynen doğru unuttum o ameliyat sadece ilerlemesini durduruyor. Bana aşırı ilerlemiş o bile zor dediler bir ümit yapalım dediler. Peki ilerlemesini durduktan sonra bu bulanıklığı nasıl gidereceğiz hep böyle mi kalacak? Lens ayrı bir dert, bir sürü zahmet. Ya sağda da ilerleme olursa o zaman ne olacak? Kornea nakline kadar gidebilirmiş benim göz. Nakil son çare anlaşılan. O düzeltiyor sanırım ama zor işte.
  • quote:

Aynen doğru unuttum o ameliyat sadece ilerlemesini durduruyor. Bana aşırı ilerlemiş o bile zor dediler bir ümit yapalım dediler. Peki ilerlemesini durduktan sonra bu bulanıklığı nasıl gidereceğiz hep böyle mi kalacak? Lens ayrı bir dert, bir sürü zahmet. Ya sağda da ilerleme olursa o zaman ne olacak? Kornea nakline kadar gidebilirmiş benim göz. Nakil son çare anlaşılan. O düzeltiyor sanırım ama zor işte.

Evet oda çok uğraştırıcı oluyor malesef ben hastanede kornea nakli olan gördüm 11.defa ameliyata giriyordu dikişmiş cart curt baya bi uğraştırıyomuş
    Peki bu hastalığın belli bir sebebi var mı ben bulamadım?
  • quote:

Peki bu hastalığın belli bir sebebi var mı ben bulamadım?

Gözü çok ovalama kaşıma veya çevresel etkenler göze toz kaçması vs yada ailesel sorun
    Ailemde sorun yok. Gözümü herkes ne kadar ovalarsa o kadar ovalamışımdır öyle bir takıntım yok yani. İlginç bir hastalık inşaallah iyileşiriz.
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam alerjik hastalığınız bağışıklıkla bağlantılı hastalığınız var mı? Ne gibi hastalıklar var?

geçmişte burun ameliyatı geçirdiniz mi?

• ellekem kullanıcısına yanıt
    Bir hastalığım yok hastaneye bile birkaç defa basit şeyler için gitmişimdir. Burun ameliyatı olmadım ama burnum ara sıra fazla sümkürünce kanıyor geçen gittim ciddi bir şey yok dedi doktor. Nazelnem sprey verdi o kadar.
    Tam bilinmiyor belirli risk faktörleri var. Mesela alerjik bünyeli insanlarda gözde alerjiden kaynaklı olarak kaşınması nedeniyle oluşturma kaşıma hastalığı tetikliyor. Ben tv ve bilgisayarı aşırı kullanmadan da şüphe. Geçmişte 10 sene öncesine kadar uzun süreler ve seneler bilgisayar başında geçirdim.

Senin durumun nedir hocam ameliyat falan oldun mu anlatsana biraz.
    Ben geçen sene yazın oldum sağ gözden. Gözüm hala bulanık. Solda da bu hastalık var ilerleme olmus hatta. Onuda takip edilmesi gerekiyor. Gözlükle idare ediyoruz ama net göremiyorum önceden de baya baya kötüydü önümde 2 metreyi net göremiyordum. Sigortam yok sol ve sağ için kontrol de olamıyorum. Takip gerektiren bir illet bu. Sag gözümde 2013 den beri takipteyim 6 ay ve 1 sene de bir muayene oluyordum.2015 de muayene olmaya unuttum ve 2016 yazında aklıma geldi muayene oldum ve korneam baya incelemiş.

Birkaç doktor gördü ve acil oldupunu bu zamana kadar neden muayeneyi aksattığımı söylediler acilen ameliyat kararı verdiler öyle oldum. Solda ilerliyor işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 19 Nisan 2017; 23:36:58 >
    Benim de sol gözüm çok ilerlemiş. Hatta köprüden önceki son çıkış demişti doktorun yardımcısı bir kız vardı. :) Kornea nakline kadar gidebilirmiş.
    Ben de bilgisayarda çok takılıyorum son zamanlar da gözlerim çok ağrıyordu ve çok kısarak bakıyordum öyle farkettim. Yaşım 21.
    Sağ gözüm şu an iyi görüyor ama onu da sıkı takip edicez dediler. Beyoğlu Göz'e gittim sol için ışın tedavisi yani sanırım cross link ameliyatını önerdiler bir umut yapalım dediler. Kabul ettim. Ancak ilaçları bitmiş gün verecekler. 1 ay oldu hala gelmemiş bekliyorum. Bu ameliyat zaten ilerlemeyi durduruyor görmeyi arttırmıyor. Ben hem görmemin artmasını istiyorum hem de tv ve pc kullanırken bu ağrı ve acının gitmesini istiyorum. Ama şu an mümkün görünmüyor. Allah hepimize şifa versin.
    Ben 16 lı yaşlardan 20 li yaşlara kadar bilgisayarda ekran karşısında uzun süreler geçirdim genç yaşta bu tür riskler sinerji bir etki yapıyor. Genc yaş hastalığı bu hastalık zaten

Peki ne kadar ameliyat ücreti aldılar? Özelde mi oldunuz hocam?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.