Şimdi Ara

Kasaya Takılan Fan Hakkında(Yön Olayı Değil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba şimdi benim şöyle bir sorum var.

Diyelim ki elimizde 1 adet çok iyi 1 adette orta seviyede hava akımı sağlayan bir fan var. Bu fanların hangisi kasanın önüne hava akımı için, hangisi arkaya egzoz fan olarak takılırsa daha mantıklı olur. Mantıktan ziyade hangi kombinasyon kasanın içinde bileşenleri serin tutmakta faydalı olur.

Mesela benim kasanın önünde 14 cmlik aerocool lightning taze hava akımı için arkada akasa vegas 12 cm egzoz üstte de iki adet xigmatek sc 12 cm egzoz fan var. Aerocool'un içeri verdiği hava akımını pek beğenmedim. O yüzden duruma göre onu kasanın üstüne geçirip ön tarafa akasa ya da xigmateklerden birini takabilirim. Onların hava akımı daha iyi.

Ya da onlarda yetersiz gelir dahada iyisi gerekiyor derseniz yeni bir fan alabilirim ön tarafa.

Bu konu hakkında bilgi verirseniz teşekkür ederim şimdiden.

• Sıcak havayı dışarıya daha çabuk atmak, dışardan içeriye soğuk hava basmaktan daha önemlidir.

Birinde sürekli soğuk sirkulasyon olur, diğerinde ılık.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Yani diyorsunuz ki yeni bir fan almaya da fanların yerini değiştirmeyede gerek yok.

Bu arada kasamda Zalman Z11 plus. Bir yerde üst tarafı zaten açık olduğu için oraya ekstra egzoz fan takılmasına gerek yok sıcak hava zaten çıkıyor diye okumuştum. O yüzden sordum sıcak hava nasıl olsa her türlü çıkıyor, içeriye daha fazla taze hava akımı daha mı mantıklı olur diyerek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.