Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.935
Cevap
151
Favori
812.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★

Sony Xperia Z3 Compact Teknik Özellikleri ------------------------------

Ekran: 4.6 inçl HD IPS + Triluminos (316 ppi)
    Ek Özellikler: IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklılık
    Kalınlık / Ağırlık: 8.6 mm / 129 gram
    İşlemci: 2.5 GHz Snapdragon 801AC - Dört Çekirdek
    Grafik İşlemci: Adreno 330
    RAM: 2 GB
    Depolama: 16 GB + microSD
    İşletim Sistemi: Android 5.0 Lolipop
    Ana Kamera: 20.7 Megapiksel / 1080p + 4K video kaydı
    Ön Kamera: 2.2 Megapiksel / 1080p video kaydı
    Batarya: 2600 mAh
    Bekleme süresi: 880 saate kadar (2G) / 920 saate kadar (3G)
    Konuşma süresi: 12 saate kadar (2G) / 14 saate kadar (3G)
    NFC: Var
    WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
    Bluetooth: v4.0, A2DP, LE, apt-X
    usb: microUSB v2.0 (MHL 3), USB On-the-go, USB Host
    SAR US: 0.95 W/kg (head) / 1.10 W/kg (body)
    SAR EU: 0.69 W/kg (head) / 0.90 W/kg (body)

Sık Sorulan Sorular ------------------------------

+ Su Geçirmezlik Testi Nasıl Yapılır?
    - Kapakları kapatın.
    - Arama ekranına şunu yazın: *#*#7378423#*#*
    - Service tests/pressure sensor Seçeneğine gidin.
    - Ekranda 999.23 gibi bir değer olacak ekrana bastırın değer değişiyorsa su geçirmezlikte sorun yok. ( 999.23 bu değer her telefonda değişik olabilir)
    - Kapakları açın şimdi deneyin rakamlar değişmeyecektir.

+ Üretim tarihini nasıl öğrenirim?
    - SIM kart için açtığınız yerdeki kağıdı çekerseniz üretim tarihini görebilirsiniz.
    14W38 gibi bir ibare göreceksiniz ve bu rakamlar; 2014 yılı 38. haftada üretildiğini gösterir.

+ Kamera nasıl ve Kamera da pembeleşme sorunu nedir?
    - Bu şikayet herkes te yok ve genellikle düz zemin çekildiği zaman belli oluyor ( boş duvar boş kağıt vs. gibi. )
    - Ben şahsım olarak kameradan memnunum ve pembeleşme problemi göremedim. Kendi Z3c telefonum ile otomotik modda çektiğim fotoğrafları şu --> Linkte <-- görebilirsiniz.

+ Ölü pixel testi nasıl yaparım
    - *#*#7378423#*#* kodunu arama butonundan tuşlayarak Service Test Menüsünden Display seçeneğine tıklayarak ölü piksel testi yapınız.
    Ekrana her dokunduğunuzda ekran arka plan rengi değişir. Herhangi bir renkte sabit kalın ölü piksel kendini belli edecektir aykırı bir renkte. Ama en az 2-3 renkte ölü piksel arayın.

+ Ön ve Arka cam kendiğilinden çatlıyor mu?
    - Bazı arkadaşlar yabancı forumlarda ekran çatlaması ile ilgili çok şikayet olduğunu söylüyor. Fakat formumuzda böyle bir sorun yaşayan şuan için olmadı.

+ Müzik çalarken telefon ekranı titriyor mu?
    - Hoparlör full açıldığı zaman telefon elinizde olursa hafif bir titreşim hissediyorsunuz.

