Şimdi Ara

Kararsız Kaldım! Hangi Güç Kaynağı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ilerde alacağım gtx 560 Ti (yüksek hızda OC yapılacak) veya tek gtx 580 gibi kartları O.C yaptığımda dahil sorunsuz bir şekilde kaldırabilecek güç kaynağı alacağım.

Şimdi ki güç kaynağım fsp blue storm 2 500w işlemcim q9400 @ 3.2 ghz 'e OC'li

Düşündüğüm Güç kaynakları

Seasonic M12II 80+ Plus Bronze 620W

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-m12ii-80-plus-bronze-620w-guc-kaynagi.html

Sapphire Pure 625W 80+ Plus Güç Kaynağı

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/sapphire-pure-625w-guc-kaynagi.html

Cooler Master GX 80+ Plus 650W Single Rail

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/cooler-master-gx-80plus-650w-single-rail-guc-kaynagi-guc-kaynagi-psu-cm.html

Arkadaşlar son olarak Thermaltake var içime en çok sinen de bu oldu fakat fiyatı diğerlerine göre daha yüksek ikinci olarak ise Seasonic 620 w var fiyatı gayet iyi bütçem için uygun eğer tek gtx 580 gibi veya gtx560 ti ( Yüksek hızda OC yapılacak gibi düşünün ) kartlara yeterli gelirse uygu fiyatlı olduğu için Seasonic 620 w tercih edeceğim. Önerileriniz bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler....

THERMALTAKE Toughpower XT 675W
    http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_32632_THERMALTAKE_Toughpower_XT__TPX-675MPCEU___675W__APFC__14_cm_Fan__Guc_Kaynagi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreams41 -- 30 Ocak 2011; 12:58:11 >

• cooler master haric diğerleri gayet iyidir..

pişman etmez ben aralarından Saphire Pure olanı tercih ettim sende istersen Seasonic 620W seç..

thermaltake 675xt seç hiç önemli değil..

Ama fsp bluestormda gayet kaliteli bir güç kaynağıdır yetmeyeceğini sanmıyorum..

bu arada Gtx560Ti hiçte alınabilecek bir ekran kartı değil 2 tane 6850 fiyatına satılıyor ve güç tüketim olarak 2tanesinden bile neredeyse daha yüksek..

6850 cf ile oc yapmanada gerek yok 5970dende gtx580dende üstün bir düzenek olur..

tek 6850 bile oc ile gtx560 performansına gelebilecek düzeyde bir ekran kartıdır..

ve yarı fiyatınadır..
  • Hocam yorumun için önce teşekkür ederim.

Zaten Gtx 560 Ti şimdi alacağım bir kart değil fiyatların düşmesini ( 400 - 450 civarı ) bekliyorum 1-2 ay sonra düşünebilirm.

Fakat şimdi almak istediğim iyi bir güç kaynağı şayet ilerde o tip bir ekran kartı alsam dahi beni sıkıntıya 2. bir güç kaynağı masrafına sokmasın . Anakartım Sli veya Crossfire düzenekleri desteklemiyor zaten .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreams41 -- 30 Ocak 2011; 13:10:21 >
  • Önerdiğiniz güç kaynağını inceledim, gerçekten fiyat performans olarak düşündüklerimden daha iyi bir güç kaynağı. Forma sorarak iyi bir iş yapmışım. Yüksek ihtimalle COUGAR CM 700W POWER SUPPLY 'de karar kılacağım. Tavsiyeniz için çok teşekkürler...
  • şu an kullandığın fsp yetecektir tahminimce..
    ama değiştirecesen bence thermaltake 675w al..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooppss -- 30 Ocak 2011; 14:23:24 >
  • Max oc yapsanız sisteminiz en fazla 450w civarı ceker oc'lu yük altında. FSP muhtemelen yeter ama yetip yetmeyeceğini kesin olarak söylemek zor. Ama o psu tek 12v kanalından 31A verebiliyor sıfır haldeyken.

İlla alacaksan en iyi seçim TT 675w olur. Cougar da kaliteli ve fiyatına göre cok iyi bir ürün.
  • @ ooppss , @ HighWoltage

Şimdi ki güç kaynagım 3. senesini tamamlamak üzere ve yoğun olarak kullanılan bir bilgisayar bazen download için günlerce açık kalabiliyor bu nedenle artık güç kaynağının vaadini doldurmaya başladığını hissediyorum. ve yeni alacağım (gtx 560) ekran kartınıda işlemci ile birlikte oc ile kullanacağım için sistemi daha güvenilir ve güçlü bir güç kaynağına emanet etmek istiyorum. Yani bir sorun olduğunda " Acaba güç kaynağından mı ? "demek istemiyorum.

Thermaltake daha güvenilir daha sağlam marka ondan şüphem yok fakat aralarında 60 tl fark var özellikle buaralar o miktar benim için baya önemli, o farka değiceğini bilsem biraz daha kasar alrım fakat COUGAR CM 700W POWER SUPPLY en az 2-3 sene ihtiyacımı görücek kadar yeterli ise daha fazla para vermek istemiyorum açıkcası.

Yorumlarınız için teşekkürler

• 3 senelikse tabi ki vaad ettiği değerleri tam olarak veremez. Sonucta gtx560ti de 180w ceken bir kart yani 17Amper 12v kanalından yeterli gelir stock halde.
    Bende kullandım aynı psu'yu 1.5 sene kadar gtx275 amp falan calisiyordu rahat cpu'da oc lu haldeyken. gtx275 amp dediğimde 250w civarı ceken bir kart.
    Yani sen kartı oc yapsan ancak 250w ı gecersin bu yüzden dedim yeter diye.

Cougar sizi 2-3 seneden fazla götürür. Ama TT ninde 5 sene garantisi var.
  • merhaba. ben de bu karttan almayı düşünüyorum. sistemimde 480 watt termaltake mevcut. yeterli olur muki? diğer donanımlarım ise e6750 intel + 1 adet 500 gb harddisk + 4 gb ddr-2 . bir de bu sistemle bu karttan verim alabilir miyim? yoksa işlemci falan da değişmeli mi? overclock yapmıyorum bu arada. sayg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iori_yagami -- 14 Şubat 2011; 19:27:17 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.