Şimdi Ara

KEDİ BAKIMI ZOR MUDUR?SOKAK KEDİSİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
25.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet silikon kum konusuna katılıyorum, artık teknoloji gelişti. Alıyorsunuz bir torba(8tl), bir kediye 1 ay gidiyor.
    Koku, bakteri yapmıyor. Bizim de banyoda duruyor kabı, kendisi patileriyle kapıyı açıp giriyor

Mama deseniz 15kg alıyorsunuz(ben hills alıyorum) 1 senede bitirebiliyor anca. Masrafı aslında çok da fazla değil bu açıdan düşününce.
    Başlarda masraf yaparsınız biraz evet, araçları gereçleri vs. ama bir süre sonra artık masrafı çok düşük seviyelere geliyor.
    Getirisinin götürüsünden fazla olduğuna bir kedi sahibi olarak katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

@AurorAbeam

Evet silikon kum konusuna katılıyorum, artık teknoloji gelişti. Alıyorsunuz bir torba(8tl), bir kediye 1 ay gidiyor.
    Koku, bakteri yapmıyor. Bizim de banyoda duruyor kabı, kendisi patileriyle kapıyı açıp giriyor

Mama deseniz 15kg alıyorsunuz(ben hills alıyorum) 1 senede bitirebiliyor anca. Masrafı aslında çok da fazla değil bu açıdan düşününce.
    Başlarda masraf yaparsınız biraz evet, araçları gereçleri vs. ama bir süre sonra artık masrafı çok düşük seviyelere geliyor.
    Getirisinin götürüsünden fazla olduğuna bir kedi sahibi olarak katılıyorum.

O silikon kumun fiyatı kadıköyde de 8 lira idi. Aynısını sirkeci çiçek pasajında 5 TL'ye buldum, artık oradan alıyorum (İstanbuldan bahsediyorum). HB'de 3 tane o paketten 16 lira gibi bir fiyatı vardı.

Ayrıca orada mamalarda çok uygun (açık) ama güvenebilir miyim bilmiyorum. Ama herkes alıyordu. Yiyesim geldi

Getirisi, götürüsünden kat kat fazla gerçekten. Nasıl diyim, gözünü açıp kapatması dahi her seferinde farklı geliyor, bazen sevmeye kıyamıyorum hayranlıkla izliyorum.

En önemliside hayvan seven insanlarıda sever. Ünv.de davranışlardan hiç hoşlanmadığım 1-2 insan vardı ki belli ettiler kendilerini. Hayvan sevmiyorlar, insanıda arkadaşı gibi görmüyor mu diyim böyle garip, bende selamı kestim.

• uzun süredir kedi besleyenlere sorum maddi durumlarınızda bir gelişme oldumu kediden öncesi ve sonrası olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N4O1

Kedi bakımı çok kolay. Bendede kedi var ama erkek kedi olursa kolay. Dişi olursa işin gerçekten zor

Erkek kızgınlık döneminde her yere koku bırakır, öyle bi kokuki bütün evi sarar. Dişiler ise çoğunlukla kızgınlık dönemini bağırmalar şeklinde geçirir. Hangisi daha kolay siz seçin. Tabi kısırlaştırılırsa bu 2 cinsiyet içinde sorunlar çoğunlukla ortadan kalkar.
  • www.kedigen.com da istediğin kadar ayrıntı bulabilirsin.benimde kedim var yavruyken sokaktan almıştık.tuvalet problemi olmuyor ancak kızgınlık dönemine girdiği zaman bazı yerlere işaretleme yaptı.artık yapmıyor.bizim kedimiz böcekleri sinekleri avlıyor.ilk aldığında biraz masraf edersin ancak yanınızda uyuması ayaklarınıza sürtünmesi tatlı uyuyuşu,bakışı ve oyun oynayışını gördükçe iyi ki aldım dersiniz.yani aldığınıza ve masraf yaptığınıza değer.
    erkek almanızı öneririm dişilerin kısırlaştırılması biraz pahalı oluyor.tüy sorununa gelince aslında kedi tüyü tamamen zararsızdır ve insan saç telinden farkı yoktur.ancak pis su içen bakımı iyi olmayan kediler karnındaki parazitlerin yumurtalarını dışkı yoluyla dışarı atarlar.bu yumurtalar tüylere yapışır.ancak aşısı yapılmış kedileri istediğiniz kadar sevebilirsiniz.tüyleri her gün olarak düzenli tarandığında oranla dökülme daha azalır.mevsim değişikliği nedeniyle tüy dokulmesi fazlalaşabilir.geçenlerde bir yazı okumuştum kediler kanser riskini azlatıyor diye.çünkü onu sevdiğiniz ve yumuşak tüylerine dokunduğunuz zaman haliyle mutlu olacaksınız.şimdi zamanında iyi ki almışım diyorum :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutlukedi -- 18 Mayıs 2010; 23:44:57 >

