Şimdi Ara

Karşınızda Apple A8 yongasetli yeni iPod Touch

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
1.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Karşınızda Apple A8 yongasetli yeni iPod Touch

Apple'ın müzik oynatıcıları ile ilgili uzun süredir gündemde olan iddialar nihayet doğrulandı ve Apple A8 yongaseti ile güçlendirilen yeni iPod Touch modeli resmiyete kavuştu.

64-bitlik A8 yongaseti ile Metal desteğine kavuşan yeni iPod Touch böylelikle Metal üzerinden gelişmiş oyun grafiklerine de ev sahipliği yapacak. iPhone 6 serisinden hatırladığımız bu yongasetinin yanında M8 yardımcı işlemcisi de mevcut. Ayrıca modelde iOS 8.4 işletim sistemi ve dolayısıyla Apple Music de ön yüklü olarak gelecek. iPod Touch modeline 2012 yılından bu yana önemli bir güncelleme verilmiyordu. 

4 inçlik ekranı koruyan iPod Touch 120 kare/saniye destekli 8MP çözünürlüğünde iSight arka kameraya sahip. Ön tarafta ise FaceTime HD kamera yer alıyor. Ayrıca ilk kez 4 inçlik bir Apple cihazında 128GB kapasite seçeneği sunulacak. Model 6.1mm kalınlığını da muhafaza ediyor. 

Donanım itibariyle iPhone 6 serisinin daha küçük bir versiyonu diyebileceğimiz yeni iPod Touch modelinde bununla birlikte önceki yıllarda olduğu gibi tek çekirdekli bir A8 yongaseti olması muhtemel. Bu şimdilik net değil.

Altın sarısı, pembe ve koyu mavi renk seçenekleri sunan yeni iPod Touch, 16GB kapasiteli versiyon 699TL, 32GB kapasiteli versiyon 879TL, 64GB kapasiteli versiyon 1049TL, 128GB kapasiteli versiyon ise 1399TL fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda.  

Karşınızda Apple A8 yongasetli yeni iPod Touch 

• Pahalı, fiyatlarının inmesini beklemek daha iyi olur

• 16 gb gold alabilirim ama pek ise yarar bulmuyorum ipod lari

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Pahalı, fiyatlarının inmesini beklemek daha iyi olur

inmesini beklemek bir yana daha fazla zam yemeden almak lazım,
    anca 2 sene sonra yeni ipod çıktığında düşer

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü008

quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90 Pahalı, fiyatlarının inmesini beklemek daha iyi olur
    inmesini beklemek bir yana daha fazla zam yemeden almak lazım, anca 2 sene sonra yeni ipod çıktığında düşer

hahahah çok komik. iPod krizi yaşamıyorsan beklersin, kaçmıyor sonuçta.

• Tablet ve telefonlardan sonra, mp3 playerların dönemi bitti gibi birşey.

• Alınmak istenecek bir tarafı yok,Apple çıkarmak için çıkarıyor gibi bunu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone sahipleri icin gereksiz. Android kullanip da tablet tasimayanlar alabilir ama son zaman larda satislar da pek iyi degildi zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pahalı , çirkin + gereksiz

• 1 senedir yeni nano nun çıkmasını bekliyordum. Hayal kırıklığı oldu. Hem hiç değiştirmediler hem de fiyatını artırmışlar.

• Ayni kasasa iphonnnnne olsa

• 4 inç olmadı.
  • Eşime hediye etmeyi planlıyorum ama şarj aleti çıkmıyor içinden. Sadece lightning kablo çıkıyor. Nasıl şarj ediliyor acaba. Air 2 nin 10w adaptörü ile şarj edilebilir mi acaba.

• Sağlam bir ses çipi koysalarda bir anlamı olsa

• Tek çekirdekli çipset mi olacakmış? Kaynakta öyle bir şey göremedim ben.

• Adaptöre USB ile bağlanacağından Air 2 adaptörüyle kullanabilirsiniz.
  • uA_Erencan U kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Demek istediğim 10w ile edilebilir mi. Bir zararı olmaz herhalde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uygun fiyatlı akıllı telefonlarla birlikte bu tip cihazların pek de anlamı kalmadığını düşünüyorum. Eskiden ben de ipod touch sahibiydim(1. nesil)
    fakat şimdi düşününce ekstra hiçbir getirisi yok, ses kalitesi de akıllı telefon seviyesinde olduktan sonra...
  • ABD fiyatından hesaplayınca 16 GB olan Türkiye'deki vergilerle 670 TL civarına ulaşıyor. Yurtdışından almanın anlamı da yok.

Akıllı telefon kullanmak istemediğimden benim için çok işe yarar cihaz. Ne zamandır işlemciyi güncellemelerini bekliyorum ama o paraya almam gereken daha önemli şeyler var.

Dolar seçimden sonra düşer diyorlardı hâlâ olduğu gibi duruyor. Apple birkaç ay sonra güzel bir zam daha çakar ondan sonra hiç alamayız.

En azından yenisi çıktı diye zam yapmadılar, eski cihazlarla aynı.

• Her biri sadece farklı şekillerden ibaret olan bilgisayarları bize öyle bir kakaladılar ki dünyamız şaştı. Adam aynı aletleri küçük değişikliklerle piyasaya sürüyor ve bunları sanki farklı şeylermiş gibi millete kabul ettiriyor. Pazarlama ve reklam nelere kadir.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.