Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (477. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.112
Cevap
359
Favori
816.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 475476477478479
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: aleregrax

Omni dsl kullanıyorum.Her stabil güncellemeden sonra izmir marşı ile geri döndüğüm sürümdür kendisi :)i.Stabil güncellemeler maalesef bizim gibi hattı problemli kişilere yaramıyor.

• köprü için 9970v3 ten daha iyi bir cihaz tanımıyorum telekom kendi altyapısına göre özel cihaz yaptrmış bildiğin

• Merhaba
    Bir süredir sorun yaşıyorum. Telefon, tablet ve TV box wifi ile bağlı. İnternet hızım gayet yeterli ama sürekli bağlantıda donmalar kopmalar yaşıyorum. Bu çok can sıkıcı olmaya başladı. Yardımcı olursanız sevinirim. Cihazları 5 GHz üzerinden bağlantı ile kullanıyorum.
    Eklediğim resimlerde mesela YouTube da resimler bile çok geç geliyor.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Mobilden cihaza bağlanıp kopma yaşayan arkadaşlar cihazınızın Bluetooth ve GPS ini kapatıp bir deneyin hız testini bence.

Benim Samsing Note 9 ile olan wifi hız düşüklüğü ve zaman zaman kopma sorununu bu şekilde çözdüm. Çözüm değil aslında ama sorunun kaynağını buldum diyelim.

Gerçi benim bahsettiğim 2.4ghz bağlantı için, Bluetooth da ayni frekansları kullandığı için çakışma oluyor. 5ghz bağlantı da bu sorun olmaması lazım.

Benim Bluetooth açık omni yanında aldığım hiz değeri 40mbit, Bluetooth ve GPS kapalı aynı yerden aldığım hız değeri 75mbit.

Mesafe uzaklaştıkça mesela Bluetooth ve GPS kapalı olarak 15mbit alıyorsam, Bluetooth ve GPS açık 1mbit aliyor ve internet tamamen kilitleniyor kopuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MAG M kullanıcısına yanıt
    GPS kapalı, Bluetooth kapalı. Ayrıca sadece telefon değil tablette de aynı sorunu yaşıyorum. Bazen iki dakikalık bir videoyu izlemek bile işkenceye dönüyor.

• Hero DSL aldım. Airties tan sonra kullandığım en stabil VDSL modem diyebilirim. En ufak problem yok 1 haftadır. Merak ettiğim bir konu var, bu cihazlar ile mesh ağı kuran var mı? Genel performans ve stabilitesi nasıl? Herhangi bir sorun var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 19 Haziran 2021; 22:33:16 >
  • KeeneticOS 3.7.14 Alpha yayınlandı. 19.06.2021

• sky__walker kullanıcısına yanıt

Güle güle kullanın. Hayırlı olsun. Hero DSL cidden farklı bir hissiyatı var. Kağıtta 20mhz fark gözüken işlemci kodu aslında mimari olarak çok daha fazla şey başarıyor belliki.

2 hat devamlı aktif olarak kullanıyorum. Giga'dan sonra bile farkını hissettirdi.

Mesh'i Keenetic ile tam anlamı ve en basit haliyle tanıdım.

Şu anda çeşitli boyutlarda mesh sistemlerim mevcut.

Evimde 4 adet cihaz, bir başka yerde 2'li olan yönettiğim ağlar ile esas bugün sayısı 18 Keenetic cihaza çıkan benim bu markayı sonuna kadar test ettiğim bir mesh ağım mevcut.

Problem yaşadım mı derseniz evet yaşadığım zamanlar oldu, fakat hiç yarı yolda bırakmadı.

• MAG M kullanıcısına yanıt

Özellikle bluetooth açık iken iOs cihazlarda bu tip durumları deneyimlemiştik. Hatırlatıcı nitelikte bir deneyim yazmışsınız.

Telefonların wifi yardımcı , wifi booster gibi tümleşik uygulamalarını da devredışı bırakmanızı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Güle güle kullanın. Hayırlı olsun. Hero DSL cidden farklı bir hissiyatı var. Kağıtta 20mhz fark gözüken işlemci kodu aslında mimari olarak çok daha fazla şey başarıyor belliki.

2 hat devamlı aktif olarak kullanıyorum. Giga'dan sonra bile farkını hissettirdi.

Mesh'i Keenetic ile tam anlamı ve en basit haliyle tanıdım.

Şu anda çeşitli boyutlarda mesh sistemlerim mevcut.

Evimde 4 adet cihaz, bir başka yerde 2'li olan yönettiğim ağlar ile esas bugün sayısı 18 Keenetic cihaza çıkan benim bu markayı sonuna kadar test ettiğim bir mesh ağım mevcut.

Problem yaşadım mı derseniz evet yaşadığım zamanlar oldu, fakat hiç yarı yolda bırakmadı.

Hocam teşekkürler yorum için. Benim derdim stabilite ile alakalı. Mesh daha farklı bir olay çünkü. Modem ve router olarak bu başarısını mesh te de sürdürüyor mu? Deco yada asus mesh almayı planlıyorum ama bu modemdeki stabiliteyi çok iyi buldum ondan Kinetic ide ekledim listeye.

• kardeşimin kablonet infinity 401 modemine sinyal genişletmek için hangi cihazı önerirsiniz? internet yavaşlamasın yeter keenetic olmasa da olur öyle pahalı bir şey aramıyoruz

Öncelikle tekrar hatırlatmak isteyeceğim husus, markalar sadece kendi markası cihazlar ile mesh kurabilir.

