Şimdi Ara

Kaymakam olmak istiyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
24.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Southland

Birincisi , Kaymakamlık için gerekli kpss puanını alman ve yazılı sınavını geçmen gerek.

İkincisi , Açıköğretim dışında herhangi bir üniversitenin iibf bölümünü bitirmen yeterlidir.

Üçüncüsü , Devlette sağlam referansın olmalı

Dördüncüsü , Kaymakamlıga genelde kırsalda büyümüş , köyde yetişmiş kişiler alınır.Çünkü kaymakamlar genelde kırsalla ilgilenir.Bu yüzden şımarık zengin züppeleri isterse dayısı bakan olsun elenir.Zaten zengin biri de kaymakamlık yapmaz ismi olan bir meslek olsa da çok çok zordur ve ücra köşelerde görev yaparlar.

Beşinci madde , Bakma sen Ankara Siyasal felan okumazsan bu tür mesleklere giremezsin diyenlere.Ankara Siyasal vs bu mesleklere girmelerinin sebebi onların bu işin bilincinde olmaları.Dİğer ünilerdeki öğrencilerin aklı bir karış havada %90 ı okumaya değil de bir üniversite bitirmiş oluyum diye geliyor fakat ankara siyasaldaki adam öss ye iyice çalışıp oraya gelmiş zaten herşeyin farkında oluyor..

Son olarak benim torpilim yok nasıl girerim vs diye üzülmeyin.Kaymakam demek hükümet temsilcisi demek elbette hükümetin adamı olacaksın.Tanımadıgı birine hükümet kendini niye temsil ettirsin?

AÖF mezunları Kaymakam olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Orijinalden alıntı: deep55

burada önemli olan kampüste nasıl sosyalleştiğin CV ne katabileceğin referanslar bu bölümler artık okunmaz diyip insanları yanıltma en çok para dönen sektörler buralar kişisel gelişimini yerine getirirsen her yerde iş bulursun sen okula yatarak geçmeye gitmişsen sana okul ne kazandırsın açık öğretimde böyle bir avantaj bulamazsın

Referans mı? O okulda verilen kıytırık sertifikalara itibar edildiğini mi sanıyorsun? Seminerler falan hikaye.Çok gittim o seminerlere.O sertifikalardan aöf'te veriyor.Bire bir ders olayına gelince haftasonu üniversitede aöflülere ders veriliyor.
    Benim bildiğim tek referans torpildir.
    İibf bölümlerinde çıkınca mesleğin ne oluyor sen söyle bakalım? Hangi ünvanla mezun oluyorsun? Herhangi bir mesleğin var mı? Yok.Nerde iş bulursan o.
    Üniversitede gösterilen derslere gelince 3 dönem muhasebe dersi görsen kursa gidip alacağın muhasebe sertifikası kadar faydalı olmaz.İşyerlerinde öyle üniversitede öğretildiği gibi kağıt üzerinde hesap falan yapılmıyor.Herşey program üzerinden.Dış ticaretle ilgili gördüğün dersler yerine uygulamalı dış ticaret kursuna gitsen daha çok şey öğrenirsin.
    Senin anlattığın masalları zamanında çok duydum.Ben bu yollardan geçeli çok oldu.Sosyalleşme, okuldaki dersleri dinleme falan fakir avuntusu bunlar.Okul bitince üst düzey memurluk için yine dershaneye gideceksin, okurken almadıysan toefl için belki kursa gideceksin, yds için uğraşacaksın.Okulda gördüğün dersler için tekrar kursa gideceksin.Spk için kurs herşey için kurs okul sadece diploma verecek.Öğrettikleri de öyle bilinmeyen tek öğrenilecek yer üniversite olan şeyler değil.

kardeşim ben bir hocamın muhasebesini tuttuğu bir şirkette işe başladım işletme okuyorum anadolu örgünde son dönemim bu dönem bitecek. Ben açıktan okusaydım böyle bir şans bulamazdım gayette iyi kazanıyorum şuan parttime hocaya yardım etmeme rağmen .
    Meslek konusuna gelince finans ,muhasebe,yönetim organizasyon,pazarlama neyi seçersen o senin mesleğin olur nerde iş bulursan o değil öyle birşey düşünen adam zaten plansız programsız spontane mezun olur geri döner kpss ye hazırlanır 1 yıl yapamaz askere gider sonra ne iş olursa yapar sende bu kafadasın anlaşılan.