• Erkek kedi; eğer başka bir kedi sesi duymamış, başka kediyi koklamamışsa, kızgınlık dönemine girmez. Benim Gofi 9 aylık, sadece battaniyeleri beceriyor. Bakımı nedir? Eğer kedin usluysa hergün tararsın, paran varsa profesyonel mama alırsın tüy sorunu biter. Kedin yaramazsa, döktüğü tüyü koli bandıyla alabilirsin. Mama olarak Eminönü'nde açık mama var. 5 lira kilosu. Bütün mama çeşitleri var içinde. Çok seviyor benim Gofi. O mamadan alabilirsin. Bakımına bir de günlük kum temizliği var. Yani 2 sorun:
    -Günlük kum temizliği.
    -(Uslu ise) Taramak
    Evcil hayvanlar kalp rahatsızlıkları gibi birçok hastalığın yenicisidir. Stresi sıfıra indirir. O kedinin karnı tok, rahat, kuşkusuz kanepeye yatışı kadar insanı hiç bir şey rahatlatamaz. Eğer Bahçelievler'de oturuyorsan kedi konusunda yardımcı olurum. Tanıdığımın evinde 20-30 tane kedi var. Hepsini sahiplendirmek istiyor. Eğer kedi sesi duyar, kedi kokusu alır diyorsan; kısırlaştırırsan %100 bu sorun ortadan kalkar.
    Kısırlaştırırsam erkek kedi Fatih Ürek olur mu?
    Kediler bilinçsizdirler. Anlamazlar bile. Zaten kukuletasını almıyorlar. Sperm üreten hücrelerini alıyorlar.

Yeni kedinle mutluluklar.

Edit: Resimler.

Aşkım, herşeyim, bitanem Gofim:

Gofi1

Gofi2

Gofi3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kız Kaçıran -- 18 Mayıs 2010; 23:58:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: exist34

Erkek kedi; eğer başka bir kedi sesi duymamış, başka kediyi koklamamışsa, kızgınlık dönemine girmez. Benim Gofi 9 aylık, sadece battaniyeleri beceriyor. Bakımı nedir? Eğer kedin usluysa hergün tararsın, paran varsa profesyonel mama alırsın tüy sorunu biter. Kedin yaramazsa, döktüğü tüyü koli bandıyla alabilirsin. Mama olarak Eminönü'nde açık mama var. 5 lira kilosu. Bütün mama çeşitleri var içinde. Çok seviyor benim Gofi. O mamadan alabilirsin. Bakımına bir de günlük kum temizliği var. Yani 2 sorun:
    -Günlük kum temizliği.
    -(Uslu ise) Taramak
    Evcil hayvanlar kalp rahatsızlıkları gibi birçok hastalığın yenicisidir. Stresi sıfıra indirir. O kedinin karnı tok, rahat, kuşkusuz kanepeye yatışı kadar insanı hiç bir şey rahatlatamaz. Eğer Bahçelievler'de oturuyorsan kedi konusunda yardımcı olurum. Tanıdığımın evinde 20-30 tane kedi var. Hepsini sahiplendirmek istiyor. Eğer kedi sesi duyar, kedi kokusu alır diyorsan; kısırlaştırırsan %100 bu sorun ortadan kalkar.
    Kediler bilinçsizdirler. Anlamazlar bile. Zaten kukuletasını almıyorlar. Sperm üreten hücrelerini alıyorlar.

Gofi1

Gofi2

Gofi3

%100 ortadan kalkmıyor malesef, %1 gibi bi hata payı var yani %99 a tekavul ediyor. Şunuda ekliyim, tüy sorunu vazgeçilmez bir gerçek, profesyonel mamayla beslense bile sorun yine devam eder.

