Şimdi Ara

K

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
8.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alemdaglı20 -- 29 Mart 2024; 22:45:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bazı dikiz aynalarında on off düğmesi var ona bir bak bence o da olmazsa aracın marka modelini yaz kullanan arkadaşlar yardımcı olurlar

• Aynanın altında mandal var mı

• dadas_ismail kullanıcısına yanıt
    Mandal olanlarmi karartmali ayna oluyor?

• Alemdaglı20 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Karartmalı dikiz aynası olduğundan emin misiniz ? O modellerde karartmalı dikiz aynası yok diye biliyorum.

• Benim karartmalı dikiz aynam da arıza yapmıştı.normalde üzerinde yanan yeşil lamba yanmıyorsa çalışmıyordur.elektrikçi içini açtı,lehimleri kopmuş,tamir etti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2000 model polo da pek olmaz gibi geldi bana ama işi bilenler daha iyi bilgi verecektir.

• Alemdaglı20 kullanıcısına yanıt
    Hocam sırf denemek için gittim şimdi denedim mandali oynadım ileri geri yaptım telefonun flaşıyla ışık tuttum ama bi fark gormedim bende. Gozumu aldı ıkı turlude.
  • Eski model araçlarda bozuluyor genelde. İçinde sıvı oluyor o akınca görevini yapmaz oluyor.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alemdaglı20 -- 30 Mart 2024; 3:7:6 >
  • 98 vectrada bozuk
  • quote:

Orijinalden alıntı: pi10

Merhaba,

Karartmalı dikiz aynası olduğundan emin misiniz ? O modellerde karartmalı dikiz aynası yok diye biliyorum.

Var.

Bende bir türlü çalıştıramadım onu. Borada da mondeoda da Hiç çalıştığına görmedim. Cam filmi+perde olunca. Mandallı olanlar manuel. Mandalsız ve gözü olanlar otomatik kararan dikiz aynasıdır.

• en gereksiz donanım esas dış dikiz aynaları kararması olmadıktan sonra neye yarar aynı işi mandallıda yapıyor.
  • Otomatik kararan ayna gereksiz değildir. Sırf kararan dikiz aynası olmaması sebebiyle bir arkadaşım araba değiştirmeyi bile düşünüyor. Mandallılar çok karartıyor ve arkada araba olmayınca insan kör gibi oluyor. Sürekli mandalla oynayıp durmak lazım. Otomatik kararan aynada far gözünüzü almıyor ve arkadaki görüş iyi oluyor.
    Bu arada yol ışıklandırması olan yerlerde kararan otomatik kararan ayna tam işlevini yapmıyor.

• 6n2 kasalarda Highline donanımda otomatik kararan dikiz aynası vardır. Comfortline ve Trendline donanımlarda elle karartılan mandallı aynalardan vardır. Highline'ların aynaları civa bazlı çalışıyor sanırım. Ayrıca onu ışık tutarak pek anlayamazsınız arkadan gelen arabanın ışığına göre karar vermeniz lazım. Eğer arkadan gelen arabanın ışığını kesmiyorsa civası akmış olabilir.
  • Polo 6n2 araçların Comfortline donanımlarında Kararan Dikiz aynası mevcut. Eşimde var aynı araçtan 2000 model.

Yok diyen neye göre yok diyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım otomatik kararan aynanın arkasında da sensor vardır.O sensörü elinizle kapatıp tekrar deneyin.O sensör dış ortam ışığını algılıyor ve yeterli ışık olmayınca öndeki sensör devreye giriyor.

• Benim araçta otomatik kararan dikiz aynası var, arka 3 numara filmli ve buna rağmen kapalı konuma alırsam bariz şekilde fark ettiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

6n2 kasalarda Highline donanımda otomatik kararan dikiz aynası vardır. Comfortline ve Trendline donanımlarda elle karartılan mandallı aynalardan vardır. Highline'ların aynaları civa bazlı çalışıyor sanırım. Ayrıca onu ışık tutarak pek anlayamazsınız arkadan gelen arabanın ışığına göre karar vermeniz lazım. Eğer arkadan gelen arabanın ışığını kesmiyorsa civası akmış olabilir.

Yanlış biliyorsun trendine donanımında manuel ayna var comfortline ve highline donanımlarında otomatik kararan dikiz aynası var

• Onurusl kullanıcısına yanıt
    Comfortline'da opsiyon diye kalmış aklımda.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.