Şimdi Ara

kasık fıtığı ameliyatı olan var mı ????....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
44.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ameliyatım tam haftaya bgn olacak baya bi tırsmaya başladım daha önce olan var mı

acı yaratırmı kaç günde iyileşirim

• ameliyat günü ağrın olabilir,onun dışında pek bişey olmaz,ilerleyen günlerde de tabi hareketlerine dikkat edeceksin,öksürmeyeceksin,hapşırmayacaksın,kabız olmayacaksın.
  • konu hort
    actığım konuya cevap gelmeyince yazdım
    ben ameliyatı oldum çarşamba günü
    eve perşembe günü geldim
    geldiğimde ağrı çok azdı hatta yoktu
    ama şimdi 4. gün oldu oturup kalkarken haraket ederken canım çıkıyo ağrıdan
    bide fıtık bölgesinde eskisi gibi bişey haraket ediyo olan varsa ne dediğimi anlar bunun geçmesi gerekmiyomu?
    neden yaw
  • quote:

Orijinalden alıntı: pyth0n

konu hort
    eve perşembe günü geldim
    bide fıtık bölgesinde eskisi gibi bişey haraket ediyo olan varsa ne dediğimi anlar bunun geçmesi gerekmiyomu?
    neden yaw

bende geçen yaz ameliyat oldum spinal anesteziyle..ameliyat sonrası ayağa kalktığımda inanılmaz zor geldi bana yürümek ama 2 hafta içinde kendime geldim
    ilk 6 ay hareketlerine dikkat edeceksin ve 2 yıl boyuncada çok ağır kaldırmamak lazımmış..(doktor söyledi)
    ameliyat yerinde hafif bi şişlik olabilir vücut o bölgeyi korumaya alıyor nüks etmemesi için ama muhtemelen önemli bişi değildir..Bildiğim kadarıyla kolay kolay nüks etmez ve çok zorlamadığın sürece sorun olacağını sanmıyorum..Geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Myron Bolitar

quote:

Orijinalden alıntı: pyth0n

konu hort
    eve perşembe günü geldim
    neden yaw

bende geçen yaz ameliyat oldum spinal anesteziyle..ameliyat sonrası ayağa kalktığımda inanılmaz zor geldi bana yürümek ama 2 hafta içinde kendime geldim
    ilk 6 ay hareketlerine dikkat edeceksin ve 2 yıl boyuncada çok ağır kaldırmamak lazımmış..(doktor söyledi)
    ameliyat yerinde hafif bi şişlik olabilir vücut o bölgeyi korumaya alıyor nüks etmemesi için ama muhtemelen önemli bişi değildir..Bildiğim kadarıyla kolay kolay nüks etmez ve çok zorlamadığın sürece sorun olacağını sanmıyorum..Geçmiş olsun

yok kalmadı bişeyim
    zaten işide bıraktım sorun yok

• konuyu açan acısız bir ameliyat geçirmiş sanırım
  • doğuştan kasık fıtıgım vardı ve ben daha 10 aylıkken almıslar, 10 aylık bebekten alabildiklerine gore cokta ciddi bir sey olmasa gerek
  • benim kardeşimdede vardı yaşına gitmeden ameliyat oldu 20 dk sürmüş şimdi sağlam maşşallah
  • Ben ameliyat olalı 3 yılı geçti. Genel anestezi ile oldum. Ameliyattan sonraki o idrar yapamama durumu bu sayede yaşamadım. Ilk bir hafta zor oluyor. Gülmek, hapsirmak,öksürmek vs zor oluyor. Ameliyat bölgesindeki oynama zannettiğin şey normal. Bir süre sonra alışırsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spoon!

doğuştan kasık fıtıgım vardı ve ben daha 10 aylıkken almıslar, 10 aylık bebekten alabildiklerine gore cokta ciddi bir sey olmasa gerek
    Kasık fıtığında alınan bir parça et vs yoktur. Karın boşluğunda bir zarin yırtılması sonucu bagirsagin oradan sarkması ile kasık şişer. Bu yüzden ameliyatta sadece o zar dikilir. Kasık fıtığının başka bir tedavisi de yoktur.
  • benim ameliyat 1.30 saat sürmüştü ama spinal anesteziyle olmak zormuş resmen eziyet çektim o iğneleri yerken
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myron Bolitar

benim ameliyat 1.30 saat sürmüştü ama spinal anesteziyle olmak zormuş resmen eziyet çektim o iğneleri yerken

