Şimdi Ara

Karter yırtılması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
2.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar hayırlı akşamlar, bu akşam hanıma araç kullanmayı öğretirken, aracı bir yere taktı.Aracım Golf 1.4 TSI DSG Sonra tüm yağ altına boşaldı ve motoru durdurun uyarısı verdi. durdurdum sonra aracı tekrar çalıştırdım. Uyarı vermedi. vitese alıp olduğu yerden 50 metre ileri aldım. Sonra durdum ve tekrar 50 metre ileri aldım. Biraz farklı ses gelince hemen olduğu yerde stop ettim. Aracı iterken kenara çektik ve yağ miktarını kontrol ettik. çok azda olsa vardı halen. Yarın servise götüreceğim fakat hazırlıklı olmak lazım herşeye. Fikriniz var mıdır?

Edit fotoğraf
    Karter yırtılması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lynchesque -- 21 Temmuz 2019; 12:58:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Keşke hareket ettirmeseydiniz. Geçmiş olsun ancak hazırlıklı olun. Sesin değiştiğini de duydum diyorsunuz. Her şey çıkabilir fakat bana göre bir hasar oluşmamıştır mesafe az olduğu için.

• yağın boşaldığını görüp çalıştırmanız bile bile lades olmuş.
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Karanlık bir alan olunca eşim korkmasın diye çekmek zorunda kaldım yani toplasanız 150-200 metre etmez o hırıltı sesine şimdi tam anımsamıyorum. Bir ses vardı ama

• Büyük hata yapmışsınız yağın bosaldigini gördüğünüz an aracı hiç bir şekilde hareket ettirmemeniz gerekiyordu umarım büyük hasara yol açmaz .

• ÖlüyenYörüler kullanıcısına yanıt
    keşke, gelen arkadaşlarım da öyle dedi. önce karteri yaptıralım yap koyalım bi bakalım dediler. en mantıklısı o heralde yoksa direk servis motor açmak ister diye düşünüyorum. mesafe kısa olduğu için, bir de son baktığımda az da olsa yağ çubuğunda yap vardı. hatta arkadaş motor değil, şanzıman yağı olabilir yağ var dedi, sonra bakınca azaldığını gördü. hiç uyarı vermemiş olması çok acayip. sadece ilk anda uyarı verdi çünkü.

• Herakles_Kratos kullanıcısına yanıt
    dediğim gibi hem çakılı olduğu yerden kurtarmak, hem de eşimin korkması sebebiyle kalkmak zorunda kaldım. ne gibi sorunlar açabilir?

• Pistonlar yatakları çizmeye başlayınca aşırı ses yapar muhtemelen bu sesi duydunuz geçmiş olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lynchesque kullanıcısına yanıt
    Kartere yama yaptırmayın, kaynak da attırmayın. Ya sıfırını bulun ya çıkma alın takın. Dediğin gibi şanzıman yağı da olabilir karterdeki yağ boşalsa direk düşük yağ basıncı diye uyarı verirdi. Şanzıman yağı ise malum dsg olunca motordan çıkacak olandan çok daha fazla masraf çıkarabilir. Şanzıman yağının boşalma ihtimaline karşın karteri yaptırınca vitesi p den çıkarmadan bir süre çalıştırıp öyle bakın. Şanzıman zarar görmesin boş yere.

• bio technolog kullanıcısına yanıt
    şimdi baktım da insanlar km’ler yapmışlar 150-200 metre ile yatak sarar mı o kadar kolay?

• ÖlüyenYörüler kullanıcısına yanıt
    aslında biraz da tecrübesizliğin azizliği. yer de resmen 3 litre yağ varken aracı hareket ettirmemek gerektiğini bilemedim. çok derin bir ses değildi gibi hatırlıyorum. yani iyi ihtimal karter delinmesi, yağ değişmesi. kötüsü ise şanzıman veya motor yatak sarması doğru mu anladım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lynchesque

şimdi baktım da insanlar km’ler yapmışlar 150-200 metre ile yatak sarar mı o kadar kolay?
    Yağsız kalırsa 10 metrede bile sarar

Edit : Aracı calistirmayin en yakin servise gonderin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VioLee -- 21 Temmuz 2019; 1:15:54 >
  • Yatak sarmış demedim pistonlar yatakları çizmiştir dedim. Ayrıca ilk çalıştırmada bile belli bir oradan çizilir. O yağsız pistonların ilk hareketi motoru 1000 kere ilk çalıştırmaya bedeldir. Az bir miktarda yağ yakabilir ilerisi için tamir ettirmeyecekseniz liqui moly ceratech kullanın 50 bin km de bir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hiç çalıştırmamış olsanız bi çıkma karter bi de yağ masrafıyla halledilecek bir kazayken şimdi ne çıkacağı belli değil sesi değişti dediğinize göre.

• VioLee kullanıcısına yanıt
    fakat az da olsa yağ çubuğunda yağ vardı. hatta en son durdurduğum yer de dahi yağ akıyordu. geçen hafta 4 litre koydurmuştum

• 50 metrede de bozulacak değildir ya Yağ alırken o kadar reklam duyuyoruz bu parçalara daha fazla yapışıyor diye. Yapışsın da 50 metre öldürmesin bir zahmet.

Not: Teknik bilgi içermeyen bir yorum..
  • bio technolog kullanıcısına yanıt
    hocam o ne işe yarıyor? dediğim gibi bu arada, en son durum da dahi çubukta yağ gösteriyor, altından akmaya devam ediyordu.

• Gökhan G. kullanıcısına yanıt
    O motorlar 1000 devir derken şaka yapılmıyor. İnşallah fazla zarar yoktur araçta
  • Lynchesque kullanıcısına yanıt
    Hocam çubuktaki min ile max arası genelde 1lt yağ manasına gelir, yerde bir sürü yağ varsa çubuktaki yağ muhtemelen bulaşık yağdır hocam. Siz siz olun bu tip sıkıntılarda marş basmayın.

• 3 şeyde araba hareket ettirilmez: motor ışığı yandığında, hararet 90'ı geçtiğinde, yağ aktığında. Aklınızda bulunsun hocam
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.