Şimdi Ara

Kedinin soğuk yerde kalabileceği çözüm önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
43.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim iki tane kedim var, biri 1.5 yaşında öbürü 6 aylık dişi. Babam bunların evde olmasını artık istemiyor. Yazın bir nebze katlanabiliyordu ama artık teras falan kapalı olduğu için ben de kedileri evden biraz ayırma kararı aldım. Çünkü her gün bundan dolayı kavga gürültü yaşanıyor ve huzurumuz kalmıyor.

Kendim çok kedi seven bir insanım, hatta kedilerden birini sokaktan aldım. Durum bu olunca, kedilerin kışın sıcakta kalabileceği bir ortam olsun istiyorum.

Bizim evin bir alt katı boş, yine bize ait. Ancak oraya genelde kullanılmayan eşyaları koyuyoruz. Pencereler kışın bile hep açık. İşte bu yüzden kediyi oraya koyarken bir kulübe gibi bişey olması gerekir diye düşündüm. 1-2 haftadır bunun çözümünü arıyorum. Bu akşam Bauhaus'a gittim, kulübe gibi şeyler ararken yeterince büyük bi plastik kap buldum. Tuvalet kabıymış ama kedilerin içine girebileceği kapısı falan her şeyi var.

Ben de dedim ki bunun içine bi kalın örtü sererim, bütün kışı kediler bunun içinde geçirir. Kum kabını da camın kenarına koyacağım ki koku olmasın.

Şimdi bu konuyu buraya açtım ki sizin de fikirlerinizi alabileyim. Böyle bir durumda siz olsanız ne yapardınız? Benim bulduğum çözüm iyi midir? Kediler camı açık dairede üşür mü, üşürse böyle bi çözüm işlerini görür mü? İki kedinin birbirine sarılıp sıcaklıklarından faydalanabileceği de unutulmamalı (beraber yatmayı çok seviyorlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pileyboy -- 14 Ekim 2011; 23:15:45 >

• Dışarda yaşayan kedilere birşey olmuyorsa onada birşey olmaz heralde..
  • git bobinajcıya sana 500w rezistans sarsın bir adet dimmer al düşük ısıya sabitle atıyorum 30w. 30w ısı rahat rahat orayı ısıtır. bir güzelde yalıtırsın çarpılma riskide olmaz.
  • Ben 2 yavru kediyi tavanın altına çay mumu koyarak ısıtmıştım :) O kediler dışarıda sıcak bir yer arayıp bulurlar ama madem sende tuvaletin içine polar hırka battaniye vs koy.
  • çok soğuk olduğu zaman 1 ampül yakarsın yattıkları yere ısınırlar
  • Günah degil mi! Onlarında canı gezmek yüzmek ister. Bırak dışarda yanılsınlar hayatı öğrensinler. Sen isitincaya kadar onlar birbirlerini isitirlar. Sal gitsin pisicikleri..
  • o külübe niyetine kullancağın şeyi iyice yalıt.çamdan uzak fazla rüzgar alamayan bir yere koy.hatta mümkünse kapısına bir battaniye falan as yukarıdan sabitleyip düşmeyecek şekilde.kapısıda kapalı olur.şimdilik bunlar yeter.elektirikl ısıtmaya falan girme bence kedi bunlar belli olmaz sonuçta.

şimdilik yeterli gelir bunlar.daha soğuk aylarda bakarsın bir çaresine.
  • Sokak kedileri nerde nasıl kalıyor düşündün mü ? Üşümez onlar merak etme
  • Bizim araba garajında 7 kedi konakliyor battaniye derdin yuzgar almayan yere orda uyuyor serefsizler :)))
  • kedilerin yemeklerini,suyunu eksik etmez isen ve birde küçük bir polar battaniye koyarsan kedilerin içine girebileceği şekilde onlara bir şey olacağını hiç zannetmiyorum.tuvalet kabında da dediğim gibi küçük bir battaniye yardımıyla kışı geçirirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pileyboy

Arkadaşlar merhaba,

Benim iki tane kedim var, biri 1.5 yaşında öbürü 6 aylık dişi. Babam bunların evde olmasını artık istemiyor. Yazın bir nebze katlanabiliyordu ama artık teras falan kapalı olduğu için ben de kedileri evden biraz ayırma kararı aldım. Çünkü her gün bundan dolayı kavga gürültü yaşanıyor ve huzurumuz kalmıyor.

Kendim çok kedi seven bir insanım, hatta kedilerden birini sokaktan aldım. Durum bu olunca, kedilerin kışın sıcakta kalabileceği bir ortam olsun istiyorum.

Bizim evin bir alt katı boş, yine bize ait. Ancak oraya genelde kullanılmayan eşyaları koyuyoruz. Pencereler kışın bile hep açık. İşte bu yüzden kediyi oraya koyarken bir kulübe gibi bişey olması gerekir diye düşündüm. 1-2 haftadır bunun çözümünü arıyorum. Bu akşam Bauhaus'a gittim, kulübe gibi şeyler ararken yeterince büyük bi plastik kap buldum. Tuvalet kabıymış ama kedilerin içine girebileceği kapısı falan her şeyi var.