+ Telefonumu nasıl şarj etmeliyim ?
    - Telefonunuz sabaha kadar şarjda kalabilir
    Akıllı telefonlarınız artık sabaha kadar şarjda dursa bile herhangi bir sorun yada pil ömründe azalma teşkil etmiyor. Çünkü bataryanın şarjı dolduktan sonra akıllı telefon elektrik bağlantısını keserek şarj olma işlemine son veriyor.
    Telefonunuzun şarjının bitmesini beklemeyin
    Cep telefonlarını şarj etmeden önce pilin tamamen bitmesini beklemek hata olur. Çünkü akıllı telefonların çoğunda kullanılan Lityum-İyon bataryalar, “pil kritik düzeyde azaldı” (%10-20) uyarısını görmeden önce şarj edilecek şekilde tasarlanmaktadır. Bu tür ürünlerin bataryaları %0′a ulaştıktan sonra şarj edildiklerinde dengesizleşir.
    Akıllı telefonumu şarj dolmadan çıkarabilirsiniz
    Li-ion pilleri dilediğiniz seviyeye kadar doldurabilirsiniz ve dilediğiniz bir seviyeye kadar boşaltabilirsiniz. Bunun hiçbir zararı yoktur.

+ Şarj süresi nekadar?
    - Forumda arkadaşlar verilerle paylaşımda bulunuyorlar. Veri olmadan cevaplamak istiyorum.
    Oyun oynamam - wifi veya mobil şebeke sürekli açık - Whatsap Facebook kullanırım - Arada bi haber okurum diyorsanız 2 gün rahat kullanırsınız.
    Tabiki çok çok oyun oynayanlardansanız bir gün rahat kullanırsınız.

+ En iyi batarya süresini nasıl alabilirim?
    - Bu --> Linkte <-- detaylı anlatım mevcut.

+ Ekran çit tıkla açılıp kapanıyor mu?
    - Çitf tıkla açılıyor fakat kapatmak için Screen Off and Lock gibi program yüklemek gerekiyor.

+ Görüşme ses kalitesi nasıl?
    - Ses seviyesi yüksek. Kısık ses gelme kısık ses gitme söz konusu değil. ( Sesim karşıya gitmiyor diyen arkadaşlar serçe parmağıyla ahizeyi kapatıyor olabilir )

+ Ekran koruyucu ve Manyetik Şarj Yorumum
    - Telefonumu silikon kılıf ile kullanıyorum kılıfsız elimden çok kayıyor.
    - Manyetik kablo kullanıyorum. 20 tl ye almıştım. 3 saatte şarj ediyor. Normal şarjlada 2.5 saat. Aynı oranda şarzı gidiyor.
    - Zero marka Ön ve Arka Darbe Emici Ekran Koruyucu kullanıyorum. Nekadar koruyor bilmiyorum. Teli daha hiç düşürmedim çok şükür :) Parmak izi bıraktığı için pek memnun değilimb Fakat birçok ekran koruyucu parmak izi bırakıyor. Malesef tempered cam kullanma imkanım olmadı ama merak ediyorum.

+ Hafıza kartı taktım ama fotoğraflar hafıza kartına kayıt olmuyor ?
    - Kamerayı açıp, 3 noktaya tıklayın sağdaki anahtara tıklayın yani ayarlar simgesine, oradan veri depolamayı SD Kart olarak işaretleyin.

+ KitKat tan Lolipop a nasıl geçerim?
    - SONY PC Companion programı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayarak güncelleme yapabilirsiniz. ( Program linki biraz aşağıda mevcut )
    Temiz geçiş yapmak için
    Fabrika ayarlarınıza dönebilir veya telefonunuzu bilgisayara bağlayıp SONY PC Companion programı ile ONAR işlemi yapabilirsiniz.
    Lolipop a geçişte tüm verileriniz silinir. Kendi imkanlarınızla yedek alabilir veya telefonunuzu bilgisayara bağlayıp SONY PC Companion programı ile TELEFONU YEDEKLEME işlemi yapabilirsiniz.
    Xperia Z3 Temiz Güncelleme İçin Yapılması Gerekenler
    1. Telefon varolan sürümde ayarlar ve yedek bölümünden format atın.
    2. Bilgisayarınızda Pc companion var ise, silin c:/ den de Sony Mobile klasörünü bulun onu da silin.
    3. Pc companion'u tekrar yükleyin ve güncelleştirmeleri kontrol edin.
    4. Telefonunuzun bataryasının %100 olmasını tavsiye ediyorum.
    5. Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve güncelleme olup olmadığını kontrol ederek yeni güncellemeyi telefonunuza yükleyin.
    6. Uygulamalarınızın, rehber vb gibi dosyalarınızın tamamı gider bu yöntem ile yaparsanız o yüzden yedek almanız gerekiyor.
    Burada zaten önemli olan nokta temiz kurulum yapmaktır. Yoksa cihaz üzerinden veya pc companion üzerinden bilgisayar ile hiçbir dosyanızda değişiklik olmadan yeni sürüme geçebilirsiniz.
    Fakat sonradan oluşacak olan sıkıntıların önüne geçmek için ufak yamalar dışındaki büyük güncellemelerde ben bunu tavsiye ediyorum sizlere.

