Şimdi Ara

Kararsızım e4500 ? e2180 ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • aaa tabi canım hiç öyle bişey demedin.umarım başlığı açan arkadaş aklını başına toplarda abuk subuk fahiş fiyatlardan psu lar almaz.o parayı işlemcinin üstüne koy daha iyi bişey al. E 6xxx serisinden alırsın o fiyata.al bi sağlam 400 watt yetecektir sana.valla daha ne diyim.230 wattla çalıştırdıgım sistemi gördün işte.bi kere reset atmadı.bi kere problem çıkarmadı.yine de yok benim param bol saçmak istiyorum diyosan tek rakibin THY
  • quote:

Orjinalden alıntı: KABRESIĞMAZ

aaa tabi canım hiç öyle bişey demedin.umarım başlığı açan arkadaş aklını başına toplarda abuk subuk fahiş fiyatlardan psu lar almaz.o parayı işlemcinin üstüne koy daha iyi bişey al. E 6xxx serisinden alırsın o fiyata.al bi sağlam 400 watt yetecektir sana.valla daha ne diyim.230 wattla çalıştırdıgım sistemi gördün işte.bi kere reset atmadı.bi kere problem çıkarmadı.yine de yok benim param bol saçmak istiyorum diyosan tek rakibin THY

• üst yazılarda linkte verdiğim psu yu alacağım ama önce cpu alma düşüncesindeyim. sanırım e2180 alıyorum. eğer kafama takılan son soru işaretinide aydınlatırsanız çok memnun olacağım.
     Kararsızım e4500 ? e2180 ?

anakart yukarıdaki gibi.asusun sitesinde anakart çift çekirdek destekli diyor fakat altında parantez içerisinde revizyon 2 olanlar yazıyor. resimde rev:a2 diyor.bu revizyon 2 oldugu anlamına mı geliyor acaba ?

http://asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=194&l4=0&model=536&modelmenu=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nucrotion -- 8 Nisan 2008; 21:01:54 >

• valla ben pusuda bi yorum yapıcam ama neyse boşver ben 8800 gt alacam ve asusu 300w ile görcekj herkez
  • quote:

Orjinalden alıntı: pes4 hamachi

valla ben pusuda bi yorum yapıcam ama neyse boşver ben 8800 gt alacam ve asusu 300w ile görcekj herkez

• 945 rev 2 ler sanırım core2duo destekli ama sitesinde cpu support list e bir bak istersen .. bence e2180 de gayet uygun e4500 de içine sineni al..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: _H@Z@R_

quote:

psu niye değişiyor anlamadım?? imzama baksanıza?? Allah allah.para bol saçın anasını satıyım.işlemci olarak 4500

senin ekran kartın ek güç istiyomu, senin ekran kartın arkadasınki kadar güçlümü... eger elinizdeki sistemleri o 5 paralık psu lara emanet edecek kadar yürekli iseniz devam edin ozaman dostum. biz gerekeni söylüyoruz ister yapın ister yapmayın

5 paralık psu??? geçen bi donanımcı arkadaşa ugradım.işinin ehli.adama dedim ben psu değiştircem niye dedi? dedim sağlam olsun.kaç watt sendeki dedi? dedim 300.adam bana dedi ki senin o psu ile çalıştıramayacagın hiçbişey yok dedi.kimden alırsınız boyle tavsiyeleri dedi sana bakarsak bütün psuyu ekran kartı kullanıyo.öyle bişey yok.çokk çokk sağlam vga lar dışında sıradan sistemlere isterse 4 çekirdek olsun 350 watt yeterde artar bile dedi...

ondan patlatma markanın 450 wattı 15 ytl sıfırı da iyi markanınki 125 ytl den başlıyor...8 kat

• quote:

Orjinalden alıntı: pes4 hamachi

valla ben pusuda bi yorum yapıcam ama neyse boşver ben 8800 gt alacam ve asusu 300w ile görcekj herkez

dene bakalım 300watt asus max 288 watt veriyo yerse sistem helal olsun dicem
  • tamamdır beyler şimdi çıkarıyorum yola almak için e2180 dualkor zaten desteklememe imkanı yok.teşekkür ederim arkadaşlar 2 haftaya kadar da psu alırım dsp 400w oh bomba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nucrotion

tamamdır beyler şimdi çıkarıyorum yola almak için e2180 dualkor zaten desteklememe imkanı yok.teşekkür ederim arkadaşlar 2 haftaya kadar da psu alırım dsp 400w oh bomba.

E2160 A DUAL CORE DEDİĞİNE BAKMA.. CORE2DUO TABANLI İŞLEMCİDİR.. YA E4500 , E2160 I AYNI DESTEKLER YA DA İKİSİNİDE DESTEKLEMEZ ORTASI YOK YANİ.
  • e2160 değil arkadaşım e2180 alıyorum ? bu arada markom nasıldır şirket olarak iyi midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nucrotion -- 8 Nisan 2008; 21:42:26 >
  • @nucrotion

İki işlemcide aynı sayılır, tek farkları önbellekleri. E2180 alıp güç kaynağına yatırım yapabilirsin.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: _H@Z@R_

quote:

psu niye değişiyor anlamadım?? imzama baksanıza?? Allah allah.para bol saçın anasını satıyım.işlemci olarak 4500

senin ekran kartın ek güç istiyomu, senin ekran kartın arkadasınki kadar güçlümü... eger elinizdeki sistemleri o 5 paralık psu lara emanet edecek kadar yürekli iseniz devam edin ozaman dostum. biz gerekeni söylüyoruz ister yapın ister yapmayın

5 paralık psu??? geçen bi donanımcı arkadaşa ugradım.işinin ehli.adama dedim ben psu değiştircem niye dedi? dedim sağlam olsun.kaç watt sendeki dedi? dedim 300.adam bana dedi ki senin o psu ile çalıştıramayacagın hiçbişey yok dedi.kimden alırsınız boyle tavsiyeleri dedi sana bakarsak bütün psuyu ekran kartı kullanıyo.öyle bişey yok.çokk çokk sağlam vga lar dışında sıradan sistemlere isterse 4 çekirdek olsun 350 watt yeterde artar bile dedi...

Arkadaşım şu adreslerdeki yazıları okumanı tavsiye ederim.

http://www.cizgi.com.tr/psu/
    http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/sahte_guc_kaynaklari-01
    http://www.thgtr.com/howto/20030113/

Gerçek değer veren psu

sahte etiketlenmiş psu

Resimdeki gibi bir durumla karşılaşmamak istiyorsanız, dikkatli olun.

• benmkini içi alttaki gibi :D
  • hocam 2180 yada 2160 core mimarili işlemciler..anakart 4500 desteklemezse 2180 ve 2160da desteklemez...dikkat et..
  • P5LD2-VM
    AI Lifestyle Series
    - Intel 945G chipset
    - Intel LGA775 Pentium 4 CPU
    - Intel® Core™2 Extreme / Core™2 Duo Ready
    - Dual-Core CPU Support
    - Intel Graphics Media Accelerator 950
    - DDR2 667/533
    - Intel Gb LAN
    - 64-bit CPU support

*Only PCB R2.0(or higher) support Intel® Core™2 processor

asusun sitesinde açıklama şu şekilde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nucrotion

benmkini içi alttaki gibi :D

O psu ile sistemi kullanmak risklidir, pcyi tam yükte kullanırken her an sondaki resimdeki gibi bir durumla karşılaşabirlirsin birde sistem hızaşırtmalıysa daha vahim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.