Şimdi Ara

Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi ( FinansBank,DenizBank ,Teb ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
423
Cevap
19
Favori
108.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Krediyi kredi cekerek kapatmak mantikli mi ?

daha düşük yıllık maliyet oranıyla kredi çekip kapatacaksanız, evet.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben sizin gibi yüksek sermayeli bir kuruluşta çalışmıyorum devlet kuruluşunda çalışıyorum. sizin gibi halka yüksekten bakamıyorum. o yatırım yapacak kuruluşlara söyleyinde yatırımlarını avm, otel, duble yol için değilde fabrika falan için harcasınlar. hiç olmazsa millet iş güç sahibi olsun. allahtan ekonomiden iyi anlıyorsunuz mazot 5 kuruş benzin 11 kuruş olmuş, dolar 2tl geçmiş 2 ay önce 0.57 oranından aldığım kredi oranı 0.80-90 lara çıkmış. millet eskisi kadar kolay para bulamayacaksınız diye bas bas bağırıyor. aslında zaman gösterecek neyin ne olduğunu. siz asıl bunlara doğru deyin ondan sonra tartışırız.
  • hızımı alamayıp cevap yazdığım için hem forumdaki arkadaşlarda hemde forumdan özür diliyorum
  • Başvurunuzu detaylı değerlendirebilmemiz için.....
    Sırf merakımdan denedim, moralim bozuldu şimdi. Neyse 2 ay sonra kendileri gelip yalvarır artık
  • 2 banka başladıysa diğerleride başlar. ama oranlar cidden yüksek. bankalar 0,57 den verirken para kazanıyorlarsa 1.39 dan uçuyordur.
  • Birisi kredi onaylanmadigi taktirde neden kredi notunun dusecegini aciklayabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 bin tl için gelin verelim veriştirelim diyor ama çok yükseldi faizler, 3-4 ay önce çekicektim keşke o zaman çekseydim ya, neyse zaten ihtiyaç yok gibi olsada 2-3 ay sonra olacak o zamana bakalım ne olacak faizler..
  • kredinin onaylanmaması zaten kredi riskinizin yüksek olmasından kaynaklanıyordur. bankalar kredi verirken şuanki kredilerinize, ödeme kabiliyetinize, onaylanmayan kredi başvurularına bakıyorlar. kredi notunun düştüğünü sanmıyorum ama başka bankalardan onay alınamadıysa neden alınamadığına bakıyorlardır.
  • kredi puanım düşük ama yine de bi başvurayım bakayım,kefilsiz gelir belgesiz öğrenciyiz çıkarsa ilac olur

edit:denizbank'dan gelen mesaj

başvurumu detaylı değerlendirmek için gelir belgesi ve nüfus cüzdanı ile beni bankaya bekliyorlarmış,zaten çıksaydı şaşardım

edit2:teb de onay çıkmadı,ayrıca teb 50 kuruş kesti telefondan sms için

valide üzerinden başvuracağım şimdi
    ona da çıkmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabrizo -- 24 Ağustos 2013; 15:03:23 >
  • başka gelir belgesiz kefilsiz kredi banka bilen var mı acaba onlarıda ekleyelim konuya varsa ayrıca onlardanda kredi çekeyim :)
  • kefilsiz, gelir belgesiz krediymiş.. sanki bedava veriyorlar.. yukarıda yazan öğrenci arkadaşa soruyorum.. peki nasıl geri ödemeyi düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzzy255

kefilsiz, gelir belgesiz krediymiş.. sanki bedava veriyorlar.. yukarıda yazan öğrenci arkadaşa soruyorum.. peki nasıl geri ödemeyi düşünüyorsunuz?

çalışıyorum ben,ama bunu belgeleyemiyorum sigortam falan yok günlük iş yapıyorum aylık 500 lira min geçiyor elime yani geri ödemesinde bir sorun çıkmaz sadece toplu para lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

quote:

Orijinalden alıntı: muzzy255

kefilsiz, gelir belgesiz krediymiş.. sanki bedava veriyorlar.. yukarıda yazan öğrenci arkadaşa soruyorum.. peki nasıl geri ödemeyi düşünüyorsunuz?

çalışıyorum ben,ama bunu belgeleyemiyorum sigortam falan yok günlük iş yapıyorum aylık 500 lira min geçiyor elime yani geri ödemesinde bir sorun çıkmaz sadece toplu para lazım

sana verse verse fibabank veya şekerbank verebilir, finans da eskiden olsa verir derdim ama bir ihtimal yani, denemen gerekir şansını finans sms le ön onay miktarı olarak veriyor sana ne kadar kredi verebileceğini

ayrıca illa ki kredi çekmene gerek yok, kredili mevduat hesabına başvur, teb paran hazır hesabı falan var, yüksek birşey alamazsın max 1500 falan verirler ama

ayrıca madem öğrencisin, git kredi kartına başvur öğrenciler için olan, doğru dürüst ödersen finans 1500 e iş bankası da 1000 e kadar çıkarır limitini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dracos -- 24 Ağustos 2013; 15:16:13 >

