Şimdi Ara

Kendi Çabalarıyla Lucid Rüya görebilen var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
3.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konu ilgimi çekiyor. Rüyalarımı ben yönetmek istiyorum. İnternette doğru düzgün bilgi bulamadım. Teknikler var ama sadece yapılması gerekenler yazıyor. Hiç ben şöyle uğraşarak yaptım diyen yok. Gerçekliğinden şüpheleniyorum bu tür blgilerin
    Size sorayım dedim daha önce hiç görmemiş ama böyle bir şeyin olduğunu öğrenip deneyip başarabilen var mı? Varsa anlatabilir mi nasıl yapabildiğini?

Mesela dün denedim saat 4.30a alarm kurdum. Sonra tekrar uyudum. Başarısız oldum tabi. Her zamanki gibi zar zor hatırladığım rüyalar. Defalarca uyandım bu süreç içerisinde. Zorla kendimi tekrar uyuttum ama bir şey yapamadım.

Astral seyahata inanmıyorum bu arada. Ama lucid dream bilimsel açıklaması olan bir şey. O yüzden merak saldım ve yapana kadar da uğraşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKullanıcı Adı -- 30 Kasım 2019; 15:46:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçen bir baktım halüsinasyona girdim önce atın üstünde şeytana benzeyen yaratıklar savaşıyordu. bende izliyorum sonra bir araba geçti her yer duman oldu karşıma bir baktım Azrail çıktı simsiyah giyimiş uzun iri cüsseli elinde hançer bana doğru geliyordu bende kaçıyorum kovalıyor taksiyle yarıştım buraya gel kaçma canını alıcam hesap vereceksin dedi bende kaçtım sonra kestirmeden beni ara sokakta sıkıştırdı hançeri kalbime soktu o anda uyandım.
  • Takip

• Geçen bir baktım halüsinasyona girdim önce atın üstünde şeytana benzeyen yaratıklar savaşıyordu. bende izliyorum sonra bir araba geçti her yer duman oldu karşıma bir baktım Azrail çıktı simsiyah giyimiş uzun iri cüsseli elinde hançer bana doğru geliyordu bende kaçıyorum kovalıyor taksiyle yarıştım buraya gel kaçma canını alıcam hesap vereceksin dedi bende kaçtım sonra kestirmeden beni ara sokakta sıkıştırdı hançeri kalbime soktu o anda uyandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0E184FE49

Bu mesaj silindi.
    Blok

• Bence öyle birşey yoktur.

Ama bende şöyle bir durum var. Eskiden kabus gördüğüm zaman çaresizce debelenip dururdum rüyamda. Ama sonradan nasıl başardım bilmiyorum, bir reflex geliştirdim. Baktım işler kötüye gidiyor kabusa dönüşecek, direk gözlerimi açıp uyanıyorum. Rüya olduğunu anlıyorum çünkü. Eğer o kabusun rüya olduğunu anlayamazsam, tuzağa düşüyorum ve kabusun etkisiyle bağırarak uyanıyorum.

Bazen de rüyada olduğumu anlıyorum. Ama geyiğine ellemiyorum. Oluruna bırakıp yaşayıp gidiyorum.

Bir başka garip durum daha var. Çocukken bende yatak ıslatma sorunu vardı. Gece yatıyorum hiçbirşeyden haberim olmuyor sabah bi kalkıyorum ana! heryer yamyaş... Neyse sonradan kendiliğinden geçti. Bugün 35 yaşıma geldim. Yine nasıl bir refleks geliştirdiysem bilemiyorum, eğer ki tuvalete gitmeye ve işemeye çalışıyorsam, rüyada olduğumu hemen anlıyorum ve yine yatağa işerim korkusuyla hemen uyanıyorum. Bu konuda hiç sıkıntı yoktur mesela. Ama toplumdan duyup dinlediğim kadarıyla rüyada tuvalete ya da başka bir yere işediğini görüp uyanınca yatağını ıslanmış bulan çoluk çocuk çok var.

İşin hülasası, Eğer ambiansın kabusa dönüşmekte olduğunu seziyorsam, bir de bir yere işemeye gitme gereksinimi hissediyorsam, rüyada olduğumu anlayıp gözlerimi hemen açıyorum.

Bunlar haricinde rüyaların yönetilebileceğine inanmıyorum.

