Şimdi Ara

Kasasız bilgisayar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler böyle bir şey mümkün müdür? kasa olmadan bilgisayar, her şey açıkta güç ünitesine bağlı, fana da gerek kalmaz.
    EDIT: Yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByInferno -- 8 Temmuz 2008; 13:53:25 >

• he he hewww.powarm.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.zorba -- 8 Temmuz 2008; 14:30:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.zorba

he he hewww.powarm.com
    Sanırım çalışan sistem windows değil kendileri bir sistem geliştirmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsz

Sanırım çalışan sistem windows değil kendileri bir sistem geliştirmişler.

Alıntıları Göster
    linux ve wince nin çalışdıgını bılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.zorba

linux ve wince nin çalışdıgını bılıyorum

Alıntıları Göster
    İlginç, Türk bunlar. PCB'leri de kendileri bastırmış, adetli işlemci almış ve birçoğunu da heba etmişler. Nereden bu değirmenin suyu acaba?
    Başımıza taş yağacak taş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

İlginç, Türk bunlar. PCB'leri de kendileri bastırmış, adetli işlemci almış ve birçoğunu da heba etmişler. Nereden bu değirmenin suyu acaba?
    Başımıza taş yağacak taş

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Hazar

Başımıza taş yağacak taş

kişi başı 150 ytl. herkesin kendi cebinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: controller_

quote:

Orjinalden alıntı: Hazar

Başımıza taş yağacak taş

kişi başı 150 ytl. herkesin kendi cebinden.

Alıntıları Göster
    Nasıl yani işlemcilerin bir çoğu heba olmuş? Pcb'ye lehimlerken yakmışlar mı çatlatmışlar mı ne olmuş yani? Bu günlerde ben de ilk arm işlemciyi törenlerle pcb'ye indirecem korkuyorum valla

• quote:

Orijinalden alıntı: Liu Kang

Nasıl yani işlemcilerin bir çoğu heba olmuş? Pcb'ye lehimlerken yakmışlar mı çatlatmışlar mı ne olmuş yani? Bu günlerde ben de ilk arm işlemciyi törenlerle pcb'ye indirecem korkuyorum valla

Alıntıları Göster
    paketlemenin iyi yapılmaması sonucu işlemciler kargoda gelirken tray açılmıştır ve sağa sola dağılarak pinleri yamulmuştur.

Kasasız bilgisayar

Kasasız bilgisayar

• quote:

paketlemenin iyi yapılmaması sonucu işlemciler kargoda gelirken tray açılmıştır ve sağa sola dağılarak pinleri yamulmuştur.

Kasasız bilgisayar

Kasasız bilgisayar

Alıntıları Göster
    Fotoshop Yüzlerce dolar öylece yok olup gitmiş mi yani? Kargo şirketi kaybı karşılamamış mı?

• quote:

Fotoshop Yüzlerce dolar öylece yok olup gitmiş mi yani? Kargo şirketi kaybı karşılamamış mı?

Alıntıları Göster
    orası biraz karışık. bu işlemciler amerika digikey den alındı. bizim için amerikada birisi digikey den alıp Türkiye'ye gönderdi. paketleme işlemi gönderen arkadaşın sorumluluğunda olduğu için kargo şirketinden bir hak talep edilemez tabiki. daha sonra başka kanallardan işlemciyi tekrar almak zorunda kaldık.

• quote:

orası biraz karışık. bu işlemciler amerika digikey den alındı. bizim için amerikada birisi digikey den alıp Türkiye'ye gönderdi. paketleme işlemi gönderen arkadaşın sorumluluğunda olduğu için kargo şirketinden bir hak talep edilemez tabiki. daha sonra başka kanallardan işlemciyi tekrar almak zorunda kaldık.

Alıntıları Göster
    Üzüldüm. Sağlık olsun

• quote:

Üzüldüm. Sağlık olsun

Alıntıları Göster
    aynen sağLık oLsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: ByInferno
    Beyler böyle bir şey mümkün müdür? kasa olmadan bilgisayar, her şey açıkta güç ünitesine bağlı, fana da gerek kalmaz.

arkadaşın sorusu pek dikkate alınmamış..
    arkadaş bu konularda biraz yeni sanırsam..
    mantık yürütürsen dış kasa dediin sadece metal bi tutturgaç..
    belki garip bi örnek olacak ama sen giysilerin olmadan yaşayabilir misin?
    bilgisayarı da dışarıda kursan herhangi bi sorun olmaz..
    mod bölümünün tabiriyle uzay kasa ismi takıldı herşeyi açıkta olması nedeniyle..
    dikkat et sistem parçalarını koyduğun zeminlerde nem ya da kısadevre yaptıracak metal aksam olmasın.. mümkünse anakart için karton plastik ya da sünger gibi plaka yap ve onun üzerinde kalsın..