• daha önce uzun süreler kredi kartı kullanmış ve düzenli ödemiş kişilere çıkıyor demişlerdi kredi puanı çok önemli gelecekte daha da önemli hal alabilir yeni sisteme geçilirse elektrik su v.b faturalarda sizin puanınız olacak ve bankalar sizi bu puana göre kaale alacakmış for example USA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Übermensch@

Birisi kredi onaylanmadigi taktirde neden kredi notunun dusecegini aciklayabilir mi ?

o olay aslında bilindiği şekilde değil tam olarak, belli bir periyotta aynı ürün için yapılan sorgulamalar tek sayılır, ama sen kalkıp da bugün ihtiyaç kredisi, haftaya kredi kartı, ertesi gün taşıt kredisi vs. denersen o iş patlar, bütün bu yaptıkların tek tek sorgulama olarak kabul edilir ona göre puan düşülür, ha ama bir mantığı var mı bence yok, zaten adam kullanınca düşüyorsun ödemesini değerlendirmek için, bir de sorunca niye düşürüyorlar orası açıklanmış birşey değil, ha sen mantıklı düşünürsen bir sebebi var ama tabi, kredi puanı düşük adam daha riskli adam olarak gözüküyor denilir her zaman sistemde, bu yüzden banka sana kredi verirken daha yüksek faizli ve masraflı kredi verir, ön plana koymadıkları ama farklı kredi seçenekleri var, sonuçta senin puanının neden düştüğünü görebiliyor banka, önlerindeki kkb deryasında senin kendi hakkında bildiğinden daha fazla bilgi var mesleğin ve çalışma geçmişinden tut ödediğin faturalara ve oturduğun eve kadar, aslında tabloya uzaktan baktığın zaman iş hayatında büyük firmalar ve durumu iyi kişilerin isim yapmış bankalarla, kobilerin ve sıkıntılı bireylerin ise ağırlıklı olarak piyasada yer edinmeye çalışan bankalarla çalıştığını görürsün, bir çeşit kartel içerisi kitle paylaşımı gibi bir durum var burada

senin durumun banka için risk ifade etmez aslında, ödemelerin çok sıkıntılı değildir, ufak miktarları geciktirmişsindir büyükleri ödemişsindir mesela, bunu bahane eden banka normalde büyük bir bankanın %15 yıllık maliyet oranıyla vereceği krediyi sana biraz cazip göstermeye çalışarak örneğin 3 ay ödemesiz maliyet oranı %25 ten paslar, ihtiyacın varsa zaten sana ilaç gibi gelir kaçırmazsın, türkiye gibi muz cumhuriyetlerinde bu tür şeyler çok normal yani, ama sistemin özü amerikaya bakarsan orada elalem çocuğuna kredi kartı alıp kendi hesabından otomatik ödemeye koyar ki kredi notu yükselsin, çünkü ev kiralarken bile bu risk raporu muhabbeti istenebiliyor orada, ve bir bankanın kredi vermediği adama küçük bir banka olsa bile yasalar engellediği için diğer banka da vermiyor, zaten herşeyimiz amerikada böyle diyerek halkı soymaya yönelik olduğu için normal karşılamak lazım bunları da yani bu ülkede, işin aslına bakarsan yasal bir uygulama bile değil aslında, benim oturduğum evden veya mesleğimden bankaya ne, gelirim önemli olan onun için, ilkokul mezunu şirket sahibi adama kredi vermeyip de yüksek lisans yapmış çalışan birisine mi veriyor sanki

ayrıca bazı ekonomist geçinen arkadaşlar saydırmış kriz muhabbetine de, merkez bankası milyarlarca dolar sürdü piyasaya, bu kadar müdahale olmasaydı rahat rahat 2,30 civarını görecek bir dolar var, karşısında doların yükselişinin tetikleyeceği bir euro ve sterlin faktörü de var, ülkenin ekonomisinin tamamen sıcak para akışı ve faiz muhabbetine konumlandırılmış olmasını zaten saymıyorum bile artık, borç miktarı almış başını gitmiş birileri hala atatürk döneminden bile daha iyiyiz vs. diyor, dışarıdan pariteye göre yüksek getirisi olan dövizle sokulup burada düşük olan dövizle değiştirilen paranın miktarı arttığı için faizi de yüzdeye vurulduğunda daha yüksek olacağı için böyle muz cumhuriyetlerinde spekülasyon yüksek olur, lotların nasıl oynadığı da malum zaten, sıcak patates etkisinin temellerinden biri de aslında bu mantıktır, ekonomiden anlamayan halkın tek derdi akaryakıt fiyatları ve enflasyon olurken aslında derinden derinden altınızı oyup giderler dış yatırımcılar içerdeki siyasi uzantılarıyla, özelleştirilen yerlere verilen karşılığı geri alınamayan devlet kredileri, iflas açıklamak üzere olan yandaş firmalara verilen milyonlarca dolarlık krediler, e malum gemilerin sayısı da 5 olmuş siz daha mazota 5 kuruş zam geldi ile kendinizi yersiniz

