Şimdi Ara

Kararsızım e4500 ? e2180 ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
1.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Aytürk

Frisby gerçek 400W'ı vermez zaten orası iki iki dört..En baba sistem 350W çeker diyen donanım ehlinin MKE'ye girmemesi daha hayırlıdır...

Almışken 400W alma,ileriki ihtiyaçlarını da gözönünde tutarak daha yüksek al.En azından bir sene sonra "kaldırır mı" endişesi taşımazsın..

Bu arada 300W frisby şu sistemi çalıştıramadı ve HDD yaktı:

Asus A8n5x anakart

AMD 3200 Venice işlemci

7200 GS Ekran kartı

1 adet optik sürücü

2 adet hdd...

en baba sistem yazdıgımı hatırlamıyorum.gözlük vereyim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 8 Nisan 2008; 8:56:58 >
  • E4400 var işyerinde ama bana göre pek perfornmanslı değil.2.5 Ghz falan bi işlemici alırsan mesela INTEL C2DUO E4700 2.6GHz 800MHz 2MB 64 BIT 775p daha perfornmasnlı olur
  • ya hacı zaten oc yapmadan o işlemcilerden ne kadar performans alabilirsin ki
  • o.c yapılacak tabiki ondan anakarta güveniyorum dedim ya.
  • psu yu sadece watt hesabı ile tayin eden kişi işin ehli olamaz...

konuyu açan arkadaşım psu yu değiştirecek bütçen yoksa ise E2160-2180 bişey al ve artan para ile psu yu ne yap yap değiştir..elbette en iyisi E4500 + yeni psu ama imkanın yoksa diye öyle yazdım
  • e2180 assasinc creed de falan iş görürmü
  • arkadaşlar linkteki psu iyi midir kafama yattı benim de ?

http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=343&pid=2407
  • quote:

Orjinalden alıntı: nucrotion

arkadaşlar linkteki psu iyi midir kafama yattı benim de ?

http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=343&pid=2407

gayet iyi ama 85-90ytl verebilirsen -glacial power gp550 watt- alabilirsin..yok bütçe bu dersen buda gayet iyi..2180 tüm güncel oyunlarda iş görür..zaten voltajsız 2,7-2,8ghz overclock olacağı için ilerisi içinde sıkıntısı pek olmaz..hatta 2160 bile alsan olur...m0 revizyon almaya dikkat et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usb2.0 -- 8 Nisan 2008; 19:12:02 >

• sağol usb2.0 bu yoruma ihtiyacım vardı e2180 de karar kılmıştım ama bi tedirginlik vardı içimde.tek takıldığım nokta 1mb keş olması.
  • quote:

Orjinalden alıntı: usb2.0

psu yu sadece watt hesabı ile tayin eden kişi işin ehli olamaz...

konuyu açan arkadaşım psu yu değiştirecek bütçen yoksa ise E2160-2180 bişey al ve artan para ile psu yu ne yap yap değiştir..elbette en iyisi E4500 + yeni psu ama imkanın yoksa diye öyle yazdım

gel hocam seni alalım mke ye
  • quote:

Orjinalden alıntı: MertcanE.

E4400 var işyerinde ama bana göre pek perfornmanslı değil.2.5 Ghz falan bi işlemici alırsan mesela INTEL C2DUO E4700 2.6GHz 800MHz 2MB 64 BIT 775p daha perfornmasnlı olur

hocam ben günlük 3.33 de kullanıyorum.canavar gibi. e 4400 ü
  • quote:

Orjinalden alıntı: KABRESIĞMAZ

quote:

psu yu sadece watt hesabı ile tayin eden kişi işin ehli olamaz...

gel hocam seni alalım mke ye

arkadaşım ben ne senle ne başkasıyla tartışmaya gelmedim..açıkca şunuda belirtiyim kesin bildiğim şey hakkında tartışmayıda gereksiz görüyorum...çizgi elektronik piyasadaki bütün psu ları marka marka test etti..bi zahmet girip o testlere bakın

• iyide bende gerçek watt lardan bahsedıyorum zaten.ben farklı bişey demedimki? ben sadece marka önermıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nucrotion

sağol usb2.0 bu yoruma ihtiyacım vardı e2180 de karar kılmıştım ama bi tedirginlik vardı içimde.tek takıldığım nokta 1mb keş olması.

kardeş bütçe varsa 2mb cache li al derim çünkü 1mb ile 2mb arasında oyunlarda %10 kadar perf farkı oluyor bildiğim kadarıyla(genel test başlığı olacaktı forumda)(fps ye önem veriyorsan %10 farkı önemseyebilirsin)..ama bu şu demek değil..1mb cache yetmez...512kb l2 si olan dual core celeronlar bile her oyuna yetiyor şuan..2180 gibi bir işlemcininde önü açık...overrclock ilede uzun süre takılma yaşamadan oyun oynarsın
  • quote:

iyide bende gerçek watt lardan bahsedıyorum zaten.ben farklı bişey demedimki? ben sadece marka önermıyorum.

