Şimdi Ara

Kapsül Matematik 3. Deneme Sorularım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayatımın en berbat matematik sonucunu aldığıma yemin edebilirim, yapa yapa 23 soruyu doğru yapabildim :( yükseleyim derken daha da düşüyorum. Rica etsem bu sorulardan en azından bir kısmını çözer misiniz? Yapamamak değil ama nasıl oluyorsa yanlış yapmış oluyorum.

http://imgur.com/a/ZqK27

• x = -8
    y = -3

(x+3)(y-2)=>(-8+3)(-3-2)=-5.-5=25
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noix

x = -8
    y = -3

(x+3)(y-2)=>(-8+3)(-3-2)=-5.-5=25

çok teşekkürler, ben de mal gibi en üst limitten aldım
  • Estağfurullah olabilir bazen böyle hatalar rakamlar için pozitiflik veya negatiflik ifadesi olmayınca her türlü durumu düşünmek gerekiyor.

|2x-y+5|+|x+4y+1|=0

2x-y+5+x+4y+1=0
    3(x+y)=-6
    x+y = -2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noix -- 16 Mart 2013; 21:29:58 >
  • ya bi de böyle şeyler yüzünden matematik netim bir türlü 33ün üstüne çıkmıyor, standart 33. Millet standart 38.75, 37, en düşük 36 yapıyor ama ben yapamıyorum abi, olmuyor... Çözüm önerisi olan? Mat 2 yine çalışırsın yaparsın ama Mat 1'de ne yaparsam yapayım mutlaka bir şeyden ters köşe oluyorum. Ya uğraşıcaksın zamanın gidecek ya da boş bırakacaksın veya yanlış yapacaksın. Ortası yok. HERKES en düşük 36 yapmasa tamam ama bende mi var mallık?
  • 2 soruda xy 2 basamaklı demiş ve 46 ile tam bölünüyor demiş 23! alırsan 23.2=46 olacağından hem 2 çarpanı var hemde 23 çarpanı var en dediği için 2+3=5 olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkabaca

2 soruda xy 2 basamaklı demiş ve 46 ile tam bölünüyor demiş 23! alırsan 23.2=46 olacağından hem 2 çarpanı var hemde 23 çarpanı var en dediği için 2+3=5 olur

onu ben de aynı yöntemle 5 yaptım ama maalesef cevabın 3 olduğunu söylüyor.
  • 3. soruda x=-8 y= -3 al 25 çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: zykloncx

quote:

2 soruda xy 2 basamaklı demiş ve 46 ile tam bölünüyor demiş 23! alırsan 23.2=46 olacağından hem 2 çarpanı var hemde 23 çarpanı var en dediği için 2+3=5 olur

başka bişey gelmiyor aklıma
  • quote:

quote:

quote:

başka bişey gelmiyor aklıma

aynen, bu arada çözümler için teşekkürler, hazır eliniz değmişken diğerlerini de çözseniz? noir'den de rica ediyorum :)

• (9+11+13+15)^13 = (48)^13 = 8 oluyor birler basamağı.
  • quote:

quote:

30! Olarak alırsan içinde hem 2 hem de 23 çarpanı olduğundan en az 3+0 =3 olur. diğer bi soru birler basamağını sorduğu soru içinse de 10 ile bölümünden kalana göre yapcaksın ilk sayı 9 2.si 1 3.sayı da 3 üzeri 4ün kübü carpı 3 yazarsan 3 kalır 5 üzeri 13 içinse de 5 kalcak toplam 18 yapar 10 ile böi 8 kaldı birler basamağı 8 olur. 3 üzeri 2a - b + 3 üzeri a -b olan soru içinse de boştaki 3 ü önce karşıya at sonra soldakileri 3 üzeri a - b parantezine al sağdakıleri ise 3 parantezine al zaten parantezdekiler götürcekler sonuç a-b=1 kalcak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

(9+11+13+15)^13 = (48)^13 = 8 oluyor birler basamağı.

böyle çözülebiliyor mu yaw, böyle bir özellik yok diye biliyorum, öyle olsa 2^2+3^2=25 olmalı ama 13. veya da benim bilgilerim gerçekten çok eksik..
  • fonksiyon sorusunda görüntü kümesi dediği için fonksiyonun tersini alıp paydayı tanımsız yapan değeri çıkarıyoruz
  • quote:

quote:

böyle çözülebiliyor mu yaw, böyle bir özellik yok diye biliyorum, öyle olsa 2^2+3^2=25 olmalı ama 13. veya da benim bilgilerim gerçekten çok eksik..

Böyle özellik benim bildiğim kadarıylada yok ama çözülüyor yani sıkıntısını görmedim.
  • Mantık sorusunun cevabı da D şıkkı olmalı p nin değerini 1 q nunkini de 0 olarak vermiş p ise q demek 1 ise 0 olur ise de 1 ise 0 ın doğruluk değeri 0 olarak kabul edildiğinden dolayı hepsine bakmak isterim de kusura bakma telefon hafıza dolu diyor siteye girince atıyor.

Edit:1 yazmışım düzelttim 1ise 0ın değeri 0 olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Protector244 -- 16 Mart 2013; 22:00:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Böyle özellik benim bildiğim kadarıylada yok ama çözülüyor yani sıkıntısını görmedim.

birler basamağı için düşününce doğru aslında valla Allah sizden razı olsun, bu soru tiplerinden ne kadar kaparsam kar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.