Üniversite hiçbir bölümde meslek kazanma yeri değildir o işi geçsin bir kere kafada herkes öğretmenlik okuyanlar bile birçoğu farklı işlerde çalışıyor eskisi gibi değil..

Ayrıca Nescafe Eskişehir Bölge Müdürü olan arkadaşım var daha 3. sınıfta olmasına rağmen oda cok güzel para kazanıyor okulun kazandırdığı referanslar sayesinde güzel işler bulunuyor ama sen sınavdan sınava okula uğrarsan birşey olmaz tabiki bu bölümler sana garanti iş vaad etmiyor ona göre tercih etsin edenler de.

İşsiz çok fazla çünkü insanlar kafayı kullanmıyorlar uğraş veremezsen işsiz kalırsın tabiki

Ayrıca ülkemizdeki çoğu iibf kalitesiz 15 tane okuldan gerisi işe yaramaz burası doğru geçmişi olmayan okulları yazmayın tek önerim bu olur arkadaşlara..

Neyse bu konudaki son yazım olsun bunları göze alanlar yazsın ama arkadaşın dediği gibi bir kara tablo yok ortada tabi iş sizde bitiyor haydi eyvallah.

• ismetinönünü kaymakamı görünce kalktı.
  • quote:

quote:

quote:

burada önemli olan kampüste nasıl sosyalleştiğin CV ne katabileceğin referanslar bu bölümler artık okunmaz diyip insanları yanıltma en çok para dönen sektörler buralar kişisel gelişimini yerine getirirsen her yerde iş bulursun sen okula yatarak geçmeye gitmişsen sana okul ne kazandırsın açık öğretimde böyle bir avantaj bulamazsın

Referans mı? O okulda verilen kıytırık sertifikalara itibar edildiğini mi sanıyorsun? Seminerler falan hikaye.Çok gittim o seminerlere.O sertifikalardan aöf'te veriyor.Bire bir ders olayına gelince haftasonu üniversitede aöflülere ders veriliyor.
    Benim bildiğim tek referans torpildir.
    İibf bölümlerinde çıkınca mesleğin ne oluyor sen söyle bakalım? Hangi ünvanla mezun oluyorsun? Herhangi bir mesleğin var mı? Yok.Nerde iş bulursan o.
    Üniversitede gösterilen derslere gelince 3 dönem muhasebe dersi görsen kursa gidip alacağın muhasebe sertifikası kadar faydalı olmaz.İşyerlerinde öyle üniversitede öğretildiği gibi kağıt üzerinde hesap falan yapılmıyor.Herşey program üzerinden.Dış ticaretle ilgili gördüğün dersler yerine uygulamalı dış ticaret kursuna gitsen daha çok şey öğrenirsin.
    Senin anlattığın masalları zamanında çok duydum.Ben bu yollardan geçeli çok oldu.Sosyalleşme, okuldaki dersleri dinleme falan fakir avuntusu bunlar.Okul bitince üst düzey memurluk için yine dershaneye gideceksin, okurken almadıysan toefl için belki kursa gideceksin, yds için uğraşacaksın.Okulda gördüğün dersler için tekrar kursa gideceksin.Spk için kurs herşey için kurs okul sadece diploma verecek.Öğrettikleri de öyle bilinmeyen tek öğrenilecek yer üniversite olan şeyler değil.

kardeşim ben bir hocamın muhasebesini tuttuğu bir şirkette işe başladım işletme okuyorum anadolu örgünde son dönemim bu dönem bitecek. Ben açıktan okusaydım böyle bir şans bulamazdım gayette iyi kazanıyorum şuan parttime hocaya yardım etmeme rağmen .
    Meslek konusuna gelince finans ,muhasebe,yönetim organizasyon,pazarlama neyi seçersen o senin mesleğin olur nerde iş bulursan o değil öyle birşey düşünen adam zaten plansız programsız spontane mezun olur geri döner kpss ye hazırlanır 1 yıl yapamaz askere gider sonra ne iş olursa yapar sende bu kafadasın anlaşılan.

