Şimdi Ara

Karadeniz Turu Hakkında Bilgilerinize İhtiyacım Var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
6
Favori
22.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar karadeniz turu hakkında bilgi ve yorumlara ihtiyacım var.
    Otobüslü turlara bakıyorum. Hangi firmayı tercih edeyim?
    Geçen sene 15 günlük turlar vardı. Bu sene 8-9 günlük turlar var.
    Okuduğuma göre tamam dört dörtlük turlar yok ama en azından bir defa
    tur firmaları ile gideyim diyorum. Hepsi aynı ise fazla araştırmaya gerek yok o zaman.
    Önceden giden veya bu sene gitmeyi düşünen arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var.
  • Karadeniz turu hakkında bilgi ve yorumlara ihtiyacım var.
  • Turla birlikte gezmedim, geçen sene bireysel olarak kendim gezdim.

Turla Karadenize gitmek kendinize eziyet olur. Bazı yerler çok güzel, fazladan kalmak isteyebilirsiniz.
    Bazı yaylaların gün doğumu, gün batımı çok güzel oluyor. Tabi bunun için havanın açık olması gerekli. Pokut yaylasında arkadaşlarım 3 gün beklediler havanın açılması için. O manzara için gelenler oluyor hep. Ben geldiğimin ertesi günü açılmıştı hava. O manzarayı görmeden gidince insanın hevesi kaçıyor.

Genel olarak konaklama yaz mevsiminde Uzundere-Pokut vs. buralarda pahalı. 3 bayan arkadaş yanımda bi oteli aradı, gecelik kişi başı 250 tl. Aşağısına vermeyeceklerini, gerekirse boş kalabileceğini söylediler. Uzungöl arap turist dolu. Ayder yaylası ise hem arap, hem yerli turist dolu ve aşırı kalabalık.

Araç kiralayıp gezmek daha mantıklı, daha fazla keyif alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Turla birlikte gezmedim, geçen sene bireysel olarak kendim gezdim.

Turla Karadenize gitmek kendinize eziyet olur. Bazı yerler çok güzel, fazladan kalmak isteyebilirsiniz.
    Bazı yaylaların gün doğumu, gün batımı çok güzel oluyor. Tabi bunun için havanın açık olması gerekli. Pokut yaylasında arkadaşlarım 3 gün beklediler havanın açılması için. O manzara için gelenler oluyor hep. Ben geldiğimin ertesi günü açılmıştı hava. O manzarayı görmeden gidince insanın hevesi kaçıyor.

Genel olarak konaklama yaz mevsiminde Uzundere-Pokut vs. buralarda pahalı. 3 bayan arkadaş yanımda bi oteli aradı, gecelik kişi başı 250 tl. Aşağısına vermeyeceklerini, gerekirse boş kalabileceğini söylediler. Uzungöl arap turist dolu. Ayder yaylası ise hem arap, hem yerli turist dolu ve aşırı kalabalık.

Araç kiralayıp gezmek daha mantıklı, daha fazla keyif alırsınız.
    Araç kiralamak daha mantıklı diyorsun ama benim gibi ilk defa gidecek olanlar için geçerli değil.
    Tur firması sürekli gittiği için birçok yere uğrar, ben aracımla bilindik yerlere uğrarım.
    Dediğinize katılırım, şahsi araç olsa istediğim yerde istediğim kadar kalırım,istediğimi yerim.
    Önce bir turla gitmek lazım. Sonra araç ve arkaya çadır, dediğin gibi gezmek lazım batum dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: hibiskus34

biz de bakalım ets ile gitmeyi düşünüyoruz. diğerlerinden daha iyi gibi duruyor.
    merhaba
    ets ile gittiniz mi ?
    şuan için 1800 tl 8 gecelik karadeniz turu
    siz gittiğiniz de ne kadardı fiyatınıöprenebilir miyim
  • Hocam bir Trabzonlu olarak anlatayım.

Doğu Karadeniz'e Eylül ve Mayıs - Haziran ayında gelinir.

Neden derseniz aradaki aylarda nemden nefes bile alamazsınız. Hiçbir yere benzemez sadece terlersiniz, günde en az 3 kere tişört degisirsiniz. O kadar terlersiniz ki pantolon Vs üstünüze yapışır paralar cebinizde hamur olur.