Mesh, merkezi yönetim sistemli geniş ağ sistemi diyebiliriz.

Tp-Link bir ara ve hatta sanırım hala, tanıtımlar sırasında kullandığı mevut cihazınızı kullanmaya devam ederek diye başlayan cümlesi ile Zoom modem kullanana bile Deco satmış olabildiğini farkettim. Belirtmek istedim.

Diğer markaların kurulum adımlarını youtube'daki kadar seyredebildiğim için net bir karşılaştırma yapamayacağım.

O kadar çok Keenetic cihazı kullanınca ortalama 2-3 cihazlı bir mesh ağı 5-10 dk kısa süre içerisinde basic ayarlarım ile kurabiliyorum. 18 cihazlı ağımda 2 cihaz kablolu diğer hepsi kablosuz olarak birbirleri ile iletişim halinde. Bugün yaptığım testlerde ortalama sinyal seviyelerinde her cihazda 100mbit hat üzerinden minimum 20-25 mbit kadar hıza sahip olabildiğimi test ettim. (Burada etken mesafe, her cihazın 5ghz tekrarlayıcı olmaması gibi gibi durumlar mevcut.)

• quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Öncelikle tekrar hatırlatmak isteyeceğim husus, markalar sadece kendi markası cihazlar ile mesh kurabilir.

Mesh, merkezi yönetim sistemli geniş ağ sistemi diyebiliriz.

Tp-Link bir ara ve hatta sanırım hala, tanıtımlar sırasında kullandığı mevut cihazınızı kullanmaya devam ederek diye başlayan cümlesi ile Zoom modem kullanana bile Deco satmış olabildiğini farkettim. Belirtmek istedim.

Diğer markaların kurulum adımlarını youtube'daki kadar seyredebildiğim için net bir karşılaştırma yapamayacağım.

O kadar çok Keenetic cihazı kullanınca ortalama 2-3 cihazlı bir mesh ağı 5-10 dk kısa süre içerisinde basic ayarlarım ile kurabiliyorum. 18 cihazlı ağımda 2 cihaz kablolu diğer hepsi kablosuz olarak birbirleri ile iletişim halinde. Bugün yaptığım testlerde ortalama sinyal seviyelerinde her cihazda 100mbit hat üzerinden minimum 20-25 mbit kadar hıza sahip olabildiğimi test ettim. (Burada etken mesafe, her cihazın 5ghz tekrarlayıcı olmaması gibi gibi durumlar mevcut.)

Ben mesh i ethernet üzerinden kuracağım. Ethernet backhaul denilen olay. Keenetic destekliyor bunu değil mi? Farklı marka alırsam Hero yu sadece dsl modem olarak kullanıp diğerlerini mesh kuracağım. Ondan farklı marka sorun olmaz. Keenetic iyi yapıyorsa bu işi, tercih edebilirim. Muhtemelen Viva alırım 2 tane yada adını hatırlayamadığım ac2600 olan modeli vardı, ondan 2 tane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 20 Haziran 2021; 0:9:25 >

• goksenin1 kullanıcısına yanıt

Wifi yayını stabil olmayan bir cihaz üzerinden tekrarlayıcı yapmanın bu devirde çok mantıklı olmadığını düşünüyorum.

Kablo ile erişim noktası şeklinde kullanacaksanız yine de Keenetic Lite yada Omni 150-170TL bandında güzel olabilir.

Diğer markaya ait ürünler kendi aralarında yapıyorsa bu durumu hiç deneyimlemedim. İşte Tp-Link'te böyle bir durum yazılı idi.

Keenetic bağımsız ana cihaz olacaktır. Keenetic'te Hem kablolu hem kablosuz mesh kurabilirsiniz. Backhaul tabiki de var Keenetic'in ama başka marka/model ile çalışma durumu yoktur.

Hero DSL ana modem olup, dier marka cihazını router modunda Keenetic'e Lan-To-Wan olarak bağlarsınız ve onlar kendi aralarında mesh tabikide kurar.

Ama burada Keenetic Mesh sisteminin hiç bir özelliğini kullanamazsınız.

• Öncelikle Keenetic Hero hayırlı olsun.

Ben de Hero kullanıyorum , Keenetic Viva ile WIFI MESH yaptım...

Hero üzerinden ne kadar perfonmans alabilyorsam aynısını Viva ile de alıyorum...

Keenetic ürünleri hem WIFI hem de Ethernet backhaul (MESH) destekliyor.

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360007279039-Mesh-Wi-Fi-Sistemi

Gigabit ethernettten yapacağınız MESH ile WIFI'den daha da iyi perfonmans alacağınızı düşünüyorum...KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

Yakında Keenetic Hero incelemesini de konunun ilk mesajına ekleyeceğim...

• şu an 96mbit alıyor wifi ile ancak sadece aynı odada çekiyor modemin çekim gücü çok kötü, keenetic lite eklenince ondan da görebilecek mi aynı hızı? öyleyse p.tesi hemen alacak bir lite

• goksenin1 kullanıcısına yanıt

Kablosuz tekrarlayıcı ürünü üzerinden alacağı gerçek hız değeri 50-100 arasında olabilecektir.

https://help.keenetic.com/hc/en-us/articles/214471625-Actual-connection-speed-in-Wi-Fi-technology

• Merhaba, keenetic extra dsl modemimin web arayüzüne girmek için için her zamanki gibi my.keenetic.net yazdım browsera ve entera tıkladım fakat ekte yer alan fotodaki gibi bir hata ekranı çıktı. Neyi yanlış yapıyorum acaba?

• 
Sayfa: önceki 475476477478479
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.