walla benimki 45 dk sürmüş
    ama beni tamamen uyutmuşlardı
  • Spinal cok guzel iyi anestezi uzmanı varsa sikinti yok ben duzce devlet Hastanesi'nde oldum igne vuruşu da dahil 13 dk sürdü. 11 de ciktim aksam 5 de uyusukluk kayboldu. Ilk idrari yapacaksın muhakkak yoksa sonda taktir.ogunu ilk idrari ördeğe yaptim sonrasini odada tuvalet vardi gidip geldim koluma girirerek ama otururken ve kalkarken acıyor yatarken felan ama yatmak iyi değilmiş devamli hareket etmek gerekli ee tabi acicak
    Suan üçüncü günüm bandaji sojtum 10tane dikis acmislar demirden zimbaya benziyoerkek sen terlemeye dikkat et suan testislerim tahriş oldu su degince yaniyor bepanhen suruyorum.
    Bakalim yemek yeme normal yürümeye alistiriyorum pazartesi yada salida ise gidecem ofise.
    Kapali ameliyaylarda dikis olnadigi icin daha cabuk iyileşiyor
    Ayrica icine sineklik benzeri ket koyuyorlar 15 cm uzunlugunda yirtilan yere kouuyorlar vucutla birleşip tekrar ayni yerin patlaması ni engelliyor 4/6 ay arasi kaynıyor bakalim aaci var ama dayanacaksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayrica narkoz veriyorlar sonuçta yan etkisi aurica uyanamama durumu felc vs. Etkileri olma ihtimali var ve sayiklama bas ağrısı
    Spninal 3 iğne omirilikten belden vuruuor sicak aci soguk hisslerin kayboluyor. Ayakları karincalanma ve sonrada iptal ayagini kopartsalar his yok
    Önüme perde koydular gormeyeyim diye bakmaya calistim ama görmedim ustte bi isik vardi onun yansıması na dikkat ettim amasadeceyesil örtü gözüküyor
    Canli canli dokununca hissedebiliyorsun ama aci sıfır uyanmayi atlatnak icin süper tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu açılalı bayağı olmuş ama bende yaklaşık 1 ay önce ameliyat oldum. Belinizden uyuşturuyorlar, ameliyat boyunca hiçbir şey hissetmiyorsunuz. bedeninizdeki uyuşukluğun geçmesi ve ayağı kalmanız en az 7 saat sürüyor. Ameliyattan önce serum takıyorlar ve aynı gün hastaneden çıkana kadar 4 serum veriyorlar. bu da tuvalet ihtiyacını artırdığından sizi sürekli rahatsız ediyor, fakat ayağı kalkamadığınız için tuvaletinizi yapamıyorsunuz. İsterseniz sonda takarak bu sorununuzu giderebilirler, ama bu da biraz acı verebilir. Ameliyattan 3-5 saat sonra ayağı kalkmaya çalışırsanız acayip bir şekilde terliyorsunuz ve bu sırada çok enerji kaybettiğiniz için oturu vaziyette bile durmakta zorlanabilirsiniz. Ameliyat en az bir saat sürüyor ve bu sırada soğuk aldığım için 5 gün boyunca ameliyat yerimden çok böbrek ağrısı çektim. ameliyattan sonraki ilk iki gün yeme içme sorunu olmadı. fakat 3-4. günlerde tansiyonum 6-9 şeklinde seyretti. defalarca tuzlu ayran içmeme rağmen tansiyonumu bir türlü yükseltemedim. oturur pozisyonda bile başım sürekli ağrıdığı için hep yatış pozisyonunda kaldım.Çok zorda kalmadığınız sürece ilk 1 hafta araba kullanmayın. ilk 2-3 gün ayağı kalktığınız zaman sürekli eğik yürüyorsunuz. ayağı kalkarken birinden destek almanız lazım. 10 gün sonra normale dönebiliyorsunuz. ağrılarınızın tamamen geçmesi 20-25 günü buluyor. Doktor ameliyat sonrasında sadece ağrı kesici veriyor. ben günde iki defa kullandım.
    Size tavsiyem eğer fıtığınız daha küçükken hemen gidip ufak bir operasyonla daha az acı çekerek fıtıktan kurtulun. benim gibi bir yıl boyunca korseyle yaşayıp, bağırsaklarınız testislerinize dolup sizi rahatsız edecek kadar fıtığınızın büyümesini beklemeyin.

• kasık fıtığı insanların çok korkarak yaklaştığı ve belinizden vurdurduğunu iğne ile hiç bir şey hissetmediğiniz ameliyattır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.