DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kaymakam olmak istiyorum
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
51
Cevap
1
Favori
13.961
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> YGS/LYS >> Kaymakam olmak istiyorum
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
      28 Mesaj
      18 Nisan 2012 13:24:32
      kaymakam olmak istiyorum? Hangi üniversiteye hangi bölüme gitmeliğım gerekli şartlar ne? Ne kadar şansım var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
      Siyasal Bilimler Fakültesi - İşletme Bölümü
    • IOS Beta Tester
      211 Mesaj
      18 Nisan 2012 13:27:15
      siyasi çevren geniş ise ve devletin koydugu mülakat sınavları geçebilirsen üni kotası yok şurdan çıkan kaymakam olur diyebileceğimiz bir sınır yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djwishbone -- 18 Nisan 2012; 13:27:47 >

• Onbaşı
      28 Mesaj
      18 Nisan 2012 13:48:57
      hepsini anladım da şu siyasi çevre konusunu anlamadım. Insanın kendi başarısı çevre ne kadar etkiler?

• Yüzbaşı
      640 Mesaj
      18 Nisan 2012 13:52:48
      hukukla, siyasal bilimlerle de olunur ama en düşük puanlısı kamu yönetimi.. kaymakam, müsteşar, vali, idari hakim olunabiliyo..

• Teğmen
      186 Mesaj
      18 Nisan 2012 13:52:53
      Torpil

ŞAMPİYONLUK YAKIN,IŞIKLARI KAPATIN !

• Yarbay
      10031 Mesaj
      18 Nisan 2012 14:15:36
      Siyasi isler okulla filan olmaz. Sosyal konu dusuk bir aileden cikip kaymakam olman filan zor. Guclu baglantilarin olduktan sonra copcu bile kaymakam olur. Okulu buyutmeyin bu kadar. Cevrenize onem verin. Okul is bulmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
      28 Mesaj
      18 Nisan 2012 14:28:36
      olmayan torpili nasıl yapacağım bilmiyorum ama ben kaymakam olacağım...

• Yüzbaşı
      975 Mesaj
      18 Nisan 2012 14:40:25
      quote:

Orijinalden alıntı: hcangur

olmayan torpili nasıl yapacağım bilmiyorum ama ben kaymakam olacağım...

hevesini kırmayalım ama arkadaşların dediği gibi araya sokacak adamların yoksa zor,ankara siyasaldan mezun olursan önün açık ama.

• Onbaşı
      28 Mesaj
      18 Nisan 2012 14:56:24

quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

Alıntıları Göster

hevesini kırmayalım ama arkadaşların dediği gibi araya sokacak adamların yoksa zor,ankara siyasaldan mezun olursan önün açık ama.

haklı olmabilirsn. Ama bu kişisel yetenekte ister. Neyse ya hakkımız da hayırlısı neyse o olsun. Benim ki hedef hayal gibi birşey. Bilgi almak fikir edinmek istedim. Yardımlar için teşekkürler.kaymakam olmayı düşünen arkadaşlar da bilgilendiyse ne mutlu. Iyi günler...

• Onbaşı
      24 Mesaj
      18 Nisan 2012 15:30:15
      Birincisi , Kaymakamlık için gerekli kpss puanını alman ve yazılı sınavını geçmen gerek.

İkincisi , Açıköğretim dışında herhangi bir üniversitenin iibf bölümünü bitirmen yeterlidir.

Üçüncüsü , Devlette sağlam referansın olmalı

Dördüncüsü , Kaymakamlıga genelde kırsalda büyümüş , köyde yetişmiş kişiler alınır.Çünkü kaymakamlar genelde kırsalla ilgilenir.Bu yüzden şımarık zengin züppeleri isterse dayısı bakan olsun elenir.Zaten zengin biri de kaymakamlık yapmaz ismi olan bir meslek olsa da çok çok zordur ve ücra köşelerde görev yaparlar.

Beşinci madde , Bakma sen Ankara Siyasal felan okumazsan bu tür mesleklere giremezsin diyenlere.Ankara Siyasal vs bu mesleklere girmelerinin sebebi onların bu işin bilincinde olmaları.Dİğer ünilerdeki öğrencilerin aklı bir karış havada %90 ı okumaya değil de bir üniversite bitirmiş oluyum diye geliyor fakat ankara siyasaldaki adam öss ye iyice çalışıp oraya gelmiş zaten herşeyin farkında oluyor..

Son olarak benim torpilim yok nasıl girerim vs diye üzülmeyin.Kaymakam demek hükümet temsilcisi demek elbette hükümetin adamı olacaksın.Tanımadıgı birine hükümet kendini niye temsil ettirsin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhankoxp -- 18 Nisan 2012; 15:37:07 >

• Er
      0 Mesaj
      18 Nisan 2012 15:51:47

quote:

Orijinalden alıntı: Orhankoxp

Birincisi , Kaymakamlık için gerekli kpss puanını alman ve yazılı sınavını geçmen gerek.

