Şimdi Ara

Kendi Multiboot USB'nizi Hazırlayın Windows, Linux, Diğer Bootable Programlar [resimli] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
14
Favori
22.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok teşekkür ederim paylaşımın için
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanv

çok faydalı oldu
    çok teşekkür ederim paylaşımın için

Faydalı bulmanıza sevindim, önemli değil :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Agenthwo kardeşim, sen bu satırları okurken ben çoktaan kafayı yemiş olucam

Birader bak şimdi ;
    Senin bu programla, en az 10 kere ve her defasında farklı isolar kullanarak multiboot usb oluşturmaya çalıştım. Bi türlü olmadı. Veya oldu, biri açıldı diğerleri açılmadı. İsodandır diye düşündüm, Microsoft'dan indirdiğim isolarda da aynı hatayı veriyor. Nt6 bilmem ne oluşturuluyor diyip kalıyor, daha sonra da nt6 iso oluşturulamadı diyip ya kapanıyor ya da öylece devam ediyor. Sonuç : hüsran..
    Dedim eski sürümü deniyim, onda da aynı. Daha sonra xboot, sardu, multiboot usb 2.0,İzmir teknik destek aracı, yumi, winaio creator vs. Hiçbiri olmadı yaa
    Dediğim gibi, söylenen herşeyi harfiyen yerine getiriyorum ama nafile. Sistemlerden sadece biri veya ikisi açılıyor. Diğerleri sanki yokmuş gibi davranıyor. Ben bunu anlayamadım. Son kez bana bi akıl ver, söz daha da rahatsız etmiycem.

• Hocam, programın bazı bileşenleri silindiğinden olabilir. Daha yeni sürümünü indirmeyi denediniz mi? Ayrıca Teamviewer adresinizi pm olarak göndermek isterseniz de yardımcı olabilirim.

quote:

söz daha da rahatsız etmiycem.

Ne rahatsızlığı hocam, öyle şey mi olur :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agentwho

Hocam, programın bazı bileşenleri silindiğinden olabilir. Daha yeni sürümünü indirmeyi denediniz mi? Ayrıca Teamviewer adresinizi pm olarak göndermek isterseniz de yardımcı olabilirim.

quote:

söz daha da rahatsız etmiycem.

Ne rahatsızlığı hocam, öyle şey mi olur :)))

Hocam TeamViewer kullanmıyorum da, kısa bi video çekip YouTube a yükliyim ya da resimleyip atayım.

• Ayrıca programın son sürümünü kullandım. Zaten 1.7 son sürümü. Ben 1.6 yı da denemiştim.

• Fark etmez hocam, resimleri atarsanız da yardımcı olabilirim.
  • quote:

Fark etmez hocam, resimleri atarsanız da yardımcı olabilirim.

Sağolasın kardeşim.

• Agentwho kullanıcısına yanıt
    hocam vido biraz bulanık oldu neyse Pek işim olmuyor böyle işlerle,o yüzden anca bu kadar..

https://youtu.be/-o6Jpj9ZLOo
  • Video gizli diye gözüküyor hocam...
  • quote:

Video gizli diye gözüküyor hocam...

şimdi bakar mısın hocam
    Ayrıca w7 önce açılır gibi oldu gerçek boot menüde,daha sonra waiting usb initialize hatası verdi. sadece w10 64bit ve hiren's boot cd çalıştı.
  • İzleyeyim hocam, sizi haberdar ederim
  • quote:

İzleyeyim hocam, sizi haberdar ederim

tamam eyvallah reis..
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

İzleyeyim hocam, sizi haberdar ederim

tamam eyvallah reis..

Videonuzu baştan sona izledim .

Öncelikle XP'yi görmediğini söylemişsiniz. Çünkü XP programa iso olarak eklenmiyor. Öncelikle yüklediğiniz windows xp iso dosyasının içindekileri Winrar, 7-zip ya da Ultraiso gibi bir programın yardımıyla bir klasöre çıkarmanız gerekiyor. Ondan sonra xp iso'sunu çıkardığınız klasörü seçmelisiniz

Donmalarda programı kapatıp açarsanız herhangi bir çakışma vs. yaşanmaz. Ayrıca 64-bit yerine 32-bit'lik sürümü denemenizi öneririm. Belki sizde 64 bit hata veriyor olabilir.

Şurası çok önemli : USB belleğinizin biçimi NTFS olması durumunda Windows 7, vista gibi bazı işletim sistemlerinin iso'ları hatalar verebilir. USB belleğin dosya sistemini Fat32 yapmanızı öneririm.
    Peki 4 GB ya da daha büyük dosyaları nasıl yazacağım diyorsanız -çünkü Fat32 normalde 4 GB'dan büyük dosyaları kabul etmez- bu programda kaç kere denedim USB belleğim fat32 formatında olsa bile 4 GB'dan büyük dosyaları ekleyince hata vermiyor :)
    Eğer yine de hata verirse AOMEI Partition Assistant programı ile USB belleğinize format atmadan, içindekiler silinmeden NTFS formatından fat32'ye çevirebilirsiniz.

Bu arada benim Portable XP'yi USB'ye yazarken iso dosyasını -yine normal xp'deki gibi- bir klasöre çıkartıp programın 3. sırasında bulunan "UBCD4WIN / Bart's PE / Winbuilder" yazılı sıradan eklemelisiniz. Ayrıca benim yaptığım "Portable XP"de 2. sürümünde bir hata olmuş :)) , siz de 2. sürümü indirmiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. Şu an onun son sürümünde yani 3. sürümünde bir hata yok, onu indirebilirsiniz.

Ayrıca kendi yaptığım sistemi kullanmanız beni çok sevindirdi. Onun için de teşekkür ederim kardeşim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agentwho -- 22 Ağustos 2016; 16:07:54 >

Şimdi;
    1. Xpyi dediğin gibi yapıcam.
    2. Programın 32 bit sürümünü tıklayınca, size uymaz deyor. Yani sistem 64 bit hocam.
    3. O dediğin programla fat32 ye çevirip deniycem hocam.
    4. Portable xpyi de aynen dediğin gibi klasöre çıkarıp öyle atıcam.
    5. Tabii ki de senin yaptığını kullanıcam topram. Yani şunun şurasında bi merabamız var. Ayıpsın

• Bir deneyin hocam sonra sonucu buraya yazarsınız :)
  • quote:

Bir deneyin hocam sonra sonucu buraya yazarsınız :)

Anlaşıldı tamam

• Ben bu işten tamamıyla vazgeçtim kardeş. Allah razı olsun uğraştın ilgilendin, ama benden bu kadar. Alıcam 4 tane 4gb,6 tane 2gb flaşcık, tek tek yazıp bakıcam keyfime.
    Tamam biraz kalabalık olacak amma napiyim, olmayor. Kaç gündür clk Uludağ elektrik sayemde iyicene zengin oldu. Daha yeter bu da can daha

Tekrar teşekkür ediyorum Sayın Agentwho kardeşim. Simon diyor ki Artık hayatında ben yokum, özgürsün dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 23 Ağustos 2016; 1:25:09 >

• Kardeş nihayet oldu
    Sebepsiz yere durup dururken oldu ben de anlamadım nasıl oldu? O kadar program denedim, yine forumdaşımın önerdiği yolla yaptım. Ulan ne varsa komşuda var bee

Tekrar size teşekkür ediyorum Sayın Agentwho kardeşim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.