Şimdi Ara

Katledilen köpeğimiz Zeytin için adalet arıyoruz. [şahıs teslim olmuştur istenirse konu kapanabilir] (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
3
Favori
19.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
184 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hem pitbull besliyor hem de bir sürü destan yazmış. olayı detaylı anlatmamışsın belki de saldırdı adama (veya bir çocuğa, yakınına vs) adam çekti silahı vurdu nereden bilelim?

öyle serseri yetiştirmedim diyerek işin içinden sıyrılamazsın o hayvanın ne yapacağı hiç belli olmaz.

golden varken, labrador, alman kurdu vs. varken niye pitbull? illa ki pitbull mu beslemek zorundasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 12 Nisan 2021; 19:0:8 >
  • Şu Pitbull besleyenlerin pişkin ifadelerinden igreniyorum. Ben melek gibi yetiştirdim, hiç kimseye zararı olmazdı demeleri beni bitiriyor. Görende sanacak seni sen peygambersin, 8 milyar insan arasnıda ahlaken ilk 100 de gösterilecek bir insansın yada hayvan egitmenleri arasında ilk 100 e girecek çok kaliteli bir köpek egitmenisin...

Bak güzel kardeşim şimdi youtube'a giriyorsun. Amerikada pitbull saldrısı yazıyorsun ve aratıyorsun. Saldıran köpeklerin çogunlugu aile tarafından yetiştirilmiş ev köpekleri. Videolarda en çok dikkatimi çeken şeyse pitbulllar saldırırken sahipleri 'HİÇ BİR ŞEY YAPMIYOR'. Normalde yapılması gereken köpegini tasmasından tutup çekip almakken, Hiç oralı olmuyorlar ve köpekleri saldırıyor. Sonra ya kedi ölüyor ya da insan yaralanıyor ya da köpek öldürülüyor. Bu sebeple pitbull besleyenlerin de şiddete egilimli oldugunu düşünüyorum.

Daha çok şey yazardım aslında ama bunlar bile yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunefetr -- 12 Nisan 2021; 19:26:58 >

• Bu konuya attığım ikinci mesaj olacak ama...
    Alın size sevgi pıtırcığı, bebek dostu pitbullların yeni bir marifeti:
    678906678678streamable
    678906678678
    https://streamable.com/0jppux

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hayvan düşmanıymışız asıl kendilerine baksınlar insan düşmanları köpekperestlerin terörden ne farkı var sırf insanlara işkence olsun diye yasak ırk besliyorlar. bu ırkı hiç bir yerde hiç bir zaman besleyemezsin vurana ödül verilmelidir.

• harunefetr kullanıcısına yanıt

Korkuyor bence. Ona dönüp saldıracak diye çekiniyorlar

• ben kamu yönetimi okudum bir şeyler hatırlıyorum ama bir hukukçu aydınlatsın.

pitbull beslemek suçken pitbull bu kişinin mal varlığı sayılıp köpeği vuran kişiye mala zarar verme cezası uygulanır mı? hayvanlar mal sayılıyor şu an malum.

Benim fikrim her ikisi de ceza yer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-c9 -- 13 Nisan 2021; 11:12:24 >
  • x-c9 kullanıcısına yanıt

hocam peki şöyle düşünün 1kg uyuşturucuyu bi şekilde eline geçti ve sen de onu yokkettin.Uyuşturucu baronu gelip benim 1 milyonluk malımı yok etti.Şikayetçiyim komserim diyebilir mi?Ben de bunu merak ettim.

• Sorunuz da bir sıkıntı var sanırım. Tekrar dikkatli bir şekilde yazın. Bu arada adli suçların şekilleri ve ceza hakkında internette'de ayrıntılı bilgiler bulunmakta.

• RundeLL kullanıcısına yanıt
    Öncelikle pitbull bir ırk değil vücut tipi, onu öğrenin lütfen. Bende American Staffordshire Terrier var, yasaklı değil aha aşağıda da fotosu, kaslı diye tabir edilen pite benzetilen ırklardan, şimdi ne olacak? Kafanıza göre hayvan mı katledeceksniz? Bahsettiğin hayvanın saldırganlığı diğer hayvanlara, insanlara değil. O da eğtm ile köreliyor. Pitbull terriere air bir özellik değil bu, tüm baskın ırklara ait. Eğer insana saldıran bir pitbull görüyorsan bil ki kötü sahip vardır. 2.5 yaşında şu an sadece 2 köpek ile kavgası oldu onda da sıyrık ile atlattık, bizde de onlarda da olmak üzere.