• quote:

Erkek kedi; eğer başka bir kedi sesi duymamış, başka kediyi koklamamışsa, kızgınlık dönemine girmez. Benim Gofi 9 aylık, sadece battaniyeleri beceriyor. Bakımı nedir? Eğer kedin usluysa hergün tararsın, paran varsa profesyonel mama alırsın tüy sorunu biter. Kedin yaramazsa, döktüğü tüyü koli bandıyla alabilirsin. Mama olarak Eminönü'nde açık mama var. 5 lira kilosu. Bütün mama çeşitleri var içinde. Çok seviyor benim Gofi. O mamadan alabilirsin. Bakımına bir de günlük kum temizliği var. Yani 2 sorun:
    -Günlük kum temizliği.
    -(Uslu ise) Taramak

Gofi1

Gofi2

Gofi3

Bizde dişi kedi var, kısırlaştıramadık. Arada nadiren eve yemek yemek için gelen erkek kedinin kokusunu aldı sadece o kadar.

Ama azgınlık dönemine girdiğinde o kedinin yüzüne bakmadı. Bilin bakalım kime sarkıntılık etti? Bana Ben "mırr" diye ses verdiğimde anında hazırola geçiyordu hayvan. Çok acıdım, üzüldüm. Dışarı falan saldık git bari çiftleş gel diye, gitmedi. Bana asılmaya devam 1 hafta sonra geçti.

Evde nedense en çok beni seviyor. Yemeğini falan hep annem veriyor olsada.

• Dostum iyi düşün!
    İki odayla sınırlı alanı var demişsin diyelimki diğer odalarada girmek istiyor kedi(ki isteyecek) size zor gelecekse bu durum sımdıden vazgeç.. yarın öbür gün sokağa bırakacaksınız öyle birşey olacaksa bence eve hiç alma alışmasın hayvan günah..
    Senelerdir kedi besliyorum şuanki 14 yaşında anneside bendeydi bakımları zor değil hatta diğer evcil hayvanlardan daha kolay sevgiside anlatılmaz...
  • Benım kediyi bilen bilir :D pek bi haylazdır.. Kendisi bengal cinsidir..

Gelelim sadede.. haftalık bi toba kumu var.. Çarli olur vs markalar olur özel kumlardır.. Nedeni ise diğer normal kumlara göre ayağa yapışmaz koku yapmaz.. hatta kokulu kumlar bile vardır..

Bizim kedi 2 haftada bir 100liralık mama ile beslenir.. En çok tercih ettiği la cat markasıdır ..

Aşıları tamdır.. Haftada bir park,bahçe vs dolaştırılır fare kovalattırılır veya diğer kedilerle oynaştırılır ..

Sabahları güneş ışığnda taranma olayı vardır ki bayılır bu olaya.. Evet tüyleri çok dökülür ve koltukları tırmalama olayıda cabası..

6 senedir bizimle onu aldığıma gerçekten çok çok mutluyum hatta şuan bunları yazarken bana bakıyor bıyıklı fareee :xD

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciudad de México

Benım kediyi bilen bilir :D pek bi haylazdır.. Kendisi bengal cinsidir..

Gelelim sadede.. haftalık bi toba kumu var.. Çarli olur vs markalar olur özel kumlardır.. Nedeni ise diğer normal kumlara göre ayağa yapışmaz koku yapmaz.. hatta kokulu kumlar bile vardır..

Bizim kedi 2 haftada bir 100liralık mama ile beslenir.. En çok tercih ettiği la cat markasıdır ..

Aşıları tamdır.. Haftada bir park,bahçe vs dolaştırılır fare kovalattırılır veya diğer kedilerle oynaştırılır ..

Sabahları güneş ışığnda taranma olayı vardır ki bayılır bu olaya.. Evet tüyleri çok dökülür ve koltukları tırmalama olayıda cabası..

6 senedir bizimle onu aldığıma gerçekten çok çok mutluyum hatta şuan bunları yazarken bana bakıyor bıyıklı fareee :xD

Altın ilemi bakıyorsunuz nabıyorsunuz bu ne masraf böyle

Bu arada irşeyi atlamışız; kedi için sınırlı bir alan ayrılacaksa hemen vazgeçin. Öyle şu odada kalsın falan imkansız. Ölürde o hayvan durmaz orda

• 2 haftada 100 liralık mama biraz fazla kaçmış açıkcası, yaş mama kullanıyorsunuz sanırım
    Premium diye geçen Pro plan, Hill's, Royal canin gibi markaların bile 15kg'lık paketı 160 tl civarında,
    ve bir kediye bir sene gidiyor. Tabi ki bütçesi yetmeyenler için daha ucuz mamalar da var 60-70 tl(15kg) gibi fiyatlara.
    Eminönü'de petshoplarda proplan mamalar açık olarak da satılıyor, 15kg luk paketi açıp kilo ile satıyorlar

