Şimdi Ara

Katlanır Bisiklet Önerileri (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
148
Cevap
14
Favori
39.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şu anda ben de 26" katlanabilir bisiklet bakıyorum. B sınıfı aracım var, bu yüzden bu tür bisikletlet genelde bagaja değil, araç arkasına sığıyormuş, benim için önemli değil, zaten sahile bisiklet binmeye gideceksem yanımda 2-3 kişi daha götürmeyi planlamıyorum. Üstelik bagaja koyarım kalır mantığı da doğru değil, çünkü Türkiye'de yaz sıcağı araba içi sıcaklığını da çok yükseltiyor, bisiklet bagajda bırakılmaz bu yüzden. Üstelik görünüşü de çocuk bisikleti gibi :) (her ne kadar yokuş yukarı kullanımı daha kolay olsa da)

Henüz bisiklet almadım ama sanıyorum Geotech foldup 26d alacağım. Şu ana kadar incelediğim kadarı ile birkaç yorum paylaşayım;

Mosso 2d'ye baktım, bisiklet çok güven vermiyor gibi, mutlaka yeni başlayan birine yeterli olur ama yine de bende soru işaretleri kaldı. Aslında bisiklet sadece 900 TL. Bundan fazla harcamam diyen için bence fiyat/performans oranı gayet iyi.

Dahon gibi markalar var, gayet de güzel bisikletleri var, ama fiyatları çok fazla. Elbette "telefona 3-4 bin verirken iyi ama" deniyor ki bence de haklılar bunu diyenler ama benim gibi giriş seviyesindeki biri için şu anda bu kadar uçmaya gerek yok.

Geotech Foldup 26D için ne internette ne de bisiklet kullanan çevremde hiçbir yorum alamadım. Satışını yapmayan bisikletçi bile kötü bir marka olmadığını söyledi ama satış fiyatlarının olması gerekenden fazla olduğunu da söyledi. Delta bisiklet ise "yorumlar kötü bisiklet için yapılır" dedi. Yine de bana çok yaygın bir marka gibi gelmedi.

Bu bisiklet ile ilgili arama yapınca da Delta bisikletin kendi reklam incelemelerinden ve yorumlarından başka yorum yok. Sanıyorum bisikleti ben alıp tarafsız yorumu da ben yapacağım, bisiklet konusunda çok tecrübeli olmadığım için eski bisikletlerden hatırladığım karşılaştırma ile büyük ihtimal kesin beğeneceğim ama fiyatı yine de fazla gibi (1750 tl civarı) Çok bekledim birisi de "bunu sakın alma" veya "kesin alınır" desin diye ama bu tür ahkam kesme yöntemi bisikletler ile uğraşan ve belli bir bilinç düzeyine sahip tayfada mevcut değil. O yüzden bu tayfaya katılacağım için de çok sevinçliyim.

Yine de varsa bir tavsiyeniz, almaya hazırım.

Edit: Bu yorumu yazdıktan 4-5 saat sonra Delta bisiklete gittim; kalmamış. Pahalı modeli var o da 1000 TL daha pahalı. Bu bisikleti alıyorlar demek ki ama alanlar bi sesini çıkarsın, yorum yapsın yahu. Pazartesi gelcekmiş, bekliycez artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanerh -- 29 Temmuz 2017; 20:20:10 >

• Bir de 2. el önerileriniz olursa da açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanerh -- 29 Temmuz 2017; 17:37:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanerh

Bir de 2. el önerileriniz olursa da açığım.

2. elleri o kadar pahalı satıyorlar ki, bende o sebeple sıfır aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Merhabalar,

En sonunda Geotech hakkında çok kullanıcı yorumu bulamayınca Dahon Espresso D24 modelini aldım, bu bisikleti İstanbul'da bulmak gerçekten zor oldu. Bisiklet gerçekten şık bir tasarıma sahip. Henüz sadece 1 kez kullanmış olsam da kullanımını beğendim. Tek kötü yanı B sınıfı aracın bagajına sığdırmanız için koltukları yatırmak gerekiyor. Bisikleti kullandıkça yorumlarımı paylaşacağım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Merhabalar,

En sonunda Geotech hakkında çok kullanıcı yorumu bulamayınca Dahon Espresso D24 modelini aldım, bu bisikleti İstanbul'da bulmak gerçekten zor oldu. Bisiklet gerçekten şık bir tasarıma sahip. Henüz sadece 1 kez kullanmış olsam da kullanımını beğendim. Tek kötü yanı B sınıfı aracın bagajına sığdırmanız için koltukları yatırmak gerekiyor. Bisikleti kullandıkça yorumlarımı paylaşacağım.

hayırlı olsun bisikletiniz. arabaya sığması için koltuk yatırın gerekirse, siz yine de şanslısınız, biz otobüse bindiriyoruz bisikletleri :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Brompton ve Bike Friday'ın çok yaygın olmaması, olası servis ve yedek parça temin zorlukları, bunun yanında fiyatlarının yüksek olması gibi gerekçelerle tasnif dışı tuttuğumda, kendi deneyimlerime göre katlanır bisikletler ikiye ayrılır; Dahon ve diğerleri.

Dahon markası türün babası olması, malzeme kalitesi, ince işçiliği, mekanik güvenilirliği, katlama mekanizması güvenilirliği, ağırlık altındayken rijit kalması (esneme ve gıcırtı yapmaması), estetik görünümü, marka uyumlu aksesuar bolluğu, yedek parça yaygınlığı (bu çok önemli) gibi dahada uzatılabilecek bir çok gerekçeyle bana göre alanında rakipsizdir. Ancak katlandıktan sonra sürükleme konusunda bir nebze daha iyi olmasını beklerdim.
  • motorstorm_x M kullanıcısına yanıt
    merhaba,

katladıktan sonra sürükleme için kullandığım "dahon landing gear" isimli bir aparat var, düz zemin için oldukça kullanışlı, ancak düzgün olmayan zeminler için yeterli konforu sağlamıyor.
  • 4 sene olmuş ben forumu açmayalı mesajına bu sebepten geç dönüyorum. Evet aldım Carraro flexi 121 aldım.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.