Zihniniz ne yazık ki değişmeli ve bu da ancak okuma ve eğitim ile olur. Katledilen köpeğimiz Zeytin için adalet arıyoruz. [şahıs teslim olmuştur istenirse konu kapanabilir]

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: baykus_reyis

Öncelikle pitbull bir ırk değil vücut tipi, onu öğrenin lütfen. Bende American Staffordshire Terrier var, yasaklı değil aha aşağıda da fotosu, kaslı diye tabir edilen pite benzetilen ırklardan, şimdi ne olacak? Kafanıza göre hayvan mı katledeceksniz? Bahsettiğin hayvanın saldırganlığı diğer hayvanlara, insanlara değil. O da eğtm ile köreliyor. Pitbull terriere air bir özellik değil bu, tüm baskın ırklara ait. Eğer insana saldıran bir pitbull görüyorsan bil ki kötü sahip vardır. 2.5 yaşında şu an sadece 2 köpek ile kavgası oldu onda da sıyrık ile atlattık, bizde de onlarda da olmak üzere.

Zihniniz ne yazık ki değişmeli ve bu da ancak okuma ve eğitim ile olur.

Neden kafama göre hayvan katledeyim cani miyim ben.

Ayrıca bunca köpek türü arasından gidip inatla bu hayvanları beslemeyi seçen insanların zihniyeti değişmeli. Benim değil.

Sizin köpeğiniz Pitbull diye tanımlanan sınıfa dahil değilse ne mutlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaqwear

Pitbull sahipleri hiç kusura bakmayın isterseniz kedi gibi yetiştirin bu türün ne zaman ne yapacağını bilme şansınız yok. İstediği kadar uysal olsun nereden bileceksiniz bir anda gözünün dönmeyeceğini ? Bu türün genetiği bu saldırmaya başladığı anda ölene kadar durmuyor ve çok güçlü bunun için yasak zaten.

pittbul sahibi değilim, sevmem de, tercih etmem yani beslemek için ama böyle birşey yok ne zaman gözü döneceği belli olmaz vs. iyi yetiştirilen hiçbir şey yapmaz.

• Devian kullanıcısına yanıt
    Ben sayısız örneğe dayanarak bunu söylemiştim siz de "iyi yetiştirilen hiçbir bir şey yapmaz" diyorsunuz. Bu garantiyi nasıl verebiliyorsunuz ?

• Böyle köpek besleyenlerin mantığı garip zaten. YASAKLI IRK adı üstünde..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben sayısız örneğe dayanarak bunu söylemiştim siz de "iyi yetiştirilen hiçbir bir şey yapmaz" diyorsunuz. Bu garantiyi nasıl verebiliyorsunuz ?

Bu şeye benziyor , cadde de gördüğün her şahin/doğan ın senin üstüne sürme ihtimali.. Evet 10 taneden 7 si çok kötü kullanıyor apaçi adamlar ama %100 genelleme yapamazsın. A aracı çok düzgün kullanan sahipleri de var az da olsa... Pittbull da aynı böyle. iyi sahip ise o köpek sana bir şey yapmaz. En basiti yıllarca arkadaşım besledi çocuklarla oynadı, kedilerle oynadı bir sineği bile incitmeden 12 yıl yaşadı ve öldü. En basit örnek sana... ailem new york da yaşıyor, yeğenim 1.5 yaşında en sevdiği cins pittbull, komşumuzda var onunla oynayarak büyüyor. new york da yasak değil pittbull lar, bizimkilerde almak istiyor pittbull... veya baska örnek kadıköyün maskotu zıpkın var safkan pitt ama şeker gibi

Bak tekrar ediyorum bende katılıyorum yasaklanmasına hatta para değil besleyene ve üretene hapis cezası verilsin ama bunu istememin sebebi köpekler değil insanımızın kalitesizliği.

Ne demek istediğinizi anlıyorum ama "hiçbir şey yapmaz" demenizi kabul etmiyorum böyle bir garanti hiçbir hayvan türünde yok, olamaz da.

• Bu tür köpeklerin destekçileri Twitter da insanlara türlü laflar ediyor. Yanlarında iri güçlü korkutucu köpek gezdirmek onları farklı yapıyor galiba.

• quote:

Ne demek istediğinizi anlıyorum ama "hiçbir şey yapmaz" demenizi kabul etmiyorum böyle bir garanti hiçbir hayvan türünde yok, olamaz da.

böyle bir garanti türü dünya üstünde ki hiç bir canlıda yoktur. kardeşinin veya bir arkadaşının veya karının seni öldürmeyeceği zarar vermeyeceği ne kadar garanti değil ise bu da öyle.

Aynı şeyleri evire çevire konuşmaya gerek yok daha fazla uzatmayalım.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.