İkincisi , Açıköğretim dışında herhangi bir üniversitenin iibf bölümünü bitirmen yeterlidir.

Üçüncüsü , Devlette sağlam referansın olmalı

Dördüncüsü , Kaymakamlıga genelde kırsalda büyümüş , köyde yetişmiş kişiler alınır.Çünkü kaymakamlar genelde kırsalla ilgilenir.Bu yüzden şımarık zengin züppeleri isterse dayısı bakan olsun elenir.Zaten zengin biri de kaymakamlık yapmaz ismi olan bir meslek olsa da çok çok zordur ve ücra köşelerde görev yaparlar.

Beşinci madde , Bakma sen Ankara Siyasal felan okumazsan bu tür mesleklere giremezsin diyenlere.Ankara Siyasal vs bu mesleklere girmelerinin sebebi onların bu işin bilincinde olmaları.Dİğer ünilerdeki öğrencilerin aklı bir karış havada %90 ı okumaya değil de bir üniversite bitirmiş oluyum diye geliyor fakat ankara siyasaldaki adam öss ye iyice çalışıp oraya gelmiş zaten herşeyin farkında oluyor..

Son olarak benim torpilim yok nasıl girerim vs diye üzülmeyin.Kaymakam demek hükümet temsilcisi demek elbette hükümetin adamı olacaksın.Tanımadıgı birine hükümet kendini niye temsil ettirsin?

Boş bir insansın hükümetin değil devletin temsilcisidir kaymakam
      hükümetler gidicidir devlet kalıcı

• Onbaşı
      24 Mesaj
      18 Nisan 2012 17:31:46
      quote:

Orijinalden alıntı: primated

Alıntıları Göster

Boş bir insansın hükümetin değil devletin temsilcisidir kaymakam
      hükümetler gidicidir devlet kalıcı

Cahil herif asıl boş olan sensin kaymakamlıklar içişleri bakanlıgına bağlıdır . İçişleri bakanlıgı nereye bağlı hükümete bağlı . hükümet tabi devletin hükümeti başka ülkenin hükümeti değil . Ayrıca bunları bilmiyor olsan bile hiç mi kaymakamlık önünden geçip '' HÜKÜMET KONAĞI '' yazısını görmedin? Bir b*k bilmiyorsunuz gelmiş burada boş birisin vs vs . Senin gibiler kaymakam olamaz söyleyim boşa heveslenme fazla v for vendetta etksinde kalmışsın.Hey Allah ım kimlere laf anlatıyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhankoxp -- 18 Nisan 2012; 17:35:57 >

• Er
      7 Mesaj
      18 Nisan 2012 17:50:53
      quote:

Orijinalden alıntı: hcangur

kaymakam olmak istiyorum? Hangi üniversiteye hangi bölüme gitmeliğım gerekli şartlar ne? Ne kadar şansım var?

hastaneye git önce bir jinekologa sonrada plastik cerraha gönderirler tahminim

• 18 Nisan 2012 17:55:39
      kaymakam ne la

• Teğmen
      141 Mesaj
      18 Nisan 2012 17:57:28
      kadrolaşmanın korkunç boyutlara ulaştığı günümüzde kaymakam olmanı sağlayacak en önemli şey torpil ve belirli kesimlere olan yakınlığın maalesef
      bunlara sahip değilsen ne bitirdiğin okula ne sınavlarda gösterdiğin başarıya bakarlar

• Binbaşı
      1145 Mesaj
      18 Nisan 2012 18:47:16

quote:

Orijinalden alıntı: emma morley

kadrolaşmanın korkunç boyutlara ulaştığı günümüzde kaymakam olmanı sağlayacak en önemli şey torpil ve belirli kesimlere olan yakınlığın maalesef
      bunlara sahip değilsen ne bitirdiğin okula ne sınavlarda gösterdiğin başarıya bakarlar

hiç eski türk filmi,kemal sunal filmi vs. izlememişsin heralde.

• Teğmen
      141 Mesaj
      18 Nisan 2012 19:51:40
      quote:

Orijinalden alıntı: ylmz12

Alıntıları Göster

hiç eski türk filmi,kemal sunal filmi vs. izlememişsin heralde.

ne alaka?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      18 Nisan 2012 19:55:03
      Çevren sağlamsa aöf kamu bölümü mezunu olsan da olur.

• Teğmen
      136 Mesaj
      18 Nisan 2012 19:59:20
      başlığı görünce aklıma ankaralı turgut geldi

''kaymak lazım kaymak lazım vekilime kaymak lazım''

Önemli olan zihniyet..
    • Çavuş
      96 Mesaj
      18 Nisan 2012 19:59:58
      Benim iyi bir arkadaşımda kaymakam olmak istiyordu o da araştırınca vazgeçti şimdi ilköğretim matematik öğretmenliği okuyor.

Ankara her zaman siyasetin yeni jenerasyonunu yetiştirir. Kısaca diyeyim ki ankaranın prof. en büyük torpildir.!

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.