Şimdi Ara

Kasislerden nasıl geçiyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar. Herkesin bir stili var bu konuda anladığım kadarıyla. Kimi çapraz geçiyor kimi düz geçiyor vs vs. Bir de benim sormak istediğim şey şu ben mesela 2. Vitesle giderken debriyaj+fren yapıyorum tam kasise geldiğim zaman ayağımı frenden çekiyorum kasisi geçince sanki arabayı sıfırdan kaldiriyormus gibi 2. Vitesle devam ediyorum ama araba sanki zorlaniyormus gibi hissediyorum acaba araca zararı olur mu yoksa 1. vitesle mi devam etmeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutsal Libido -- 19 Kasım 2019; 1:26:57 >

• Kasisin durumuna göre değişir ben mesela biraz yaygın kasiskerden 3. Viteste hızım 25-30 arası geçiyorum hiç debriyaj fren kullanmadan ama sert olan plastik kasisler ve daha dar ve dik olan kasislerde ise 2.vites hafif frene basarak devam ediyorum
  • Bam güm
  • 2. Vites fazla geliyor demekki tekrar kaldırıyorsanız. 1. Vitese alıp ayağınızı hemen debriyajdan çekip ilerleseniz daha sağlıklı olur arabayı tekrar kaldırır gibi yapmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carreraman59 -- 19 Kasım 2019; 2:30:34 >
  • Yavaş geçince daha çok hissediyorum kafama göre
  • Kasisten geçerken debriyaja frene basılmaz normal düz şekilde aracın kendi ataleti ile geçersin yavaşlayıp.
  • Kasise gelinceye kadar fren yapıyorum sonra freni salıyorum kendi kendine geçiyor araç otomatik
  • isterseniz amuda kalkarak geçin ama hızınız 20kmh den fazla olmasın.
  • kasisten geçerken frene basmayın. araç bozuluyo
  • çekiyorum el frenini yan yan geçiyorum qral yılan ol bakim abine tısss
  • kasise kadar frenle yavaşlayıp kasiste ayağımı frenden çekip aracın düz şekilde kendi salınımı ile geçiyorum.
  • Kasiste kesinlikle fren yapmayın. Araç kendisi gitsin. Ayrıca vites düşürün araç kaldıracak gibi değilse.
  • DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt
    Toros ise ben de öyle geçerdim
  • 10 15kmh ile debriyaj basılı giriyorum
  • basık civicim var yerlan1 çapraz geçiyoruz mecbur
  • Kasise kadar fren kasiste boşa alıp geçiyorum. Boşa almazsam da 20 km 2. Vites
  • Yan yan
  • Paldırrr küldürrrr :)
    Hocam çok yavaşlıyorum kasise biz ilerliyormuşuz gibi değilde
    Kasis ağır ağır bize geliyormuş gibi bekliyoruz hep beraber kasisi :)
  • 18 Yaş ehliyeti yeni almış yeni yeni araba kullanan kişi detected
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.