Şimdi Ara

Kasa hakkında yorumunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar kendimden sonra kuzenime de pc toplamayı düşünüyoruz. 5500-6000 civarı bütçe var kasa için. Çoğunluk CS, GTA, lol tarzı oyunlar oynanacak. Yani grafiği çok yüksek oyunları veya her oyunda 100+ fps alayım bütün ayarları açayım diye bi düşüncesi yok.

Aşağıdaki sistemi düşünüyorum ben ama üzerinde bir kaç oynama yaptım. Sistem bu şekilde 6084 liraya geliyor. Anakartı tomahawk seçtim ileride upgrade yaparsak altyapısı biraz daha iyi olsun diye.
    3600 yerine 2600 kullansam sistem için yeterli olur mu yoksa direkt 3600 mü tercih edelim?

Ryzen 5 3600
    MSI Tomahawk
    3000 mhz 16 gb ram
    XFX 5500xt
    512 james donkey m2 ssd
    Frisby 9320G (önü mesh 3 fanlı)
    Zalman ZM600-TXII

https://www.incehesap.com/pch-f-class-1-1-pc-hocasi-gaming-pc-fiyati-45603/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• R5 3600 işlemci
    Gigabyte b450 sh2 anakart
    2x8gb 3200 mhz bellek (çift kanal hususuna dikkat edin)
    rx5600xt ekran kartı
    512 gb m2 ssd
    Dark guardion kasa
    600w high power 600w gold psu

Toplam 6500 TL bandında erişmek mümkün
  • ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim gibi ileride işlemci yükseltmesi yaparsa S2H biraz güçsüz kalabilir onun yüzünden daha iyi olan tomahawkı seçtim. Bunun dışında işlemci ram tercihimiz aynı zaten. Dediğim oyunlar için se 5500xt yeterli olacağını düşündüğüm için 5600xt yerine burda kullanacağım bütçeyi anakarta ayırdım.

• S.Soylu kullanıcısına yanıt
    Bellekler çift kanal ise herhangi bir değişim yapmadan bu haliyle sipariş edin o halde.
  • Hocam senin düşüncen nedir yukarıda paylaştığım sistem hakkında? Tomahawk ileride yapılacak işlemci yükseltmesi için yeterli olur mu acaba?

El capitanlı sistem var. Rx5600lü. Şahsen onu alırdım. 6100tl. Hatta 123tl fark verirsen 6233tlye thicc 3 ultra alabiliyorsun 3 fanlı versiyonu. Anakartı pek iyi değil ama ucuz bir model olduğundan ilerde anakart işlemci upgrade edersin koymaz. Şuan ki b450lerin nasıl bir update alacağı muamma.

steam bana suan büyük yamuk yaptı oyun güncelledi sorna oyunu sildi meger farklı diskteymiş diye şimdi oynu tekrar indiriyorum 88 gb girdi :(

zaten ryzen 3600 yerine söyle yapsın

anaakartı b450 s2h a düşürüp 3700x alıp ddr4 ve ryzen 4000 i kapatıp direk yeni am5 soket işlemciye baksın

çünkü ryzen 3600 için sogutucu masrafınız var her türlü
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Peki tomahawka 4. Nesil ryzen olmaz mı destek verilecek filan yazıyordu ama beta filan deniyordu pek anlamadım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

R5 3600 işlemci
    Gigabyte b450 sh2 anakart
    2x8gb 3200 mhz bellek (çift kanal hususuna dikkat edin)
    rx5600xt ekran kartı
    512 gb m2 ssd
    Dark guardion kasa
    600w high power 600w gold psu

Toplam 6500 TL bandında erişmek mümkün
    Hocam merhabalar. Ben bu saydığınız parçaları inventus, itopya , incehesap gibi sitelerde tek tek topladım fakat 7000 TL altına inmedi hiç.
  • Fujitora kullanıcısına yanıt
    akakçe teknofiyat yöntemi ile parçaları tek tek yazıp en uygun yerlerden sipariş edebilirsiniz firmalar arası fiyat farkı oluşması normal
  • Parçaları tek tek alıp toplayabilirsen daha ucuza gelir ve bir tık daha iyi sistem yapabilirsin, diğer yandan alacağın yer sana uygun ise topladığın listede kasayı değiştirip biraz daha kaliteli markalara bakman iyi olur.

Inventus'tan ben şu şekilde bir sistem topladım:

GIGABYTE B450M S2H DDR4 AM4 Anakart
    AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz-4.2GH 6/12 İşlemci
    ADATA XPG Spectrix D30 DDR4-3200Mhz C16 8GB Bellek X2 (16gb)
    MSI GeForce GTX1660 SUPER VENTUS XS OC GTX1660 6GB/192bit GDDR6 Ekran kartı
    KINGSTON A400 2.5" 480GB SATA 6.0Gb/s (SATA3) 500-450MB/s SSD
    ZALMAN Z3 PLUS Black 600LE Fan Kontrollü 4x120mm Fanlı ZM600-LE 600W Kasa

6.250 TL
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Hocam bütçeyi mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışıyoruz. Zaten her oyunda full ayar açayım 90-100 fps alayım diye derdi yok. Yukarıda da belirttiğim gibi oynayacağı oyunlarda sistemi çok zorlayacak oyunlar değil. Bu nedenden aşağıdaki hazır sistemi 3600 ile sipariş vermeyi düşünüyoruz. Birde kasayı önü mesh olanla, psu da zalman ZM600-TXII yaptım. Psu hakkında pek bilgim yok malesef nasıldır acaba? Birde ssd yi m2 ile değiştirdim.

Tek tek toplarsam muhtemelen biraz daha pahalıya gelecektir malum hazır sistemler bir tık daha uygun oluyor. Bu şekilde 5550 lira oluyor.

https://www.incehesap.com/pch-f-class-1-1-pc-hocasi-gaming-pc-fiyati-45603/

• O zaman psu'yu 700w olanı ile değiştir bence daha az fark oluyor; 5.497,20 TL

Zalman ZM700-LXII 700W +87,74 TL
    Zalman ZM600-TXII 600W +101,24 TL

Seçili gelen 2x fanı da kasanın üstüne egsoz olarak takınca 6 fan ile gayet serin bir kasa olur.
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    PSU nasıldır peki çok bi seçenek yok gerçi ama :)

ugraşmayın diye dedim 3700x baya yeterli gelicektir az biraz oc yaparak kullanırsınız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.