Şimdi Ara

karakovan balı 40 tl büyükzavotlar (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
4
Favori
1.761
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    donmuş bal aynısını geçen ay aldım yurtdışından katı ve donmuş ,,ilk defa gördüm şeker yüzünden donmuş dedim yok dediler gerçek bal donar , korktum bir kilo sadece aldım ama süzme bal tadı yok @malitoprak91

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • keremyan kullanıcısına yanıt
    Bizim köyde de dedem balcılık yapıyor 2 kovanı var .

aile içi yiyoruz satmıyoruz

Satacak kadar çıkmıyor zaten

Bizim bal donuyor (soğukta durursa)

Çaydanlığın yanına koyuyorum.

Ama marketten aldığım balı karın içine sok beklet al bişi olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aha gene başladı bal muhabbeti
  • İlk defa bu yıl tanıdık köylüden bal aldım, şimdiye kadar yediklerim bal değilmiş dedim.Bal resmen çiçek kokuyor boğazı hafif yakıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çiçek balı donar, çam balı donmaz.

Karakovan balı aşkını anlamıyorum. Koy hazır peteğin içine arıyı, koy çiçeklerin arasına neresi uygunsa, dağa mı koyacan, ağaca mı çıkaracan içerisinde durduğu yer mi önemli içindeki mi?
  • Bizim milletimiz niye böyle gerçekten merak ediyorum. Zeytinyağı ürrticileri diğer konuda yağın litresi 20 liradan aşağıysa almayın diyorlar, buradaki üreticiler de 100 liradan aşağı satılan bal sahtedir diyor. Biraz dürüst olun dürüst.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontendoo -- 14 Aralık 2016; 11:04:42 >
  • gyrocu kullanıcısına yanıt
    Hocam 1200-1300 lük gerçek bal değildir karakovan 5000-6000 civarında olur karakovan balı bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut K.

Hocam 1200-1300 lük gerçek bal değildir karakovan 5000-6000 civarında olur karakovan balı bu

Süper yaaaa.

Ama bence kilosu 10.000 TL 'den aşağı olmamalı :))))))))))))))))

Şaka bir yana resmen millet kazık yemek için can atıyor, insaf yaaa nedir 200-300 TL bal'a para verip sağlıklı olacağını zanneden insan kafadan hastadır bence.
  • Karakovan ın tanımını yapsın birisi, Peteği arının yaptığı , eski tip kütük gibi kovan yeterli mi karakovan demek için

• bartu981 B kullanıcısına yanıt
    Gecen aldim almaz olaydim bide 2 tane bildigin glikoz evdekiler dovecekti beni

• Glukoz şurubunun alası reçellerde var. En iyisi reçel diyemezsin en az sahte ballar kadar tehlikeli.

Gıda mühendisi olarak söylüyorum bunu.
  • Ne balmış arkadaş ya. Gerçi benim tuzum kuru atmam kolay. Ailede arıcı olunca gönül rahatlığıyla yiyoruz balı. Diğer türlüsüne bulaşmamayı öğrendik. Varsa olanağınız iliniz ilçenizdeki arıcılık kooperatifleri ya da birlikleri ile bağlantıya geçerek oralardan alın balınızı.
  • Nevfel kullanıcısına yanıt
    Yapabilseler kıçımızdaki dona bile glikozsurubu surecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

Yapabilseler kıçımızdaki dona bile glikozsurubu surecekler

Şekerli don... Yeme de yanında yat...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D@rbeli M@tk@p -- 14 Aralık 2016; 10:52:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xantorus

Karakovan ın tanımını yapsın birisi, Peteği arının yaptığı , eski tip kütük gibi kovan yeterli mi karakovan demek için

Hemen hemen.
  • Arkadas ne balmis ya.

Guvenmiyorsaniz birakin almayin olsun bitsin. Bal yemeyen ölmüyor ya.

Ben sahsen 3 4 yildir eve bal almadim. Bu gidisle de almayacagim. Ara da bir akrabalar hediye mahiyetinde getirir o kadar. Ondan gelecek saglik gelmez olsun. Ne oyle paranoya yapana kadar yemem daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 14 Aralık 2016; 11:19:02 >
  • Ben artık arının şekerden yaptığı bala da razıyım. Arının işin içinde hiç olmadığı, bal tadı olan, reçel kıvamında bir sürü şey satılıyor.

"Halk bunu istiyor" diyorlar ucuza satıyorlar.
  • www.fethiyebali.com

Bal alacağım zaman buradan alıyorum.
    Bugüne kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadım bana göre balları lezzetli..
    Güvenerek alışveriş yapıyorum arıcılar birliği olduklarından arıcıların getirdikleri balları tahlil edip öyle kabul ediyorlar birliklerine.

• Geçen yılda alışveriş yaptığım bir arıcıdan Bingöl den karakovan aldım 90 dedi hatır gönül 80 e.
    Görüşüm: bedavaya aldım.
    Bir diğeri 100 den aşağı inmedi. Çoğunluğu ( nasıl olduğunu bilmiyorum ) Almanya'ya gitmiş.
  • jacques1791 kullanıcısına yanıt
    Ben sürekli Dükkanlarından alıp memlekete gönderiyorum kendi evimde de taze kaşarlarını yiyorum bu bölgede bütün satıcılara baktım bizim aile en çok zavotları beğendi. Ama bunlar 3 ayrı dükkan.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.