Şimdi Ara

KARTUŞ DOLUMU HAKKINDA BİLGİLER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
398
Cevap
11
Favori
189.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siyahın bitmiş olması, renkli çıktı alırken kullanılmadığı anlamına gelmez. Boş çalıştığı için püskürteçleri zarar görebilir. Kartuşun az yada tamamen bitmiş olması dolum performansını etkilemez. Mürekkebin kalitesini anlamak için kokusuna bak, rahatsız edici bir koku varsa kötüdür, belli belirsiz kokuyorsa iyi mürekkeptir. Demo kartuşların fiziksel olarakda farkı vardır, süngerleri ve haznesi daha küçlüktür. Bu kartuşlrın üzerinde chip yoktur, dolum için en uygun kartuşlardır.

Piyasaya doldurtursan tanesini 5 ila 10 YTL arası doldururlar. Kendin doldurmak istersen 1,5 YTL ye kadar düşürebilirsin maliyeti.

quote:

Orjinalden alıntı: xqw1

arkadaşlar hp c3180 model yazıcıyı kullanıyorum.hala içinde demo kartuşlar var siyah olanı bitti, renkli olan ise bitmek üzere.kuruma olmasın diye ara sıra renkli kartuşla bir şeyler basıyorum.bir kaç tane sorum olacak...

siyah kartuş bitik olmasına rağmen baskı aldığım için kartuşda herhangi bir problem oluşmuş olabilir mi?
    tamamiyle bitik kartuş doldurulursa düzgün şekilde çalışır mı?
    dolum yapan yerlerdeki mürekkebin kaliteli olduğunu nasıl anlarız?
    demo kartuşlar ile piyasada satılan arasında ki fark sadece kartuşun içindeki mürekkep miktarı mı yoksa fiziksek bir fark da mevcut mu?
    bu kartuşların üzerinde chip var mı, dolum için uygun mu?
    son olarak aşağıda resmi gözüken kartuşların dolum masrafı ne kadar olur

KARTUŞ DOLUMU HAKKINDA BİLGİLER

• quote:

Orjinalden alıntı: Bir_Bilen

Siyahın bitmiş olması, renkli çıktı alırken kullanılmadığı anlamına gelmez. Boş çalıştığı için püskürteçleri zarar görebilir. Kartuşun az yada tamamen bitmiş olması dolum performansını etkilemez. Mürekkebin kalitesini anlamak için kokusuna bak, rahatsız edici bir koku varsa kötüdür, belli belirsiz kokuyorsa iyi mürekkeptir. Demo kartuşların fiziksel olarakda farkı vardır, süngerleri ve haznesi daha küçlüktür. Bu kartuşlrın üzerinde chip yoktur, dolum için en uygun kartuşlardır.

Piyasaya doldurtursan tanesini 5 ila 10 YTL arası doldururlar. Kendin doldurmak istersen 1,5 YTL ye kadar düşürebilirsin maliyeti.

kısa sürede verdiğin bilgilendirici cevap için teşekkür ederim çok faydası oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 4 Ağustos 2007; 17:28:42 >

• Merhaba,

Bilgiler çok yararlı gerçekten. Ben de eskilerden Epson 895 'in T007 ve T008 kartuşlarının dolumu hakkında bilgi almak istiyorum. Chip resetter olduğunu bilmediğimden sanırım birçok orijinal kartuşumu daha önce kafa temizleme vb. nedenlerle heba edip erkenden attım. Oysaki chip resetter 'ım olsaymış birçok kartuşu sonuna kadar kullanıp hatta doldurabilirmişim.

Artık orijinal kartuşlar çok pahalı olduğundan satın alamıyorum. En son Printlab marka bir muadil ürün aldım. Ancak onun içindeki mürekkep de birkaç gün kullanmayınca kuruyor, kafa temizleme vs. bana mısın demiyor, zaten renklisi bitti temizlemeyle uğraşırken.

Şimdi sizce ne yapmalıyım ? Printlab kartuşları chip resetter satın alarak kendim doldurmayı denesem mi ? Yoksa orijinal kartş mu edinmeliyim önce. Mürekkeplerini ve doldurma aparatlarını nereden temin etmeliyim ( sizde satıyorsunuz sanırım ) ?

Şimdiden teşekkürler.

