Şimdi Ara

Karşınızda Rolls-Royce imzalı dünyanın en büyük uçak motoru (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Havanın içindeki enerjiyi anlayabilmek için 700-1800 yılları arasında kimya üzerine çalışmaları, derlenmiş eserlere bir göz atmanız iyi olur. Kronolojik sırayla:

Abu Musa Cabir Ibn Haiyan (Geber) - al-Kutub al-sab'un (The Seventy Books) (Latince çeviri 1114-1187)
    Vincent of Beauvais - Compositum de Compositis (1260)
    Johann Joachim Becher - Theatrum Chemicum (1659)
    Joseph Priestley - Experiments and Observations on different kinds of air (1774-1786)
    Antoine Lavoisier - Sur la combustion en général (1777)
    Richard Kirwan - An essay on phlogiston (1787)
    Elizabeth Fulhame - An essay on combustion (1794)

Bu eserlerin kaçını okudunuz velev ki adlarını duydunuz? Havanın içindeki enerji üzerine farklı teoriler, düşünceler, birbiriyle karşılaştırılarak açıklanan bu eserleri bilmediğiniz sürece benim burada anlatacaklarım kifayetsiz kalır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkandinçay B kullanıcısına yanıt
    Kardeş havada bir hidrokarbon var da onu mu yakıyoruz? Fizil bir gaz var da reaktör mü yaptık? Hidrojen (veya başka bir gaz) üçin füzyon reaktörü mü yaptık?
    Enerji nereden geliyor sen bana onu açıkla. Kitap adı verme bana. Merak etme yapacağın her türlü açıklamayı anlayabilecek kimya bilgim var, tabii termodinamikle de çelişmemen gerekiyor dolayısıyla herhangi bir açıklama yapabileceğini zannetmiyorum.
    Tahminim bilim ve bilimimsiyi birbirinden ayırabildiğimi fark ettiğiniz için bir şekilde açıklmaa yapmaktan kaçınacağınız yönünde ama beni haksız çıkartmanızı canıgönülden istiyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • berkandinçay B kullanıcısına yanıt
    Kardes ben yapabilecegin herhangi bir aciklamayi anlayabilecek kadar kimya ve fizik biliyorum sen merak etme. Anlatacagin seyler bilim olup bilimimsi olmadigi sürece ortada sikinti yok.

Sen bana kitap adi vermeyi bırak havadaki enerji neymiş onu açıkla. Termodinamikten şaşma ama rica ediyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.