Şimdi Ara

Kayseri'de -4 Derecede UCUZ Meyve-Sebze Kuyruğu Bekleyen Vatandaşlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
3
Favori
13.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
268 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • X2YK Ambargo falan yok bir yerinizden hikaye uydurmayın. Kayseri'de -4 Derecede UCUZ Meyve-Sebze Kuyruğu Bekleyen Vatandaşlar  Herif getirilen ek vergiyi ambargo zannediyor. Sen nasıl üniversite bitirdin?

Kayseri'de -4 Derecede UCUZ Meyve-Sebze Kuyruğu Bekleyen Vatandaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 19 Ocak 2021; 12:28:32 >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt

dıj güçlerin oyunu dimi Kayseri'de -4 Derecede UCUZ Meyve-Sebze Kuyruğu Bekleyen Vatandaşlar Kayseri'de -4 Derecede UCUZ Meyve-Sebze Kuyruğu Bekleyen Vatandaşlar Kayseri'de -4 Derecede UCUZ Meyve-Sebze Kuyruğu Bekleyen Vatandaşlar 

• cemus kullanıcısına yanıt

%100 türk çayıymış dıj güjler olmayınca 20 gram eksik oluyor Kayseri'de -4 Derecede UCUZ Meyve-Sebze Kuyruğu Bekleyen Vatandaşlar Kayseri'de -4 Derecede UCUZ Meyve-Sebze Kuyruğu Bekleyen Vatandaşlar 

• Kayseri esnafına sorsan AKP tü kaka, yarın seçim olsa yine gidip AKP’ye oy verirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    "Daha bu fiyatlar artacak çünkü senin ülken para basıyor."

Sebep sonuç döngüsünü açıklamaya çalışırken neden ara eylemlere takılıp kalıyorsun? Biz de biliyoruz para basıldığından enflasyonun arttığını; neden para basılmaya muhtaç hale geldiğimize odaklansana.

Bu şuna benziyor: "Ev soğuk çünkü peteklere sıcak su gitmiyor",

"Niye gitmiyor?"

"Kombi çalışmıyor?"

"Neden çalışmıyor?"

"Faturayı ödemeyince doğalgaz kesildi."

"Neden ödeyemedin?"

"Çünkü para yok!"

Biz "neden para yok?!" derken, sen hala "peteklere sıcak su gitmiyor" u açıklamaya çalışıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strategen -- 19 Ocak 2021; 14:27:45 >
  • İyi adamı dovmemisler hain fetocu diyerekten.

• İlahi dh forum ailesi yahu o varlık kuyruğu varlık!!

Eskiden yiyecek sebze meyve bulamıyorduk.Şimdi bolluk var buda onun kuyruğu !!

Tabi eskinin açlığından dolayı şimdi sıraya giriyoruz bol bol alabilmek için !!!

Başka kime oy vereceğuk sanki sesegayı batıran gılışdaramı vereceğiz.

• strategen kullanıcısına yanıt

Senin benim gibi millet burada yazarsa bu ülke çalışmazsa gelişmiş ülkelerin aşağı yukarı onar tane araç markası olursa ve sende onun arabasını telefonunu alıp kullanırsan senin cebinde paran olmaz, 1000 TL mi var cebinde 3000 TL lik hayat istiyor ülke Amerika da araba şöyle imiş Almanya da araba böyle imiş, eee diyeceksin Polonya da araba markası yok onda da nüfus yok bak Bulgaristan da da bir pok yok ama aldılar ab ye geçti Euro bölgesine şak parası değerlendi bize göre Polonya da da nüfus yok düşür bakalım Türkiye'yi 40 milyona bu ülke yetiyor mu yetmiyor mu kendine Rahmi Koç un nüfus çok fazla sözüne bu yüzden katılıyorum. O yüzden ipe ipe para basacaksın, Almanya basıyor 900 trilyon Euro mu neydi unuttum ABD 6 2 paso basacağım diyor basar çünkü paraları değerli üretim var aşı laboratuvarları var aşı bulurlar onu da sana bana satarlar bizde para basar alırız ha basmayalim para al bakalım alabiliyor musun gün okudum piyasada dolanan 254 milyar TL para imiş geçen sene bu para 130 larda imiş, sonra neden basıyoruz. Çalışmayan ülke katma değer üretmeyen ülke ne yapacak sömürecek mi kimi somurecegiz? Cevabını bildiğiniz soruları sorunları siz niye değiştirip değiştirip lafları başkasına atıyorsunuz. Sorun biziz ülke sen ben burada yazmaya devam etmek derdimiz neymiş devlet bize iş bulacakmis neymiş devlet zam yapacakmış neymiş devlet bize bakmiyyymis ben hu hikayeyi aklım dediğinden beri Ecevit zamanlarından beri öncesi duyuyorum görüyorum okuyorum.

• taş var, yerseniz...

• o değilde bu iş den asıl bi partizanlık sizdenizden diyenler hiçbir krizden etkilenmeyip sessiz sessiz bunları destekleyenlerin kahru perişan oluşu daha acı

• MRTFR kullanıcısına yanıt

Öyle bir hikmet işte sayıları tek tek biliyorlar.Ama nerden biliyorsun,nasıl saydın diye sakın sorma ha.Valla ne teröristliğin kalır ne hainliğinKayseri'de -4 Derecede UCUZ Meyve-Sebze Kuyruğu Bekleyen Vatandaşlar 

• Etme bulma dünyası Kayseri'de -4 Derecede UCUZ Meyve-Sebze Kuyruğu Bekleyen Vatandaşlar 

• ressi1 kullanıcısına yanıt

Kul kınadığını yaşamadan ölmezmiş derler.

Ama sürekli dem vurdukları döneme bir bakalım. Birincisi Ecevit Abd'nin yasakladığı haşhaşı tekrar ekitiriyor. Sonra birden Kıbrıs olayı patlak veriyor ve ülkelerden ambargo yiyoruz bunun neticesinde kuyruklar oluşuyor?

Şimdi ne var? Yunan askerleri kıçımızın dibinde şov yapıyor

• Bana abartı geldi bu biraz. Hepsinin cebini yoklasan Iphone 12 vardır..

• Arkadaşlar sıraya giren adamlar durumlardan memnuniyetsiz değil ki? Orada sorsan çoğunluğu ülkenin durumu iyi der zaten. Kılıçdaroğlu şöyle böyle der

• kayserinin normal bir günü zaten -10 falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Türkiye 70'li yıllara geri döndü...

Salam ve Sucuk ile

Keşke 70'li yıllara dönebilsek hocam.

70'li yıllarda asgari ücret 500 lirayken rahmetli babam Renault-MAİS'te 1500 lira maaş alırmış. Yılda 7 ikramiye alırmış.

Yani ayda 3 asgari ücret x 19 = 57 asgari ücret giriyormuş yılda eve.

Edit: İmzamdaki videoyu herkes izlemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 19 Ocak 2021; 21:23:1 >
  • İzlerken ben üşüdüm.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.