Kedi alacak arkadaşlara tavsiyem evde aileleri ile birlikte yaşıyorlarsa, ailelerinin duruma bakışını mutlaka öğrensinler.
    Çünkü bir kediyi evde besledikten sonra bir daha sokağa atamazsınız, ancak yeni sahip bulup iyi bir aileye vermeniz gerekir.
    Mamaya, ev ortamına alışan hayvan bir daha sokakta eskisi gibi yaşayamayacaktır. Dolayısıyla bu kediye ömrü boyunca sevgi ile
    bakabilecekmisiniz, kısırlaştırtabilecekmisiniz önce onu iyice düşünün sonra karar verin.

Biz de tüy dökmesi yüzünden şüpheli yaklaşıyorduk, ama risk aldık cesaretimizi koyduk ve en sonunda bir kedi sahiplendik.
    Üstelik bizim kedi uzun tüylü chinchilla cinsi, 2-3 kat fazla tüy döküyor

Kısacası cesaretinizi toplayıp sahiplendikten ve 1-2 ay alışma sürecinden sonra bir daha kesinlikle vazgeçemeyeceğiniz ailenin bireyi oluyor.
    Sokaktan alacaksanız yavru almaya dikkat edin, çünkü insanlarla iç içe büyümesi onun insanlara karşı yaklaşımını yumuşatacaktır.
    Bildiğiniz gibi sokakta büyümüş hayvanlar(kedi/köpek) insanlardan çektiği çile yüzünden insanlardan ya korkuyor, ya da saldırgan davranıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Kedilerde tuvalet eğitimi zor değildir, içgüdüsel olarak tuvaletlerini kuma yaparlar ve üstünü örterler.
    Kum dururken kesinlikle başka yere tuvalet yapmazlar. Fakat (çoğunlukla kısırlaştırılmamış) erkek kediler kızgınlık döneminde başka köşelere de yapabilir,
    o yüzden ben evde beslenecekse kısırlaştırılmış ve dişi bir kedi sahiplenmenizi tavsiye ederim. Kuş/Köpek gibi kediler de belirli dönemlerde tüy dökerler, bunun önüne
    geçemezsiniz. Aşıları yapılmış kedilerin tüyleri insanlara zararlı değildir, artık modern tüy alıcı fırçalar var(furmaster gibi), temizlemesi 1dk bile almıyor.

Kediyi yarı sokakta yarı evde beslemenizi tavsiye etmem, çünkü sokakta diğer hayvanlardan pire/hastalık kapabilir. Zaten yukarıda belirttiğim gibi yavruluk döneminden
    sonra tuvalet içgüdüsünü kullanmaya başladığı zaman kendi tuvaleti(kum kabı) hariç hiçbir yere tuvaletini yapmaz.
    Koltuk halı tırmalama olayı için ise tırmalama çubuğu alıp ona alıştırmanız lazım, veya eski bir halı parçasını ters çevirip rulo yapın
    tırnaklarını törpüleme ihtiyacını burada gidermeye başlayacaktır.

Sokak kedileri ev cinslerine göre saldırgan olabilir, o yüzden alırken kedinin huyuna ve cinsine de dikkat etmeniz gereklidir.
    Huyuna göre yaklaşık 2 aylık bir alışma döneminden sonra sizi tanıyacak, peşinizden ayrılmayacaktır.

Konuyu geç gördüm ancak bu arkadaşım yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Bende 4 yıl kadar önce yavru bir sokak kedisi edinmiştim ancak birtakım şeyleri tecrübe ede ede öğrendim. Bunlar ne miydi?

1) Kumunu temiz tuttuğun sürece asla başka yere tuvalet yapmaz.
    2) Tırmalama tahtasına alıştırırsan başka yerleri tırmalamaz(ben çok geç kaldım alıştıramadım artık)
    3) Yatmadan önce bir 10-15dk oyun oynamasına ayırırsan gece rahat ettirir.
    4) Ev kedilerini sokakta sahilde gezdirmek zordur çünkü tasma takılmasını sevmezler. Bizim şehir dışında bir bahçemiz olduğu için yazın ancak oraya götürüp salıyorum.
    5) Kediniz ilk 6. ayından sonra azgınlık dönemine gireceği için mutlaka kısırlaştırma yapmalısınız.