300watt lık gerçek watt bir psu 12v kanallarından toplam 18 taş çatlasın 19A verir...sahte olanı ise düşünmek bile istemiyorum...kullandığın işlemci normalde 65watt kullandığın oc de ise 110-120watt çeker yükte..kullandığın vga da nerden baksan 40-50watt tüketir...bunun aynı kanaldan kullanılan anakartı ramide var..kullandığın psu gerçek watt mı bilmiyorum ama(sanmıyorumda) inşallah bi kaç parçayı eline almazsın...400watt lık frisby gibi bir markayıda değiştirmeye gerek yok demenden konu hakkındaki bilgini az çok tartabiliyorum..artı psu sadece watt yada amper değeride değildir...o gerek yok dediğin frisby de bir tane koruma devresi yok...voltaj dalgalanmasında bileşenleri yakması çok yüksek bir ihtimal..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usb2.0 -- 8 Nisan 2008; 19:55:09 >

• quote:

quote:

iyide bende gerçek watt lardan bahsedıyorum zaten.ben farklı bişey demedimki? ben sadece marka önermıyorum.

300watt lık gerçek watt bir psu 12v kanallarından toplam 18 taş çatlasın 19A verir...sahte olanı ise düşünmek bile istemiyorum...kullandığın işlemci normalde 65watt kullandığın oc de ise 110-120watt çeker yükte..kullandığın vga da nerden baksan 40-50watt tüketir...bunun aynı kanaldan kullanılan anakartı ramide var..kullandığın psu gerçek watt mı bilmiyorum ama(sanmıyorumda) inşallah bi kaç parçayı eline almazsın...400watt lık frisby gibi bir markayıda değiştirmeye gerek yok demenden konu hakkındaki bilgini az çok tartabiliyorum..artı psu sadece watt yada amper değeride değildir...o gerek yok dediğin frisby de bir tane koruma devresi yok...voltaj dalgalanmasında bileşenleri yakması çok yüksek bir ihtimal..

üsttede dedim ben gerçek olanı tavsiye edıyorum.eger frisby 400 gerçek degılse değiştircek o ayrı konu.ama onun sistemi gerçek 400 watt çok rahat kaldırır diyorum.bendeki psu gerçek 300 watt.zaten gerçek olmasa dediğin gibi parçaları şimdiye 10 defa yakardı.çift harddisk çift dvd writer var.3.5 oc ye çıktım bişiy olmadı.senin demene kalsa olması lazım ama olmadı.napcaz şimdi?

• quote:

quote:

quote:

üsttede dedim ben gerçek olanı tavsiye edıyorum.eger frisby 400 gerçek degılse değiştircek o ayrı konu.ama onun sistemi gerçek 400 watt çok rahat kaldırır diyorum.bendeki psu gerçek 300 watt.zaten gerçek olmasa dediğin gibi parçaları şimdiye 10 defa yakardı.çift harddisk çift dvd writer var.3.5 oc ye çıktım bişiy olmadı.senin demene kalsa olması lazım ama olmadı.napcaz şimdi?

frisby nin gerçek watt olmadığını ben ve birkaç arkadaş daha yazmış..testlerde ortada..madem sen bilmiyorsun,neden değişmesine gerek yok diyorsun?
    kendindeki gerçekse zaten sorun olmaz diye yazdım(sorun olması için tüm parçaları aynı anda tam yüke çıkarman lazımki imkansız) ama değilse risk almışsın inşallah yakmazsın..birde madem gerçek diyorsun..üreticisinin linkini verirmisin yada bir test..bakalım bi neymiş ne değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usb2.0 -- 8 Nisan 2008; 20:22:08 >

• fakat benim kafamın takıldığı bir diğer nokta da psu ve cpu yu aynı anda değiştirme olanağım yok.Birine öncelik vermem gerekcek diğerini 2-3 hafta sonra alıcam.Şimdi pendeki P4 630 90nm'lik bir işlemci.e2180 ise 65nm.Bu da demek oluyor ki e2180 daha az güç çekecek( yanılıyorsam düzeltin)önceliği cpu ya versem pek bir zararı olur mu acaba ? :S
  • http://www.fornax.com.tr

siteye gir.standart kasa modellerine gir.baştan ikinci.orda gerçek değeri 230 watt diyo.ve aşşağıda imzamdaki sistemi açabiliyorum.bişeyin yandıgıda yok..istersen kasanın resimlerinide koyarım....
  • arkadaşım zaten kimse kesin yanar demiyor..risk alıyorsun...230watt psu nun 12v deki amper değeri bile aşırı risk teşkil eder..

Allah tan bugün bu ve diğer forumlarda stabil ve sağlam pc nin olmazsa olmazlarını bilen birçok kullanıcı var..yoksa 3 gün tartışsak bir yere varamayız

@nucrotion

dediğin gibi yeni cpu daha az güç tüketecek ama imkanın olan en kısa zamanda o psu yu değiştir..ne üstündeki watt ı veriyor nede en ufak bir güvenlik önlemi var...sistemini riske atma..o psuyu kullandıkça kasan risk altında olacak
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.