Şimdi Ara

Kapinin degismesine gerek var mi? FOTOLU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vakum olmaz cıyen arkadaslar gırın youtubeye boyasız kapotta duzeltme vakumla kaporta duzeltme yazında gorun bu hasar bır sey degıl bıle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Komple boyanacagi kesin. Degisir mi yoksa duzeltilir mi orasini bilemem.

Bana gore duzeltilmesi zor. Ust kisimda ve alt kisimda keskin gocukler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7he mcRp

Eger aracin orjinal boyasiysa uzerindeki degismene gerek yok..vakumlama sistemiyle halledilir. Eger sonradan boya varsa macun boya seklinde duzeltilebilir.gecmis olsun bu arada

Vakumlama demek..

• Değişmez ama çekiç olmadan düzelmeyebilir.
  • Hizli bir vuruk degil bu arkadaslar. sadece park halinde cikarken agaca surtmeyle olan bir sey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

Hizli bir vuruk degil bu arkadaslar. sadece park halinde cikarken agaca surtmeyle olan bir sey.

Yapılabilcek birşeyse sakın değiştirme ben o hatayı yaptım sürtmeden 2 kapı değişti sırf kasko var diye. Şimdi satmaya kalkışsam kazalı muamelesi görcek araç kafadan 2 bin fiyat düşmeye çalışırlar.
  • Kapinin değişmesi çok çok Gereksiz birşey olur.. Vakumla ve bi kaç yağli çekiç darbesiyle düzeltilir... Ama Bu işi Düzgün yapan bi yere gidin, Kapinin değişmesi gerektigini söyleyen biri varsada Lütfen onu aşağilayin çünkü sizi enayi yerine koymaya çalişmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtakaN_35

quote:

Hizli bir vuruk degil bu arkadaslar. sadece park halinde cikarken agaca surtmeyle olan bir sey.

Yapılabilcek birşeyse sakın değiştirme ben o hatayı yaptım sürtmeden 2 kapı değişti sırf kasko var diye. Şimdi satmaya kalkışsam kazalı muamelesi görcek araç kafadan 2 bin fiyat düşmeye çalışırlar.

Ben fotorafi bu yuzden cektim. alacak kisiye nerde ne varsa gosteririm zaten.
    @sedat hocam henuz kimseye gosrermedim. ben vakum falan anlamadigim icin siz tecrubeli arkadaslara sorayim dedim. foruma sormadan bir sey yapmaya kalkmiyorum zaten

• Değişmesine gerek yok, çok rahat düzeltilir. Anadolu yakasında isen çok iyi ve uygun fiyatlı kaportacı da tavsiye edebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wind06

Değişmesine gerek yok, çok rahat düzeltilir. Anadolu yakasında isen çok iyi ve uygun fiyatlı kaportacı da tavsiye edebilirim.

tesekkur ederim. malesef izmirdeyim. izmirde iyi bir kaportaci onerecek arkadaslar varsa bekliyorum.
    bu arada tahmini masrafi ne olur bana bunun fikri olan var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berry1925 -- 10 Ocak 2013; 14:39:41 >
  • yok.
  • Herhangi bir kaportacı emmi halleder dostum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesin boyanır ama değişirmi bilmem çünkü baya boya kazınmış..
  • quote:

Yaptırdınız mı?
  • A KASA OPEL VECTRA .
    ÇOK KOLAY DÜZELTİLECEK BİR KAPI VE FAZLA MACUN A DA GERKE KALMAZ İŞİN EHLİ BİR USTA TARAFINDAN ÇOK KOLAY VE HATASIZ ŞEKİLDE ESKİ HALİNE GETİRİLEBİLİR.
  • hayir dostum henuz yapmadim. kimseye de sormadim vaktim olmadi. haftaya sanayiiye gitmeyi dusunuyorum insallah.

ismail, evet a kasa. digerlerine gore ne farkediyorki kapida.

• quote:

hayir dostum henuz yapmadim. kimseye de sormadim vaktim olmadi. haftaya sanayiiye gitmeyi dusunuyorum insallah.

A Kasalar da orta kuşak hizası yani kapının tam ortasında ki bomeli olan kordon da lama demir i olmadığı için usta çok daha rahat çalışabilir hatasız bir işcilik olur bu araçlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailbaran6666

quote:

hayir dostum henuz yapmadim. kimseye de sormadim vaktim olmadi. haftaya sanayiiye gitmeyi dusunuyorum insallah.

A Kasalar da orta kuşak hizası yani kapının tam ortasında ki bomeli olan kordon da lama demir i olmadığı için usta çok daha rahat çalışabilir hatasız bir işcilik olur bu araçlarda.

en azindan icimi rahatlattiniz hocam. tskler.
    size bir sey soracam bunun bana tahmini maliyeti ne olur sizce. sanayiye gittigimde fikir kalsin en azindan. cunku gece kornayi yaptirmaya gittim 40 lira aldilar. kornanin sifiri 25 lira.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ismailbaran6666

quote:

en azindan icimi rahatlattiniz hocam. tskler.
    size bir sey soracam bunun bana tahmini maliyeti ne olur sizce. sanayiye gittigimde fikir kalsin en azindan. cunku gece kornayi yaptirmaya gittim 40 lira aldilar. kornanin sifiri 25 lira.

Kardeşim o araç yozgat da benim elimde olsa komple pasta cila o kapının düzeltilip boyanması ile 150 tl para veririm. ama sadece boyayı izmir gibi bir yerde 150-200 aralığında yapmaları lazım . ayrıca kornanın sıfır ı 10 lira .)

• Her halukarda boyanacak o kapi.
    91 model kirmizi renkli bir aracin da renk tonunu tutturmak kolay olmasa gerek.
    İyi bir usta kapiyi degistirmes, duzeltir ve boyar.
    Fakat bana kalirsa degistirin. Cunku arac bu saatten sonra 1 kapi degismesi-boyanmasi islem farki yuzunden pek deger kaybetmez kanisindayim.

Su da var, kaskodan yaptiracaksaniz kapiyi degistirirler kesinlikle. Tramerde de gereksiz yere fahiş fiyatli islem ucreti gorunur.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.