• Hocam bunun sizcelik bir durumu yok çünkü bilimsel olarak var olan ve araştırılan bir şey. Ama astral seyahata ben de inanmıyorum.
    Bu arada rüyamda tuvalete gittikten sonra yatağım ıslanmış olarak uyanırdım ben de küçükken daha sonra rüyamda tuvalete gidersem altıma yapacağımı anlayıp uyanıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKullanıcı Adı -- 30 Kasım 2019; 16:52:2 >
  • Takip

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rüyanı yönetemezsin. Çünkü zaten kendi bilincinde kendin programlamışsın. Birşeyleri değiştirmek için müdahale edersen, rüya olduğunu anlar ve uyanırsın. Bu nedenle bence. Yani başarısız girişimlerinin en önemli nedeni önce rüyada olmanı anlaman gerektiği. Rüyada olduğunu anladığında bilinci değişerek konsantrasyonun bozulur. Bozulduğu anda REM uykusu aşamasında dalgalanma yaşarsın ve işler değişir. Uyanırsın. Hala narkoz yemiş gibi uyuşuk ve uykulu olsan da rüya bitmiş olur. Benim yukarıda verdiğim rüyada olduğumu anlarsam oluruna bırakıyorum dediğim durumda rüya, rüya gördüğümü farkettiğim andan itibaren uzun sürmüyor. Herşey dağılıp bütün sahne bozuluyor. Gerisini hatırlamıyorum. Muhtemelen NONREM aşamasına geçiyorum sanırım.
  • Ben bi ara bunu kafaya takmıştım. Bircok kere gördüm. Beni ürperten bi olaydan sonra uğraşmayı bıraktım. Olayı da kısaca anlatayım. Rüyamda karşımda konuştuğum kişiye sen aslında gerçek değilsin benim rüyamın içerisindeyiz dedikten sonra bana saldırıp beni boğarak öldürdü. Sıfır şaka.

• Bi kere ruya gorurken uykmdan uyanmstm. Tekrar uyuyup ruyaya devam etmistim. Cok garipti

• Inception filmini izleyin önce. kafa bir yansın. sonra rüyaya bakarsınız:)
  • İzlemiştim tekrar izlemeyi düşünüyorum:) İzlediğim zamanlarda lucid filan bilmezdim

• quote:

Orijinalden alıntı: enoelroc

Ben bi ara bunu kafaya takmıştım. Bircok kere gördüm. Beni ürperten bi olaydan sonra uğraşmayı bıraktım. Olayı da kısaca anlatayım. Rüyamda karşımda konuştuğum kişiye sen aslında gerçek değilsin benim rüyamın içerisindeyiz dedikten sonra bana saldırıp beni boğarak öldürdü. Sıfır şaka.
    Çok eğlenceli bence :)

• Hayatımda bir kez böyle bir rüya gördüm fakat bir şeyler yaptıktan çok kısa süre sonra uyandım. Bir dahada böyle bir rüya görmedim. İşin garip olan yanlarından bir tanesi de daha önce hiç kabus görmemiş olmam. İnsanlar anlatıyor ne kadar korktuklarını fakat şuana kadar bana ufak bir korku yaşatan tek bir rüya görmedim.
  • Cocukken hicbir fikrim olmadan Cabalamadan yapabiliyordum. Gta san andrrste kangorrooo yazinca uzun ziplamalar oluyordu ruyama giriyordu bende zipliyordum sonra lan bu gercek degil ruyadayim diyip ayni gta daki istedigim seyleri yapabiliyordum tabi o zamanlar ergendim cok zevkli oluyordu.

Sonra inception izledim. ruya icinde ruya gormeye basladim. (4 kere olmustur) uykumda disardan uydugumu goruyordum vs degisikti.

Eger ruyamda cikmaza girersem bunun ruya oldugunu anliyorum. Bisey olmaz diyerek balkondan ucurumdan vs atliyordum. Yada adamlari biranda yok ediyorum. Cok guzel duygu oluyor

Ruyamda olen birisini gorunce hemen ruya oldugunu anliyorum. O zaman istedgimi yaparim diyip

Bunlari 20 yasina kadar cok yasardim rahat yilda 20 kere filan oluyordu simdi 2 ayda 1 anca denk geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.