• merhaba

benım bi sorum olcak bende mp160 canın yazıcı var ve murekkep bilgilerinde kartüşlar bitik gözüküyo ama hala son kalite yazmaya dvm ediyo bu bi sorun yaratirmi doldurmak için iyice bitmesini mi beklemek gerekiyo yoksa arada dediğiniz gibi yapmakmı

ayrıca bu setle bn nasil dolduracam bu kartuşu

tşkler
  • Dolum hakkında bilgi almak içinhttp://www.mobildolum.com/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=35 adresine bakabilirsin.
    quote:

Orjinalden alıntı: _yusufaydin_

merhaba

benım bi sorum olcak bende mp160 canın yazıcı var ve murekkep bilgilerinde kartüşlar bitik gözüküyo ama hala son kalite yazmaya dvm ediyo bu bi sorun yaratirmi doldurmak için iyice bitmesini mi beklemek gerekiyo yoksa arada dediğiniz gibi yapmakmı

ayrıca bu setle bn nasil dolduracam bu kartuşu

tşkler

• Bir_Bilen arkadaşım merhaba, bi kaç sorum olacak,

chip li kartuş nedir chipsiz kartuş nedir. hangisi daha iyidir. bir kartuşun chipli olup olmadığını nasıl anlarız.
    bende benq cm3000 yazıcı var bunun kartuşları hangisindendir. kartuşlarım bitti . internette araştırma yaptım ama dolumu ile ilgili hiç bir bilgiye rastlamadım. kartuş fiyatları çok pahalı bu modelin bir tanesi 50 ytl. muadil kartuşunada rastlamadım bunun. sizin bilginiz dahilinde . bu modellerin muadil kartuşları varmıdır kaç liradır ve dolum yapılabilirmi bu kartuşlara.. renkli kartuş modeli QC20 , siyah kartuş modeli QB10
  • Bahsettiğiniz kartuşların chip i yok. Dolum işlemi çok basittir. Üzerindeki etiketi kaldırdığınıza mürekkep haznelerine ait dolum deliklerini göreceksiniz. Bu deliklerden şırınga ile mürekkep basarak dolum işlemi yapılır. Renkleri tespit etmek için mutlaka deliklere kürdan batırarak kontrol etmelisin. Dolumdan tam verim almak için mürekkep tamamen bitmeden dolum yapmalısın. Muadilinin olacağını sanmıyorum piyasada.

quote:

Orjinalden alıntı: gumusalin1

Bir_Bilen arkadaşım merhaba, bi kaç sorum olacak,

chip li kartuş nedir chipsiz kartuş nedir. hangisi daha iyidir. bir kartuşun chipli olup olmadığını nasıl anlarız.
    bende benq cm3000 yazıcı var bunun kartuşları hangisindendir. kartuşlarım bitti . internette araştırma yaptım ama dolumu ile ilgili hiç bir bilgiye rastlamadım. kartuş fiyatları çok pahalı bu modelin bir tanesi 50 ytl. muadil kartuşunada rastlamadım bunun. sizin bilginiz dahilinde . bu modellerin muadil kartuşları varmıdır kaç liradır ve dolum yapılabilirmi bu kartuşlara.. renkli kartuş modeli QC20 , siyah kartuş modeli QB10

• cevap için teşekkür ederim. denemek için bugün siyah mürekkep alarak siyah kartuşu doldurdum. tahmin ettiğimden de kolay oldu bu iş. fakat şöyle bir problem var. şimdi yazıcı economy seçeneğinde hiç bişey yazmıyor, normal seçeneğinde harf leri yarım basıyor, fine seçeneğinde gayet güzel çıktı alıyor. bunun nedeni ne olabilir. kartuşu bozdum mu yoksa
  • kafada tıkanıklık olabilir. Yazıcı ayarlarından kafa temizleme işlemi yaptır bir kaçkez. Tekrar dene eğer olmazsa kartuşu bi dolumcuya götür kafayı temizlesin açsın. Yine olmuyorsa mürekkep kalitesiz demektir.

quote:

Orjinalden alıntı: gumusalin1

cevap için teşekkür ederim. denemek için bugün siyah mürekkep alarak siyah kartuşu doldurdum. tahmin ettiğimden de kolay oldu bu iş. fakat şöyle bir problem var. şimdi yazıcı economy seçeneğinde hiç bişey yazmıyor, normal seçeneğinde harf leri yarım basıyor, fine seçeneğinde gayet güzel çıktı alıyor. bunun nedeni ne olabilir. kartuşu bozdum mu yoksa
  • Sevgili bir_bilen arkadaşım topiği okudum ve harika bilgiler edindim.Çok teşekkürler.

Ancak aklımda büyük bir soru var.Lütfen biliyosanyardımcı ol.

Elimde Epson dx4850 yaıcı var.Makine güzel hafıza kartı falan okuyo vs. sende bilirsin.Ancak kartuşu hem çabuk bitiyo hemde doldurtsan da erken bitiyo.Yani doldurtma da çok pahalıya geliyo.Ne yapacağımı şaşırdım. Ve bu alete çözüm bulamayacağım için yeni bişey almaya karar verdim

Herkes bana canon önerdi.Benim sorum chipsiz, ŞIRINGA İLE PRATİK DOLUM YAPILABİLEN, kaliteli tarayıcılı, hafıza kartı okuyan, ev için çok fonksiyonlu yazıcı modelleri varsa bildiğin yardım edersen sevinirim.......
  • Bence elkindeki yazıcıdan vazgeçme. Çünkü yazıcının kartuş kapasiteleri oldukça iyi, toplamda yaklaşık 50 cc mürekkep alıyorlar. Kapasite olarak piyasada daha yükseğini zor bulursun. Dolumcunda bir sorun var, onu araştır bence.

quote:

Orjinalden alıntı: Fatsalı_tamer

Sevgili bir_bilen arkadaşım topiği okudum ve harika bilgiler edindim.Çok teşekkürler.