+ Lolipop ta son uygulamaların hepsini temizle seçeneği yok mu?
    -Yeni güncelleme hepsini temizle seçeneği eklendi
    - Sürekli son uygulamalar listesini temizlemekten vazgeçin Öncelikle en temel kafa karışıklığına odaklanalım, gerçekten son uygulamalar listesinde bırakılan tüm uygulamalar çalışıyor mu? Hayır. Adından da anlayabileceğiniz gibi, o liste son uygulamaları son görüntülenen ekranlarla temsil ediyor. Uygulamalardan klasik çıkış yöntemi geri tuşunu kullanmaktır, geri tuşu ile uygulamanın son ekranı da geçildiğinde anında uygulamanın başka uygulamalarla paylaşmadığı alanlar geri alınabilir olarak işaretlenir ve sistem daha sonra topluca bu alanı temizler. Uygulamalardan ana ekran tuşu veya son uygulamalar tuşu ile başka bir uygulamaya geçiş yapıldığında sistem uygulamadan çıkılmadığını(ve geri döneceğinizi) varsayarak diğer uygulamalara geçişinizde önceki uygulamayı bellekte tutar. Bellekte tutmak ile çalışmak aynı anlama gelmemektedir, belleklemek uygulamanın durumunu, arayüz elementlerini bellekte tutmak, çalışmak ise bu elementlerin CPU ve diğer sensörlerden yararlanması anlamına gelir. Yazının detaylı hali şu--> Linkte <--
    - Ben şahsım olarak yinede arkaplanda enerji harcadığına inanıyorum. Çünkü bazı oyunlarda son uygulamaya temizlemedikçe oyunun müziği çalıyor.

↓ İnceleme ve Kıyaslama Yazıları ↓

Tüm telefonları kıyaslama yapacağınız bir site

iphone ve Z3 compact seçimi için bir yazı

Sürekli son uygulamalar listesini temizlemekten vazgeçin

Sony Xperia Android 5.0 Lollipop ve KitKat arayüz karşılaştırması

↓ Root - Rom ile ilgili bilgiler ↓

Bu sayfa formumuzda bulunan By40bir nickli arkadaşımızın hazırlamış olduğu bir konu kendisine teşekkür ederiz
    Emeğe saygıdan dolayı bilgileri kopyala yapıştır yapmıyorum link paylaşıyorum

Bu site formumuzda bulunan hakanxml nickli arkadaşımızın hazırlamış olduğu bir site kendisine teşekkür ederiz
    Emeğe saygıdan dolayı bilgileri kopyala yapıştır yapmıyorum link paylaşıyorum

↓ Z3 Compact Aksesuar Konusu ↓

↓ SONY PC Companion ↓

( Kitkat tan Lolipopa geçiş için kullanabilirsiniz )
    İndirmek İçin tıklayınız

↓ İnceleme Videoları ↓

↓ Z3 Compact Kullanıcıları İçin İmzalar ↓

( Kodlardaki resimlerin renkleri şöyle - 1. ve 2. link tüm renkler - 3. link beyaz Z3c - 4 link siyah Z3c - 5. link kırmızı Z3c - 6. link yeşil Z3c )

[size=1][center][image]https://store.donanimhaber.com/9c/6e/04/9c6e040031df91102ce5a19e81ced8ef.gif[/image]
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_95946330/tm.htm]★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ [/link][center][/size]

[size=1][center][image]https://store.donanimhaber.com/b3/8f/f6/b38ff6304f9b2333f8b00b15cc758115.gif[/image]
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_95946330/tm.htm]★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ [/link][center][/size]