• ben bugün hiç bir sorun yaşamadım kredimi aldım darısı ihtiyaçları olanların başına :)
  • Kredi & kredi kartı bankacılıktan anlayan arkadaşlar varsa bi sorum var. Benim 4tane kredi kartım var. YKB - Play Card , HSBC - Campus , Finans - GO => bu 3 kart öğrenciye verilen kartlardan. Ben tıp fakültesi öğrencisiyim okulun bahçesinde banka çalışanı oldugunu söyleyen bi adam geldi Citibank vereyim şöle böle dedi beni hastane çalışanı olarak gösterdi kart çıktı geldi :D Şimdi Citibank'ın bireysel kredi kartı vs Denizbank'a transfer oldu öyle olunca bana Denizbank Bonus Plus kart geldi. Total borcum 1200 lira civarı, işin içine pederi karıştırmadan 2000 lira civarı kredi çekip aylık ortalama 100 lira ödemesi olacak şekilde kredi kullanabileceğim bi yer var mıdır ? Devletten krediyi veya evden gelen sabit parayı gelir olarak gösterebilir miyim ?

* Kredinin amacı biriken kart borçlarını "0" layıp düze çıkmak .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drzeke -- 27 Ağustos 2013; 12:45:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drzeke

Kredi & kredi kartı bankacılıktan anlayan arkadaşlar varsa bi sorum var. Benim 4tane kredi kartım var. YKB - Play Card , HSBC - Campus , Finans - GO => bu 3 kart öğrenciye verilen kartlardan. Ben tıp fakültesi öğrencisiyim okulun bahçesinde banka çalışanı oldugunu söyleyen bi adam geldi Citibank vereyim şöle böle dedi beni hastane çalışanı olarak gösterdi kart çıktı geldi :D Şimdi Citibank'ın bireysel kredi kartı vs Denizbank'a transfer oldu öyle olunca bana Denizbank Bonus Plus kart geldi. Total borcum 1200 lira civarı, işin içine pederi karıştırmadan 2000 lira civarı kredi çekip aylık ortalama 100 lira ödemesi olacak şekilde kredi kullanabileceğim bi yer var mıdır ? Devletten krediyi veya evden gelen sabit parayı gelir olarak gösterebilir miyim ?

deniz bank ve teb 2000 tl yi rahatlıkla verir sms atmanız yeterli 1 saate sonucunu alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: tc_kadir_trabzon

quote:

Kredi & kredi kartı bankacılıktan anlayan arkadaşlar varsa bi sorum var. Benim 4tane kredi kartım var. YKB - Play Card , HSBC - Campus , Finans - GO => bu 3 kart öğrenciye verilen kartlardan. Ben tıp fakültesi öğrencisiyim okulun bahçesinde banka çalışanı oldugunu söyleyen bi adam geldi Citibank vereyim şöle böle dedi beni hastane çalışanı olarak gösterdi kart çıktı geldi :D Şimdi Citibank'ın bireysel kredi kartı vs Denizbank'a transfer oldu öyle olunca bana Denizbank Bonus Plus kart geldi. Total borcum 1200 lira civarı, işin içine pederi karıştırmadan 2000 lira civarı kredi çekip aylık ortalama 100 lira ödemesi olacak şekilde kredi kullanabileceğim bi yer var mıdır ? Devletten krediyi veya evden gelen sabit parayı gelir olarak gösterebilir miyim ?

deniz bank ve teb 2000 tl yi rahatlıkla verir sms atmanız yeterli 1 saate sonucunu alırsınız.

hocam şekerbankta 10bin liraya kadar tıp fak. öğrencileri için bi kredi varmış. arkadaş evden gelen vs parayla 1.200lira gelir göstermiş. Zannedersem şekerbankta öyle bi şart var. Şartlar aslında biraz daha cazip ilk sene ödemesi yok sonraki sene yine az ödeme daha sonra artıyor. Ama dediğim gibi orda gelir göstermek fln gerekiyo. Denizbank'ta var mı öyle bi durum ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tc_kadir_trabzon

quote:

hocam şekerbankta 10bin liraya kadar tıp fak. öğrencileri için bi kredi varmış. arkadaş evden gelen vs parayla 1.200lira gelir göstermiş. Zannedersem şekerbankta öyle bi şart var. Şartlar aslında biraz daha cazip ilk sene ödemesi yok sonraki sene yine az ödeme daha sonra artıyor. Ama dediğim gibi orda gelir göstermek fln gerekiyo. Denizbank'ta var mı öyle bi durum ?

deniz bankta ve tebde gerek yok gelir belgesiz sadece nüfus cüzdanı yetiyor ben çektim bizzat.

alttaki linke tıkla başvur 1 saat sonra sorunun çözülsün yarında paranı al :)

DenizBank_Basvurusu

teb_basvuru

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.