Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.153
Cevap
359
Favori
819.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
26. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba

Air ve modem şifreleri aynı olsun demenizden MESH kurulumu yapmadığınızı anlaşılıyor...

Air MESH sistemi kullanmak isterseniz , önce Air router'i fabrika ayarlarına sıfırlayın ...

Sonrada İlk mesajın altında bulunan Air MESH sistemi kurulumunu yapın .

Bu şekilde hiç şifre kullanmadan MESH kurulumu yapmış olacaksınız ....

quote:

MESH Sistemi Kurulumu ;

Kuruluma geçmeden önce Extra DSL Modem Sistem Bileşen Seçeneklerinde " Wi-Fi sistem denetleyicisi" uygulamasının yüklenmiş olması ;
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Wifi ayarlarında WPS açık olması gerekiyor;

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Ayrıca Keenetic Air router üzerinde bulunan switch "C" yani menzil genişletici konumuna alınması gerekiyor...

Keenetic Air router ilk kurulumu oldukça basitleştirmiş , birden fazla kurulum yöntemi var.
    Size hangisi uygun ise onu yapmanıza imkan sağlıyor.
    Kurulumu WPS tuşu ile yada ethernet kablosu kullanarak yapabiliyorsunuz ...
    Bana en uygunu WPS tuşu ile olan kurulum geldi...

Extra Dsl üzerindeki Wifi tuşuna iki kez hızlı basıp daha sonra da Air Router'da bulunan Wifi tuşuna yine iki kez hızlı basarak Extra Dsl modeme 5g üzerinden WPS bağlantısı yapılarak Air router 30 saniye kadar sonra tanıtılmış oluyor ...

30 saniye kadar sonra ;

yeniden denetleme butonuna basarak Air-Mesh Router modem tarafından tanınır ;

EKLE butonuna basarak Lisans sözleşmesi kabul edilir , eğer gerekirse İlk ekleme sırasında Air-Mesh router yazılım güncellemesi otomatik yapıyor ve Air router Wifi MESH sistemine eklenmiş oluyor ;

Hepsi bu kadar , artık Air-Mesh Router'i evin istediğiniz noktasına yerleştirerek wifi'ye en uzak noktalardan da erişmek mümkün oluyor . Ayrıca router ve modem ayarlarını Extra Dsl modem üzerinden yapabiliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

merhaba

Air ve modem şifreleri aynı olsun demenizden MESH kurulumu yapmadığınızı anlaşılıyor...

Air MESH sistemi kullanmak isterseniz , önce Air router'i fabrika ayarlarına sıfırlayın ...

Sonrada İlk mesajın altında bulunan Air MESH sistemi kurulumunu yapın .

Bu şekilde hiç şifre kullanmadan MESH kurulumu yapmış olacaksınız ....

quote:

MESH Sistemi Kurulumu ;

Kuruluma geçmeden önce Extra DSL Modem Sistem Bileşen Seçeneklerinde " Wi-Fi sistem denetleyicisi" uygulamasının yüklenmiş olması ;

Wifi ayarlarında WPS açık olması gerekiyor;

Ayrıca Keenetic Air router üzerinde bulunan switch "C" yani menzil genişletici konumuna alınması gerekiyor...

Keenetic Air router ilk kurulumu oldukça basitleştirmiş , birden fazla kurulum yöntemi var.
    Size hangisi uygun ise onu yapmanıza imkan sağlıyor.
    Kurulumu WPS tuşu ile yada ethernet kablosu kullanarak yapabiliyorsunuz ...
    Bana en uygunu WPS tuşu ile olan kurulum geldi...

Extra Dsl üzerindeki Wifi tuşuna iki kez hızlı basıp daha sonra da Air Router'da bulunan Wifi tuşuna yine iki kez hızlı basarak Extra Dsl modeme 5g üzerinden WPS bağlantısı yapılarak Air router 30 saniye kadar sonra tanıtılmış oluyor ...

30 saniye kadar sonra ;

yeniden denetleme butonuna basarak Air-Mesh Router modem tarafından tanınır ;

EKLE butonuna basarak Lisans sözleşmesi kabul edilir , eğer gerekirse İlk ekleme sırasında Air-Mesh router yazılım güncellemesi otomatik yapıyor ve Air router Wifi MESH sistemine eklenmiş oluyor ;

Hepsi bu kadar , artık Air-Mesh Router'i evin istediğiniz noktasına yerleştirerek wifi'ye en uzak noktalardan da erişmek mümkün oluyor . Ayrıca router ve modem ayarlarını Extra Dsl modem üzerinden yapabiliyorum...
    Mesh sistemini kurdum ama uzun sürdü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesh sistemi mobil uygulamadaki ekran görüntüsü

• Arkadaşlar süperonline fiber kullanıyorum.Kullanıcı adımı ve şifremi öğrendim bu modemi alsam problemsiz kullanabilirmiyim.süperonline nın anlamaması için kullandığım modemin mac adresi kopyalanması lazım diye bazı yorumlar okudum bu modemde yapılırmı.Bu işlerden pek anlamıyorum yardımcı olurmusunuz bu modemi süperonlıne fiberde kullanan varmı.
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    k.adı şifre ve MAC klon ile kullanıyorlar diye biliyorum...