Elimde Epson dx4850 yaıcı var.Makine güzel hafıza kartı falan okuyo vs. sende bilirsin.Ancak kartuşu hem çabuk bitiyo hemde doldurtsan da erken bitiyo.Yani doldurtma da çok pahalıya geliyo.Ne yapacağımı şaşırdım. Ve bu alete çözüm bulamayacağım için yeni bişey almaya karar verdim

Herkes bana canon önerdi.Benim sorum chipsiz, ŞIRINGA İLE PRATİK DOLUM YAPILABİLEN, kaliteli tarayıcılı, hafıza kartı okuyan, ev için çok fonksiyonlu yazıcı modelleri varsa bildiğin yardım edersen sevinirim.......

• quote:

Orjinalden alıntı: Bir_Bilen

Bence elkindeki yazıcıdan vazgeçme. Çünkü yazıcının kartuş kapasiteleri oldukça iyi, toplamda yaklaşık 50 cc mürekkep alıyorlar. Kapasite olarak piyasada daha yükseğini zor bulursun. Dolumcunda bir sorun var, onu araştır bence.

quote:

Orjinalden alıntı: Fatsalı_tamer

Sevgili bir_bilen arkadaşım topiği okudum ve harika bilgiler edindim.Çok teşekkürler.

Aslında herkes niye epson aldın diyodu ama bi tek sen dedin iyi ki almışsın diye.Çünkü epson kartuşlarını almak da doldurmak da maliyetli...

• Teşekkürler,yararlı bilgiler paylaşılmış
  • Hocam bu set ile canon mp600 ün kartuşları doldurulabilinir mi. Kalite kaybı olur mu olursa ne oranda olur. Bir de dolum şekli hakkında bilgi verebilirmisiniz...
  • Merhabalar birbilen, lexmark'ımı bozduktan sonra yeni , kolay kartus dolumu olan bir yazıcı almayı düşünüyorum. HP c 3180 ve HP c 4280 arasında kaldım. 3180 ; hp336 ve hp342 model kartus kullanıyor... 4280 ise; hp150 ve hp151 kullanıyor. bu kartus cinsleri doldurulabilirmi? bunlardan hangilerini doldurmak daha kolaydır? dolumdan sonra hangisinden iyi performans alınır? kısacası hangi printeri dolumla kullanmak için tavsiye edersiniz? şimdiden teşk.
  • Bir bilen mp 600 ün kartuşları ciplimi ?.Cipliyse yinede dolum yapılabilinir mi?. Bilgi verebilirmisin?
  • Merhaba, Değerli bilgilerin için teşekkürler. Ben de evde kartuş doldurmayı denedim ama galiba beceremedim. Hp 3650 marka yazıcının siyah kartuşunu enjektör ile üstten doldurduğum da aldığım çıktılarda sona doğru yazıların bozulması silikleşmesi söz konusu oluyordu. Yazdır seçeneğinde yazdırma kalitesini normalden iyi ye getirdiğimde ilk başta problem vermordu ama son günlerde siyah yerine mavi çıktı alıyorum. Mürekkebi akacak kadar çok doldurduğum halde. Acaba ne tavsiye edersiniz İyi günler.
  • Mürekkebi nerden alabilirim?
    Dolumu şırıngayla yapıyoruz sanıırm?
  • Kusura bakmayın, konuya abone olmama rağmen mailime bilgi gelmedi bu yüzden cevabım gecikti. Her iki yazıcının da dolumları aynı ve perfons farkı yok. Her ikisi de uygun ;)

quote:

Orjinalden alıntı: utkudeniz86

Merhabalar birbilen, lexmark'ımı bozduktan sonra yeni , kolay kartus dolumu olan bir yazıcı almayı düşünüyorum. HP c 3180 ve HP c 4280 arasında kaldım. 3180 ; hp336 ve hp342 model kartus kullanıyor... 4280 ise; hp150 ve hp151 kullanıyor. bu kartus cinsleri doldurulabilirmi? bunlardan hangilerini doldurmak daha kolaydır? dolumdan sonra hangisinden iyi performans alınır? kısacası hangi printeri dolumla kullanmak için tavsiye edersiniz? şimdiden teşk.
  • Geç cevap için özür dilerim. MP 600 ün chipleri var ama dolum yapılmasına engel değil. doldurup kullanabilirsiniz rahatlıkla. Dolum işlemi de çok basittir.

quote:

Orjinalden alıntı: ufuk33

Bir bilen mp 600 ün kartuşları ciplimi ?.Cipliyse yinede dolum yapılabilinir mi?. Bilgi verebilirmisin?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.