Şimdi Ara

Kedi ve Aşı takvimi Hakında????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 3 aylık bir kedimiz var Tekir cinsi. Bugün Veterinere aşılarıyla ilgili danışmaya gittim.

3 tane aşıyı hemen vuracaklarını diğer aşılarının yıllık olduğunu söyledi.

Tetanoz gençlik aşısı ve bu parazit vs için bir aşı vuracakmış her aşı için 25 tl dedi. Aşılar ve fiyatı konusunda fikriniz nedir? Yanlış bir iş yapmayalımda sonradan.

Eksik gedik varsa fikirlerinizi lütfen paylaşın. Teşekkürler.

• Parazit için aşı yerine hap yutturun daha çok paraziti öldürüyor, tetanozu ilk defa duydum. Sadece karma aşıyı yaptırın. Gençlik hastalığı dahil 3 virüsten koruyor. Gençlik aşısını ilk defa duydum.
  • ilk paraziti yapar benim gittiğim vet 10tlye yapıyor denildiği haplar daha çok çeşit parazit öldürür. parazitten 1 hafta karma+ kuduzdu galiba ondan 1 hafta sonrada lösemi
  • 2 aynı tür aşı arasında en az 10 -14 gün beklemelisin.Ama parazit + karma gibi kombinasyonlar sorun yaratmaz.Aşı fiyatları da oturduğun ile hatta semte göre bile değişir.
  • Kedilerde 3 viral aşı var bunlar senede 1er kez uygulanır.(Karma,Leukemia ve Kuduz)(İlk yaşlarında Karma ve Leukemia tekrarlı olarak yani 2 şer defa uygulanır.Sonraki her sene 1 er kez tekrar edilir.)
    İç Parazit uygulaması 3 ayda bir kez,
    Dış Parazit uygulaması(ense damlası olarak) 1-1.5 ayda bir kez uygulanmalıdır.
    Viral aşıların fiyatları 15-60 TL arası gittiğiniz kliniğe ve uygulanan aşının markasına göre değişir.
    İç parazit için iki alternatif var; ya hap yutturacaksınız ortalama 10TL,ya da enjeksiyon yapılacak bu da gene 15TL-50TL arasında değişir.
    Dış Parazit içinde gene alternatifler söz konusu;en saglamı ense damlası markaya göre fiyatları değişir 15TL ile 35TL arasında.
  • carantinas kullanıcısına yanıt
    Kedilerde Aşı Takvimi hakkında bilgi alabilirsiniz
    Kedilerde aşı takvimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterinarians -- 26 Eylül 2015; 10:44:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterinarians

Kedilerde Aşı Takvimi hakkında bilgi alabilirsiniz
    Kedilerde aşı takvimi

kedimiz iki yaşına geldi :D
    şuan çok sağlıklı pars gibi puma gibi bir şey oldu :D

verdiğiniz linki inceleyeceğim.
  • insan bi resmini koyar
  • uuv evet şuan afyondayım izmire dönünce resmini çekeyim :D @myanemicnick
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.