Şimdi Ara

Karşınızda Windows Copilot: Windows 11 için yapay zeka kişisel asistan duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Karşınızda Windows Copilot: Windows 11 için yapay zeka kişisel asistan duyuruldu
  Cortana’yı hatırlayan var mı? Görünüşe göre kimsenin hatırlamasına gerek kalmayacak zira Microsoft, Windows 11'e bir Copilot yapay zeka asistanı ekliyor. Edge, Office uygulamaları ve hatta GitHub'da gördüğümüz Copilot kenar çubukları gibi, Windows Copilot da doğrudan Windows 11'e entegre edilecek ve tüm uygulama ve programlarda görev çubuğundan açılıp kullanılabilecek.  Microsoft'un Windows ve cihazlardan sorumlu başkanı Panos Panay, "Windows Copilot yan çubuğu bir kez açıldığında, uygulamalarınız, programlarınız ve pencereleriniz arasında tutarlı bir şekilde kalır ve kişisel asistanınız olarak hareket etmek için her zaman kullanılabilir" diye açıklıyor.  Windows 11'e yapay zekalı kişisel asistan dopingi  Karşınızda Windows Copilot: Windows 11 için yapay zeka kişisel asistan duyuruldu
  Windows Copilot, uygulamalarda görüntülediğiniz içeriği özetleyebilecek, yeniden yazabilecek ve hatta açıklayabilecek. Genel olarak Bing Sohbette'te bulunan iletişim kutusuna çok benziyor, bu nedenle ona genel sorular ve genellikle bir arama motoruna sorabileceğiniz şeyler de sorulabilecek.  Doğrudan Windows 11 görev çubuğundaki arama çubuğunun yerini almayacak ve bunun yerine, Cortana'nın Windows 10'da görev çubuğunda kendi özel alanına sahip olması gibi, onun yanında ayrı bir Copilot düğmesi olacak. Microsoft'a göre Windows Copilot bir "kişisel asistan" olacak. Dolayısıyla Cortana’yı tozlu raflara kaldırmanın zamanı yazılım devi için gelmiş diyebiliriz.  Ayrıca Bkz.Yapay zeka ile yapılmış sahte Pentagon patlaması 500 milyar dolar kaybettirdi  Windows Copilot, doğrudan Windows 11’e entegre edildiğinden yapabilecekleri oldukça geniş. Mesela "odaklanabilmem için ayarlarımı yapılandır” gibi istemler yapılabilecek. Dolayısıyla bu yeni özellik, Microsoft'un bu yılın başlarında görev çubuğuna eklediği temel Bing Sohbet bağlantısından çok daha fazlası olacak.  Eklentiler Windows Copilot'ta kullanılabilecek  Karşınızda Windows Copilot: Windows 11 için yapay zeka kişisel asistan duyuruldu
  Windows Copilot, Bing Sohbet ile aynı temeller üzerine inşa edildiğinden Microsoft, geliştiricilerin Bing veya OpenAI'ın ChatGPT'si için yazılmış eklentileri bu yapay zeka destekli asistana genişletmelerine bile izin veriyor. Bu da, geliştiricilerin ChatGPT ve Bing için oluşturdukları pek çok yeni fonksiyonun ve gelecekteki iyileştirmelerin otomatik olarak Windows Copilot'a gelmesini mümkün kılıyor.  Panay'ın Ocak ayında "Yapay zeka Windows'ta her şeyi nasıl yapacağınızı yeniden şekillendirecek" demesinin ardından Microsoft son altı aydır Windows'a yapay zeka özellikleri ekleme konusunda ipuçları veriyordu. Pek çok kişi Microsoft'un Windows'un bir sonraki ana sürümüne kadar beklemesini bekliyordu, ancak şirket bunun yerine Windows AI hedeflerini erkenden hayata geçiriyor.  Microsoft, Windows Copilot'u mevcut Windows 11 kullanıcılarına daha geniş bir şekilde sunmadan önce Haziran ayında halka açık olarak test etmeye başlayacak.


  Kaynak:
  https://www.theverge.com/2023/5/23/23732454/microsoft-ai-windows-11-copilot-build • Cosmetic her haltı yaptılar ama hala düzgün çalışan bi win 11 sunamadılar. Görünüşe önem vermek yerine bizi uraştırmayan bi os yapsınlar.
 • Bu sistem olursa harika olur. Rutin angarya işleri birileri arkaplanda yaparsa, bilg. başında daha az vakit geçirebileceğiz.

  Bu gelişme en büyük arzum. Yıllar öncesinde Office'in Clippy diye bir yardımcısı vardı. Ataş olan animasyon, hatırlamışsınızdır. Ben onu çok seviyordum, daha da gelişeceğini tüm işlerimizi yapacağını hayal ediyordum.

  Olacak hepsi olacak, robot TARS bile olacak bir gün.
 • İsim kötü olmuş. Söylemesi daha kolay ve akılda kalıcı bir isim seçmeleri gerekiyor. Mesela Siri gibi.

 • Gerçekten harika bir özellik

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • E_Y_B_H_P_T E kullanıcısına yanıt
  Ataş mı ataç mı? Hep merak etmişimdir

 • V4LKyR V kullanıcısına yanıt

  Ataç. Orjinali Attach den gelir zaten.


  Yalnız Ataç ile bu pek benzer şeyler değil. O bir gömülü arama sistemi gibiydi. Daha çok sıkça sorulan sorular gibi destek sağlıyordu. Bu biraz daha eldeki veriden ziyade kendini geliştirip destek sağlayabilecek bir sistem.

 • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
  Nick güzel Fransızca ama cevap için talihsiz olmuş gibi.

  Açıkçası ben de tam bilmiyordum ataç mı ataş mı diye... Şimdi araştırdım. Meğer "orijinaline" ineceğiz, kelime kökenine göre Fransızca ve okunuşlarında "ş" oluyor:

  attach: tutturma, iliştirme, ataş

  attaché: ataşe, elçilik uzmanı

 • rally pilotu gibi bi isim olmuş

 • jubeii kullanıcısına yanıt

  niye kozmetik değil de cosmetic?

 • Madem ki Cosmetic o zaman tüm cümle ingilizce olmalı:)

 • Demir1357 kullanıcısına yanıt

  Bence ulusal dil ingilizce olmalı.

 • eğitim süresi 25 yıla çıkar o zaman:)

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.