Şimdi Ara

Kendi LPG ayarını kendi yapmak (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.710
Cevap
58
Favori
309.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ara ara bozulduğu oluyor, açılır bence bir süre sonra.

Yedekparca sitesi gerçekten başarılı, yakında regulator tamir takımı da alacağım bakalim.

Prınsın durumu ilginç hakikaten, yasal olarak bir yaptırım falan koydular belki de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolga_kaan_ kullanıcısına yanıt
    Bu mscsi den bir kaç kere alışveriş yaptım bir sıkıntı yaşamadım, ayrıca çok yardımcı oldular, lpgkablo siteside bunlarınmış, bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum, prinslerin ayarı sıkıntılı, millet kaliteli marka diye taktırıyor ama sorun çıkınca da çaresiz kalıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: dndd

Bu mscsi den bir kaç kere alışveriş yaptım bir sıkıntı yaşamadım, ayrıca çok yardımcı oldular, lpgkablo siteside bunlarınmış, bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum, prinslerin ayarı sıkıntılı, millet kaliteli marka diye taktırıyor ama sorun çıkınca da çaresiz kalıyor
    Konuyu biraz daha geliştirebilir miyiz ?

Şuan sistemim sorunsuz çalışıyor, öncesinde hiç çalışmıyordu. Ekü bağlantısındaki kablolama dola-bırak şeklindeydi.

Ben tamamı için sıcak lehim + makaron kullandım, kabloları kısaltıp daha temiz bağlantılar yaptım,

enjektör -emme manifoldu arası hortum boylarını aynı olacak şekilde revize ettim, lpg filtresini regülatörün üzerinde değil de enjektöre yakın olacak şekilde yer değiştirdim.

Regülatörden çıkan çapı geniş hortum enjektöre 20 cm kalacak şekilde filtreyi konumlandırdım. Regülatörten filtreye giden hortum geniş olduğu içn daha rahat bir akış elde edeceğimi düşünerek yaptım bunu ve faydasını gördüm.

Aracı ilk aldığımda 1 ya da 3. silindirin hortumu dışarı kaput altına gaz veriyordu, ve nozelların üzerine kelepçe dahi koymamış montajcı arkadaş sağ olsun.

Şuan sistem nadiren de olsa gaza geçmiyor, kontak aç kapa yapınca genellikle düzeliyor.

Ben ayarı kendim yapmak istiyorum bu kadar düzelttikten sonra kalkıp "bunu sökün yerine başka sistem takalım" diyen lpg ustalarına elletmek istemiyorum açıkçası.

O yüzden biraz daha detay işimi görebilir, link olur döküman olur.

Hocam, prins sıkıntı derken aslında problem amatör ayara izin vermemesi, yapan varsa da forumlarda vs pek yazılmıyor olması. Örneğin ben şimdiye kadar prins arayüzünü hiç görmedim, ayar ekranları neye benziyor hiçbir fikrim yok.

yalnız lpg sistemleri benzer mantıkla çalıştığı için bir şekilde ayar yapılır, yeterki yazılımsal bir engel olmasın. sizin kite uyan kablo ve yazılımı temin edebilirseniz biraz kurcalama, gerektiğinde ekran görüntüsüyle el birliğiyle bir ayar yapılır Doküman bulabilir misiniz bilemiyorum, varsa da yabancı forumlardan falan bulunur ancak.
    Malesef çok bilgi yok internette, program online oturum açmayımı gerektiriyormuş öyle birşeyler duydum söylenti emin değilim,https://www.lpgshop.co.uk/lpg-diagnostic-software/ şu sitede birkaç program var ama nedir ne değildir malesef siz yine kablo satanlarla görüşün bence

• Biz 150 yi eft yapıp bu mcs miydi neydi oradan alacağız sanırım.

Araştırayım da lisans ya da online bağlantı gerektiriyor ise boşa kablo almış olmayayım.

Prins ile ilgili bilgi gerçekten çok az internette.

Filtresine bile muadil hollanda malı yazıyorla satarken, anlamıyorum.
  • Selamün aleyküm elimde böyle bir 2303 var 5 çıkışlı bununla bağlantı kuramadım ECU ye bağlanamadi dedi teşekkürler
     Kendi LPG ayarını kendi yapmak

• Yaramaz333 Y kullanıcısına yanıt
    işletim sistemi win7 olursa sorun yaşanmıyor diye biliyorum.
  • 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt
    Lep top bulursam denicem teşekkürler..

Lpg nin markası modeli nedir, 2303 hepsine bağlanmaz

• Arkadaşlar aracım Toyota Corolla 1.6 Atiker Gold takılı ayarları nasil yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hivay -- 21 Ağustos 2020; 19:10:51 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hivay H kullanıcısına yanıt
    2303hx bağlanır

• dndd D kullanıcısına yanıt
    Hocam programı anlatan bir doküman falan var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hivay H kullanıcısına yanıt
    Bildiğim döküman yok malesef internette araştırmanız lazım, kaynak bulursunuz, çok zor değil aslında, Map ayarı yapacaksınız, tüm modellerde map ayar mantığı aynı, Youtube da videolar da var işinize yarayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 22 Ağustos 2020; 12:45:48 >
  • Lep top buldum yinede bağlanmıyor araç Fabia LPG Atiker bağlantı sorunu diyor .

• dndd D kullanıcısına yanıt
    Atiker fast araç Fabia bağlanamadi . Driver indirdim yine ayni

Araç modelinden bağımsız atiker fast 2303hx ile bağlanıyor, şahsen bizzat denemiştim, araba çalışırken deneyin, rx ve tx i değiştirip deneyin, win7 de aygıt yöneticisinde usb serial port olarak cihazı görüyormusunuz cihazı tanımışmı, win 8 veya 10 sa driver sıkıhtılı biraz uğraşmak gerekiyor

Kablonun sokete tam girdiğine emin olun, dupont kullanmanızı tavsiye ederim, her ihtimalde bağlanmıyorsa usb çip bozuk olabilir

• Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim PC sistem Xp drivers profilic USB to serial comm port (com5) olarak görüyor pl2303 de üç let var biri yanıyor bağlan değince diğeri yanıp sönüyor ECU ye bağlanamadi diyor elimdeki pl2303 resimdeki gibi bilgi için şimdiden teşekkürler.
     Kendi LPG ayarını kendi yapmak

Bağlantı için kullandığınız kablo sıkıntılı olabilirmi, mümkün olduğunca kısa kablo ile deneyin
    Soketin içine nasıl soktunuz, tam temas etmiyor olabilir, 2303 kartına kabloyu tam takabildinizmi temassızlık olabilir
    Program sürümü fast 10.4 olsun
    Arabayı çalıştırın, siyah kabloyu gnd ye kırmızıyı boş bırak diğer iki kabloyu rxd ve txd ye sırayla dene, bağlanması lazım

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.