• quote:

Orijinalden alıntı: necoinside

quote:

Beyler böyle bir şey mümkün müdür? kasa olmadan bilgisayar, her şey açıkta güç ünitesine bağlı, fana da gerek kalmaz.

arkadaşın sorusu pek dikkate alınmamış..
    arkadaş bu konularda biraz yeni sanırsam..
    mantık yürütürsen dış kasa dediin sadece metal bi tutturgaç..
    belki garip bi örnek olacak ama sen giysilerin olmadan yaşayabilir misin?
    bilgisayarı da dışarıda kursan herhangi bi sorun olmaz..
    mod bölümünün tabiriyle uzay kasa ismi takıldı herşeyi açıkta olması nedeniyle..
    dikkat et sistem parçalarını koyduğun zeminlerde nem ya da kısadevre yaptıracak metal aksam olmasın.. mümkünse anakart için karton plastik ya da sünger gibi plaka yap ve onun üzerinde kalsın..
    evinde çocuk veya evcil hayvan yoksa mümkün. benim evimde kediler var ve kasayı açtığım zaman içine giriyorlar. birde ses çıkaran veya hareketli parçalar varsa(fan mesela) ilgilerini özellikle çeker. soğutma açısından bakarsak, kapalı ortam ısıyı yükseltme faktörüne sahiptir. ama kapalı ortam içinde ısıyı uzaklaştıracak hava sirkilasyonunu daha kolay sağlayabilirsiniz. en önemli kısma gelirsek, topraklanmış metal kasa hem iç, hemde dış elektromanyetik parazitlere karşı yalıtım sağlar.(faraday kafesi gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 8 Temmuz 2008; 20:46:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dergul

evinde çocuk veya evcil hayvan yoksa mümkün. benim evimde kediler var ve kasayı açtığım zaman içine giriyorlar. birde ses çıkaran veya hareketli parçalar varsa(fan mesela) ilgilerini özellikle çeker. soğutma açısından bakarsak, kapalı ortam ısıyı yükseltme faktörüne sahiptir. ama kapalı ortam içinde ısıyı uzaklaştıracak hava sirkilasyonunu daha kolay sağlayabilirsiniz. en önemli kısma gelirsek, topraklanmış metal kasa hem iç, hemde dış elektromanyetik parazitlere karşı yalıtım sağlar.(faraday kafesi gibi)

Alıntıları Göster
    Controller seni de ilgili forumda gördüm.

Önceden picprojede başlayan bir konu, ayrılarak bu siteyi oluşturmuş (artık sebebini bilmem). Ve sonuçta birkaç kişinin çalıştırdığını kanıtladığı bir ARM9 bordu var. Şimdi de ARM11 bordu yapmak arzusundalar (4-6 kat PCB!). Türkiye'de böyle şeyler görmek sevindirici..

Bu arada inanılmaz olan, işlemcinin tanesi Digikeyde 21 dolar olarak gözüküyor. O trayda 21 tane pert işlemci var ki dahası da vardır. 21x21 = 441$ + zaman + emek kaybı.
    Ayrıca 150 YTL olan, şimdi almak isteyenlere. Sanırım projenin başında kart ücretsiz dağıtılmış, çünkü alıp da ortadan kaybolan onlarca kişi var (proje koordinatörleri de bundan şikayet ediyor). Kimse 150 YTL verip ortadan kaybolmaz sanırım. Sağlam finansman..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 8 Temmuz 2008; 23:40:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

Controller seni de ilgili forumda gördüm.

Önceden picprojede başlayan bir konu, ayrılarak bu siteyi oluşturmuş (artık sebebini bilmem). Ve sonuçta birkaç kişinin çalıştırdığını kanıtladığı bir ARM9 bordu var. Şimdi de ARM11 bordu yapmak arzusundalar (4-6 kat PCB!). Türkiye'de böyle şeyler görmek sevindirici..

Bu arada inanılmaz olan, işlemcinin tanesi Digikeyde 21 dolar olarak gözüküyor. O trayda 21 tane pert işlemci var ki dahası da vardır. 21x21 = 441$ + zaman + emek kaybı.
    Ayrıca 150 YTL olan, şimdi almak isteyenlere. Sanırım projenin başında kart ücretsiz dağıtılmış, çünkü alıp da ortadan kaybolan onlarca kişi var (proje koordinatörleri de bundan şikayet ediyor). Kimse 150 YTL verip ortadan kaybolmaz sanırım. Sağlam finansman..

Alıntıları Göster
    baştan başlayayım. yeni projede ilk olarak ARM11 düşünüldü ancak yapılan araştırmalarda gerek ARM11 in temini, gerek internetteki kaynak ve destek bakımından şu an için ARM11 askıya alındı. şu an yeni başlayan projede ARM9 projesidir. ancak ilk projede kullanılan 180MHz atmel yerine 400MHz samsung S3C2440 kullanılacaktır.

atmelde ki kayıp elbetteki büyük ancak böyle olamasını tabiki biz istemedik. amerikadaki aracı yerine direkt digikey den alınsa idi gümrük problemi olabilirdi. sonuçta yeni işlemci almak zorunda kaldık. ayrıca pinleri yamulan işlemciler her katılımcıya birer adet gönderilmiştir.

