Şimdi Ara

Katilitik Konvertör Arızası Hk. Lütfen yardım.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 2007 Model Suzuki Swift 1.3 4x4 araca sahibim. Bir süre önce motor arıza ışığı yaktı ben de tamirciye gittim, sorunun ne olduğunu anlamak için. Araçta iki adet bulunan oksijen sensöründen biri çalışmıyor olarak gözüküyordu. Oksijen sensörü sipariş ettim, lamba iki gün sonra yine yandı. Yanlış olanı değiştirmiş olabiliriz, diğeri için de sipariş ver dedi tamirci. Hadi tamam dedim, onun için de verdim. 2 gün sonra yine yandı lamba. Ben de bu iş tamirciyle olmayacak diyerekten bursa suzuki servise gittim.Bana katilitik konvertörün bozuk olduğu ve değişmesi gerektiği söylendi. Maliyet olarak da 10.000 tl konvertör ücreti + işçilik. Ardından başka bir tamirciye gittim. Katilitik konvertörün bozuk olma durumunda, egsoz emisyon testinden başarılı bir şekilde geçemeyeceğim söylendi fakat ben bu sorunum devam ederken araç muayenemi yaptırmıştım, sorunsuz bir şekilde de geçmişti. Şimdi bu durumda ne yapmalıyım ? 10.000 tl masraf yapmayı zaten düşünmüyorum arabanın fiyatı ne kadar zaten. nasıl çözebilirim bu sorunu fikri olan var mıdır ?

• meraba... aynı sorun bendede var o bildiğim kadarıyla cogu lpg li araclarda oluyor... onemli bi durum değil ben 2 defa sondurttum motor uyarı ısıgını ama yine yandı o arızayı yok sayan bi alet varmıs ondan bekliyorum gelince takacaklar dilersen servisimin numarasını verebilirim yada bostancı yıldırım suziki diye aratırsan google dan bulabilirsin yıldıray bey konuyla ilgili bilgi verebilir.. cokta takma yani ben görmemezlikten geliyorum artık :)
    iyi gunler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.