Yanlız sizden bir ricam, eğer bu sorumlulukları alabileceğinizi düşünmüyorsanız sakın hayvan edinmeyin. Sokak kedisini eve aldıkdan sonra tekrar sokağa salmak demek o hayvanın ölmesi demek. Beslenme alışkanlıklarını ev ortamına uyduran hiçbir hayvanın sokakta yaşama şansı yok

• quote:

Kedinizi sırf yaş mamaylamı besliyorsunuz 2 haftada 100TL nasıl gidiyor. La cat yaş mama markası ancak hayvana sırf bu mamayı vermeyiniz. Genelde ödül amaçlı veya haftada 1-2 kerede değişiklik olsun diye veriniz.

İlk edindiğim zamanlar sürekli premium mamalarla besliyordum ancak maddi olarak sıkıntı yaratmaya başladığı için orta kalite mamaları tercih ediyorum artık. Whiskas hariç...

• @Helldancer

Dostum 15kg'luk paketlerle yada açık olarak alınca premium mamalar da orta kalite fiyatına geliyor. (kilosu 10tl)
    Kaliteli mamayı uzun süre yiyince hayvan daha hareketli, tüyleri daha sağlıklı oluyor. Bu da dökülmeleri azaltıyor tabi.
    İsteyen, kediler ve köpekler için sarımsaklı bira mayası kapsülleri var, onlardan besin desteği olarak da verebilir, tüy dökülmesini
    önemli ölçüde azaltacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NirVaNa

quote:

-Günlük kum temizliği.
    -(Uslu ise) Taramak

Haklısın. Ama sokak kedilerinde bu oran daha fazla biliyordum

Gofi1

Gofi2

Gofi3

%100 ortadan kalkmıyor malesef, %1 gibi bi hata payı var yani %99 a tekavul ediyor. Şunuda ekliyim, tüy sorunu vazgeçilmez bir gerçek, profesyonel mamayla beslense bile sorun yine devam eder.

Haklısın. Ama sokak kedilerinde bu oran daha fazla biliyordum. Tüy sayısı az. Gerçi Gofi de sokak kedisi ama kürk gibi tüyleri var. . İran kedilerinde %80 çözümü var biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Helldancer

quote:

Kedinizi sırf yaş mamaylamı besliyorsunuz 2 haftada 100TL nasıl gidiyor. La cat yaş mama markası ancak hayvana sırf bu mamayı vermeyiniz. Genelde ödül amaçlı veya haftada 1-2 kerede değişiklik olsun diye veriniz.

İlk edindiğim zamanlar sürekli premium mamalarla besliyordum ancak maddi olarak sıkıntı yaratmaya başladığı için orta kalite mamaları tercih ediyorum artık. Whiskas hariç...

Aynen yaş mamaya alıştı artık başka birşey yemiyordu.. Bizde vermemeye başladık bu sefer kuru mamayı abarttı çok fazla yiyor.. Haşlanmış tavuk ve pişmiş ciğer veriyoruz bazen..

• @umutcan

Dostum mama konusunda inan çok seçici davranıyordum eskiden. Hatta öyleki Royal Canin ve Aims dahi benim için premium sayılmazlardı. Eagle pack arardım internette saatlerce Amerika'dan ithal ki gerçekten çok kaliteli bir mamadır. Sonrasında bir alt sınıf olan Pro Plan mamaları tercih etmeye başladım. O zamanlar 15KG 160-170TL arası değişiyordu. Sonrasında Hill's Science Diet e döndüm. Bir kere Royal Cannin aldım mamayı eline alınca elin resmen yağ oluyor hemen bıraktım. Hatta bir ara kendim yapmaya karar verdim eczanelerde falan kapsül olarak satılan Tuarin(kediler için esansiyel yani dışardan almaları şart bir madde) vırt zırt araştırdım ancak astarı yüzünden pahalıya geliyordu ve uğraşı fazlaydı.

Anlıyacağın mama konusunda oldukça fazla deneyimim var ancak şöyle bir durum söz konusu bende. Benim oğlum iri kıyım biraz Kilo olarak değil sadece, genetik olarak iskelet sistemi, kafası falan diğer kedilere nazaran daha iri. Birde diğer kedilere nazaran çok fazla hareketli. Durum böyle olunca ben 15KG lık mamayı 4.5-5 ay dayandırabiliyordum. Bunun da masrafı bana fazla gelmeye başladığı için vazgeçtim.