Tur ise tavsiyem kendiniz araç kiralayıp gezin çünkü rehberlik edilecek hiçbirşey yok sadece doğal güzellik, klasik sumela uzungol ayder üçlüsü eskidi ve cirkinlesti artık bunların dışında yüzlerce güzel yerler ve yayla şenlikleri var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hitlerin Bıyığı kullanıcısına yanıt
    Bende araştırıyorum gitmeyi düşünüyorum. Dediğiniz gibi araç kiralamayı düşünüyorum. Araba ile İzmir'den Trabzon'a gelmekten ise uçakla gelip araba kiralayabilirim. Gecelik kalınacak düzgün otel tavsiyeniz var mı belirttiğiniz lokasyonlarda? Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Bende araştırıyorum gitmeyi düşünüyorum. Dediğiniz gibi araç kiralamayı düşünüyorum. Araba ile İzmir'den Trabzon'a gelmekten ise uçakla gelip araba kiralayabilirim. Gecelik kalınacak düzgün otel tavsiyeniz var mı belirttiğiniz lokasyonlarda? Şimdiden teşekkür ederim.
    Hocam fiyat aralığı verirseniz daha net söyleyebilirim

• Hitlerin Bıyığı kullanıcısına yanıt
    3 gece ultra herşey dahil Antalya'da bir otel 3bin TL'leri buluyor çift kişilik fiyatları. Bu fiyatı geçmeden bir tur yapabilir miyim?
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    Ne zaman gitmeyi düşünüyorsunuz

• Karadeniz turu için en iyi zaman 15 temmuz-15 ağustos arasıdır. Ancak bu aylarda yüksek sezon sebebiyle arap turist çok olduğu için fazla kalabalık oluyor ve fiyatlar şişiyor. Diğer aylarda devamlı hava kapalı oluyor. Yağmurdan gezi yapmak zorlaşıyor. Artık kararı siz verin. Gezide en önemli şey yağmurluğunuz olsun.
    Yılda 360 gün yağmur yağıyor. Kalan 5 günün size denk gelmesi biraz zor :)

Tavsiyem kendi aracınızla gitmeniz ve aşağıdaki linklerde açıklamalarda yazılı olan yerleri mutlaka görmeniz.

Aşağıdaki linklerden doğu karadeniz illerinde görülmesi gereken yerleri takip edebilirsiniz. Vakit buldukça diğer illeri eklemeye devam edeceğim. Tur ile yapılan gezilerde maalesef bu videolarda gösterdiğim yerlerin bir çoğuna gitmiyorlar.

Kanalıma abone olursanız diğer iller yayınlandıkça görebilirsiniz.
    İyi seyirler.

SAMSUNhttps://www.youtube.com/watch?v=UIJ9I9P5mC4&t=24s

ORDUhttps://www.youtube.com/watch?v=3_CW4zOy0mc&t=9s

• Merhaba;

Yıllardır Araba ile Türkiye Turu rotaları çizip geziyorum. Türkiye'nin tüm bölgelerine çizdiğim rotalar ile arabada kalarak geziyorum. Haritalı hazırladığım rotalar üzerinde; ne yapılır?, nerelere gidilir, Tarihi, Doğa, ve kültürel nereler gezilir?, yöresel neler yenir?. kaç km gidilir? fotoğraflarla ayrıntılı görebilirsiniz?

Araba ile Türkiye turu olarak cizdiğim rotalardan Karadeniz olanını paylaşayım sizle.

https://turluyorum.net/araba-ile-karadeniz-turu-rota-tavsiyesi-ve-maliyeti

turu/Karadeniz Turu Hakkında Bilgilerinize İhtiyacım Var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gezgin - turluyorum.net -- 9 Nisan 2019; 11:3:54 >

• electronica kullanıcısına yanıt
    Araba ile geçen sene yaptığım en büyük tur olan Karadeniz Doğuanadolu turunu dawww.turluyorum.net gezi sitemde yayınlamıştım. 10 gün süren turda gezilecek yerleri haritalı olarak yazmıştım.

Ayrıntılı ve uzun olduğu için buradan yazamıyorum. linki paylaşıyorum.

https://turluyorum.net/karadeniz-doguanadolu-turu/

Karadeniz Turu Hakkında Bilgilerinize İhtiyacım Var

• Turla gitmek istesek hangi turu öneriyorsunuz giden arkadaşlar varmı acaba ?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.