Ben de dedim ki bunun içine bi kalın örtü sererim, bütün kışı kediler bunun içinde geçirir. Kum kabını da camın kenarına koyacağım ki koku olmasın.

Şimdi bu konuyu buraya açtım ki sizin de fikirlerinizi alabileyim. Böyle bir durumda siz olsanız ne yapardınız? Benim bulduğum çözüm iyi midir? Kediler camı açık dairede üşür mü, üşürse böyle bi çözüm işlerini görür mü? İki kedinin birbirine sarılıp sıcaklıklarından faydalanabileceği de unutulmamalı (beraber yatmayı çok seviyorlar)

seni o kutuya koysalar bi kış dururmusun ?
    boşa masraf yapma derim bence.
    sokaktaki kediler nasıl yaşıyor

• Çok sayıda kedi beslemiş birisiyim.

Öncelikle şunu açıkca söyleyeyim, hayvanları alıp eve hapsetmek, zevk için başka bir canlıyı cezaevine koymaktan farksız. Bizim evimiz birinci kat olduğu için kedilerim çıkıp gezip dolaşıp eve geri girebiliodu. Tabi hayvan sokağa çıktığı için parazit hapına, kuduz vs aşılarına çok dikkat etmeniz gerekir.

Kışın bakılacak yere gelince, kediler fazla soğuğa gelemez, hele küçük yaştakiler. Kedilerin kışın kalacakları yere gelirsek, yetişkin kediler başının çaresine bakar, eğer küçük kedilerse, bir kedi evi yapabilir veya satın alabilirsin, kışın sert geçtiği yerlerde kedi evi yorgan battaniye gibi şeyler yeterli olmaz. Kedi evinin zeminine yorgan gibi kalın birşey koyduktan sonra onunda altına sıcak su torbası koyarsan çok faydalı olur. Tabi ara ara gidip değiştirmen gerekir soğudukça, ama çok etkili bir yöntemdir. Bundan başka, hayvanlar çok küçük de olsalar bir yere alıp hapsetmeyin, onlarında ruh sağlığı var ve bir yerde sürekli kalmak yer canlı gibi onlarıda rahatsız eder.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

• böyle bir şey (http://www.hepsiburada.com/Liste/ufo-ayak-isitici/productDetails.aspx?productId=evufoayakyeni&categoryId=17111 ) alıp üzerine örtü örterek yuva arzı bir şey yapabilirsin.sıcak olur hem
  • Googleye gir..Kedi evi nasıl yapılır ? Yazıp tıkla..Çok ayrıntılı bilgi var.Kalın bir karton kutuyu alt katınızdaki bir tahtanın üzerine yada masanın üzerine oturt..Kuytu bir yer olsun. Odanın en sıcak olabilecek yerini seç. Rüzgar ve hava akımı olmasın.Kutunun tabanına ince ince yırtılmış bol gazete kağıdı koyacaksın. yatakları olacak..Kutu küçük olursa vücut ısıları ile içini ısıtırlar.İkisi birbirlerine sarılıp uyurlar. Birde 850 gr salça kutusuna bir porselen duy takıp 60 lık normal ampul tak. Oda sobaları olur..Çok soğuk havalarda fişi takarısn..Evleri sıcak olur.. Kutunun üzeri kapalı olacak . Kutunun bir kenarına çok küçük bir kapı yeri aç. Tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 31 Ekim 2011; 20:25:09 >

• arkadaşın dediği gibi rüzgar olmayan bir yere koy şimdilik.güzelce yalıt.yeterli bu havalarda.öyle çok soğuklarda karda falan düşünürsün artık.ampul falan takayım deme bence kaplosuyla falan oynayıp koparırlarsa kötü şeyler olur üzülürsün sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

Dışarda yaşayan kedilere birşey olmuyorsa onada birşey olmaz heralde..

+1 Kesinlikle.

Niye bu kadar dert ediyosun.
  • Şiimdi geldim yazılara baktım. Siyah kenar doğru yazmış. Kırpıntı gazete kağıtlarının içinde ampulden elektrik sobası gereksiz bir risk. Çok ısınıp kağıtları yakarsa hayvanlara yazık olur..Yada kabloyu kemirip, diş geçirmeye kalkarlar çok kötü üzülürsün.. SOBA iptal ..Kendileri sarılıp ısınacaklar..Kutu küçük olsun..Ayakkabı kutusuda olmasın ha...Hayvanlara yazık.. Ok ?..
  • Pileyboy kullanıcısına yanıt
    6 VOLT 10 amperlik bir akümülatör edinin. Şarj ünitesi de olsun. 1 adet 6 volt 10 watt lık ampul alın. Strafor köpük takviyeli karton kutu yapın. 10x10cm. ebadında pencere açın ve bu pencereyi asetat ile kapatın.
    Akümülatör voltajı tehlikesizdir. Ampulun ısısı kedinizin tam istediği düzeydedir.@PileyboyKediniz güvenle burada yaşayabilir. Birde 12x 15 cm. kapı açın. Kapı girişini şerit kesilmiş naylonlarla kapatın. ( Ancak akümülatör bağlantılarını düzgün yapmaz iseniz kısadevre durumunda strafor tutuşabilir.Hoşçakalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALTINOK1 -- 31 Aralık 2015; 14:49:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.