son yazdığın konuda yanılıyorsun. kartların ücretsiz dağıtımı söz konusu değildir. katılım bedeli olan 150 ytl proje başlangıcında tüm katılımcılar tarafından peşin ödenmiştir. kimsenin kimseye bedava arm9 kartı dağıtacağını sanmıyorsunuz herhalde. ancak dediğiniz gibi projeye katılanlardan 4-5 kişi aktif olarak projeye devam etti. devam edemeyenlerin bazıları iş yoğunluğu sebebi ile, bazılarıda kartlarda özellikle otomatik dizgi sırasında meydana gelen problemlerden dolayı (bende de olduğu gibi) devam edemedi, ve bence bazılarıda aslında arm9 ile pek ilgisi olmayan ama cebinde 150 ytl si olan ve projeye destek olmak için en azından malzemelerdeki toplu alımlarda uygun fiyat alınmasını sağlayan katılım çokluğunu sağlamak için katıldı. böyle olunca aktif katılımcı sayısı epey düştü. kimse 150 ytl veripte ortadan kaybolmaz demişsiniz ama sonuçta adamın kendi parasıdır. istediğini yapar. arm9 kartını aldı diye üzerinde aktif olarak çalışmak zorunda değildir.

• quote:

baştan başlayayım. yeni projede ilk olarak ARM11 düşünüldü ancak yapılan araştırmalarda gerek ARM11 in temini, gerek internetteki kaynak ve destek bakımından şu an için ARM11 askıya alındı. şu an yeni başlayan projede ARM9 projesidir. ancak ilk projede kullanılan 180MHz atmel yerine 400MHz samsung S3C2440 kullanılacaktır.

atmelde ki kayıp elbetteki büyük ancak böyle olamasını tabiki biz istemedik. amerikadaki aracı yerine direkt digikey den alınsa idi gümrük problemi olabilirdi. sonuçta yeni işlemci almak zorunda kaldık. ayrıca pinleri yamulan işlemciler her katılımcıya birer adet gönderilmiştir.

son yazdığın konuda yanılıyorsun. kartların ücretsiz dağıtımı söz konusu değildir. katılım bedeli olan 150 ytl proje başlangıcında tüm katılımcılar tarafından peşin ödenmiştir. kimsenin kimseye bedava arm9 kartı dağıtacağını sanmıyorsunuz herhalde. ancak dediğiniz gibi projeye katılanlardan 4-5 kişi aktif olarak projeye devam etti. devam edemeyenlerin bazıları iş yoğunluğu sebebi ile, bazılarıda kartlarda özellikle otomatik dizgi sırasında meydana gelen problemlerden dolayı (bende de olduğu gibi) devam edemedi, ve bence bazılarıda aslında arm9 ile pek ilgisi olmayan ama cebinde 150 ytl si olan ve projeye destek olmak için en azından malzemelerdeki toplu alımlarda uygun fiyat alınmasını sağlayan katılım çokluğunu sağlamak için katıldı. böyle olunca aktif katılımcı sayısı epey düştü. kimse 150 ytl veripte ortadan kaybolmaz demişsiniz ama sonuçta adamın kendi parasıdır. istediğini yapar. arm9 kartını aldı diye üzerinde aktif olarak çalışmak zorunda değildir.

Alıntıları Göster
    kasasız bilgisayar için bir masasayı kaplıyacak kadar monitör olması gerekiyor

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: controller_

Anladım şimdi, herkesin üçer beşer kart istemesinin sebebini Dediğim gibi sevindirici işler bunlar, ülkede PIC harici birşeyle uğraşılması bile kendi başına güzelken sizin embedded sistemlerle uğraşmanız, çok daha sağlam projelere imza atmanızı sağlayacak (Linux Power ). Başarılar dilerim tüm uğraşanlara.

• Niye mümkün olmasınki,kasanın tek yaptığı sistemi korumak.Eğer sisteminin kasa dışında güvenliğini sağlayabilceğine eminsen sorun yok.Benim iki yaşında bir oğlum var,bu yüzden sistemim kasanın içinde bile güvenli değil,kasayıda başka bir kasanın içine koymayı düşünüyorum bugünlerde.
    quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: farukaan

Niye mümkün olmasınki,kasanın tek yaptığı sistemi korumak.Eğer sisteminin kasa dışında güvenliğini sağlayabilceğine eminsen sorun yok.Benim iki yaşında bir oğlum var,bu yüzden sistemim kasanın içinde bile güvenli değil,kasayıda başka bir kasanın içine koymayı düşünüyorum bugünlerde.
    quote:

Gerçekten çok harika bir proje... Bu işlemciler hakkında bir sorum olacak controller 180 mhz atmel yerine 400MHz samsung S3C2440 kullanacağız demişsiniz ve projenin ARM9 projesi olduğunu söylemişsiniz Ben anlayamadım ARM9 atmelin çipi değilmi yoksa herkez tarafından üretilen bir çipin aile-mimari adımı? Atmel mevzusunu zaten anlamıyodum kafam iyice karıştı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.