Keenetic kullanıcıları telegram grubuna sorabilirsiniz ; https://t.me/Keenetic_TR
  • Muhterem Bey M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Webdav üzerinden yapmamın nedeni, dosyaların yerini değiştirmem kopyalamam ve yazmam kolay oluyor tv box da,
    Ama medya sunucusu yaptığımda sadece dosyayı oynatabiliyorum, kopyala yapıştır yapamıyorum, gerçi sadece pc den deneim medya sunucusunu tv box da denemedim,
    Ama sonuçta ikiside kablo veya wifi ile aktarım yapıyor, 4k oynatmaya etkisi olacağını sanmıyorum....
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim katıldım.
  • ahmetbulut115 A kullanıcısına yanıt
    Valla dediğim gibi tv boxun dahili belleğine atmadığım sürece, wifi veya kablo yada hdd'i direk usb den tv box'a bağlayarak takılma olmadan oynatamadım.
    Bu yüzden aklıma hdd in okuma yazma hızı yüzünden mi diye geldi. SSD boşa çıkınca onunla denerim artık...

Aslında size başka bir şey sormak istiyordum,
    Telefona CX file manager üzerinden webdav kurdum, evde wifi ile dosya indirmede sıkıntı yaşamıyorum, büyük bir ihtimalle interneti kullanmayıp, kendi wifi ağı ile direkt usbden alıp paylaşım yaptığı için,
    Ancak ev dışına çıktığımda mobil veri veya farklı bir wifi ağı ile webdav'a erişip için 10mb'lık bir fotoğrafı bile açamıyorum, bu durum sizde de mi aynı, yada internetin upload hızı mı düşük kalıyor mesela benim upload hızım şuan 7,59mbit ama açamıyorum dosyaları....
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    Buna bir bakayım ben de, 4k video da ayarlayayım, bir kaç yazılım atladım son denemeden sonra, en son firmware ile kurayım, 3.5.Alpha 5 yükledim. fırsat bulursam bugün yada yarın bakmaya çalışacağım, belki akşam bakarım, paylaşırım.
    Bende en alt Apple 6s var 2015 model destekliyor., onun üstü test ettiğim 10 11 destekliyor, aralar da destekliyor görünüyor, apple sayfasında WAP3 listesi vardı . IOS 13.1 di sanırım geçen yıl Eylül ayında geldi. Androidlerde telefon markasına göre güncelleme alsa da markanın da geliştirme yapması gerekiyor, sormak gerekiyor. Keenetic mesela 2, 4 bandında ve AC de bildiğim akdarıyla WPA3 destekleyen geliştirme yapmış olan tek firma.

• Selamlar herkese. Ben de extra dsl modem aldım yeni ve bağlantıyı sağladım ama bir iki sorunum var. Öncelikle telefonumun rahat çektiği ve internete hızlı bağlandığı yerde mi box s cihazı aynı kalitede bağlanmıyor, diğer sorun ise 5ghz bandı 2ghz bandından daha yavaş çalışıyor sanki. Mesela, 2ghz bandında sayfalar daha hızlı açılıyor, yazılar resimler vs daha hızlı yükleniyor ama 5ghz de bu kadar hızlı olmuyor bunun bir ayarı var mıdır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türk telekomu aradım az önce Gpon alt yapınız mevcut, tilgin modem ile hizmet verebiliriz. Farklı bir modem kullanamazsınız diyor. Ne kadar konuştuysamda bu bilgi dışında bilgi vermiyor.

Taahüt verip bağlantı yaptıktan sonra Tilgine mahkum olmaktan çekiniyorum. Bahse konu routerlardan alıp kullanmaya kalktığımızda bir problem yaşar mıyız acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leo35A

Türk telekomu aradım az önce Gpon alt yapınız mevcut, tilgin modem ile hizmet verebiliriz. Farklı bir modem kullanamazsınız diyor. Ne kadar konuştuysamda bu bilgi dışında bilgi vermiyor.

Taahüt verip bağlantı yaptıktan sonra Tilgine mahkum olmaktan çekiniyorum. Bahse konu routerlardan alıp kullanmaya kalktığımızda bir problem yaşar mıyız acaba ?
    selamlar

forumda gördüğüm bazı kullanıcılar tılgın modem arayüzüne erişim sağlayarak cihaza ait olan vlan ıd, kullanıcı bilgilerini öğrenip keenetic marka router cihazlarında sonlandırma yaparak çözüme kavusturuyorlar. Keeenetic marka cihazların viva,giga cihazlarda ethwan mavi port mevcut kullanabilirsiniz. Extra dsl cihazında herhangi bir portunu ethwan yaparak kullanabilirsiniz diyelimki extra dsl cihazını aldınız interneti bu cihazda sonlandıramadız cihaz kısıtlaması var o zaman çalışma modunu Ap yaparak kullanmaya devam edebilirsiz.

Hocam az önce City router siparişi verdim. Geldiğinde cihazı resetleyip, 3 numaraya alıp bu adımları uygulamam yeterli olur değil mi? Bakalım inşallah evin diğer iki köşesinde de mutlu eder diye umuyorum :)

• 209₺ ye City router almak mı (mevcut modemin kablosuz özelliği dalgalanmalar ve kesilmeler yapıyor kabloluda sıkıntı yok)? Yoksa 449₺ ye Extra DSL almak mı? Sizce neden?

• flat_kil kullanıcısına yanıt
    Önce modemi düzeltmekte fayda var

• ibrahim.42 kullanıcısına yanıt
    Wifi hızın 300 Mbps yeterli dersen İşini görür bence .

• Merhaba arkadaşlar Asus dsl n16 modem kullanıyorum wifi si çok güçlü değil modem eski olduğu için router yada genişletici falan kullanmak yerine modemi değiştirmek istiyorum bu modemin wifi si güçlü mü 180m2 evde her yerden çekermi yada wifi si güçlü ve stabil bir modem Önere bilirmisiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• teknotakip_tr T kullanıcısına yanıt
    Wifide hız farklı mi hocam 😀 destekleyen 35 zaten nasıl oluyor ?

• 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.