Hem Türk hemde yabancı kaynaklar ve forum sitelerinde 1 yıldan fazla aktif olarak zaman geçirdim kediler üzerine özellikle beslenmeleri konusunda. Bilirsiniz kalitesiz mamalar için böbrek-idrar yolu gibi yerlerde kristal oluşumundan söz edilir özellikle. Ancak araştırmalarım sonucu özel kısırlaştırılmış premium kedi mamaların da dahi(protein ve yağ oranı azaltılmış) hayvan sahipleri bu sorunları yaşıyor. Buna önlem olarak kullanılan mamalarda başka bir çeşit kristal oluşumuna neden olabiliyor(adını hatırlayamıyorum şu anda).

Birde bilirsiniz ki premium mamalar için hayvan daha az tüketiyor daha uzun gidiyor söylemi tamamiyle uydurma. Ben bizzat 2.5 yıl premium mama, 1.5 yıldır da orta kalite mama kullanan birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki tüketim alışkanlıklarında hiçbir fark yok. Kedimin eski ve yeni mama arasındaki hal hareket davranışlarında en ufak bir değişim yok. İştahında en ufak bir farklılık yok.

Konuyu okuyan diğer arkadaşlar içinde bir uyarım var. Kediler evde özellikle bahar ve yaz aylarında inanılmaz bunalıyorlar. Özellikle sık ve uzun tüylü cinslerde bu gözlenmekle birlikte benim tekir cinsi oğlumda zaten hiperaktif olmasından ötürü yazın betonlarda yata yata serinlemeye çalışıyor. Balkona çıkarıyordum ara sıra ki balkonda da tam tersi oldukça sakin durur hiç hoplayıp zıplamazdı. Ama ne olduysa geçen ay oğlum 4. kattan aşağıya düşmüş 15dk evin içinde aradıktan sonra aşağıya indim ve bir 10dk da etrafta aradım bağardım. Bulamadım tekrar eve çıktım yatakların altlarına baktım falan. En sonunda aşağı atladı ve heralde korkudan sakat sakat kaçtı dedim. Son bir kez aşağıya inip 5dk daha aradıkdan sonra tam apartmana girerken bahçedeki çam ağacının altında bir baktım sinmiş oturuyor. Korkudan donmuş kalmış resmen. Gözleri açık ama sesime hareketlerime tepki vermiyor. Apar topar veterinere götürdüm bir inceleme yaptılar ve Allah'ıma çok şükür bir şeyi çıkmadı. Yanlızca tırnakları kırılmış ve üst 2 azı dişinin ucu 1mm kadar kırılıp alt çenesine dışdan girmiş. 2 gün boyunca hem anestezi hemde korkusunun etkisiyle evde yattığı yere işedi, 1gr yemek yemedi. 2. gün sonunda zar zor yaş mama yedirebilir hale geldim ki günde yanlızca 80gr lık bir yaş mama yiyebiliyordu. Çok şükür 4-5 gün sonra atlattı korkusunu ve eski haline döndü 6.5KG ağırlığında ve iri bir hayvanın 4.kattan sert zemine düşüp başına hiçbirşey gelmemesi resmen bir mucize.

Diyeceğim odur ki kedilerinizi mümkün mertebe balkon pencere gibi yerlere çıkarmayınız, balkona çıkaracaksanız da yanında durup göz kulak olmaya çalışınız. Vicdan azabından 4 gün boyunca çektiğimi bir ben bilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 19 Mayıs 2010; 11:52:08 >

• Bu balkondan atlama olayı benimde başıma geldi geçenlerde bir ses duydum darbe sesi gibi bir şey daha sonra kedi resmen ağlıyordu öyle bir ses çıkardıki içim gitti dedim heralde bazıları kediye işkence yapmış sonra anladım ki yan binanın 5.katından atlamış kedi sahibi filan hemen geldi yanına kucağına aldı birden sesi kesildi kedinin duyumlarıma göre onada birşey olmamış sadece ağzında kan varmış ancak heralde sizinki gibi dişi çenesine filan girdi.Ama çok üzülmüşdüm
  • Benım kedim de 5.kattan birde 6.kattan düştü.. İlk düştüğünde çenesinde çatlak ve arka ayağında kırık vardı..
    2.düşmesinde düşerken 3.kattaki halıya tutunmuş bütün tırnakları halıda kalmıştı :((

Dikkat etmek lazım..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.