[size=1][center][image]https://store.donanimhaber.com/d0/98/62/d098627e4fb91bfc9e9df565fbab2312.gif[/image]

[size=1][center][image]https://store.donanimhaber.com/7b/68/5c/7b685c4ffe5100cfe3399a808ed87517.gif[/image]

[size=1][center][image]https://store.donanimhaber.com/be/ab/a9/beaba98b6ee94056bb1885d1f5a39b45.gif[/image]

[size=1][center][image]https://store.donanimhaber.com/de/28/12/de2812810f63f7158d0cbac26f93f056.gif[/image]
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_95946330/tm.htm]★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ [/link][center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szgnsr -- 27 Nisan 2016; 8:23:18 >

• Snapdragon801 3gb ram yanina 4.5inc kotu olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim1004

Snapdragon801 3gb ram yanina 4.5inc kotu olmus

aslında amac o yanı Z2 ye benzer donanım ama tepsı kadar cıhaz tasımak ıstemeyıpte,kucuk cıhaz alıyorum dıye donanımı zayıf olmasın dıyenler ıcın.

samsungun mınılerıne bakınca aslında ne kadar ezıcı gucte oluyor compactlar.
  • Performans olarak olarak z1 compact dan çok fazla bir artısı yok.

z3 compact çıkınca z1 nin fiyatı biraz daha düşerse güzel olur.

edit:sony ne çok telefon çıkarır oldu insan modelleri karıştırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-52BC884C3 -- 15 Ağustos 2014; 0:48:59 >
  • Koyduğun videolar çok anlamsız olmuş onun yerine sızıntı fotoğrafları koymanı tavsiye ederim mesela:

• quote:

Orijinalden alıntı: stevejones

quote:

aslında amac o yanı Z2 ye benzer donanım ama tepsı kadar cıhaz tasımak ıstemeyıpte,kucuk cıhaz alıyorum dıye donanımı zayıf olmasın dıyenler ıcın.

samsungun mınılerıne bakınca aslında ne kadar ezıcı gucte oluyor compactlar.

Orasida oyle ben buyuk ekran sevdigim icin hosuma gitmiyor pek ondan soyledim ama samsung un sacmaliklari yaninda gercekten cok iyi sony ler

• Çok iyi olmuş,umarım iyi fiyatla gelir özellikle 4,7 olsa daha iyi olurdu ama yine basarili.

• Hayret konu için erken diyen yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ero_52'ye atfen
    gelmesi 2015 in şubatını bulacak bir telefon için 6 ay önceden konu açmak yeni moda sanırım.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 14 Ağustos 2014; 22:26:40 >
  • Bu cihaz kasim ayina kalmaz gelir buralara,subat ayi ancak resmi garantililer o kadar gecikir,tahminimce onlar bile o kadar uzamaz subata kadar.

• quote:

Zaten telin amaci adindan da belli "compact"

• Bana göre tanıtılma tarihine yakın olması önemli zaten o mesajıda kimse erken yazmamış diye şaşırdığım için yazmıştım sonuçta bizim millet çoğu ana konuya erken değilmi yazıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • z1 compactla pek fark yok ayrıca 2000 den aşağı gelmez

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgox

z1 compactla pek fark yok ayrıca 2000 den aşağı gelmez

Zaten Z2 ile Z3 arasindada pek fark olmayacak.

• z1 compactın tek sevmediğim yönü kalınlığıydı onu halletmişler fakat z1 compactı değiştirmeye değecek bir telefon değil bence
  • quote:

quote:

Su telefona Snapdragon 805 yakışırdı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: berkem01

quote:

quote:

Su telefona Snapdragon 805 yakışırdı :)

haklısın keske,oyle olsa cok uzun vadede gotururdu..madem z2c yı atlıyorsun z3c yı 805lı yap
  • Keşke bu sefer rom desteği eskisi gibi olmasa

• 4,5 deil 4,6(4,59) inch ekran , muhtemelen 108p degil 720p olacak boyutlar z1c ile aynı ama daha ince olacak.
  • keşke 720p gelseydi oyun telefonu görürdü millet
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.