Üniversite hiçbir bölümde meslek kazanma yeri değildir o işi geçsin bir kere kafada herkes öğretmenlik okuyanlar bile birçoğu farklı işlerde çalışıyor eskisi gibi değil..

Ayrıca Nescafe Eskişehir Bölge Müdürü olan arkadaşım var daha 3. sınıfta olmasına rağmen oda cok güzel para kazanıyor okulun kazandırdığı referanslar sayesinde güzel işler bulunuyor ama sen sınavdan sınava okula uğrarsan birşey olmaz tabiki bu bölümler sana garanti iş vaad etmiyor ona göre tercih etsin edenler de.

İşsiz çok fazla çünkü insanlar kafayı kullanmıyorlar uğraş veremezsen işsiz kalırsın tabiki

Ayrıca ülkemizdeki çoğu iibf kalitesiz 15 tane okuldan gerisi işe yaramaz burası doğru geçmişi olmayan okulları yazmayın tek önerim bu olur arkadaşlara..

Neyse bu konudaki son yazım olsun bunları göze alanlar yazsın ama arkadaşın dediği gibi bir kara tablo yok ortada tabi iş sizde bitiyor haydi eyvallah.

Ben açıktan okurken bende muhasebede çalıştım.Bunun pek bir önemi yok zaten muhasebe dediğin berbat bir sektördür.Büro muhasebesinde uğraşmadığım iş kalmadı vergi dairesinden, ticaret odasına her yerde iş gördüm.Güzel olsaydı şimdi mali müşavirdim.
    Ben o kafada değilim ancak hacettepe işletmeyi kazanacak puanım vardı.Dokuz eylülde deniz işl. bölümüne girdim.Bu alandaki en iyi okuldur.İşletme alanında puanım sadece odtü ve boğaziçine yetmedi.Ayrıca buraya dgs ile geldim biz okurken 3.40 ortalamayla staj yapacak yer bulamazken 2.1 ortalaması olan adam en çok istediğim yere girdi torpillen.
    Ben 3 üniversite okudum aöf hariç.2 yıllığından %100 ingilizce olan fakülteye kadar.Hepsi aynı.Proje yap, ders notlarını topla, hocalarla kapışma, vize-final zamanı çalış sınava gir geç.
    Kafa kullanmak falan pembe gelecek bunlar üniversite okuyanın hayalleridir okul bitince görelim seni.

• Indigo I kullanıcısına yanıt
    ben logo programını kontrol ediyorum kardeşim kayıtlarla ben ilgilenmiyorum yani senin dediğini burda lise mezunları yapıyor.O dediğin bölümü benim arkadaşım 2. yılında bırakıp polis oldu ayrıca nasıl dgs ile girdin de puanın yetiyodu sonradan girdin onu anlamadım :D
  • quote:

ben logo programını kontrol ediyorum kardeşim kayıtlarla ben ilgilenmiyorum yani senin dediğini burda lise mezunları yapıyor.O dediğin bölümü benim arkadaşım 2. yılında bırakıp polis oldu ayrıca nasıl dgs ile girdin de puanın yetiyodu sonradan girdin onu anlamadım :D

Logo bizim burada geçmez netsis, eta işe yarar.Muhasebe bürolarında genellikle liseden yetişme elemanlar var.Bunlar yıllarca bu işin içinde kalıp 25 yaşında müşavir falan olurlar.O mesleğin şartlarında meslek liseli, aöf mezunları ancak katlanır.Büroya üniversite mezunu gelse liseli gibi en baştan başlatırlar.
    Ben bu bölüme aöf okurken bir yandan da muhasebede yardırırken örgün üniversite okuyayım diye sırf meraktan 2 yıllıktan başladım.Puanım 4 yıllık örgün iibf'ye yetiyordu yazmadım.Okul bitimi devam edeyim zaten iş yok diyerek dgs ile fakültesine geçtim.Çok güzel bölümdür, harikadır, öss ile girenler için puanı yüksektir ama türkiyede iş yok.Yani istediğin kadar sertifika al, istediğin şirketle kanka ol iş ilanı vermeyip genellikle el altından alıyorlar.Dekan bile sen boşuna gelme yapabilirsen aöf diplomasıyla yüksek lisans yap dedi.
    Şimdiki aklım olsaydı öss ile uğraşmayıp sıradan 2 yıllıktan en kral işletme bölümlerine girerdim veya 2 yıllık inşaat falan yazar mühendisliğe girerdim.Bu yöntem çok kolaymış.

