Şimdi Ara

[Kazandık] İlk insanlar mı mutlu, Günümüz insanı mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
17.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bence de ilk insanlar daha mutludur.daha az bilgi,daha az insan eşittir daha az sorun,daha az kirlilik.sonuçta teknoloji geliştikçe sürekli yeni hastalıklar çıkıyor bu seferde onları tedavi etmeye çalışıyoruz haliyle bu bir sorun oluyor.daha çok insan olunca daha çok farklı düşünce,daha çok yiyecek içecek,barınma yeri vs.. gerekiyor bunun sonucunda da her anlamda kirlilik ortaya çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah.kas

bizde bu kör hırs olduğu sürece her yıl dahada mutsuzlaşacağız..keşke 50-60 sene önce yaşasaydım

Bu tarz düşünen varsa Midnight in Paris filmini izlesinler.
  • Tabiki şimdiki insanlar mutlu.Eskiden olsa bi kalkıyosun kafanı aslan kemiriyor hadi kurtuldun diyelim vebadan geberiyosun,soğuktan donuyosun.Birisi gelip kıtır kıtır kesse kimse sesini duymuyor.İnternet yok,pringles yok,kate upton yok bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: La Mort

quote:

Orijinalden alıntı: emrah.kas

bizde bu kör hırs olduğu sürece her yıl dahada mutsuzlaşacağız..keşke 50-60 sene önce yaşasaydım

Bu tarz düşünen varsa Midnight in Paris filmini izlesinler.

güzel tavsiyen için tşkler..ilk fırsatta izleyeceğim
  • Eskiden can güvenliği yoktu.Şimdi de yok.Bu cümleden yardım bul kendine.
  • İlk insan tabi la adamların hayatı ye,iç,s.ç sevişten ibaret.Bunların hepside mutluluk getirici şeyler. Adam bi av yakalasa çılgınlar gibi seviniyodur.
  • nick-savunulcak tez uyumsuzlugu.
  • tabii ki içgüdülerini özgürce yaşayan ilkel insan. adam öldürme, çalma, dolandırma, adam yaralama desen hiçbir kanun yok, sınırsız bireycilik, sonsuz rekabet, bitmez mücadele, dipsiz adrenalin, mis gibi doğal hayat.
  • ilk insanlarda mutlu değildi şuankiler hiç mutlu değil

en iyisi orta çağlar işte la
  • İlkel insan mutluydu tabi.Yaptıkları 3 iş vardı Yemek Seks ve Uyumak birde arada 1-2 buluş yapıp çağ kapatıyorlardı o kadar.
  • İhtiyaçlarımızı daha rahat karşılıyoruzdan girebilirsin. Mesela ilk zamanlarda güvenlik büyük bir sorundu şimdi öyle bir sorun yok herkesin evi var içine giriyor rahat rahat oturuyor. Yemek bulmak büyük sıkıntıyıdı şimdi toplumun büyük bir kesiminde öyle bir sorun yok.

+

Şimdi insan uzaktakilerle daha rahat iletişime geçebiliyor. Ama bunu söyleceğini karşı taraf kesinlikle düşünmüştür ve karşı tez hazırlamıştır sen de karşı-karşı hazırla.
  • Vallahi ben karşında olsam ağzına z.çardım günümüz insanını savunduğun durumda,ağlardın yani kendin bile kendine şaşırırdın.Şu an mevcut hemen hemen her şey insan bünyesine ters.
  • KAZANDIK

Karşı taraf bayağı saf çıktı
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.