• quote:

quote:

Logo bizim burada geçmez netsis, eta işe yarar.Muhasebe bürolarında genellikle liseden yetişme elemanlar var.Bunlar yıllarca bu işin içinde kalıp 25 yaşında müşavir falan olurlar.O mesleğin şartlarında meslek liseli, aöf mezunları ancak katlanır.Büroya üniversite mezunu gelse liseli gibi en baştan başlatırlar.
    Ben bu bölüme aöf okurken bir yandan da muhasebede yardırırken örgün üniversite okuyayım diye sırf meraktan 2 yıllıktan başladım.Puanım 4 yıllık örgün iibf'ye yetiyordu yazmadım.Okul bitimi devam edeyim zaten iş yok diyerek dgs ile fakültesine geçtim.Çok güzel bölümdür, harikadır, öss ile girenler için puanı yüksektir ama türkiyede iş yok.Yani istediğin kadar sertifika al, istediğin şirketle kanka ol iş ilanı vermeyip genellikle el altından alıyorlar.Dekan bile sen boşuna gelme yapabilirsen aöf diplomasıyla yüksek lisans yap dedi.
    Şimdiki aklım olsaydı öss ile uğraşmayıp sıradan 2 yıllıktan en kral işletme bölümlerine girerdim veya 2 yıllık inşaat falan yazar mühendisliğe girerdim.Bu yöntem çok kolaymış.

ben kurumsal kaynak planlamasında çalışıyorum muhasebe departmanı olarak gözüküyor yani bilgisayar başında kayıt girmiyorum serverları kontrol ediyorum ama muhasebe programı sonuç olarak...
    şuan ne yapıyorsun ki ?

• quote:

quote:

quote:

ben kurumsal kaynak planlamasında çalışıyorum muhasebe departmanı olarak gözüküyor yani bilgisayar başında kayıt girmiyorum serverları kontrol ediyorum ama muhasebe programı sonuç olarak...
    şuan ne yapıyorsun ki ?

Hiç.Kpss var ona çalışıyorum.Olmama ihtimaline karşı üniversitedeki kariyer günlerine bakıyorum gidip oralarda şirket temsilcilerine teknik sorular soracağım, çeşitli kursların sertifikalarını alacağım.Birşey olacağından değil sertifika sorarlarsa var mı var demek için.Maksat cv dolu gözüksün.Kpss olmazsa ekimde de yüksek lisansa gireriz olur biter.

• Kaymakam olmak için torpil kısmı haricinde Ankara Siyasal, İstanbul Siyasal ,İstanbul Hukuk ,Ankara Hukuk okulları sana avantaj kazandıracaktır,kaymakam hükümeti vali ise hem devleti hem hükümeti temsil eder ,vali siyasi kararla herkes olabilir genelde kaymakamlardan seçilir,kaymakam ise sadece sınavını kazanbilenlerden olur.

Av.Aydın Türkmenoğlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanozen

ismetinönünü kaymakamı görünce kalktı.

Bunu yazmak için gelmiştim, yalnız bir adet "nü" fazla olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oldun mu kardeş ?

• Kaymakamlık sınavı Türkiye'de en çok torpilin döndüğü bir sınavdır. Torpilin yoksa bir hiçsin burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gallantt -- 5 Ağustos 2017; 9:54:57 >
  • Çevren varsa aöf mezunu olsanda olur ama yoksa ya hukuk oku ya da Ankara Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi oku.

• Hocam bi insan vali olmak dururken neden kaymakam olmak ister

• .koter. kullanıcısına yanıt
    Sıralama böyle gider

Kaymakam yardımcısı - Kaymakam - Vali Yardımcısı - Vali olunur hepsinde görev yapman lazım şuan herhangi bir valinin geçmişine bak hepsi en az 2-3 kaymakamlık yapmıştır. İlçeye bakamayan birine ili kim emanet ederki.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.